طراحی وب سایت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
طراحی وب سایت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

بین کوین یک ارز کاملا دیجیتال رمز گذاری شده، غیر متمرکز و همتا به همتا با امنیت بالاست. این ارز که در سال های اخیر موضوع بحث های فراوان بوده است در سال 2017 با افزایش بیش از 10 برابری ارزش آن توجه بسیاری را به خود جلب کرد. ما نیز در شرکت دارکوب در کنار سایر خدمات تمان برای مشتریانمان وب سایت بیت کوین نیز طراحی می نماییم.

عرضه پول ستون فقرات سیستم مالی است و به طور معمول یک دارایی امن است که افراد و شرکت ها می توانند در تعهدات مالی خود (به عنوان مثال پرداخت ها) و یا به عنوان سرمایه گذاری های کوتاه مدت (مانند پس انداز و چک) از آن استفاده کنند.

پس بیایید اول درک کنیم که چگونه سیستم بانکی معمولی از دیدگاه پولی و تاریخی از قرن 17 میلادی ساخته شده است، که هنوز هم بسیار مهم است. و توجه داشته باشید که این یک توصیف ساده و کلی است برای آنکه بتوانیم بیت کوین را به نوعی توضیح دهیم.

 

پول چطور کار می کند

ساده ترین و رایج ترین شکل پول یک اسکناس یا یک سکه به تومان و غیره است. این قطعه کاغذ می تواند به هر کالایی با ارزش مناسب تبدیل شود. به عنوان مثال یک وعده ناهار و یا حتی پیش پرداخت یک اتومبیل یا یک خانه.

هنگامی که سیستم پولی برای اولین بار ایجاد شد، واحد ارزش پولی - به طور معمول یک سکه - دارای ارزش ذاتی خودش بود. چون پول از نقره یا مس یا نیکل ساخته شده و می توانست برای حمایت از پول در صورت وقوع یک بحران اقتصادی یا رکود اقتصادی استفاده شود. و این محدودیت در تولید این نوع فلزات با ارزش بود که این نوع کسب و کار را ممکن می کرد، و این روش خوبی برای اقتصادهای در حال رشد و منعطف تر نبود.

پس از چند دهه، استاندارد طلا به تصویب رسید که این امر باعث شده بود که عرضه پول با مقدار ثابت طلا حمایت شود. هر دولتی که از طلا استفاده می کند، نرخ ارز ثابت را با ارز دیگری از کشور دیگری که از یک استاندارد مشابه استفاده می کند، تضمین می کند. استاندارد طلا برای دهه ها خوب کار می کرد.

با این حال، به دلیل آنکه اقتصاد ها پیچیده تر شدند و به طور فزاینده ای غیر کشاورزی بودند، انعطاف ناپذیری ذاتی استاندارد طلا مشکل بزرگی بود. در این مورد آن را تا حدی مقصر رکود بزرگ مس می دانند. پس از جنگ جهانی دوم، کنفرانس های برتون وودز 1944 به ایجاد صندوق بین المللی پول با هدف اجرای یک نرخ ارز ثابت که با دلار مرتبط بود، کمک کرد. در سال 1972، دولت نیکسون مجموعه ای از اقدامات اقتصادی (در برابر بحران اقتصادی و نرخ نامطلوب ارز) را آغاز کرد که ایالات متحده را از سیستم برتون وودز خارج نمود. اساسا، تبدیل مستقیم از دلار آمریکا به طلا به طور یک جانبه لغو شد و آمریکا قطعنامه برتون وودز را غیر فعال کرد.

در سالهای 1973 تا 1974، سیستم برتون وودز در دوران کوتاه دو ساله با ارزهای آزاد شناور، بدون جایگزین هیچ کالایی به عنوان پشتوانه، بلکه تنها با اعتماد به بانک مرکزی و دولت کشور مورد نظر جایگزین شد.

نکته ای پس از آن باید توجه داشته باشید این است که یک برگ اسکناس امروز (از کاغذ) هیچ ارزش ذاتی در خود ندارد و اگر نظم جامعه و نظم اقتصادی سقوط کرد در این صورت آن را نمی توان با هر محصول دیگر باز خرید کرد. ارزش یک اسکناس دلار به طور معمول توسط یک مقام صدور و نظارت، معمولا بانک مرکزی مانند فدرال رزرو آمریکا، تأمین می شود. این مركز نظارتی مرکزی پول را ارزشیابی می كند، عرضه آن را بر اساس شرایط اقتصاد كلان كنترل می كند و آن را به عنوان یك وجه قانونی برای تمام معاملات عمومی یا خصوصی تشخیص می دهد. بنابراین این نوع پول، پول بدون پشتوانه نامیده می شود، در این صورت ارزش پول توسط حکومت تعیین می شود (یک دستورالعمل حکومتی). ارزهای حکومتی پایه سیستم بانکی مدرن را تشکیل می دهند.

 

چرا دولت ها باید عرضه پول را کنترل کنند؟

مهمترین دلیل این است که عرضه پول، مهم ترین اهرم دولت است که با آن قادر به مقابله با رکود اقتصادی و چرخه کسب و کار است. به طور کلی، دو راه مختلف برای دفاع از اقتصاد پیچیده و بزرگ امروزی از نظر مشارکت بخش خصوصی وجود دارد، سیاست پولی و سیاست مالی. در حالی که سیاست مالی با سیاست های مالیاتی دولتی سر و کار دارد به دلیل فرایند سیاسی با تاخیر در معرض تأثیر قرار می گیرد، اما سیاست پولی می تواند تقریبا بلافاصله اثر اقتصادی مورد نظر را تولید کند.

بنابراین، سیاست پولی، عملکرد اصلی بانکهای مرکزی است و با تعیین نرخ بهره معیار (به عنوان مثال نرخ صندوق فدرال در ایالات متحده) به طور مستقیم بر هزینه اعتبار در سراسر اقتصاد تاثیر می گذارد. بزرگترین مزایای پول اعتباری این است که قادر به تغییر ارزش آن (با چاپ اسکناس بیشتر) برای مقابله با چرخه های اقتصادی یا اهداف سیاسی هستیم.

در بحران مالی سال 2008، دولت ها در سراسر جهان مجبور شدند ارزش ارزهای خود را با استفاده از چاپ عظیم دلار، یورو، پوند انگلیس و غیره متورم کنند. این دیدگاه تورمی بجای توسعه اقتصادی در این مواقع خلاف دیدگاه پیشین استاندارد طلا است.

همانطور که فن آوری های رایانه ای در طول سال ها پیشرفت کرده بود، زمینه رمزنگاری در ابتدا برای اطمینان از برقراری ارتباط خصوصی بین دو سیستم یا دو فرد که ارتباط تجاری امن داشتند استفاده می شد. و این محدوده گسترش یافته تا کاربردهای متنوعی را برای هر دو داده در حال متحرک و ایستا، پزشکی الکترونیک، معاملات الکترونیک، پول نقد دیجیتال، محاسبات توزیع شده امن و گسترده و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

بیت کوین دارای جنبه های قوی در جنبش Cypherphunk است که خود در تفکر لیبرتل ریشه دارد. هدف Cypherphunk این است که بر تغییرات اجتماعی و اقتصادی از طریق استفاده از رمزنگاری تاثیر بگذارد.

 

منشاء بیت کوین

پس بیت کوین چیست؟ بیت کوین اساسا راه جدیدی است که با استفاده از تکنولوژی موجود (Cloud Computing، Big Data و Cryptography) برای ارائه یک سرویس نوآورانه. مفهوم و اجرای نرم افزاری بیت کوین در اصل در یک مقاله سفید در نوامبر 2008 توسط یک فرد (افراد) تحت نام Satoshi Nakamoto ارائه شده است. این مقاله "بیت کوین یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا" نام داشت. در این مقاله، نویسنده (ها) بیت کوین را به عنوان یک ارز دیجیتال ارائه می دهند که دو چالش مهم را برطرف می کند که ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده قبل از بیت کوین با آن مشکل داشتند:

 • مشکل هزینه کردن دوگانه که باعث می شود ارز دیجیتال کپی شده و دوباره خرج شود. اما با بیت کوین متفاوت است اگر که یک بار بیت کوین در هر جای دنیا خریداری شده یا منتقل شود مالکیت ایجاد شده توسط Blockchain، یک شبکه از سرورهای توزیع شده، ثبت و ضمانت شده است. Blockchain در چنین مقیاس عظیمی عمل می کند که تقریبا هک را در آن بخاطر هزینه بالا غیرممکن است. بنابراین نیازی به یک طرف سوم شخص ثالث برای اعتبار و ضمانت مالکیت ارز وجود ندارد.
 • برای آنکه یک ارز همتا به همتا به درستی کار کند، هر یک از میلیون ها نود جهانی باید درباره مالکیت هر واحد به طور همزمان توافق داشته باشند. مشکل توافق جمعی در ارز دیجیتال توسط Blockchain حل شده است. blockchain همگام سازی ارتباطات همتا به همتا را برای رسیدن به توافق در بلوک های معامله به طور متوسط هر 10 دقیقه انجام می شود، در حالی که پردازش بلوک های جدیدتر به طور مداوم در حال معاملات بیت کوین رخ می دهد. نود های ویژه معدنچیان یا Miners در حال ایجاد واحدهای ارزی هستند به طور همزمان این محاسبات پیچیده را بر عهده دارند. و معندچیان برای این عملیات ها پاداش دریافت می کنند. و چون سود تمام نود ها با هم در اشتراک است درستکاری در آن به گونه ایی تضمین شده است.

از سال 2009 بیت کوین بین بازرگانان بزرگ اعتبار بیشتری یافت از جمله آمازون و eBay و در عین حال این ارز توسط هیچ دولتی کنترل نمی شود بلکه توسط جامعه متن باز مدیریت شده است.

 

بیت کوین چیست؟

خوب بیت کوین برای محدودیت های سنتی ارز و پول چه کار کرده است؟ تم اصلی بیت کوین طبیعت همتا به همتا و غیبت کامل مرکزی به عنوان صادر کننده و تنظیم کننده ارز است. و همانطور که در بالا گفتم هدف اصلی بیت کوین و تکنولوژی دموکراتیک سازی سرمایه و به وجود آوردن فرصت های بیشتر کسب و کار است.

خصوصیات بیت کوین:

 • بیت کوین یک ارز مجازی کاملا دیجیتال است - بدون نمایش فیزیکی مانند کاغذ یا سکه - و به صورت آنلاین با استفاده از فرایندی به نام Mining ایجاد می شود. تجارت بین کوین مانند هر ابزار مالی به طور ثابت با حداکثر 21 میلیون واحد است که تا سال 2040 صادر می شود.
 • بیت کوین ها با هم برابرند و نمی توانند توسط هر مقام مرکزی - تنظیم کننده بانک یا فریبنده ایجاد یا تنظیم یا حمایت شوند. این یعنی تکنوکرات و دموکراتیک است. تکنولوژی که در مقیاس اینترنت فعالیت می کند، کنترل و تولید بیت کوین ها را برای مصرف کنندگان و تجار راهی برای خرید کالاها و خدمات فراهم می کند. بیت کوین تا زمانی که اینترنت وجود داشته باشد وجود دارد و ارزش آن صرفا توسط عرضه و تقاضا کنترل می شود.
 • پیشرفت در رمزنگاری و محاسبات توزیع شده تقریبا هک بیت کوین را غیرممکن کرده است. بدین ترتیب، از پول سنتی امن تر می شود تا به سرقت رود و یا جعل شود. علاوه بر این، تراکنش های انجام شده با استفاده از بیت کوین را می توان با تهیه حداقل اطلاعات انجام داد که باعث می شود تا بازیگران مخرب کمتر به هک کردن و یا تغییر آن بپردازند. و این اساس مفهوم Blockchain بیت کوین است.

Blockchain یک دفتر کل عمومی یا یک پایگاه داده عظیم و قابل اطمینان است که به عنوان پایه و اساس برای کل شبکه توزیع شده بیتکوین خدمت می کند. هر بار که یک کاربر بیت کوین خود را از کیف پول بیت کوین خود صرف می کند، این معاملات و در بلوک زنجیره تغییر ناپذیر با بالاترین ضمانت برای یکپارچگی و نظم زمانی تایید می شوند.

 • بیت کوین در طبیعت و طراحی ضد تورم است. تعداد کل بیکوئن هایی که هرکدام می توانند ایجاد شوند محدود به 21 میلیون تا سال 2040 هستند. این شماره ثابت باعث ایجاد بیت کوین جدید نمی شود، زیرا ظرفیت نامحدودی را برای تقسیمات کوچکتر به وجود می آورد. این به این معنی است که بیت کوین نمیتواند به عنوان پولی سنتی استفاده شود - همانطور که در بالا توضیح داده شد - به عنوان مثال تورم آن را برای پرداخت بدهی افزایش داد.
 • هر معامله ای که با استفاده از بیت کوین انجام می شود، به صورت قابل اعتماد در یک دفتر عمومی غیر قابل پاک کردن Blockchain ثبت می شود. این قابلیت یک مجموعه گسترده ای از قابلیت های تجاری فراهم می کند.
 • معاملات بیت کوین توسط شبکه های مستقل (شبکه های متصل از سرورها به نام معدنچیان) پردازش می شوند. مزیت به دست آمده از این روش این است که شمار زیاد معدنچیان هزینه های معامله را بسیار بسیار کم تا 0.001 بیت کوین نگه می دارد. از این رو بیت کوین واسطه تمام عیار را در خدمات مالی حذف می کند.
 • معاملات بیت کوین که در یک فروشگاه خرده فروشی انجام می شود ممکن است آهسته به نظر رسد و این زمان بسته به زیر ساخت ها متفاوت است. با این حال، پتانسیل واقعی آن با موارد انتقال سیمی، پرداخت مرزی و غیره که می تواند روزها با شبکه های بانکی معمولی طول بکشد مشخص می شود که در بیت کوین فقط چند دقیقه به طول می انجامد.

حالا کارکرد بیت کوین را در دنیای واقعی بررسی می کنیم.

 

بیت کوین در معاملات چطور کار می کند؟

برای فهم بهتر کار کردن بیت کوین بهتر است آن را با کارکرد کارت های اعتباری مقایسه کنیم.

 

کارکرد کارت اعتباری

اجازه دهید ما رایج ترین نوع معامله آنلاین یعنی پرداخت کارت اعتباری را در نظر بگیریم. شبکه های پرداخت کارت اعتباری خط لوله ایی با هزینه های بالا از نظر مصرف کننده گان و بازرگان به حساب می آیند. بازرگانان از هزینه های تبادلات دائما شکایت می کنند و از شیوه های وام دهی غارتگرانه آن ها ناراضی هستند.

 • مشتری از یک درگاه پرداخت آنلاین پرداخت خود را انجام می دهد.
 • تاجر پرداخت را دریافت می کند.
 • درخواست تایید خرید به بانک تاجر ارسال می شود.
 • درخواست تایید خرید به ویزا کارت یا مستر کارت ارسال می شود.
 • ویزا کارت یا مستر کارت در خواست تایید را به بانک مشتری می فرستند.
 • پاسخ در خواست تایید خرید از بانک مشتری از همین مسیر تا بانک تاجر با واسطه های زیاد بر گردانده می شود.

 

انتقال در بیت کوین

 • مشتری از کیف پول بیت کوین یک پرداخت انجام می دهد.
 • در خواست توسط Miner ها پردازش می شود.
 • درخواست تایید پرداخت به بانک تاجر ارسال می شود.
 • تاجر در صورت نیاز برای تبدیل بیت کوین به بانک هایی که با بیت کوین کار می کنند مراجعه می کند.

همانطور که در بالا گفته شد، در انتقالات بیت کوین حداقل واسطه گری وجود دارد. و همچنین تعداد درخواست ها به بانک و کارمزدها نیز کاهش یا حذف می شود.

 

فواید بیت کوین

 • بیت کوین ایجاد، استفاده و حرکت بیت کوین را با شفافیت کامل و بی طرفانه ارتقا می دهد. تمام معاملات و مسائل بیت کوین را می توان در زمان واقعی با استفاده از API ها و یا مشتریان تلفن همراه و خدمات شخص ثالث ردیابی کرد.
 • آزادی کاملی از ساختار واسطه ای که در طول سال ها در بانکداری ایجاد شده است را فراهم می کند. بیت کوین جایگزینی یا حتی حذف کامل این ساختارهای اضافی را فراهم می کند.
 • هزینه های معامله بسیار کم در مقایسه با شبکه های پرداخت سنتی.
 • سرعت بالا در پرداخت معامله و انتقال قرارداد در مقایسه با روش های سنتی.
 • بالاترین سطح امنیت به دلیل شفافیت کامل آن.
 • بیت کوین چالش ارزهای دیجیتال و پرداخته دوگانه را حل می کند.
 • به دلیل همه موارد فوق حداقل قانون گذاری و در آن استفاده شده است.

 

مضررات بیت کوین

 • میزان پذیرش بسیار کمتر در سراسر جهان نسبت به ارز سنتی.
 • نوسانات زیاد قیمت در چند سال اخیر.
 • بازار نامناسب معاملات ارز که نیاز به زمان برای تکامل دارند.
 • هیچگاه نمی تواند جایگزین ارز های رایج کشور ها شود.
 • نیاز به بهبود مقیاس پذیری بهتر برای مثال با شبکه های کارت اعتباری.

 

در بیت کوین خلاقیت حرف اول را می زند. با اینکه نمی تواند جایگزین ارز های کشورها شود اما می تواند به نیازها و تبادلاتی پاسخ دهد که پیش از این راهی برای آن ها نبود یا کیفیت آن ها به اندازه بیت کوین فراهم نبوده است. در آینده بیت کوین در دسترس افراد بیشتری از طریق تلفن های همراه قرار خواهد گرفت و تا حدودی مشکلات فعلی آن بر طرف خواهد شد. و ما نیز در دارکوب قادریم برای شما وب سایت خرید فروش بیت کوین را طراحی نماییم.

طراحی سایت دارکوب
جهت اخذ مشاوره تماس بگیرید
02122083926
02122082258
02122085386
info [ at ] sitedar.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد
پشتیبانی آنلاین مشتریان 24 ساعته و هفت روز هفته