تبادل لینک در سئو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
تبادل لینک در سئو

تبادل لینک یکی از روش های ساخت بک لینک در سئو می باشد. در این مقاله از دارکوب ابتدا چند اصطلاح مرتبط با آن را بررسی می کنیم سپس به توضیح تبادل لینک می پردازیم.

 

بهینه سازی موتور جستجو سئو SEO  چیست؟

سئو یکی از مهمترین روش های بازاریابی اینترنتی است که بر روی بهبود رتبه سایت و دیده شدن در نتایج جستجوی آلی (بدون پرداخت) موتورهای جستجو متمرکز است. سئو SEO شامل عناصر فنی و خلاق مورد نیاز برای بهبود رتبه بندی، افزایش ترافیک و افزایش آگاهی موتورهای جستجو از یک وب سایت می باشد. سئو جنبه های بسیاری دارد، از کلمات موجود در صفحه شما تا سایت هایی که به وب سایت شما پیوند می دهند. بعضی اوقات SEO به سادگی یعنی سازمان دهی وب سایت به گونه ایی که برای موتورهای جستجو قابل فهم باشد.

سئو تنها ساخت و سازماندهی وب سایت برای فهم موتورهای جستجو نیست بلکه ساختن سایتی مفید برای مردم است. و این عوامل برای سئوی بهتر دست به دست هم می دهند.

بیشتر ترافیک وب سایت ها از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو به سایت ها هدایت می شود. هر چند شبکه های اجتماعی و انواع دیگر ترافیک می توانند تعداد بازدید وب سایت شما را افزایش بدهند، اما موتورهای جستجو مهم ترین روش دسترسی به یک سایت در اینترنت برای بیشتر کاربران است. این برای انواع وب سایت ها صادق است، چه وب سایت برای کاربران محتوا، خدمات، کالا، اطلاعات و هر چیز دیگر فراهم کند.

موتورهای جستجو در فراهم کردم ترافیک به وب سایت ها به طور منحصر به فردی عمل می کنند- زمانی که مردم به دنبال چیزی می گردند که شما آن را ارائه می کنید، و در این حالت است که این موتورهای جستجو مانند یک بزرگراه عمل می کنند. اگر موتورهای جستجو نتوانند که وب سایت شما را بیابند و یا محتویات آن را در دیتابیس خود فهرست کنند، آن وقت شما فرصت بزرگی را از دست داده اید.

عبارات جستجو، عباراتی که کاربران آن را برای جستجو در موتور جستجو تایپ می کنند، دارای ارزش فوق العاده ایی هستند. تجربه نشان داده است که ترافیک بازدیدکنندگان سایت از سمت موتورهای جستجو می تواند عامل موفقیت و یا شکست یک کمپانی باشد. این ترافیک می تواند برای یک وب سایت باعث تبلیغ، درآمد و نمایش غیر قابل رقابتی بشود. بنابراین سرمایه گذاری در سئو می تواند بازگشت سرمایه ایی بیش از سایر روش های بازاریابی و توسعه باشد.

 

چرا موتورهای جستجو نمی توانند سایت من را بدون سئو تشخیص دهند؟

موتورهای جستجو هوشمند هستند، اما هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای جستجوی بزرگ همیشه در حال بهبود تکنولوژی برای بهبود فهم شان از محتویات صفحات وب و همچنین کشف بهترین صفحه نسبت به عبارت جستجو توسط کاربر هستند. با این حال محدودیت هایی برای عملکرد موتورهای جستجو وجود دارد. و در حالی که روش های سئوی صحیح می تواند رتبه وب سایت را بهبود و تعداد بازدیدکنندگان را افزایش دهد، روش های غلط و ممنوع می تواند وب سایت شما را در نتایج موتورهای جستجو پنهان و کاهش رتبه بدهد و در نتیجه نمایش آن در نتایج جستجو به حداقل برسد.

علاوه بر در دسترس قرار دادن محتوا به کاربر با کمک سئو، سئو می تواند رتبه محتوا را افزایش داده و باعث شود که صفحه ایی بیشتر و بیشتر دیده شود. اینترنت بیش از پیش رقابتی شده است، کمپانی هایی که در زمینه سئو کار می کنند، به فکر سود رساندن به کاربران و مشتریان شان هستند.

 

بک لینک

بک لینک یکی از واژه های پر استفاده در دنیای سئو است. بک لینک، لینکی ورودی از یک سایت به یک سایت دیگر وب است. وقتی یک صفحه وب به هر صفحه ایی پیوند داده شود به آن بک لینک گفته می شود. یک صفحه با پیوند های بیشتر تمایل به رتبه بالاتر و بهتر دارد.

Link Juice: وقتی یک صفحه وب به یک مقاله یا یک Home Page پیوند داده می شود به آن Link Juice گفته می شود. این پیوند باعث بهبود رتبه مقاله می شود و همچنین اعتبار دامنه (Domain Authority) را افزایش می دهد. وب سایت می تواند با تگ no-follow یک Link Juice را متوقف کند.

پیوند های no-follow: وقتی وب سایتی به وب سایت دیگر پیوند داده می شود، و در آن از تگ no-follow استفاده شده است، این پیوند برای رتبه بندی موثر نمی باشد. در واقع این تگ به این معناست که وب سایت شما اعتبار این پیوند یا وب سایت را تایید نمی کند.

پیوندهایdo-follow : به طور پیش فرض تمام پیوند از این نوع هستند که نشان دهنده یک link juice است.

Linking Root Domains: به بک لینک هایی گفته می شود که به وب سایت از یک دامنه خاص می آید. حتی اگر یک وب سایت از یک دامنه 10 لینک داشته باشد باز هم تنها یک linked root domain در نظر گرفته می شود.

Low-Quality Links: به پیوند هایی کم کیفیتی که از وب سایت های کم کیفیت حاوی اسپم، Automated site و سایت های غیر اخلاقی ایجاد شده است. این پیوند ها بیشتر آسیب زننده هستند تا اینکه مفید باشند. و شما باید در استفاده از این بک لینک ها دقت کنید.

Internal Links: به پیوند هایی گفته می شود که از صفحه به صفحه دیگر در درون یک وب سایت انجام شده است.

Anchor Text: به متن عبارت پیوند گفته می شود. و برای افزایش رتبه یک عبارت خاص بسیار مفید است.

از زمان استفاده گوگل از الگوریتم Penguin در جستجو و رتبه بندی سایت ها، دیگر پیوند های کم کیفیت و سایت های نا مرتبط به یکدیگر اهمیت بسیار کمی دارند. و این بسیار مهم است که بک لینک های شما از سایت های با کیفیت صورت بگیرد و همچنین از نظر محتوایی این سایت ها به هم مرتبط باشند.

 

چرا بک لینک ها مهم هستند؟

بک لینک ها می توانند به طور موثری به رتبه یک وب سایت تاثیر بگذارند. بک لینک به معنای رای اعتماد یک وب سایت به وب سایت شما است.

موتورهای جستجو همیشه در حال خزیدن در بین صفحات وب هستند تا اطلاعات آن ها را فهرست و رتبه بندی کنند. و زمانی که یک کاربر عبارتی را جستجو می کند، از دیتابیس موتور جستجو است که بهترین گزینه ها به کاربر نمایش داده می شود، یعنی اطلاعاتی که قبلا گرد آوری شده است. کار بک لینک ها این است که به موتورهای جستجو می گویند که فلان وب سایت مورد اطمینان آنها است و به نوعی با اعتبار است. از این رو موتورهای جستجو می تواند از وب سایتی به وب سایت دیگر بروند تا صفحات و سایت های جدید را بیابند. بنابراین، داشتن بک لینک های مناسب باعث اعتبار وب سایت نزد موتورهای جستجو شده و همچنین وب سایت یا محتویات آن زودتر وارد فهرست موتورهای جستجو می شود.

 

روش ساخت بک لینک

ساخت بک لینک های با کیفیت زمان و انرژی زیاد می برد. و این کاری نیست که یک بار برای همیشه انجام شود. بلکه این کار می بایست ادامه پیدا کند. برخی از روش های ساخت لینک عبارتند از:

پست مهمان: آیا وب سایتی مخصوص صنعت شما وجود دارد که مقاله میهمان بپذیرد؟ با آن ها تماس بگیرید و از آن ها در عوض یک مقاله خوب و مرتبط به وب سایت خود در خواست پیوند کنید.

مقالات خبری: برخی خبرنگاران اما نه تمام آن ها به دنبال افراد متخصص برای مقالات خود هستند. و پیوند به وب سایت شما می تواند به عنوان منبع، بک لینکی برای شما فراهم کند.

وبلاگ و فروم ها: کامنت گذاشت در وبلاگ ها و فروم ها یکی از راه های ساخت بک لینک است. هرچند این روش بخاطر سوء استفاده های زیاد به قدرت گذشته نیست اما می تواند در وبلاگ های معتبر مفید باشد.

دایرکتوری ها و پروفایل شبکه های کسب و کار : می توانید در دایرکتوری های مربوط به صنعت مربوط به سایت ثبت نام کنید.

 

تبادل لینک

تبادل لینک یعنی شما از یک وب سایت در سایت خود پیوندی قرار می دهید و آن سایت هم این کار را برای شما انجام می دهد. خوب به نظر همه با این کار خوشحال خواهند شد. اما اینطور نیست. پیش از محدودیت هایی که گوگل برای بک لینک قائل شد، این روش بسیار متداول بود. اما امروز الگوریتم های گوگل بیش از پیش سخت گیر و حرفه ایی شده اند. بنابراین این تبادل پیوند دیگر کارایی قدیم را ندارد. حتی گاهی اوقات می تواند سایت را درگیر جریمه های گوگل کند. برای همین است که این روش به خاطر خطر جریمه گوگل از طرف ما پیشنهاد نمی شود.

اما برخی افراد برای این تبادل پیوند ارزش قائل هستند و استنباط می کنند که گوگل تنها به تبادل لینک های پرداختی و جعلی مخالف است. این گفته تا حدی صحیح می باشد.

پیوندی از نظر گوگل مجاز است که مفید باشد برای مثال:

  • وب سایت از طریق آن بتواند ترافیکی مرتبط بگیرد.
  • اطلاعات صفحه پیوند برای کاربران مفید باشد.
  • اگر وب سایت ها معتبر و با کیفیت باشند.
  • کلمات کلیدی هر دو سایت تا حدی به یکدیگر مرتبط باشند.

 

کلام آخر

سئو بخشی جدایی ناپذیر از توسعه یک وب سایت و بازاریابی دیجیتال است. سئو روز به روز در حال تغییر است و الگوریتم های موتورهای جستجو هوشمند تر و سختگرایانه تر برای رتبه بندی وب سایت ها عمل می کنند. با این حال می توان با کمک روش های حرفه ایی و مجاز در طول زمان به نتایج مناسبی رسید. و از همه مهم تر می بایست از روش های سیاه و غیر مجاز دوری کرد. چون با این کار ممکن است وب سایت از فهرست نتایج جستجو حذف شده و یا رتبه آن کاهش پیدا کند. تبادل لینک و لینک های پرداختی نیز یکی از روش های ساخت بک لینک هستند که در درباره آن ها بسیار بحث و نظر های مختلف وجود دارد. ولی ما نیز مانند اکثر متخصصان سئو تبادل پیوند را برای ساخت بک لینک و بهبود سئوی وب سایت اصلا پیشنهاد نمی کنیم و بهتر است از روش های جایگزین که در سایر مقالات وب سایت دارکوب آمده استفاده شود، تا سئویی پایدار و امن داشته باشیم.

info [ at ] sitedar.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد
پشتیبانی آنلاین مشتریان 24 ساعته و هفت روز هفته