آیا فیلتر شدن وب سایت تاثیر منفی بر روی سئو سایت می گذارد؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
آیا فیلتر شدن وب سایت تاثیر منفی بر روی سئو سایت می گذارد؟

 

ممکن است سایت شما، از زمانی که در سئو محبوب می شود، دائما از سوی کشورهای مختلف مورد حمله قرار بگیرد به همین دلیل،  فکر می کنید که اگر دسترسی سایر کشورها را برای سایت خود ببندید شاید این کار به نفع شما باشد!

برای مثال سایتی در کشور استرالیا است و صاحب سایت ، دسترسی تمام کشور های دیگر ، به جز استرالیا را به سایت خود ببند، به دلیل اینکه فکر می کند که دسترسی از سایر کشورها به سایت او کاری بیهوده می باشد و ارزشی برای او ندارد!

بزرگترین نگرانی که در اینجا وجود دارد، این است که آیا این کار بر روی سئو تاثیر خواهد گذاشت؟ تا آنجایی که ما می دانیم این کار مسلما بر سئو تاثیر خواهد گذاشت. آیا فاکتور دیگری برای سئو وجود دارد که بر روی ترافیک وب سایت تاثیرمنفی بگذارد؟

همانطور که  vpn  ها هر روزه رایج تر می شوند، تمام افراد در سراسر جهان می توانند خیلی راحت به سایت های دیگر و در نقاط دیگر جهان وصل شوند. شاید باور نکنید، زمانی که تمرکز خود را برای افزایش امنیت بالا می برید و دسترسی سایر کشورها را محدود می کنید ، چقدر به کسب و کار شما می تواند آسیب برساند.

 اما در اینجا دیدگاه دیگری نیز وجود دارد . فیلترینگ ، می تواند سئو را تحت تاثیر قرار دهد، اما بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید: آیا فیلتر کردن آی پی کشورهای دیگر، برای وب سایت شما مزیتی دارد؟ بله، این کار می تواند مزایایی هم داشته باشد ، نه تنها داده های تحلیلی را پاک می کند، بلکه فروش را بالا برده و چشم انداز واقعی از کسب و کار شما در همه سیستم ها را نشان می دهد.

 همچنین می توانیم اینطور بگوئیم که 20 درصد ترافیک وب سایت از کشور چین می باشد که شما هیچ فروشی به آن کشور ندارید.پس چه مزیتی برای شما دارد؟ در واقع فیلتر کردن می تواند مزایایی هم داشته باشد ، زیرا شما می توانید اطلاعات دقیق تری از مشتریان واقعی داشته باشید. همچنین ممنوعیت ورود از کشور های دیگر به وب سایت شما، می تواند تعداد تماس ها وایمیل های ناخواسته و درخواسته های وب را کاهش دهد. همچنین می تواند به شما تصویر واقعی تری از نحوه انجام وب سایت، در منطقه و بازار هدف را بدهد.

همچنین ، اگر ربات گوگل قادر به خزیدن وب سایت نباشد، مسدود کردن آی پی ها می توانید بر روی ترافیک جستجوسایت شما از کشور مقصد تاثیر بگذارد. ولی پیشنهاد می شود این ریسک را نکنید.

ربات اصلی گوگل ، سایت شما را از یک آی پی که در کالیفرنیا می باشد ، بررسی می کند، به همین دلیل مسدود کردن برخی از آی پی ها در آمریکا می تواند خطرناک باشد. شما به سادگی نمی توانید که به ربات دسترسی بدهید و مسدود کردن کل آی پی های ایالات متحده می تواند بر عیله سیاست های گوگل باشد.مسدود کردن کشورهای دیگر هم خالی از مشکلات نیست، پس مسدود کردن کشورها ، بهترین استراتژی برای دفاع از خود در برابر حملات احتمالی نمی باشد . زمانی که ربات گوگل از کشور دیگر آمده است ، باید با آن مانند هر ربات دیگری رفتار کنید.

برای مثال: اگر شما کاربران آمریکا را از دسترسی به محتویات وب سایت خود محروم کرده اید، ولی به کاربران استرالیا اجازه دسترسی به محتویات وب سایتتان را می دهید، سرور شما ربات گوگل که از ایالات متحده آمده است را نیز، مسدود خواهد کرد، ولی اجازه دسترسی یک ربات گوگل که از استرالیا آمده است را می دهد.

فیلتر وب سایت چیست؟

فیلترینگ وب سایت برنامه ای است که مشخص می کند بعضی آی پی ها و کاربران از وب سایت استفاده نکنند.این فیلتر محتوای یک وب سایت را بر اساس مجموعه ای از قوانین ارائه شده به وسیله شخص و یا شرکت که آن را نصب نموده است، چک می کند. فیلترینگ وب سایت به شرکت ها و افراد اجازه می دهد که دسترسی صفحات وب سایت را از سایت ها و صفحاتی که محتوای تبلیغاتی، ویروس های جاسوسی، محتوای پورنوگرافی و یا محتوای غیرمرتبط دارند، حفظ کند.

فروشندگان فیلترینگ وب سایت ها ادعا می کنند که محصولاتشان، صفحات وب سایت ها را از تهدیدات موجود در اینترنت حفظ خواهند کرد. همچنین برخی از فیلترینگ وب سایت ها ، گزارشی به نصب کننده فیلتر ارائه می دهند، مبتنی بر اینکه چه نوع ترافیکی فیلتر شده است و چه کسی آن را درخواست داده است.

در حالی که یک فیلتر وب می تواند مقدار مشخصی از نرم افزارهای مخرب را نمایش دهد، کارشناسان امنیتی در زمینه های دیگر، انواع متفاوتی از فرم های امنیتی را ارائه  می دهند، مانند : نصب نرم افزارهای حفاظتی دستکتاپ و شبکه. یک فیلتر وب اغلب به عنوان بخشی از یک سرور پراکسی و فایروال نصب می شود.

سیستم های فیلترینگ اطلاعاتی

یک سیستم فیلترینگ اطلاعات ، سیستمی می باشد که افزونه ها و یا اطلاعات ناخواسته که در جریان اطلاعات بارگیری شده به وجود می آیند، را حذف می کند. هدف اصلی آن ، مدیریت بیش از حد اطلاعات می باشد. برای انجام این کار، مشخصات کاربری با بعضی از مشخصات مرجع مقایسه می شود. این مشخصات ممکن است از آیتم اطلاعات و یا محیط های اجتماعی کاربران ناشی شود.

عملکرد

یک سیستم فیلترینگ از این سبک ، شامل چندین ابزارمی باشد که به مردم کمک می کند تا اطلاعات ارزشمند را پیدا کنند، بنابراین با اختصاص دادن زمان کم برای خواندن، گوش دادن و دیدن ، می توانید به اسناد جالب و ارزشمند دسترسی پیدا کنید. این فیلترها همچنین برای سازماندهی و ساختن اطلاعات به روش صحیح و قابل درک ، مورد استفاده قرار می گیرند.

این فیلترها در به دست آوردن نتایج موتورهای جستجو در اینترنت بسیار ضروری هستند. کارکرد های فیلترینگ هر روز برای دریافت اسناد ، وب سایت ها  و پیام های کارآمد تر ، بهبود پیدا می کند.

فیلترینگ در برابر دسته بندی برای سئو وب سایت های تجارت الکترونیک

یک سایت تجارت الکترونیک که طیف وسیعی از محصولات را عرضه می کند با چالش های مختلف سئو همراه می باشد. مقابله با محتوای تکراری و انتقال لینک داخلی چند نمونه از آن می باشند.

راه اندازی هر نوع سایت تجارت الکترونیکی ، ساده نمی باشد زیرا موارد زیادی باید در نظر گرفته شود. اگر چه خیلی از افراد تفاوت بین این دو یعنی، دسته بندی و فیلترینگ را درک نمی کنند ولی در واقع این موضوع، برای سئو سایت بسیار پر اهیمت می باشد. اگر شما یک فروشگاه تجارت الکترونیکی را راه اندازی کرده اید، بهتر است از خود بپرسید برای اینکه سئو بهتری داشته باشیم ، بهتر است از فیلترینگ استفاده شود و یا از دسته بندی ؟

تفاوت بین دسته بندی و فیلتر چیست؟

هنگامی که شما به url  یک وب سایت نگاه می کنید، بسیار راحت می توانید بگویید که آن وب سایت از یک فیلتر و یا از یک دسته بندی استفاده می کند یا نه.

  • دسته بندی: یک دسته بندی به این معنا می باشد که چگونه یک چیز را به قسمت های کوچکتر تقسیم بندی کنید (در مورد صفحات وب سایت ، به بخش های کوچکتر تقسیم بندی کنید). از بخش های کوچکتر در وب سایت خود استفاده کنید . برای مثال ، اگر شما خدمات سئو را می فروشید، ممکن است شما بخواهید سر فصل ها را به دسته های کوچکتر تقسیم کنید، مانند جستجوگرهای محلی ، خدمات محتوا و غیره.
  • فیلتر کردن: فیلتر حاوی یک رشته جستارهایی می شود که در دسته بندی از آن استفاده می شود.معمولاURL  های فیلترینگ به زیبایی  URL های دسته بندی نمی باشد و این مهمترین چیزی است که ربات های گوگل به آن توجه می کنند. این در واقع یک شاخص برای نحوه عملکرد سئو برای هر یک از سایت ها می باشد.

برای بهینه سازی سئو وب سایت ، چه زمانی از فیلتر و چه زمانی از دسته بندی استفاده کنیم؟

موتورهای جستجو ممکن است به اشتباه صفحات دسته بندی را به عنوان صفحات فیلتر شده در نظر بگیرند. صفحات دسته بندی برای بهینه سازی ساده تر می باشند و گوگل بیشتر تمایل دارد که مشتریان ، از یک صفحه دسته بندی به جای صفحه فیلتر شده استفاده کنند. با این حال این فقط به این معنا نیست که شما فقط از صفحات دسته بندی شده استفاده کنید و از صفحات فیلتر شده استفاده نکنید.

فیلترها یک هدف دارند ولی استفاده بیش از حد از صفحات دسته بندی شده می تواند برای خوانندگان و همچنین ربات ها گیج کننده باشد، در زیر توضیح داده شده است که هر کدام را در چه زمانی استفاده کنید:

چه زمانی از صفحات دسته بندی شده استفاده کنیم؟

هر آنچه که بیشترین حجم را در جستجو شما داشته باشد باید به عنوان دسته بندی در سایت شما در نظر گرفته شود . سعی کنید که موضوع محصول خود را در ابزار کلید واژه گوگل ، تایپ کنید و ببینید که افراد برای محصولات وب سایت شما چه چیزهایی را سرچ می کنند. مثال زیر در مورد یک وب سایت فروشگاه گل گفته شده است:

در این مثال می توانید ببینید که بسیاری از مردم علاقه مند به ارائه گل هستند. بنابراین ممکن است منطقی باشد که یک فروشگاه آنلاین برای گل داشته باشید. شما حتی می توانید در این مورد تخصصی تر و عمیق تر کار کنید . مثلا می توانید انواع گل های خود را به صورت تخصصی مانند: گل های عروسی ، گل های جشن تولد ، گل های تشیع جنازه و غیره دسته بندی کنید.

چه زمانی از صفحات فیلتر شده استفاده کنیم؟

در ابتدا ، اولین چیز هایی که باید فیلتر شوند ، قیمت ، سایز، رنگ ،  اندازه و برخی چیزهایی مانند برند می باشد. با توجه به همان منطقی که در بالا ذکر شد، اینها مواردی هستند که حجم جستجو زیادی را نمی گیرند ،به طورمثال : مردم برای خرید گل، در گوگل " ارسال گل" را سرچ می کنند نه "رنگ گل". البته اگر شما یک شرکت باشید که فقط گل در رنگ های مختلف را می فروشید ممکن است که اگر کلمه کلیدی خود را "رنگ گل" بگذارید برای شما مفید باشد.

برخی از مثال های معمول از فیلترینگ شامل: قیمت ، سایز و رنگ  می باشد. این نوع فیلتر مقدار نتایج قابل مشاهده وب سایت شما را برای کاربران محدود می کند. این کار به کاربران کمک می کند تا مواردی را پیدا کنند که ممکن است به راحتی در نتایج جستجو قابل مشاهده نباشد.

فیلتر کردن و یا دسته بندی

چگونه گوگل می تواند بین دسته ها و بخش ها که نیاز به تبدیل شدن به یک صفحه جداگانه دارد و فیلتر کردن ، مرتب سازی و یا گزینه های صفحه بندی  که شما ممکن است آن را نادیده بگیرید ، تفاوت قائل شود ؟ گوگل چند پیشنهاد دارد.

اگر از متغییر های GET  ، استفاده می کنید ابزار وب مستر به شما اجازه خواهد داد، که چگونه هر متغییر را مدیریت کنید، به این ترتیب گزینه های فیلتر مانند "آیتم رنگ" می تواند چشم پوشی شود.

سرمایه گذاری برای فیلترینگ

نرم افزارها ، وب سایت ها و ادیتورها می توانند بر اساس فیلترینگ قیمت گذاری شوند. یک راه برای اینکه خود را در صنعت خودتان شناخته شده کنید ، تبدیل شدن به یک منبع به عنوان منبع اخبار و اطلاعات در صنعتتان می باشد. در عین حال همه نمی خواهند به عنوان یک سردبیر و یا ادیتور تبدیل شوند.

فیلتر ها چگونه کار می کنند؟

دو نوع فیلتر اصلی وجود دارد. فیلتر کلمات کلیدی که بر یک لیست اصطلاحات از قبل تعیین شده، متکی می باشد. اگر محتوای آن شامل یک یا چند جمله از آن اصطلاحات باشد ، دسترسی به وب سایت مسدود خواهد شد . به طور مثال اصطلاحی مانند "جرم و جنایت" و یا یک بخشی از یک صفحه که حاوی این اصطلاح باشد، ممکن است حذف شود. از معایب این متد این است که ممکن است ، به اشتباه متن و یا اصطلاح و یا کلماتی حذف شوند که معنای بدی نداشته باشند.

گزینه ی دیگر استفاده از فیلتر های وب سایت می باشد. در این فیلترینگ ، دسترسی می تواند برای برخی از مناطق وب سایت مسدود شود. با توجه به رشد مدام اینترنت، این روش نمی تواند جامع باشد.

طراحی سایت دارکوب


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد