تفاوت سئو و گوگل ادوردز

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
تفاوت سئو و گوگل ادوردز

تفاوت سئو و گوگل ادوردز:

در دنیایی که روز به روز در حال پیشرفت می باشد رقابت نیز در حال گسترش است . در این میان راه های بسیاری برای پیروزی بین رقبا پدید آمده اند . همانطور که ملاحظه نموده اید رقابت در فضای اینترنت نیز در حال گسترش می باشد . رقابت در فضای اینترنت بر سر قرار گرفتن در صفحات نخست لیست های جست و جو موتور های جست و جو گر می باشد . در این میان رقابت در موتور جست و جو گوگل بسیار بیشتر از موتورهای دیگر است .دلیل آن هم محبوبیت این شرکت میان کاربران است . برای آنکه سایتی در رتبه نخست لیست جست و جو قرار بگیرد باید بهینه سازی شود . بهینه سازی یا سئو را میتوان یکی از روش های تبلیغاتی دانست که با استفاده از آن سایت ها رتبه خود را بهبود می دهند.

یکی روش دیگر تبلیغات وجود دارد که توسط شرکت گوگل ارائه می گردد . این روش گوگل ادوردز Google Adwords می باشد . با استفاده از هر دو روش سایت ها می توانند به رتبه های بالا دست پیدا کنند . در این مقاله سعی داریم تا تفاوت این دو روش را برای انتخاب بهتر شما بررسی نماییم .قبل از بررسی تفاوت های این دو بهتر است به طور اجمالی هر کدام از روش ها را برای شما شرح دهیم تا تفاوت آنها را دریابیم .

تفاوت سئو و گوگل ادوردز

سئو سایت چیست ؟

منظور از سئو سایت بهینه سازی سایت برای موتور جست و جو می باشد . SEO : Search Engine Optimization تشکیل شده از روش هایی است که وب سایت ها را برای نمایش به کاربران در موتوهای جست و جو بهینه می کند . هر ساله شرکت گوگل در بروزرسانی الگوریتم های خود از مواردی برای بهینه سازی سایت ها پرده برداری می کند . سئوسایت کار آسانی نیست و نیازمند تخصص در رابطه با آن می باشد . در صورتی که در یکی از موارد بهینه سازی اشتباهی رخ دهد امکان دارد که نتیجه معکوس برای رتبه داشته باشد یعنی رتبه آن نه تنها بهبود پیدا نکند بلکه در صفحات جست و جو افت رتبه داشته باشد . همچنین دیدن نتیجه سئو نیازمند زمان زیادی است .وقتی صحبت از سئو می شود منظور رعایت مواردی است که باعث می شود کاربر از سایت مورد نظر احساس رضایت کند درنتیجه موتور جست و جو نیز از سایت مذکور راضی می شود و در اینصورت رتبه آن را بهبود می بخشد . اما سوال اصلی این است که در سئو چه کارهایی را باید انجام داد ؟ موارد که برای بهینه سازی باید رعایت گردد بسیار متنوع و مختلف است همچنین گوگل بسیاری از راه کار ها را اعلام نکرده است و مدیران سایت ها مجبور هستند بر اساس تجارب خود راه های بهینه سازی را پیدا نمایند. بهینه سازی سایت ها به دو قسمت انجام میگیرد : سئو داخلی on page seo و سئو خارجی off page seo منظور از سئو داخل سایت تمامی عملیات بهینه سازیی می باشد که در داخل سایت برای قسمت های مختلف انجام می گیرد و منظور از سئو خارجی مواردی است که برای بیرون سایت انجام می دهند تا سایت مورد نظر بهینه گردد . 

تفاوت سئو و گوگل ادوردز

اما در اینجا چند روش بهینه سازی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد را ذکر می کنیم :

ریسپانسیو کردن : ریسپانسیو کردن به معنای سازگاری است . در بحث وب سایت ها منظور از سازگاری ؛ سازگاری سایت ها برای نمایش در تلفن همراه می باشد . یعنی وقتی کاربری سایتی را با تلفن همراه خود بارگذاری نمود ، المان ها و عناصر و منوهای سایت مورد نظر با آرایش مناسب نشان داده شود . امروزه ریسپانسیو کردن سایت ها جز موارد بدیهی سایت ها می باشد یعنی جدا از اینکه برای بهینه سازی موثر است ؛ سایت ها را برای نمایش در تلفن همراه ریسپانسیو میکنند .

بک لینک : یکی از موارد مهم سئو ساختن لینک در سایت های دیگر می باشد با این روش لینک سایت شما در سایت های دیگر قرار می گیرد و امکان دارد بازدیدکنندگان آن سایت به سایت شما نیز رجوع نمایند . یکی از موارد مهم در سئو خارجی بک لینک سازی می باشد در صورتی که در این کار اشتباهی رخ دهد امکان دارد سایت مورد نظر از سوی موتور جست و جو پنالتی گردد .

بهینه سازی محتوا : یکی از موارد مهم در سایت ها محتوای آنها می باشد . زیرا کاربران برای خواندن و دیدن مطالب به سایتهای مختلف رجوع می کنند پس باید محتوای شما برای کاربران جذاب باشد . وقتی محتوایی جذاب و مناسب و کامل باشد نیمی از سئو را برای سایت انجام داده است . اجتناب از درج محتوای تکراری مهمترین نکته در این قسمت می باشد .

سرعت سایت : یکی از عوامل مهم در سئو داخلی سرعت سایت می باشد . سرعت سایت شما برای کاربران باید سریع باشد . کاربران زمان کمی را صرف مشاهده سایت ها می کنند در صورتی که سایتی با سرعت کمی بارگذاری شود بدون شک آن را ترک خواهند کرد . عوامل زیادی بر سرعت سایت تاثیر می گذارند و آن را بهبود می دهند ، از جمله بهینه سازی کدها ، آپلود فایل های چند رسانه ای کم حجم ، انتخاب هاست و سرور مناسب و ...

عوامل زیادی هستند که باعث بهینه سازی سایت ها می باشند که ما دربسیاری از مقاله های سایت از آنها سخن گفته ایم در اینجا فقط به مهمترین آنها پرداختیم برای اطلاعات بیشتر می توانید به دیگر مقاله های ما در این زمینه مراجعه نمایید .

 

گوگل ادوردز چیست ؟

همانطور که در بالا گفتیم یکی از امکاناتی که شرکت گوگل در اختیار مدیران وب سایت ها قرار داده است امکان تبلیغ به وسیله گوگل ادوردز است تا سایت خود را به سرعت به ابتدای لیست نتایج جست و جو بیاورند . البته این تبلیغ نیازمند پرداخت هزینه هایی می باشد . می توان گفت گوگل ادوردز یک سرویس تبلیغاتی می باشد که از سوی موتور جست و جوی گوگل در اختیار صاحبان کسب و کار های مختلف قرار گرفته است تا بوسیله آن بتوانند برای مدتی رتبه ای در گوگل بدست آورند تا شناخته شوند . گوگل ادوردز چگونه کار می کند ؟ همانگونه که از اسم آن پیداست مبنای کار این سرویس بر پایه کلمات کلیدی است . در ابتدا شما باید در این سرویس بوسیله حساب کاربری Gmail و دامنه سایت ثبت نام نمایید . در طول ثبت نام شما باید کلمات کلیدی که می خواهید سایت شما بوسیله آن به جست و جوگران نمایش داده شود را انتخاب نمایید . در ضمن شما باید مبلغی را تعیین نمایید و آن را پرداخت کنید بر طبق فرمول های موجود در گوگل ادوردز ، گوگل برای کلمات کلیدی شما مبلغتان را تقسیم می کند و هر گاه کاربری بوسیله جست و جوی کلمه کلیدی شما سایت شما را از طریق گوگل ادوردز رویت نماید از حساب شما مبلغی کم می گردد . ثبت نام در این سرویس کمی پیچیده می باشد . البته ما در مقاله ای چگونگی ایجاد حساب کاربری در گوگل ادوردز به شما شرح داده ایم . تبلیغات در گوگل ادوردز برای بسیار ی از سایت ها که نو پا می باشند بسیار تاثیر گذار خواهد بود زیرا به سرعت به ابتدای لیست آمده و توسط کاربران شناخته می شوند . البته این سرویس نیازمند مدیریت و تخصص می باشد تا اداره گردد .

تفاوت سئو و گوگل ادوردز

تفاوت گوگل ادوردز و سئو سایت در چیست ؟

حال زمان آن رسیده که به تفاوت این دو روش بپردازیم . بهینه سازی سایت یا سئو روشی متداول است که همه وب مستران آن را انجام می دهند . البته زمان زیادی باید صرف آن شود تا نتیجه دهد به همین دلیل گاهی افراد سعی می کنند از طریق سئو منفی سایت خود را بهینه کنند . اما روش گوگل ادوردز این روش به دلیل اینکه نیازمند ثبت نام و ایجاد حساب کاربری می باشد بسیاری از مدیران از انجام آن اجتناب می کنند.می توان گفت هزینه سئو در مقابل گوگل ادوردز بسیار کمتر می باشد . با استفاده از گوگل ادوردز می توان در مدت کمتری به ابتدای لیست جستجوی گوگل رسید اما با سئو باید مدت زیادی را صرف رسیدن به ابتدای لیست جست جو کرد البته این جایگاه با مدیریت مناسب می تواند همیشگی باشد . در صورتی که شما گوگل ادوردز داشته باشید سایت شما به سرعت ترافیک بالایی دریافت خواهد کرد این موضوع برای سایت های نوپا بسیار حائظ اهمیت می باشد زیرا به سرعت شناخته می شوند .استفاده از گوگل ادوردز برای مدیت طولانی نمای خوبی از دید کاربران نخواهد داشت و آن را مانند دیگر تبلیغات تلقی خواهند کرد . اگر با سئو سایت شما رتبه ی خوبی بگیرد در صورتی که در بهینه سازی و مدریت دچار اشتباه شوید امکان دارد به طور چشم گیری رتبه سایت شما افت پیدا کند اما با گوگل ادوردز این کار کمتر اتفاق خواهد افتاد .

تفاوت سئو و گوگل ادوردز

بطور کلی می توان گفت بهتر است از این دو روش بصورت ترکیبی استفاده نمود . ابتدا بهتر است گوگل ادوردز را برای سایت خود فعال نمایید سپس در مدتی که سایت شما در ابتدای لیست جست و جو قرار دارد بر سئو سایت فعالیت نمایید تا سایت شما بهینه شود می توان گفت این بهینه سازی همان مدیریت کردن گوگل ادوردز است . وقتی شما برای سایت خود هم از گوگل ادوردز استفاده نمایید هم از سئو سایت بدون شک سایت شما در صورت مدیریت خوب درابتدای لیست برای مدت طولانی قرار خواهد گرفت .

برای آنکه هر کدام از این روش ها را برای سایت خود پیداه سازی نمایید نیازمند آن هستید که دانشی در مورد آنها کسب نمایید زیرا در صورتی که بر اساس دانسته های خود این کار ها را انجام دهید امکان دارد سرمایه ای که برای آن ها در نظر گرفته اید ی ا حتی سایت خود را از دست بدهید . پس برای انجام هر یک از آنها بهتر است به یک متخصص خوب مراجعه نمایید . کارشناسان و همکاران ما در شرکت طراحی سایت دارکوب آماده اند تا تمامی کارهای مربوط به گوگل ادوردز و سئو سایت شما را به بهترین شکل ممکن و دریافت بهترین نتیجه انجام دهند .

 

طراحی سایت دارکوب
طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد
دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد