5 دلیل برای اعمال تصاویر دیجیتالی در طراحی وب سایت

نوشته شده توسط مرضیه نوایی لواسانی

آدرس کوتاه: https://sitedar.com/?p=3655

5/5 - (4 امتیاز)

با توجه به فرصت ها و ابزار های نامحدود توسعه ی وب، می توان برای هر نوع سلیقه ای وب سایتی منحصر به فرد طراحی کرد. با  ابزار های گوناگون طراحی وب از قبیل قالب ها، طرح بندی های متفاوت و الگو های از پیش تعریف شده، می توان سایتی زیبا و با ظرافت طراحی نمود.

اما در این راستا باید به دو موضوع مهم، بسیار توجه شود: خلاقیت و اصل بودن. برای اینکه یک سایت از رقبای خود متمایز باشد و همچنین ارتباط عاطفی محکمی با کاربران خود داشته باشد بایستی یک رویکرد خلاقانه داشته باشد و این حاصل نمی شود مگر با استفاده از تصاویر دیجیتالی.

این روز ها مردم حوصله ی چندانی برای خواندن پست های طولانی و بلاگ های پر از متن و نوشته ندارند. در این میان تصاویر می توانند راهی آسان و سریع و کارآمد برای دستیابی به اطلاعات باشند. برخی معتقدند که یک عکس می تواند هزار کلمه بگوید و منظور همان حجم انتقال اطلاعات دقیق و درست از عکس ها می باشد. امروزه عکس ها بخش مهمی از استراتژی دیجیتالی هستند و بدون حضور آنها تقریباً نمی توان کاری کرد. امروزه وب سایت ها بسیار شیک تر و قابل فهم تر نسبت به گذشته شده اند و دلیل آن هم استفاده  بیشتر از تصاویر در وب سایت ها می باشد. استفاده از تصاویر باعث جذاب تر شدن وب سایت ها و همچنین جذب بیشتر کاربران و افزایش نرخ تبدیل شده است. امروزه رقابت خیلی شدیدتر از قبل شده و استفاده از تصاویر دیجیتالی می تواند راه حلی برای پیروزی در این رقابت و جلب توجه بیشتر کاربران به حرفه و کسب و کار خود باشد. طبق آمار و گزارشات سایت هایی که از تصاویر برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند، می توانند تا 94% بازدید را افزایش دهند.

در این مقاله به بررسی این موضوع و الزام استفاده از تصاویر دیجیتالی در طراحی وب سایت می پردازیم.

دلایل استفاده از تصاویر دیجیتالی در طراحی وب

 1. درخشان تر بودن نسبت به رقبا

استفاده از تصاویر دیجیتال می تواند نشانگر اصل بودن باشد، زیرا تکرار آن توسط فرد دیگری کاری دشوار است. شما می توانید تصاویر را مطابق سبک و سیاق شرکت خود ایجاد کنید و اجزای برند خود را به تصاویر ایجاد شده، اضافه کنید. اینگونه تصاویر حضور
آنلاین شما را جذاب تر می کند و باعث می شود برند شما منحصر به فرد به نظر برسد.

بسیاری از هنرمندان در زمینه ی تصاویر دیجیتالی، استفاده از تصاویر دیجیتالی را برای بیان فرهنگ، ارزش های شرکت و برجسته کردن اهداف بزرگ گروه به دیگران پیشنهاد می کنند.

 1. ویژگی برند خود را نمایش دهید

هر برندی با توجه به دنباله ای از ویژگی های ظاهری و باطنی اش یک شخصیت واحد و یکتا است. با استفاده از قالب های از پیش طراحی شده شما شانسی برای بیان این ویژگی ها و خاطره انگیز کردن شرکت خود برای کاربرانتان ندارید. اما استفاده از تصاویر دیجیتالی می تواند راهی برای بیان این ویژگی ها و قوی ساختن برند خود و بی همتا نمودن آن می باشد.

ظاهر پویا، فکر خلاق، سرعت و اعتبار، اعتماد کاربران را به دنبال دارد. عکس برند شما چیست؟ وقتی این عکس تعریف شد، شما می توانید در تصاویر دیجیتالی شرکت خود آن را رمزنگاری کنید.

 1. آزادی کامل در طراحی

در طراحی وب سایت، شما معمولاً تنوعی از ابزار های طراحی را برای بخش های مختلف سایت در اختیار دارید، از فونت ها گرفته تا قالب های گوناگون. اما از طرفی موضوع اینست که همه ی آنها غالباً در یک بسته توسط سیستم عامل و پلت فرم ارائه می شوند. به عنوان مثال، هر لایه ای با رنگ ها و فونت های مشخصی ارائه می شود.

اما، ما نباید فراموش کنیم که شرکت های دیگر هم به این بسته ها دسترسی دارند، مگر اینکه این قالب ها سفارشی سازی شوند، اگرچه باز هم به سادگی به عنوان یک قالب از پیش طراحی شده قابل شناسایی اند و اصل و هنرمندانه به نظر نخواهند آمد.

اما شما با سرمایه گذاری در طراحی تصاویر دیجیتالی سفارشی، می توانید در مورد برند خود یک طرح اصل و چشم نواز برای کاربران آنلاین خود داشته باشید.

شما می توانید کنترل کامل روی طراحی خود داشته باشید و همچنین شما برای ایجاد تصاویر بصری که تمایلات زیبایی شناسانه ی شما را برآورده کند، آزاد هستید.

 1. تصور ماندگار بسازید

یک اثر هنری تصویر دیجیتالی، یک ابزار قدرتمند در جذب مشتریان بالقوه و ایجاد یک پیوند صمیمی و گرم با آنهاست. این رابطه ی بین برند و مخاطبان می تواند به یک رابطه ی طولانی مدت بر اساس اعتماد و تحسین تبدیل شود.

با استفاده از تصاویر دیجیتالی با ویژگی های خنده دار، استعاره های بصری، سبک های متمایز و جدیدترین روند های تصاویر دیجیتالی می توانید سایتی طراحی کنید که یک تأثیر درخشان در ذهن کاربران خود می گذارد و در حافظه شان باقی می ماند.

 1. داستان برند خود را بگویید

با استفاده از هنر تصاویر دیجیتالی می توانید یک داستان زیبا و جذاب به کاربران و مشتریان خود بگویید. به جای بیان واقعیت های تاریخ شرکت خود، با استفاده از انواع تصاویر دیجیتالی، شما می توانید یک داستان جذاب به کاربران و مخاطبان خود بگویید. این موضوع می تواند به شما کمک کند تا ایده های خود را به طور مؤثرتر به کاربران خود منتقل کنید و بیشتر آنها را به حرفه ی خود جذب کنید. اینگونه نه تنها مشتریان شما از داستان جذاب شما از ابتدا تا حصول موفقیت بلکه از ارائه ی محتوای بصری شما نیز لذت می برند.

نتیجه

آیا می خواهید سایتی طراحی کنید که با یک سبک منحصر به فرد حاکم قلب کاربران خود باشد؟ اگر بله، پس شما باید تلاش کنید تا تصاویر گرافیکی دیجیتالی را در سایت خود اعمال کنید. اینها لازمه ی کار شما برای پررنگ تر شدن حضور آنلاین شما می باشند و باعث می شوند تا در فضای دیجیتالی و مدرن، متمایز شوید.

استفاده از تصاویر دیجیتالی می تواند به تجارت شما کمک کند تا در دنیای طراحی وب دائمی شوید و واحد و یکتا به نظر برسید. همچنین می تواند باعث افزایش وفاداری مشتریان شما به برندتان و افزایش نرخ تبدیل شود.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز