آیا تنها موتور جستجوی مهم، گوگل است؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
آیا تنها موتور جستجوی مهم، گوگل است؟

اگه قبلا درباره سئو مقاله خونده باشید یا با کسی درباره بهینه سازی وب سایت صحبت کرده باشید، حتما متوجه شدید که بیشتر درباره گوگل حرف میزنند. درسته که گوگل در بهینه سازی موتور جستجو اهمیت زیادی داره اما موتورهای جستجوی دیگه ای هم هستند، چرا کسی راجع به سئو برای اون موتورهای جستجو حرفی نمیزنه؟

وقتی کسی میخواد برای سئوی سایتش پول خرج کنه، سعیشو میکنه که حتما بیشترین سود رو بکنه. برای بهینه سازی موتور جستجو، باید فقط روی گوگل سرمایه گذاری کنید یا پولتونو بین چند موتور جستجو پخش کنید؟
این سوال یک جواب خاص نداره اما به یکسری مسائل بستگی داره. شکی نیست که گوگل غول موتورهای جستجوست و اینطور که مجله Search Engine میگه، گوگل از شهریور 95 حدود 80 درصد از ترافیک موتورهای جستجو رو به خودش اختصاص داده و این تازه فقط برای سرچهایی است که از کامپیوتر صورت میگیره. سهم سرچ موبایلی گوگل از این هم بیشتره و تقریبا به 95% میرسه.
میبینید که گوگل قدرت بالایی تو صنعت سرچ داره، پس دیگه چرا کسی باید برای موتور جستجویی غیر از گوگل سئو کنه؟ این هم میتونه یه دلیلی داشته باشه... چونکه اعدادی که در بالا گفته شد، سهم کل جهانه، نه سهم صنعت شما یا منطقه مکانی شما.
گوگل در اغلب حوزه ها شماره یکه اما بعضی گروهها هم هستند که بیشتر از یه موتور جستجویی غیر از گوگل استفاده میکنند. مثلا افراد مسن امریکایی بیشتر از یاهو و AOL برای سرچ‌هاشون بهره میبرند. اگه صنعت شما تو امریکا باشه و مخاطبش هم افراد مسن باشند، باید برای یاهو و AOL سئو کنید.
اگه میخواهید بدونید تو حوزه کاری و منطقه ای شما کدوم موتور جستجو بهتر جواب میده میتونید از شرکتهای سئوکار بپرسید و به این ترتیب پولتونو جایی سرمایه گذاری کنید که بیشترین سود رو عایدتون کنه. خدمات سئو میتونن از ابزار و منابعی که در اختیار دارند استفاده کنند و ببینند چه افرادی بیشتر کالا یا خدمات شما رو سرچ میکنند و از چه نوع موتوهای جستجوی استفاده میکنند.
درسته که گوگل غول موتورهای جستجوست اما موتورهای جستجوی دیگه‌ای مثل موتورهای جستجوی فارسی و ایرانی هم وجود دارند که شاید بیشتر به درد شما بخورند، مثلا شاید مخاطبان شما افرادی هستند که تمایل به استفاده از محصولات ایرانی داشته باشند. از شرکتهای سئوکار راهنمایی بگیرید تا اونها با ابزار خاص کارشون بهتون پیشنهادات لازم رو ارائه بدن و بتونید از پولتون بیشترین بهره رو ببرید.

info [ at ] sitedar.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد
پشتیبانی آنلاین مشتریان 24 ساعته و هفت روز هفته