به چه دلیل وب سایت شما در جذب مشتری موفق نیست

نوشته شده توسط مرضیه نوایی لواسانی

آدرس کوتاه: https://sitedar.com/?p=3490

وب سایت شما بازتابی از تجارت شماست. مطمئناً قصد شما فقط بازدید مشتریانتان از وب سایت شما نیست، بلکه شما می خواهید آنها ثابت نیز بمانند.

افراد بسیاری بوده و هستند که به امید جذب مشتری بیشتر وب سایتی طراحی می کنند، اما نمی توانند آنطور که باید و شاید موفق باشند و ایجاد وب سایت هیچ تغییری در کسب آنها ایجاد نمی کند.

عدم جلب مشتری برای صاحبان کسب و کار اینترنتی یک موضوع نگران کننده است. اما اگر دلیل این اتفاق را بدانید، میتوانید راه حل های مناسبی برای آن ارائه دهید.

عدم بروزرسانی وب سایت و استفاده از محتوای غیر جذاب می تواند از دلایل از دست دادن کاربران و مشتریان وب سایت باشد.

وقتی مشتریان به وب سایت شما مراجعه می کنند، می خواهند آنچه را که نیاز دارند به سرعت بیایند. داشتن یک وب سایت شلوغ باعث گیج کردن مشتریان می شود.

در ادامه ی این مقاله به بررسی اینکه چرا یک وب سایت در جذب مشتری موفق نیست، خواهیم پرداخت:

دلایل عدم موفقیت یک وب سایت در جذب مشتری

 1. قیمت شما یا خیلی بالاست یا خیلی پایین است

با قیمت گذاری بالا انگیزه ی ترک از صفحه را به مشتریانتان می دهید و زمینه را به نفع رقبایتان می کنید. از طرف دیگر قیمت گذاری خیلی پایین هم خوب نیست، چرا که باعث ایجاد یک ذهنیت منفی برای کاربران می شود که کیفیت محصولات و خدمات شما پایین است که قیمت کمی برای آنها در نظر گرفته اید. مشتریان همیشه به دنبال قیمت پایین نیستند، بلکه به دنبال محصولات با کیفیت و قیمت مناسب هستند. نکته ی اصلی تعیین کننده ی قیمت، دانش بازار و مشتریان و رقبا هستند. هدف بایستی تعیین قیمت های بهینه باشد که به شما امکان سود حداکثر را بدهد و همچنین برای مشتریان جذاب باشد. اگر نمی توانید بر روی قیمت رقابت کنید، باید بر روی خدمات و تجربه ی کاربر تمرکز کنید.

 1. محصولات وخدمات شما قدیمی و از تاریخ گذشته است

شاید محصولات وخدمات شما دیگر مانند گذشته جذاب نیستند. شاید خدمات و محصولات رقبای شما نسبت به شما برتر باشند.

بروزرسانی کردن می تواند کلید دوام تجارت شما باشد. همچنین از سوی دیگر ممکن است که لازم باشد محصولات جدیدی معرفی کرده و محصولات و خدمات منسوخ شده و قدیمی را کنار بگذارید.

قبل از هزینه ی زیاد کردن برای تولید یک محصول یا خدمات جدید، بازار را به دقت بررسی کنید و تحقیقات لازم را انجام دهید.

 1. حضور زیاد پاپ آپ ها در وب سایت

ممکن است فکر کنید که پاپ آپ ها یک راه حل بسیار خوب برای درآمد زایی می باشند. اگرچه ممکن است این موضوع درست باشد و پاپ آپ ها منبع درآمدی برای شما باشند، اما در عین حال می توانند برای کاربران ناراحت کننده باشند. بسیاری از مردم پاپ آپ ها و تبلیغات زیاد را با ویروس ها و بدافزار ها یکسان می دانند و ممکن است ترجیح به ترک وب سایت شما دهند.

مهم است که برای کسب درآمد و کاهش فضای تبلیغ، از محتوای حمایت شده استفاده کنید. این موضوع می تواند درآمد اضافی برای تجارت شما تولید کند.

 1. شما باید از یک قالب استاندارد وردپرس استفاده کنید

ممکن است فکر کنید که مردم توجه زیادی به سبک سایت نمی کنند، اما این فکر اشتباه است. همیشه یک سایت سفارشی بهتر از سایتی است که هزاران بار دیده شده است. ایجاد سایتی که مشابه، زیاد دارد باعث می شود که کاربرانش اینگونه فکر کنند که صاحب سایت ارزش زیادی برای کارش قائل نیست. شما باید سعی کنید از رقبای خود پیشی بگیرید، پس سعی کنید سایتی با طراحی ویژه داشته باشید.

 1. سایت شما ریسپانسیو نیست

امروزه تعداد کاربرانی که با استفاده از موبایل از سایت ها بازدید می کنند، رو به افزایش است. اگر سایت شما ریسپانسیو نباشد یعنی از طریق موبایل و تبلت قابل دستیابی نباشد، شما خیلی زود کاربران خود را از دست می دهید. شما به یک سایت منعطف نیاز دارید که کاربران بدون توجه به دستگاهی که استفاده می کنند، بتوانند آن را مشاهده کنند.

 1. پیوند های شما کاربران را هدایت می کند

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید کاربران را به صفحه ی دیگری و یا به یک تبلیغ هدایت کنید. از انجام این کار در هر جایی باید خودداری کنید. وقتی کاربران بر روی یک پیوند کلیک می کنند، می خواهند به یک صفحه ی خاص مراجعه کنند. آنها دوست ندارند که درگیر تبلیغات شوند و وقت خود را در تغییر مسیر ها را صرف کنند. شما باید سعی کنید از پیوند های تغییر مسیر اضافی خودداری کنید.

 1. زمان بارگیری سایت خیلی طولانی است

داشتن محتوای متفاوت و متنوع ممکن است باعث جذابیت سایت شما شود، اما این موضوع باعث افزایش بار سایت نیز می شود. ممکن است همه ی کاربران شما دسترسی به اینترنت سریع نداشته باشند. اگر بارگذاری سایت شما بیش از چند ثانیه طول بکشد، کاربران شما علاقه ی خود را از دست خواهند داد و سایت شما را ترک خواهند کرد.

وقتی بحث ترافیک به میان می آید، طراحی سایت اهمیت بسیاری پیدا می کند.

 1. صفحه اصلی نامناسب

معمولاً هنگامی که کاربران صفحه ی اصلی سایتی را بهم ریخته می یابند، آن را ترک می کنند و به احتمال زیاد جذب سایت رقبایتان می شوند. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود، صفحه ی اصلی بسیار مهم باشد. اول از همه، صفحه ی اصلی نشانگر تجارت زنده و قابل اعتماد شماست. وقتی صفحه ی اصلی دارای طراحی و محتوای بد باشد، باعث می شود که کاربران فکر کنند که سایت و درنتیجه تجارت شما دیگر فعالیتی ندارد. ثانیاً، معرفی کار و تجارت شرکت شما و جذب بازدیدکنندگان بر عهده ی صفحه ی اصلی است. صفحه ی اصلی به طور خلاصه توضیح می دهد که چرا خدمات و یا محصولات شما منحصر به فرد هستند و فواید آن برای مخاطبان چیست؟! طراحی وب سایت با عناصر مدرن مهم است، زیرا وب سایت شما مانند یک فروشگاه برای تجارت شماست بلکه حتی مهمتر از یک فروشگاه. طراحی صفحه ی اول باید به گونه ای باشد که علاقه ی کاربران را حفظ کند و یک شماره تماس در صفحه ی اول باید وجود داشته باشد. این باعث جلب اعتماد مشتریان می شود.

 1. عدم ارائه ی محتوا به اشکال مختلف رسانه ای

همه ی افراد دوست ندارند که بخوانند و همه ی افراد یادگیرنده ی بینایی نیستند. افراد مختلف به شکل های متفاوت مسائل را درک می کنند و اطلاعات را در مغز خود نگهداری می کنند. بنابراین می توان با تهیه ی مطالب در اشکال مختلف رسانه ای، مانند فیلم، تصاویر،گرافیک، برگه های آماری قابل بارگیری افراد بیشتری را جذب کرد.

 1. عدم تجزیه و تحلیل وب سایت

تجزیه و تحلیل داده های تحلیلی وب سایت بایستی یک یا دو بار در ماه انجام شود. شما اینگونه می توانید متوجه شوید که آیا داده ها و محتوای سایت شما مناسب بوده است و یا خیر. انجام ندادن این کار باعث از دست دادن کاربران می شود. همچنین انجام این کار باید توسط یک فرد با تجربه انجام شود.

خلاصه

با رعایت نکات فوق می توانید هر چه بیشتر کاربران را به وب سایت خود جذب کنید و در کسب خود موفق تر باشید.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258
ایمیل: info@sitedar.com
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز