تبادل لینک سه طرفه: خوب یا بد؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
تبادل لینک سه طرفه: خوب یا بد؟

لینک دهی سه راهه: خوب یا بد؟؟؟

 

  • تبادل لینک سه طرفه چیست؟

بعضی از وبمسترها خودشون چند تا سایت دارن و از یکیش برای تبادل لینک با بقیه سایتها استفاده میکنند. برای این کار یه لینک از سایتشون به شما میدن تا شما هم به سایت اصلیشون لینک بدید و براشون اعتبار بسازید.

  • مزایای لینک دهی سه راهه چیست؟

تحلیل منابع بیشتر در محیطهای علمی بکار میره اما به نوعی در مدیریت محیط بازاریابی تبلیغ محور (که وب هم همین کارو میکنه) هم مفید واقع میشه.
خیلی از الگوریتم های جستجو میتونن تبادل لینک رو تشخیص بدن و اون رو به عنوان یه روش مصنوعی افزایش محبوبیت به حساب میارن و نتیجتا ارزش این لینکها رو کم میکنند.
وبمستر میتونه با لینک دهی سه راهه از سایتهایی که روی سرورهای مختلف میزبانی میشن، بدون اینکه توسط موتورهای جستجو شناسایی بشه، براحتی مبادله لینک داشته باشه.

  • مشکل مبادله لینک سه راهه

بیشتر مردم وقتی مبادله لینک سه راهه میکنن، خودشون میگن که قصدشون دستکاری نتایج جستجوئه. این یعنی میخوان کاری کنن که روباتهای خودکار فکر کنند ایده خودشون از اونچه که هست بهتره و برای اجراش حتی بخوان ترفند و حقه بکار ببرن.
دلایل منطقی برای ساخت لینک سه راهه وجود داره، اما بیشتر لینکهای سه راهه ای که من توشون شریک شدم ارزش چندانی به همراه نداشتند.
مشکل اصلیش اینه که اگه دو سایت بهم متصل نباشن و هر کدوم اولویت رو روی محبوبیت لینک سایت اصلیشون بذارن، اونوقت اگه لینکدهی به سایت شما هم ممنوع بشه باز هم لطمه زیادی وارد نمیشه. اما اگه اون سایتها ممنوع بشن دیگه هیچ محبوبیتی به شما انتقال نمیدن.
این وبمسترها میتونن سایتهاشونو تبلیغ کنند و در عین حال اونو از اثرات این روش تبلیغی هم محفوظ بدارند.
در واقع خیلی از بازاریابها ممکنه 20 یا 30 یا حتی تعداد بیشتری سایتهای فرعی درست کنند تا باهاشون تبادل لینک داشته باشن.

  • مثالی از روش لینک دهی سه راهه

بعض از مردم یه دایرکتوری درست میکنن که مستقیم ازتون میخواد با یکی از سایتهاشون مبادله لینک داشته باشید. با این کار اونها لینکی میگیرن که در ماه براشون کلی سود به همراه میاره، اون هم در ازای هیچی یا گاها فقط چند هزار تومن.
این افراد اهمیتی نمیدن که به سایت کم ارزشی هم لینک بدن، چون دارن در هر 5-10 دقیقه در روز دهها تبلیغ رایگان میسازن. من اخیرا دایرکتوریهای زیادی برای سایتهای مشکوک به خصوص تو حوزه دارویی دیدم.

  • لینک دهی سه راهه: از نظر اخلاقی

اگه روی سایت شخصیتون که با هدف سرگرمی بنا کردید با سایتهای مشکوک تبادل لینک داشته باشید و بخواهید تو یه دایرکتوری قرار بگیرید، خیلی مبادله منصفانه ای نیست.
اگه روی سایتتون موضوعات مشکوکی لینک کرده باشید، خیلی از سایتهای دیگه بهتون مشکوک میشن و تمایلی به تبادل لینک باهاتون نشون نمیدن.
اگه کسی که نمیشناسید بخواد باهاتون تبادل لینک سه راهی داشته باشه، باید قبل از پذیرفتن یکم تحقیق کنید.

info [ at ] sitedar.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد
پشتیبانی آنلاین مشتریان 24 ساعته و هفت روز هفته