طراحی وب سایت برای آرایشگاه ها و سالن های زیبایی

نوشته شده توسط سما کتیبه

آدرس کوتاه: https://sitedar.com/?p=419

4.3/5 - (20 امتیاز)

تقریبا این روز ها در فضای وب هر نوع وب سایتی وجود دارد ، وب سایت هایی که با ارائه خدمات مختلف کسب درآمد می کنند . درصد زیادی از مشاغل مختلف نیز به دنبال راه اندازی وب سایت هستند تا به این طریق بتوانند کسب و کار آنلاین خود را شروع کنند . اغلب مردم برای برآورد نیاز های خود ، به موتور های جست و جو رجوع می کنند و هدف خود را می یابند . برای ما نیز شاید پیش آمده باشد که در سطح شهر به دنبال کالا یا خدماتی بوده ایم اما آنها را نیافتیم ، اما با جست و جو در اینترنت به هدف خود رسیده ایم .

خدمات زیبایی یکی از مشاغل پر درآمدی است که مدیران آن با ساخت سایت سالن زیبایی میتوانند هم به مشتریان گذشته خود خدمات بهتری را ارائه دهند هم مخاطبین جدیدی را به دایره مشتریان خود اضافه کنند؛ در این مقاله سعی کردیم همه موارد لازم برای ساخت سایت سالن زیبایی را برای شما بیاوریم، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چرا باید کسب و کار خود را اینترنتی کنیم؟

بسیاری از افراد برای مراجعه به هر جایی در اینترنت به جست و جوی آنها می پردازند و بدین ترتیب با خیالی راحت و با اطمینان به آن محل مراجعه می کنند .  فضای مجازی و وب سایت ها باعث سهولت زندگی بسیاری از مردم شده اند . به همین دلیل از سال های اخیر تا به الان ، بسیاری از کسب و کار ها به سمت آنلاین شدن پیش می روند زیرا صاحبان مشاغل می دانند که مشتری و مخاطبان آنها در فضای مجازی و اینترنت بیشتر از مشتریان آنها در سطح شهر می باشند . علت این امر نیز افزایش جمعیت و صرفه جویی در وقت و هزینه می باشد . مردم دیگر حاضر نیستند ساعت ها در ترافیک سطح شهر وقت خود را تلف کنند تا به هدف خود برسند در صورتی که می توانند در زمان کمتری بدون صرف هزینه های اضافی ، اهداف خود را از جست و جو در اینترنت بیابند . راه اندازی وب سایت ها ، خدمتی نوین در حق بشریت بوده است .

وب سایت هایی نظیر فروشگاه های آنلاین ، سفارش آنلاین غذا و … توانسته اند مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب نمایند، چرا که شما با راه اندازی وب سایت برای کسب و کار خود درواقع برند سازی کرده اید و با این کار کمک بزرگی به تبلیغات حرفه خود کرده اید، پیشنهاد ما به آن دسته از صاحبان مشاغلی که هنوز وب سایتی ندارند این است که با راه اندازی یک سایت نیمه حرفه ای به کسب و کار خود رونق ببخشند . جمعیت زیاد کاربران فضای مجازی و اینترنت بر هیچ کس پوشیده نیست پس باید از این بستر برای کسب در آمد استفاده کرد .

طراحی وب سایت

وب سایت ها پایگاه های اینترنتی هستند که به منظور ارائه خدمات یا فروش محصولات طراحی می شوند . روزانه صد ها وب سایت در سراسر کشور های جهان طراحی و راه اندازی می شوند . بسیاری از افراد ، با خلاقیت و نو آوری خود توانسته اند با راه اندازی وب سایت ها در آمد زیادی را کسب کنند یا یک کسب و کار جدید راه اندازی نمایند . خیلی از وب سایت ها نیز تبدیل به برند شده اند .

اولین وب سایت در سال 1991 به وجود آمده است که هنوز هم پا برجا می باشد از آن روز تا به حالا میلیون ها وب سایت برای اهداف مختلف به وجود آمده اند .  همه ساله نیز الگو های جدیدی برای طراحی وب سایت ها معرفی می شود . طراحی سایت هر روز در حال توسعه و تغییر می باشد به طوری که می توان گفت شاید روش هایی که سال ها پیش برای طراحی وب سایت ها ارائه شده اند امروز منسوخ شده باشند .

به وجود آمدن وب سایت ها و پیشرفت آنها به حدی است که باید هر لحظه منتظر به وجود آمدن یک کسب و کار جدید به وسیله وب سایت ها بود .در همین دو سال اخیر تعداد زیادی کسب و کار آنلاین در بستر اینترنت به وجود آمده است .

اهمیت راه اندازی سایت ها در حدی است که به هر کسب و کاری پیشنهاد می کنیم در بدو تاسیس حتما وب سایت نیز راه اندازی نمایند .

ما در هر مقاله از وب سایت سعی نموده ایم راه اندازی وب سایت برای هر کسب و کاری را به طور کامل شرح دهیم در این مقاله نیز سعی می شود طراحی وب سایت برای آرایشگاه ها و سالن های زیبایی به طور کامل شرح داده شود .

طراحی وب سایت آرایشگاه ها و سالن های زیبایی

اخیرا تعداد سالن های زیبایی و آرایشگاه ها در سطح شهر رو به افزایش می باشد به همین دلیل مشتریان برای انتخاب آرایشگاه مناسب مردد تر از قبل شده اند . مشتریان سالن های زیبابی برای یافتن آرایشگاه مجبور هستند از افراد مختلف پرس و جو نمایند و در نهایت سالنی که انتخاب می کنند در اغلب اوقات باب میل آنها نخواهد بود، اما امروزه دیجیتال مارکتینگ به کمک وب سایت ها آمده است تا آنها را جزو بهترین های گوگل نشان دهد.

مراقبت از زیبایی امری حیاتی می باشد که بسیاری از خانم ها و حتی آقایون به آن اهمیت زیادی می دهند به همین دلیل حاضر هستند هزینه های زیادی را برای رسیدن به اهداف خود پرداخت نمایند . اما همانطور که گفته شد تعداد سالن ها زیبایی زیاد می باشد و انتخاب آرایشگاه مناسب کمی سخت است . بسیاری از سالن های زیبایی که کار حرفه ای و خوبی دارند هنوز بین مردم ناشناخته هستند و مشتری زیادی ندارند . در عوض برخی از آرایشگاه هایی که خدمات متوسطی ارائه می دهند بین مردم شناخته شده و معروف می باشند .

هر روز خدمات جدیدی در سالن های زیبایی ارائه می شود که برای بسیاری از مشتریان و مردم ناشناخته می باشند . به همین دلیل نیاز است تا صاحبان سالن های زیبایی به خوبی خدمات خود را معرفی نمایند . از آنجایی که تعداد آرایشگاه ها زیاد می باشد و خدمات جدید هر روز افزوده می شود برای متفاوت جلوه دادن و معرفی خدمات پیشنهاد می شود هر سالن زیبایی وب سایتی برای خود راه اندازی نماید . از طریق راه اندازی سایت می توان مشتری بیشتری جذب نمود .

همچنین رقابت میان آرایشگاه ها بیش از قبل شده است و هر سالن زیبایی سعی می کند با ارائه خدمات مختلف به شکل های گوناگون مشتری بیشتری بدست بیاورد . راه اندازی سایت می تواند ایده خوبی برای جذب مشتری و معرفی آرایشگاه به مشتریان باشد .

بازاریابی سنتی دیگر مانند گذشته باعث رونق کسب و کار نمی شود . به همین دلیل بهتر است همه مشاغل از بازاریابی اینترنتی استفاده کنند . راه اندازی وب سایت نیز یکی از راه های بازاریابی آنلاین می باشد و می توان با استفاده از آن مشتری بیشتری جذب کرد و در رقابت بین رقبا به موفقیت رسید . هر وب سایت که برای کسب و کاری خاص طراحی می شود باید ویژگی های مشخص و مخصوصی داشته باشد . وب سایت های آرایشگاه ها و سالن های زیبایی نیز باید مشخصه های ویژه ای داشته باشند . در طراحی سایت وب برای آرایشگاه ها و سالن های زیبایی پس از توجه به گرافیک وب سایت رعایت کلی نکات زیر توصیه می شود .

 • طراحی قالبی زیبا و جذاب
 • طراحی صفحات سایت به صورت دسته بندی
 • طراحی صفحات مربوط به معرفی خدمات مختلف آرایشگاه
 • طراحی بخش های مربوط به خدمات عروس
 • طراحی صفحه مربوط به گواهینامه ها
 • طراحی بخش همکاران و کارکنان
 • طراحی صفحه مقالات
 • طراحی بخش مربوط به فیلم ها و گالری نمونه کار
 • طراحی صفحه تماس با ما
 • طراحی بخش اخبار و تخفیفات
 • طراحی بخش پرسش و پاسخ

ویژگی های یک وب سایت سالن های زیبایی و آرایشی

وب سایت های متعلق به آرایشگاه ها باید بتوانند به سادگی تمامی سوالات مشتریان را پاسخ دهند . باید طراحی این وب سایت ها به نحوی باشد که کاربر در اولین بازدید خود بتواند خدمات سالن را برای استفاده انتخاب نماید و حتما به مشتری آرایشگاه تبدیل شود . به همین دلیل بهتر است به نکات زیر در راه اندازی وب سایت توجه نمایید .

طراحی جذاب وب سایت

قالب سایت یا همان قالب آرایشگاه شما اولین چیزی است که مشتری هنگام ورود به وب سایت شما به آن توجه میکند، پس شما بعنوان دارنده یک سالن زیبایی باید با ایجاد یک قالب جذاب نظر کاربران خود را جذب کنید؛ به این موضوع دقت کنید که محتواهای شما ترتیب نمایشی درستی داشته باشند تا هرچه بیشتر مخاطب شما را جذب کند. قالب وب سایت باید در کنار حرفه ای و جذاب بودن ساده باشد تا همه کاربران بتوانند به راحتی در سایت فعالیت نمایند

قرار دادن امکانات وب سایت های فروشگاهی

وب سایت آرایشگاه فقط برای معرفی خدمات نیست بلکه می تواند مانند یک وب سایت فروشگاهی باشد و در آن محصولات آرایشی را به فروش رساند . در اغلب سالن های زیبایی ، محصولات آرایشی و مراقبتی به فروش می رسد پس چه بهتر که محصولات خود را با وب سایت به فروش برسانید . از امکانات مورد نیاز در وب سایت می توان به درگاه پرداخت ، سبد خرید و دسته بندی محصولات اشاره نمود

امکان ایجاد حساب کاربری

با این قابلیت می توان مشتریان را ساماندهی کرد و تمامی سوابق مراجعه و استفاده از خدمات را ثبت نمود همچنین مشتری به راحتی می تواند در پنل کاربری خود خدمات مورد نیازش را ثبت و وقت مراجعه را رزرو نماید و بیعانه ای نیز پرداخت کند، این قابلیت در هر سایت شرکتی باید فعال باشد چرا که به ساماندهی مشتریان و کاربران بسیار کمک کننده است.

بخش مقالات

این بخش برای هر نوع وب سایتی ضروری است . بخش مهم بهینه سازی وب سایت مربوط به محتوا و مقالات می باشد . برای رسیدن به صفحه اول نتایج موتور های جست و جو داشتن صفحه مربوط به مقالات الزامی است . در این بخش می توان مقالات مربوط به مراقبت های زیبایی و آرایشی و همچنین معرفی کامل خدمات آرایشگاه را درج نمود .

بخش گالری

در گالری تصاویر خدمات سالن باید درج شود . این تصاویر بهتر است منحصر به فرد باشد یعنی مربوط به خدمات و نمونه کار های آرایشگاه باشد .

بخش فیلم

در این قسمت نیز می توان فیلم های مربوط به خدمات قرار بگیرد . خدماتی که در سالن انجام می شود و نمونه کار ها، فیلم ها معمولا باید کمتر از یک دقیقه باشند تا حجم زیاد باعث کاهش سرعت وب سایت نشود .

معرفی همکاران

در بخش معرفی باید تمامی کارمندان آرایشگاه و سالن با سوابق کاری و مسئولیت شان معرفی شوند. نمونه کارهایی از هریک از کامندان بگذارید تا مشتریانتان بتوانند آگاهانه تر انتخاب کنند.

اخبار

اخبار مربوط به تخفیف ها و پکیج های ویژه در قسمت اخبار قرار می گیرد، میتوانید برای هر مشتری تخفیفات منحصر به فرد خودش را درنظر بگیرید، مثلا برای مشتری داعم لاین رنگ مو، تخفیفات 30 درصدی همان لاین را قرار دهید تا بدین وسیله مشتریان قدیم خود را بطور ثابت در کنار مجموعه خود داشته باشید.

صفحه مربوط به عروس

صفحهه ای را مخصوص خدمات عروس در نظر بگیرید تا برای انتخاب شما مشتریانتان به راحتی بتوانند در سایت شما از خدماتتان استفاده کنند، در این بخش می توان تمامی خدمات مربوط به عروس ها رابه صورت پکیج های متنوع قرار داد

طراحی قالب ریسپانسیو

ریسپانسیو بودن یعنی که نمایش دستگاه با توجه به دستگاهی که کاربر از آن استفاده میکند نمایش داده شود، یعنی نمایش سایت شما در قالب گوشی همراه با لب تاپ تفاوت داشته باشد،یکی از خدمات راه اندازی سایت ریسپاسیو بودن آن است که باتوجه به اینکه روز به روز آمار استفاده از گوشی های هوشمند بالاتر میرود، پس ریسپانسیو بودن در گوشی های همراه از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

بهینه سازی وب سایت

طراحی حرفه ای وب سایت به تنهایی برای موفقیت کافی نیست بلکه وب سایت آرایشگاه باید بازدید کننده زیادی داشته باشد به همین دلیل سئو و بهینه سازی وب سایت برای رسیدن به صفحه اول نتایج موتور های جست وجو لازم می باشد . به این ترتیب وقتی کاربران کلمات کلیدی مربوط به وب سایت های آرایشگاهی را جست و جو نمایند ، وب سایت شما را در صفحه اول مشاهده می کنند.

همچنین امروزه بسیاری از کاربران به دنبال پیدا کردن جواب سوال های خود هستند پس بهتر است برای دیده شدن در صفحه اول گوگل به دنبال پاسخ دهی به سوالات رایج کاربران باشید.

مزایای طراحی سایت آرایشگاه

با گسترده شدن شغل آرایشگری و افزایش رقبا امکان اینکه بتوانید مانند گذشته مشتریان خود را حفظ کنید و یا مشتریان جدیدی را به حوزه کاری خود اضافه کنید وجود ندارد مگراینکه مانند بسیاری از مشاغل به بازاریابی اینترنتی روی بیاورید و از فرصت هایی که فضای مجازی در جذب و حفظ مشتریانتان در اختیارتان میگذارد استفاده کنید، طراحی سایت آرایشگاه مزایای زیر را برای شما بهمراه خواهد داشت:

 • رزرو آنلاین: یکی از مهمترین مزایای طراحی سایت آرایشگاه این است که مشتریان شما میتوانند بصورت آنلاین برای گرفتن نوبت در هر ساعت شبانه روز اقدام کنند و این امر موجب آسایش و صرفه جویی در وقت مشتریان است.
 • جذب مشتریان جدید: ساخت سایت سالن زیبایی این امکان را به شما میدهد که بتوانید به مشتریان جدیدی معرفی بشوید و به این وسیله باعث میشوید تجارت شما بصورت آنلاین پایدار بماند.
 • اشتراک گذاری اطلاعات: طراحی سایت آرایشگاه بستری مناسب است تا شما به وسیله آن خدمات و امکانات خود را به مشتریان جدید و قدیم خود معرفی کنید و بدین وسیله آنها بتوانند به سادگی با شما ارتباط بگیرند.

طراحی سایت سالن زیبایی با قالب وردپرس

امروزه با وجود اینکه بیشتر مشاغل برای حرفه خود وب سایت راه اندازی میکنند، ابزارهای بسیاری وجود دارد که در این امر به آنها کمک میکند که هم راه اندازی سایت راحت تر باشد و هم در هزینه آن صرفه جویی شود، راه اندازی یک وب سایت با قالب وردپرس مزایای زیر را به همراه دارد:

1. استفاده آسان

در طراحی قالب وب سایت با وردپرس مزیت قابل اهمیت آن سهولت در استفاده از آن است، شما میتوانید با استفاده از ویرایشگر پست محتواهای خود را اضافه کنید دیگر نیازی به کد نویسی زیرا تغییر رنگ، فونت و موارد دیگر معمولا تنظیم اسلایدرها برای شما قابل تنظیم است.

2. منعطف بودن وب سایت

طراحی سایت با قالب وردپرس این امکان را دارد که با نیازهای وب سایت شما توسعه پیدا کند و رشد کند، امروزه میتوانید شروع به ایجاد یک وب سایت بکنید و همزمان با رشد کسب و کارتان قابلیت های بیشتری را به آن اضافه کنید.

3. هزاران قالب و پلاگین

باتوجه به محبوبیت و مقبولیتی که وردپرس دارد، قالب های زیادی وجود دارد که برای هرنوع وب سایتی از جمله قالب سالن زیبایی نیز طراحی شده است، همچنین هزاران افزونه وجود دارد که به شما این امکان را میدهد که وب سایت سالن زیبایی خود را با دکمه های اشتراک اجتماعی و صفحه سازها و موارد دیگر وب سایت خود را به سطح های بالاتری ببرید.

طراحی سایت سالن زیبایی برای چه آرایشگاه هایی مناسب است؟

اگر حرفه خود را به تازگی راه اندازی کرده اید یا قصد ارتقای حرفه خود را دارید راه اندازی یک وب سایت سالن زیبایی میتواند به شناخته شدن بیشتر شما و تبدیل کردن مشتریانتان به مشتریان وفادار و همیشگی بسار کمک کننده باشد از نمونه های طراحی سایت های فروشگاهی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آرایشگاه ناخن و کراتین: برای طراحی سایت آرایشگاه ناخن به مواردی مانند خدمات ناخن، طرح ها، نمونه کارها و قیمت خدمات باید اشاره کرد.
 • آرایشگاه زنانه: برای طراحی سایت آرایشگاه زنانه، شرکت طراحی سایت مد نظر شما باید به مواردی مانند لیست خدمات زیبایی و آرایشی، قیمت ها، نمونه کارها، عکس های واقعی از مشتریان قدیم، شماره تماس و نشانی توجه کند و این موارد را در لیست وب سایت شما قرار دهد.
 • آرایشگاه مردانه: برای راه اندازی سایت آرایشگاه مردانه باید بخشی بعنوان خدمات، رزرو آنلاین وقت، محصولات خدماتی و بهداشتی مخصوص آقایان قرار دهید.

جمع بندی

راه اندازی وب سایت این روز ها برای هرکسب و کاری  لازم می باشد، چرا که با راه اندازی وب سایت برای حرفه و خدمات خود به مشتریان و کاربران بسیاری میتوانید متصل شوید و اینگونه شغل خود را ارتقا و توسعه دهید اگر تا اکنون سایت خود را راه اندازی نکرده اید این را بدانید که مشتریان بسیاری را از دست داده اید برای گرفتن مشاوره های بیشتر و رایگان با شرکت دارکوب تماس بگیرید و به حرفه ای شدن کسب و کار خود کمک کنید.

 

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز