متخصص سئو و متخصص تبلیغات کلیکی باید با هم در ارتباط باشند

رتبه بندی کاربر: 3 / 5

PLG_VOTE_STAR_ACTIVEPLG_VOTE_STAR_ACTIVEPLG_VOTE_STAR_ACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE

خیلی وقتا مردم میپرسن، سئو مهمتره یا تبلیغات کلیکی؟ انگار این دو تا جدا از همند، یا انگار رقیب همن. اینطور نیست. در اصل سئو و تبلیغات کلیکی در کنار هم بهتر کار میکنن.
دارکوب یه آژانس ارائه دهنده خدمات کامله، یعنی ما همه نوع خدمات حرفه ای سایت ارائه میدیم. اعضای گروهمون تو زمینه های مختلفی تخصص دارن و این متخصص های مختلف با هم تو شرکت در ارتباطند. این روش به هماهنگی ها سرعت میده و آزمایش، به چالش کشیدن و تولید ایده های جدید سریعتر انجام میشه که در نتیجه بهترین نتایج برای مشتری فراهم میاد.
هنوز قانع نشدید؟ این مقاله به دلایل بهتر بودن تعامل بین متخصص سئو و متخصص PPC (تبلیغات کلیکی) میپردازه.

 • افزایش نمایش سایت

مهمترین مزیت اجرای سئو و تبلیغات کلیکی در کنار هم، افزایش نمایش سایت روی صفحه نتایج جستجوست، چون سایت هم رتبه طبیعی داره و هم تبلیغات کلیکی داره، بیشتر میتونه تو جایگاه های بالای صفحه نتایج جستجو ظاهر بشه و سراسر سایت رو میگیره. کاربرها به این ترتیب بیشتر روش کلیک میکنن. به این پدیده میگن 2x2= 5 ، یعنی افزایش نمایش سایت میتونه تا حد زیادی حجم ترافیک سایتتونو افزایش بده.

 • استراتژی تراز کلیدواژه

درسته که ممکنه یه سری کلیدواژه ها تو کمپینهای سئو و تبلیغات کلیکی با هم متفاوت باشن اما معمولا اکثرا مشابهن. بنابراین اگه متخصص های سئو و تبلیغات کلیکیتون با هم بتونن صحبت کنن، خیالتون راحته که کلیدواژه ها دارن هماهنگ با اونچه که شما میخواهید درباره کسب و کاراتون انتقال بدید پیش میرن و میتونید تحقیق کلیدواژه بهتری داشته باشید. بعلاوه تحلیلهای سایتتون بر پایه داده های بیشتری صورت میگیره و عملکرد سایت بهتر ارزیابی میشه.

 • کپی تبلیغ رو با تیتر یا محتوای صفحه فرود یکی کنید

وقتی کاربر روی یه تبلیغ یا ادوردز کلیک میکنه، توقع داره صفحه ای براش باز شه که برای عبارتی که سرچ کرده بود جوابی داشته باشه. اگه کپی تبلیغ و عناصر سئوی صفحه فرودتون با هم هماهنگ نیستن کاربر حس میکنه باهاش صادق نبودید و از صفحه خارج میشه و نرخ خروج سایتتون بالا میره.
بعلاوه این مسئله روی امتیاز کیفیت کلیدواژه های ادوردزتون هم تأثیر میذاره و اگه به این مسئله توجه کنید میتونید نتایج بهتری کسب کنید.

 • آزمودن استراتژی کلیدواژه

چون تغییر تو تبلیغات کلیکی راحتتره و سریعتر هم اثرشو نشون میده، میتونید برای آزمودن روشهای جدید کلیدواژه و ارزیابی عملکردها اول از تبلیغات کلیکی استفاده کنید و بعد تو استراتژی سئو هم اجراش کنید. مثلا میتونید کلیدواژه های رابط کاربری (مثل "خرید فلان محصول" رو تو کمپین تبلیغات کلیکیتون امتحان کنید و ببینید چه اثری روی تبدیلتون میذاره اگه خوب بود میتونید تو سئو و محتوای درون-صفحه هم ازش استفاده کنید.

 • سئو و تبلیغات کلیکی همدیگه رو تکمیل میکنن

دیدن نتایج سئو زمان میبره، اما تبلیغات کلیکی تقریبا سریع تغییرات رو تأثیر میده. از طرف دیگه تبلیغات کلیکی میتونه براتون گرون دربیاد چون باید برای هر کلیک هزینه بپردازید، اما هزینه ای که برای سئو بکنید در آینده بهتون برمیگرده. پس این دو تا همدیگه رو تو روشهای بلند مدت و کوتاه مدت تکمیل میکنن.
نتیجه:
میشه روشهای زیادی رو نام برد که نشون میده سئو و تبلیغات کلیکی باهم کار میکنن. اگه کارتونو فقط با سئو شروع کنید، میتونید تبلیغات کلیکی رو هم به عنوان یه مکمل استفاده کنید تا زمانی که منتظرید کارهای سئوتون نتیجه بده، سریعتر ترافیک سایتتونو بالا ببرید یا اگه میخواهید یکم خشن بازی کنید میتونید پول بیشتری نسبت به رقیبتون پیشنهاد بدید تا تو تبلیغات بالای سایت اون قرار بگیرید برای کسب جایگاه بالاتر در سئو هم باید تو نتایج طبیعی تلاشتونو بکنید.
میتونید با تبلیغات کلیکی بازار کلیدواژه های جدید رو هم برای عامل تبدیل مشتری امتحان کنید و بعد یه کمپین سئو درست کنید که دنبال اون بازارها بره تا به این ترتیبت هزینه هر کلیکتونو کاهش بدید.
یه روش میونبر و ساده برای کسب این مواردی که بحث شد اینه که متخصص های سئو و PPC با هم در ارتباط باشن تا بتونید بیشتر صفحه نتایج جستجو رو فتح کنید و با این نتایج درخشان، ترافیک بیشتری به سایتتون بکشونید.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258
ایمیل: info@sitedar.com
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز