هم اکنون بهترین روش بازاریابی تبلیغات گوگل می باشد

رتبه بندی کاربر: 4 / 5

PLG_VOTE_STAR_ACTIVEPLG_VOTE_STAR_ACTIVEPLG_VOTE_STAR_ACTIVEPLG_VOTE_STAR_ACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE

 

تبلیغات گوگل چیست؟

خب در بسیاری از مقاله ها از تبلیغات گوگل با عنوان گوگل ادوردز یاد شده است، اما تبلیغات گوگل فقط ادوردز نیست بلکه سئو هم جز دسته بندی تبلیغات گوگل می باشد.در ادامه هر دوی آنها را برای شما توضیح داده و از مزایای آنها برای شما خواهیم گفت.

هنگامی که شما در گوگل عبارت خود را جستجو می کنید، برخی از نتایج که برای شما به نمایش در می آید، در کنار آنها کلمه AD را مشاهده خواهید کرد.این کلمه نشان دهنده این است که وب سایت از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کرده است.در ابتدا برای داشتن این تبلیغات باید در گوگل ادوردز یک حساب کاربری داشت، بعد از آنکه این حساب ایجاد شد باید براساس خواسته خود یکی از طرح ها را انتخاب کرده و حساب خود را شارژ می کنید.به این تبلیغات، تبلیغات کلیکی گوگل هم گفته می شود، چون زمانی که کاربر شما را در صفحه نتایج جستجو مشاهده می کند، طبیعتا برای شما هزینه ای ندارد، چون نه از وب سایت شما دیدن کرده و نه خریدی انجام داده است؛ اما زمانی که روی لینک سایت شما کلیک کند و چه یک ثانیه و چه یک ساعت در سایت شما بماند برای شما هزینه خواهد داشت.

نحوه محاسبه هم به این صورت است که به ازای هر تعداد کلیک و نمایش سایت توسط کاربران، هزینه ای از حساب کاربری کسر می شود.

فعالسازی این تبلیغ برای سایت به سرعت انجام می شود و در اکثر مواقع این زمان زیر یک ساعت انجام می پذیرد.

 

چرا باید از گوگل ادوردز استفاده کرد؟

دلایل را با هم بررسی می کنیم:

1-Google Adwords ترافیک و مشتری ها را افزایش می دهد

ابزار Google Analytics (ابزار تجزیه و تحلیل گوگل) یکی از بهترین ابزارها برای ثبت هدایت های انجام شده به سمت سایت می باشد.اگر کمپین تبلیغاتی گوگل شما به درستی تنظیم شده باشد، مشاهده خواهید کرد که چه هدایت ترافیک هدفمندی به سمت سایت شما، خواه سایت تجارت الکترونیک باشد، خواه هر نوع سایت دیگری، صورت گرفته است.

Google Adwords به شما اجازه می دهد تا بر روی افرادی که کسب و کار شما یا چیزی که شما ارائه می دهید را در اینترنت جستجو می کنند، تمرکز کنید.

این اتفاق می تواند محصولات و خدمات شما را شامل شود.با این فرمت از تبلیغات، می توانید تنها افرادی که به دنبال کالا و سرویس شما می گردند را به سایت خود هدایت کنید.

 

2- پلتفرم بازاریابی انعطاف پذیر

هر کسی که مرتبا از گوگل ادوردز استفاده می کند به شما خواهد گفت که این یک روش بازاریابی انعطاف پذیر می باشد.

این روش برای سازمان ها با هر مقیاسی مناسب می باشد.شما با استفاده از این سیستم می توانید به صورت مستقیم، ترافیک ورودی را افزایش دهید.گویی با فشردن یک دکمه، این ترافیک زیاد شود.

این پلتفرم با طیف وسیعی از سیستم عامل ها و نرم افزارهای بازاریابی دیگر سازگار می باشد.برای مثال شما می توانید اطلاعات را دانلود کنید و توسط صفحات اکسل آنها را تحلیل کنید.

این کمپین ها را می توان به راحتی طوری سفارشی سازی کرد که بیشتر روی کاربران خاص و هدف تمرکز کنید.شما می توانید مردمی که در موقعیت های مکانی مختلف، یا مردمی که از دستگاه های مختلف برای جستجو استفاده می کنند هدف قرار دهید.

بودجه ها را می توان با توجه به نوع تبلیغات و پلنی که می خواهیم استفاده کنیم، تنظیم کرد.برای نمونه مواردی همچون تنظیم بودجه روزانه و اعمال محدودیت هایی روی میزان کلیک روی کلمه ای خاص می باشد که دست شما را برای مدیریت این تبلیغات خیلی باز می گذارد.

