6 پیش بینی برای طراحی سایت در سال 97

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
6 پیش بینی برای طراحی سایت در سال 97

 

با آرزوی موفقیت و خوشحالی برای تمامی خوانندگان این مقاله در سال جدید ،در این مقاله می خواهیم نگاهی داشته باشیم به برخی از گرایش ها که این صنعت را طی 12 ماه آینده تحت تاثیر قرار خواهد داد.

سال نو پیشاپیش مبارک!! سعی میکنیم پیش بینی کنیم که در 12 ماه  آینده چه اتفاقی برای صنعت ما خواهد افتاد.

امیدوارم سال 97 برای طراحی فراگیر، برای انطباق استانداردها، برای شیوه های اخلاقی ، سال خوبی باشد.  امیدوارم هر سال نیز همینطور باشد ، و هر سال بیشتر به آن نزدیک شویم.

با این حال این پست در مورد روند غیر منتظره، تغییرات و تلاش برای پیش بینی چشم انداز های پیش روی ما است، زیرا آنها مانند تغییرات آب و هوایی در حال تغییر هستند.

 

6 پیش بینی طراحی برای سال 97

تقریبا تمامی گرایش طراحی وب در صنعت طراحی از دو مکان می آید: در مرحله اول، طراحی به شدت تحت تأثیر ابزارهایی است که برای ایجاد آن استفاده می شود،  فن آوری های جدید روندهای جدید را در اختیار دارد؛ در مرحله دوم ، طراحی (براساس فرهنگ ها) ، از یک الگوی انقلابی و ضد انقلابی پیرویی میکند ، بنابراین برای پیش بینی آینده فقط باید به گذشته نگاه کنیم.

1)شکاف پوستی کم پشتی (SKEUOMORPHISM STRIKES BACK )

Skeuomorphism به عنوان تناقض از طراحی موثر برای چندین سال است، اما بازگشت آن اجتناب ناپذیر است.

ما پیشنهاد نمی کنیم  شروع به طراحی تصاویر پس faux-leather برای  iPhone X کنیم. اما skeuomorphism چیزی بهتری که از طراحی مسطح می دهد: عملکرد رابطه ای است.

پذیرش گسترده الگوهای طراحی و طراحی همگانی، نوار کاربری را برای طراحی مسطح کاهش داد. فقط در مورد هر شکل مستطیلی در یک رنگ متضاد شبیه یک دکمه بود. مانند یک جهان دیجیتالی با طراحی فیزیکی، UI skeuomorphic ادغام می شود، ولی طراحی مسطح اینطور نیست.

2) تضعیف روز افزون WordPress

وردپرس حدود 26٪ از وب سایت ها را در اختیار دارد. بنابراین پیش بینی این موضوع که وردپرس رو به افول باشد تا حدی غیر ممکن است با این حال چند دلیل برای افت وردپرس وجود دارد :

اولاعملکرد آن کمی مصنوعی شده است. در نظر بگیرید که همه سایت ها به جای محاسبه سایت های ترافیکی سنگین برابر هستند؛ آمارها حتی یک وبلاگ را که 10 سال پیش آغاز شده بود و حتی فقط حاوی یک پست بودند مانند فیس بوک را نشان می دهد.

علاوه بر این، موفقیت وردپرس به وضوح کمتر از عملکرد آن به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا است و بیشتر به عنوان صنعت ثالث  است که تغذیه می شود.  بازار سایت ساز / تم ساز مدتی بر وردپرس تمرکز دارد. با این حال، افزایش سایت سازهای اختصاصی مانند Wix، Webydo، Squarespace و غیره از پایین ترین سطح بازار هستند.

وردپرس هنوز یک گزینه عالی برای وبلاگ هاست، اما 26 درصد از وب را تشکیل نمی دهد. اگر شما قصد دارید بنشینید و یک سیستم مدیریت محتوا حرفه ای طراحی کنید آن را مانند وردپرس نسازید.

بسیاری از افراد در WordPress سرمایه گذاری زیادی کرده اند و در حال حاضر در سایت های کافی در سال های آینده قرار دارند اما کاهش آن در سال 97 آغاز خواهد شد.

3) سال آینده سال AR خواهد بود

VR هنوز یک تجربه شگفت انگیز است، اما در یک منطقه کلیدی شکست  خواهد خورد: VR همه چیز است یا هیچ چیز نیست.

از سوی دیگر واقعیت افزودهAR )) به تعبیر دیگر، یک تقویت کننده پیشرفت  است. برخلاف VR، AR  یک تجربه اختیاری ارائه می دهد. به طوری که به لطف پروژه های پیشرو مانند Pokémon Go،بسیار محبوب  است. استفاده های بیشتر از AR  در حال افزایش است و فن آوری برای تولید محتوای AR به طور فزاینده ای در دسترس است.

به طور سنتی، تکنولوژی مانند AR که به تدریج محتوای موجود را افزایش می دهد دقیقا همان نوع تکنولوژی است که در وب موفق است.

4) پایان تبلیغات آنلاین (دوباره)

تبلیغات اینترنتی برای سالهاست که در حال افزایش است. این تنها به این دلیل  است که سایت ها نیاز به جبران برخی از هزینه های مربوط به انتشار دارند و از این طریق جبران می کنند. شما بیشتر احتمال زنده ماندن بیشتری دارید زمانی که  سوار یک هواپیما در حال سقوط کردن هستید نسبت به این که یک بنر تبلیغاتی را ببنید.

اگر مشتریان برای دسترسی سریع به سایت های خاص هزینه پرداخت کنند (زیرا هزینه ها همیشه به مصرف کننده منتهی می شود) بعید است که تبلیغات نیز تحمل کنند. برای ترکیب این موضوع با شرکت های تبلیغاتی ، یک راه ساده برای شرکت های مخابراتی برای ارائه وب سریعتر با حداقل سرمایه گذاری، طراحی صفحات بدون تبلیغات است.

Paywalls یک جایگزین محبوب برای تبلیغ نیستند، اما به نظر میرسد Clap-o-Med Medium موفق بوده و روزنامه گاردین درخواست پول بیشتری را نسبت به تبلیغات داده است.

5) شعله ور ساختن حروف و تصاویر

علاقه به چاپ از سال های پیش محبوب بوده است که  بسیار ساده، کاربردی ،بی ضرر و محبوب هر شرکتی می باشد و حداقل خیلی ها را میلیاردر کرده است. تصاویر در طول دو سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

در دو سال گذشته ما شاهد رشد چشمگیر تصاویر بوده ایم. تصاویر خیلی از موضاعات متعدد طراحی وب را حل می کنند: یک هویت تجاری منحصر به فرد  را مشخص می کند ،  زمانی که svg صادر می شود آن به طور طبیعی پاسخگو می باشد و حتی یک SVG متحرک کوچکتر از یک بیت مپ معمولی است.

یک رنسانس نامه، همراه با چیزی که ما در طی دو سال گذشته درباره کد گذاری SVG آموخته ایم، منجر به نامه های واضح و خلاقانه ای می شود که پاسخگو هستند بر خلاف آنچه که در وب قبل دیده ایم هستند.

6)ما AI  را به نفع صنایع دستی ترک می کنیم

در طی 12 ماه گذشته، تعداد زیادی از شرکتهای فعال را مشاهده کردیم که از اجرای AI  خود، خودستایی می کنند. علی رقم این واقعیت این است که کسی AI  را ایجاد نکرده است.

برای درک وضعیت AI ،از AI بخواهید رنگ یک نام تجاری را برای شما انتخاب کند. دو گزینه را به شما ارائه می دهد: تکنیک آبی یا قهوه ای تیره. به همین دلیل است که سطح فعلی تصمیم گیری براساس میانگین استوار است. آبی شایع ترین رنگ آنلاین است و قهوه ای می تواند مخلوطی از تمام رنگ های موجود در اینترنت باشد. اینکه کدام یک ارائه می شود به این بستگی دارد که آیا AI کد گذاری شده است تا میانگین را به عنوان حالت یا میانگین محاسبه کند؟

تنها افرادی که به طور موفقیت آمیز یک AI را ایجاد می کنند، بخش های بازاریابی هستند که به سادگی تعریف اصطلاح را متناسب با محصول خود تغییر می دهند.

در نتیجه، اصطلاح "AI" در حال حاضر بی عزت شده است. نه به این خاطر که نمی تواند یک پیشرفت تکنولوژیکی فوق العاده برای توسعه یک AI باشد، بلکه به این دلیل که چنین موفقیتی که در بین هزاران مطبوعات  که ادعا می کنند آن را به دست آورده اند از بین می رود .

در سال آینده AI  نمی آید ولی تناقض های آن برای طراحی های انسان باز می گردد. یک جشن صنعتی.

در سال 97 به دنبال چه می گردیم؟

البته این بسیار ساده است که چند مسیر را بر روی نقشه برای خود بکشید و بگویید آن یک پیش بینی است. ولی در واقع هیچ مسیر واقعی برای دیدن دقیق آینده وجود ندارد.

مسیرهایی که در حال حاضر قابل توجه است، به طور ناگزیر به سال آینده ادامه خواهد یافت. فناوری های که تاریخ انقضای آن گذشته است با تکنولوژی های به روز تری جایگزین خواهند شد. گسترش فرهنگ ها نیز بر ما تاثیر خواهد گذاشت .

تایپوگرافی

در حالی که لایه های وب تمیز و ساده هستند،  می توانید انتظار داشته باشید که طراحان وب، خلاقیت خود را بر روی تایپوگرافی بگذارند. همانطور که قبلا گفتیم، بارگذاری سریع هم برای افزایش رتبه جستجو مفید است و هم برای تجربه کابران. یک طراحی زیرکانه که با تصاویر سنگین پر شده است ، چگونه طراح بدون تکیه بر تصاویر پر محتوا وب سایت را ساپورت می کند؟

هنگامی که به تایپوگرافی و روند طراحی وب سایت 97 می آید، یک کلمه ارزش هزار عکس دارد. با تکیه بر تایپوگرافی برای طراحی کمک می کند تا وب سایت هاس سنگین سریع تر و راحت تر بالا بیایند.

برای برخی افراد، تایپوگرافی ممکن است به عنوان یک عنصر بسیار جالب طراحی نباشد.  گوتیک یا مدرن،  serifed or sans ، script or slab  ،  واقعا تفاوت چیست؟  هر سبک تایپوگرافی، علیرغم آنچه که واقعا گفته می شود، توانایی ذهن شما را به انجمن های خاص، حتی ناخودآگاه انتقال می دهد. فونت های گوتیک تصاویری از اروپا، تاریخ، کلیساها و زبان های قدیمی را فراگرفته است. تایپوگرافی مدرن در اکثر آرم ها برای فناوری امروز وجود دارد و ذهن آن را با مارک های مد روز و عجیب مرتبط می کند. اسکریپت به مردم یادآوری احزاب فانتزی اشاره می کند در حالیکه فونت های تخته ای با جسارت و قدرت زیاد ارتباط دارند.

به همین دلیل است که شرکت ها مبلغ زیادی پول را برای توسعه فونت های خاص خود فقط برای استفاده در نام تجاری خود پرداخت می کنند. مارک های بزرگ مانند اینتل و AirBnB از طریق توسعه فونت های خود به منظور کمک به تعریف نام تجاری خود استفاده می کنند. فیس بوک "F" در لوگوی خود قرار داده، در حالی که نه یک فونت اختصاصی است بلکه فقط یک حرف F  در وسط رنگ آبی .

این چگونه تایپوگرافی قدرتمند است.

با توجه به ظرافت تایپوگرافی و پس از آن قرار دادن آن در پس زمینه طراحی مسطح می تواند طراحی های قدرتمند و جذاب وب را ایجاد کند که توجه بیننده را جذب می کند، آن را برای مدت طولانی نگه می دارد و نتایج بهتر از طرح های سنگین تر را ارائه می دهد.

طراحی سایت دارکوب
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد
پشتیبانی آنلاین مشتریان 24 ساعته و هفت روز هفته