توضیحات کامل تبلیغ گوگل ادوردز Google Adwords

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
توضیحات کامل تبلیغ گوگل ادوردز Google Adwords

تبلیغ گوگل ادوردز Google Adwords :

در میان روش های تبلیغاتی در فضای مجازی و اینترنت دو نوع تبلیغ وجود دارد که توسط موتور جست و جوی گوگل انجام میگیرد بدین صورت که با سیستم های تبلیغاتی خود باعث می شوند وب سایت های متقاضی در صدر رتبه های لیست جست و جو گوگل قرار بگیرند یکی از این سیستم های تبلیغاتی گوگل ادوردز می باشد و دیگری بهینه سازی وب سایت یا سئو سایت می باشد در این مقاله سعی داریم که به شرح گوگل ادرودز بپردازیم . یکی از بهترین راه های تبلیغات ،تبلیغات در گوگل می باشد این تبلیغات می تواند برای صاحبان کسب و کار بسیار موثر باشد خصوصا وب سایت هایی که تازه تاسیس می باشند .

زیرا در طول مدت کوتاهی در رتبه های نخست قرار می گیرند از آنجایی که 70 درصد کاربران در جست و جو فقط 5 وب سایت اول نتایج را بازدید میکنند میتوان نتیجه گرفت که وب سایت های تازه تاسیس که به وسیله تبلیغات گوگل در رتبه های اول تا پنجم قرار گرفته اند مورد بازدید قرار میگیرند و بدین صورت محصولات و تولیدات و خدمات آنها زودتر شناخته می شود . در گذشته شرکت های بزرگ مبلغ زیادی از بودجه خود را صرف تبلیغات در راه های معمول میکردند نظیر تلویزیون ، فیس بوک، رایو و ... که با گذشت زمان بازده منفی داشتند . پس از اینکه گوگل ادوردز به وجود آمد این شرکت ها تبلیغات خود را بر عهده شرکت گوگل گذاشتند . بر اساس تجربه شرکت هایی که از سیستم تبلیغاتی گوگل ادورز استفاده کرده اند نتیجه ی قابل توجه ایی داشتند به طوری که سالانه هزاران دلار صرف این تبلیغات میکنند. بهتر است در مورد این سیستم تبلیغاتی بیشتر بدانیم . در ذیل به تفصیر آن میپردازیم :

تبلیغ گوگل ادوردز Google Adwords

تاریخچه Google AdWords :

هنگامی که گوگل ادوردز به وجود آمد خبر خوشحال کننده ای برای فعالان کسب و کار و همچنین برای مدیران وب سایت ها بود زیرا اکثر آنها وقت حاضر نبودند که کار تبلیغات خود را به دست بازاریابان و طراحان وب سایت ها بسپارند چون هم هزینه های زیادی را باید متقبل میشدند و هم اینکه مدت زمان زیادی را باید منتظر می بودند تا تبلیغات آنها بازده داشته باشد . در سال 2000 شرکت گوگل اعلام کرد که در سرویس های جدید خود سرویس تبلیغاتی جدیدی ابداع کرده است که در مدت زمان کمی وب سایت های متقاضی را می تواند با دریافت مبلغی در رتبه های نخست جست و جوی خود قرار دهد . اساس کار این سیستم تبلیغاتی بدین صورت می باشد که وقتی کاربری کلمه ای را جست و جو کند و سپس بر روی وب سایتی که از این سیستم تبلیغاتی استفاده کرده است ، کلیک کند از حساب کاربری آن وب سایت مبلغی کم میشود . این مبلغ در ابتدا تعیین شده است . سبک کاری گوگل ادوردز بر روی کلمات کلیدی می باشد .

تبلیغ گوگل ادوردز Google Adwords

 

گوگل ادوردز چیست ؟

ابتدا لازم است به تعریف گوگل ادوردز بپردازیم ؛ به طور خلاصه می توان گفت که گوگل ادورز به عنوان سرویس تبلیغاتی گوگل بازاری است که از حوزه های دیگر کسب و کار به آن پول پرداخت میکنند تا وب سایت خود را در جایگاه برتر لیست نتایج جست و جو گوگل قرار دهند تا وقتی که کاربری کلمه ای کلیدی مرتبط با آنها را جست و جو می کند وب سایت آنها در صدر لیست باشد زیرا 70درصد کلیک ها در گوگل مربوط به 5 وب سایت اول است .دیگر موتور های جست و جو مانند Yahoo , Bing نیز دارای این سیستم تبلیغاتی هستند اما چون اکثر مردم در سراسر جهان بیشتر از گوگل استفاده می کنند ، سیستم تبلیغاتی گوگل موفق تر بوده است . برای کار با گوگل ادوردز افراد متقاضی ابتدا باید برای خود مبلغی را تعیین کنند سپس بسته به کلیک هایی که بر روی تبلیغات آنها می شود از این مبلغ کاسته می شود . اساس کار گوگل ادوردز بر روی کلمات کلیدی است بدین صورت که متقاضیان برای تبلیغ کلمات کلیدی را به گوگل ادوردز می دهند و هر زمانی که آن کلمات جست و جو شود تبلیغات آنها نمایان می شود . وقتی جست و جویی را انجام میدهیم وب سایت هایی که سمت راست لینک آنها Ad نوشته شده است نمونه ایی از وب سایت هایی هستند که از گوگل ادوردز استفاده کرده اند . همچنین مممکن است در کنار لینک آنها کلمه Sponsored links نوشته شده باشد . بهتر است بدانید که بیشتر درآمد شرکت گوگل به وسیله گوگل ادوردز بوده است. برای استفاده از گوگل ادوردز بهتر است آن را به دست متخصصان این زمینه بسپارید طراحان و کارشناسان ما در شرکت طراحی سایت دارکوب این کار را با هزینه های مقرون بصرفه برای شما انجام میدهند .برای استفاده از این تبلیغات باید یادگیری هایی انجام گیرد بسیاری از مدیران وب سایت ها از آنها بی خبرند و بجای اینکه گوگل ادوردز برای آنها سودمند باشد باعث از دست رفتن سرمایه تبلیغات آنه می شود . استفاده از گوگل ادوردز بسیار ساده می باشد اما این سادگی زیاد باعث گردیده برای افراد پیچیده شود برای شروع کار بهتر است مبلغ زیادی را هزینه نکنید نکته دوم این است که در ابتدا باید صبور باشید تا نتیجه دلخواهتان حاصل شود . باید این نکته را ذکر کرد که شما میتوانید به سادگی حساب کاربری گوگل ادوردز را برای وب سایت خود ایجاد کنید اما برای اینکه در صدر بمانید باید مدیریت قوی داشته باشید ، استفاده از این سیستم تبلیغات همیشه مناسب و موثر نیست بهتر است فقط برای بازه زمانی کوتاهی از آن استفاده کنید تا نتیجه معکوس آن را نبینید .

تبلیغ گوگل ادوردز Google Adwords

گوگل ادوردز چگونه کار می کند؟

همانطور که در بالا گفتیم اساس کار گوگل ادوردز واژه های کلیدی است . به عبارتی دیگر میتوان گفت وب سایت در گوگل ادوردز بر روی کلمات کلیدی سرمایه گذاری میکنند . که ممکن است این سرمایه گذاری برای آنها مفید یا مضر باشد . البته اگر هزینه های خود را برای واژه های کلیدی مناسب خود صرف کنید برای شما بدون شک سودمند خواهد بود . از آنجایی که شرکت گوگل یکی از بزرگترین شرکت ها در فضای اینترنت می باشد قطعا سرمایه گذاری در ابتدا موثر است به شرط آنکه مدیریت خوبی داشته باشید . در اینجا لازم است تا با برخی از اصطلاحاتی که در این حوزه به کار می رود آشنا شویم :

کلمات کلیدی Key Words :همانطور که گفته شد اساس کار گوگل ادوردز بر روی کلمات کلیدی می باشد . انتخاب کلمه کلیدی مناسب تاثیر زیادی در تبلیغات دارد . می توان گفت قیمت گذاری روی کلمات کلیدی انجام میگیرد . در سال گذشته کلمه کلیدی بسیاری مورد جست و جو قرار گرفت که سهم بسیار زیادی در درآمد شرکت گوگل داشتند . این کلمات را در 20 دسته قرار داده اند و آنها را منتشر کرده اند : بیمه ، وام ، وام مسکن ، وکیل مدافع ،اعتبار ، وکیل ، اهدا ، مدرک ، میزبانی ، ادعا ، تماس کنفرانسی ، تجارت ، نرم افزار ، بازیابی , انتقال مالی ، گاز و برق ، دوره آموزشی ، توانبخشی ، درمان ، خون بند ناف .در گوگل ادوردز 5 نوع کلمه کلیدی وجود دارد Broad ,phrase, Exact ,Negative ,Broad match modifier . شما می توانید برای مدت کوتاهی کلمه کلیدی خود را امتحان کنید و بازده آن را ببینید .با بررسی نرخ تبدیل می توانید بفهمید چه کلمه ای برای شما بهتر است . نوع کلمه کلیدی Broad امکان دسترسی به مخاطب بیشتر را به شما می دهد . در صورتی که کاربری کلمه کلیدی را در جمله ای استفاده کند و آن را جست و جو نماید این کلمه ی کلیدی به هر شکلی که باشد در نتیجه جست و جو تبلیغ شما نیز نمایان میشود .کلمه کلیدی از نوع Broad match modifier تبلیغ شما به تعداد زیادی از مخاطبان نمایش داده می شود علاوه بر اینکه میتوانید نمایش تبلیغ خود را کنترل کنید . استفاده از کلمه کلیدی از نوع Phrase این قابلیت را به شما می دهد که تبلیغ خود را کنترل کنید و همچنین کاربر باید دقیقا و به ترتیب کلمه کلیدی شما را جست و جو نماید.استفاده از کلمه کلیدی Exact باعث میگردد که فقط وقتی که کاربر کلمه کلیدی شما را جست و جو کرد تبلیغ شما نمایان شود .به ازای هر کلیک جست و جو گران از حساب کاربری شما مبلغ اندکی کاسته می شود.

Impression : تعداد دفعاتی است که که نشان می دهد تبلیغ مورد نظر شما برای جست جوی کلمات کلیدی نمایان شده است .به بیانی دیگراین دفعات ، اثرگذاری ها است . اگر تعداد کلیک ها بر عدد اثر گذاری تقسیم شود نرخ کلیک CRT بدست می آید .در اصل عدد بدست آمده آمار افرادی است که با کلیک بر روی تبلیغ شما وارد وب سایت شما شده اند .نرخ کلیک برای تبلیغ کنندگان باید بسیار مهم باشد زیرا با بررسی آن میزان بازدهی تبلیغات بدست می آید .

کار با گوگل ادوردز مانند حضور در یک مناقصه می باشد . شما بودجه و پیشنهاد خود را متناسب با کسب و کار خود تعیین میکنید با استفاده از فرمول هایی گوگل مشخص می کند که به ازای هر کلیک چه مقدار از هزینه ی شما کثر گردد . اگر وب سایت های دیگر مبلغ بیشتری را برای ان کلمه کلیدی پرداخت کرده باشند درخواست شما مورد قبول نیست و باید رقم خود را بیشتر کنید . می توان نتیجه گرفت که معمولا باید بیشترین رقم را مطرح کرد زیرا شرکت گوگل برای سود خود بیشترین رقم را میپذیرد .اما اگر کسی رقمی کمتر از شما پیشنهاد دهد تمام مبلغ شما خرج نمیگردد و گوگل آن ر صرف بهینه سازی Impression ها می کند پس ممکن است قیمت هر کلیک کم تر از آنچه پرداخت کنید شود .CPC هزینه پرداختی بابت هر کلیک کاربر ان می باشد که با هر بار کلیک آنها از حساب شما کسر میگردد.

تبلیغ گوگل ادوردز Google Adwords :

لازم به ذکر است برای انکه تبلیغ شما در رتبه اول قرار بگیرد باید به خوبی وب سایت خود را اداره کنید چون ممکن است حتی وب سایت هایی که مبلغ کمتر از شما را داده اند به دلیل رعایت نکاتی در وب سایت خود در رتبه اول قرار بگیرند زیرا گوگل فقط به پرداخت هزینه بیشتر اهمیت نمیدهد . برای گوگل مهم است که شما در وب سایت خود چه نکاتی را رعایت میکنید . بهتر است از این تبلیغات نهایت استفاده را کنید تا هزینه ای که صرف گوگل ادوردز کرده اید بوسیله مشتریان به شما بازگردد .

در این مقاله سعی شد تا مواردی را برای شما عزیزان در مورد تبلیغات در گوگل به وسیله گوگل ادوردز ذکر کنیم . اما باید در نظر داشته باشیم که کار با گوگل ادوردز بسیار ساده می باشد اما دارای پیچیدگی هایی است که فقط متخصصان این زمینه از آن آگاه هستند . باید توجه داشته باشید که گوگل ادوردز همیشه برای تبلیغات موثر نمی باشد و بستگی به شرایطی دارد که باید آن را دارا باشید برای آگاهی از شرایط و انجام این تبلیغات پیشنهاد می شود به متخصصان و کارشناسان ما در شرکت طراحی وب سایت دارکوب مراجعه نمایید تا کار شما به بهترین شکل و با بازده بالا انجام گیرد . همچنین پیشنهاد میشود که مقالات دیگر ما در رابطه با تبلیغات در گوگل و گوگل ادوردز که در وب سایت موجود است را مطالعه فرمایید . 

طراحی سایت دارکوب
افتخارات و مجوزها
  • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
  • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
  • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
  • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
  • دارای مجوز نشر دیجیتال
  • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
  • پروانه کسب و کارهای مجازی
  • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
  • دارای نماد اعتماد الکترونیکی