 

3- بازده بالای سرمایه گذاری برای کسب و کارها

برخلاف بسیاری از استراتژی های بازاریابی، شما تنها برای کلیکی که افراد انجام می دهند هزینه پرداخت می کنید.هنگامی که شما گوگل ادوردز را برای سایتتان بهینه کنید، می توانید از آن به عنوان یک سرمایه گذاری، در آمد بالایی دریافت کنید، چیزی که ممکن است با این هزینه در بسیاری از استراتژی های بازاریابی ممکن نباشد.

این کار برای شما زمان زیادی می خرد و شما می توانمید متوجه شوید که چه رویکردی برای سایت شما مناسب است.برای اینکه تصویر واضحی از بهترین نتایج خود داشته باشید، باید مدام ازنتایج خود تست بگیرید.Google Adwords در این مورد عالی است، چراکه اطلاعاتی را که نیاز دارید به صورت شفاف و قابل فهم در اختیارتان قرار می دهد.

 

4- نتایج را سریع و شفاف می بینید

این پلتفرم تبلیغاتی نتایج را طوری ارائه می دهد که برای درک آسان است و بسیار سریع در نتایج قابل مشاهده می باشد.

تحلیل پیشرفت ادوردز هم آسان است چرا که به وسیله پنل کاربری که در حساب کاربری برای شما وجود دارد به راحتی می توان داده هایی را از جمله تبلیغات کلیک شده، کلمات کلیدی وارد شده توسط بازدیدکنندگان وب سایت، هزینه کلیک ها و بسیاری چیز دیگر را از آن دریافت کرد.

این باعث می شود که گوگل ادوردز یک سیستم بسیار شفاف باشد، چرا که درک و حرکت در این پنل خیلی زمان نمی برد.

 

5- منابع بزرگ و با کیفیت ترافیک را برای سایت ما به همراه دارد

گوگل یکی از بزرگترین شرکت ها و یکی از غول های صنعت آی تی می باشد.میلیون ها آدم در روز بر روی تبلیغات گوگل در موتورهای جستجو کلیک می کنند.این به این معنی می باشد که گوگل می تواند حجم عظیمی از ترافیک را برای کسب و کار ما به صورت روزانه به سمت سایت ما بفرستد، که خب  مدیران وب برای این ترافیک باید بودجه در نظر بگیرند.

گوگل همیشه از این رو که محتوا و تبلیغات مرتبط را به کاربران موتور جستجوی آن نمایش می دهد به خود بالیده است.الگوریتم های این موتور جستجو به تکامل و بهبود خود ادامه دادند، و آنها توانستند به این قدرت حال حاضر، که توانایی نمایش مرتبط ترین نتایج و تبلیغات را دارند برسند، که این برای کسب و کارهایی که از طریق Google Adwords تبلیغ کرده اند بسیار مناسب می باشد، چرا که هزینه کلیکی که می پردازند تا حد بسیار پایینی هرز می رود و این هزینه صرف افراد مرتبط با موضوع سایت می شود.

گوگل ادوردز ترافیکی با کیفیت و بازدیدکنندگانی که واقعا به دنبال شما می گردند را به سمت وب سایت کسب و کارتان هدایت می کند.

 

6- کسب و کارها جایگه خود را در بازار می یابند

این خیلی مهم است که بتوانید در ذهن مشتریان ایده آلتان بمانید.فهمیدن مخاطبین باعث می شود تا با آنها راحت تر ارتباط برقرار کنید و راحت درک کنید که آنها واقعا چه چیزی از شما می خواهند.کاری که شرکت طراحی سایت ما یعنی دارکوب کرده است و توانسته با جلب اعتماد مشتری و برآوردن چیزی که واقعا می خواهند، در ذهن آنها نهادینه شود.

به هر حال این کار بسیار سخت است.روش های سنتی همانند پرسشنامه ها و مصاحبه ها و فرستادن برخی ایمیل ها تبلیغاتی نتایج و آورده های محدودی را برای ما دارد.

گوگل ادوردز از طرف دیگر، اطلاعاتی در مورد عادت ها و نیاز های مشتری تولید می کند، چیزی که صاحبان کسب و کارها در گذشته فقط به رویای آن می توانستند فکر کنند.

کلمات کلیدی که کاربران اینترنت برای پیدا کردن وب سایت شما استفاده کرده اند، موقعیت های مکانی آنها، دستگاه هایی که استفاده می کنند، روز و ساعاتی که جستجو کرده اند و سایر اطلاعاتی که از آنها به دست می آید، می تواند برای صاحبان کسب و کار ها بی نهایت ارزشمند باشد.

 

7- می توانید با حریفان اصلی رقابت کنید

چون ادوردز از سئو سریعتر می باشد، می توانید با رقبای حوزه کسب و کاری خود و یا آنهایی که در این حوزه قدیمی تر هستند رقابت کنید.چون شما زودتر در رتبه های بالای گوگل قرار گرفته اید پس کلیک های بیشتری در نتایج جستجو نصیبتان می شود و می توانید گوی سبقت را از رقبای خود بگیرید.

به گفته سایت Moz، 80 درصد از نتایج جستجو حاوی تبلیغات Adwords می باشد.علاوه بر این، این تبلیغات 85 درصد از فضاها و جایگاه های بالایی را پوشش می دهند.

 

خب حال زمان آن است که به سراغ تبلیغات بلند مدت گوگل یعنی سئو برویم.خب اکثر ما با سئو آشنایی داریم ولی جهت یادآوری یکبار دیگر آنرا به صورت خلاصه وار بیان می کنیم.

 

بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو)

اما سئو چیست؟ سئو به مجموعه تکنیک هایی گفته می شود که با انجام دادن آنها، وب سایت پس از مدتی نسبتا طولانی در رتبه های بالا قرار می گیرد.بسته به نوع کسب و کار و کیفیت اولیه سایت این زمان متفاوت می باشد.عموما برای اینکه سئو برای سایت ها پاسخ دهد، چندین تکنیک را بر روی سایت یا خارج از سایت پیاده سازی می کنند (سئو به دو بخش کلی سئو داخل سایت Onpage SEO و بخش سئو خارج سایت Offpage SEO تقسیم می شود که منظور سئو خارج سایت، تکنیک هایی می باشد که خارج از سایت انجام می شود که منجر به افزایش رتبه سایت در موتورها می شود).

چندین تکنیک رایج سئو را نام می بریم:

 • بهینه سازی عناوین صفحات بر اساس کلمات کلیدی
 • بهینه سازی توضیحات متا (Meta Description)
 • ساختار URL
 • بهینه سازی تصاویر
 • پیوند دهی داخلی
 • استفاده از شبکه های اجتماعی
 • بک لینک سازی
 • وبلاگ نویسی و معرفی سایت در وب سایت های دیگر
 • بک لینک سازی
 • بازاریابی ویدئویی
 • تولید محتوا

و بسیاری از متدهای دیگر ...

حالا 5 تا از کلیدی ترین مزایای بازاریابی از طریق سئو را برای شما بیان می کنیم.

 

1-وب سایت های کاربر پسند

بهینه سازی برای موتورهای جستجو به صاحبان کسب و کارها کمک می کند تا سایت های سریع تر و کاربر پسند تری داشته باشند.البته هنوز هم بسیاری از مردم تعریف قدیمی سئو را در ذهن خود دارند، یعنی فکر می کنند که وب سایتشان را فقط باید برای موتورها بهینه کنند، در حالی که مبحث سئو امروزه به بخش تجربه کاربری هم توجه ویژه ای دارد.

وب سایت های سازمان دهی شده، مرتب و تمیز باعث می شود تا کاربر زمان بیشتری را در سایت بگذراند و در ادامه آن نرخ Bounce کاهش یافته  و بازدید صفحه افزایش داشته باشد.از طرفی هم، محتوای مرتبط با خواسته کاربر (صفحات فروش یا وبلاگ و مقالات) رضایت کاربران را در پی دارد، چرا که به احتمال زیاد آنها می توانند به پاسخ سوالات خود دست یابند.

 

2- باعث می شود مشتری های بیشتر به سایت شما بیایند

خب مطمئنا یکی از اهداف اصلی داشتن وب سایت، افزایش رقابت و میزان مشتریان می باشد.در غیر اینصورت هزینه های میلیونی برای بازاریابی ها و تبلیغات چه توجیهی دارد؟ صنایعی که وب سایتشان را بهینه می کنند، مشتریان بیشتری بدست آورده و حداقل دو برابر کسب و کارهایی که از سئو استفاده نمی کنند رشد بیشتری خواهند داشت.سئو شاید در حال حاضر کارآمدترین و مقرون به صرفه ترین روش بازاریابی می باشد.مهم تر از همه این است که این روش مشتریان بالقوه و فعالی که به دنبال کالا یا خدمت ما هستند را به سایت ما هدایت می کند.

اگر شما می خواهید زمان کم، انرژی کم و میزان پایینی از پول را برای بازاریابی خود استفاده کنید، سئو به شما کمک می کند تا ترافیک هدفمند شده به سمت سایت شما بیاید.این روش بیش از هر روش دیگر که قبلا استفاده کرده اید برای شما جذب مشتری خواهد داشت.

 

3- نرخ تبدیل بهتر

وب سایت های بهینه شده سریعتر بارگزاری می شوند، حرکت و گشت و گذار در آنها آسان تر است و تقریبا در تمامی دستگاه ها از جمله موبایل و تبلت ها به طور مناسب نمایش داده می شوند.سایت هایی که کاربر به راحتی حرکت می کند و مطالب را می خواند، درصد بیشتری از خوانندگان یا بازدیدکنندگان را به خود جذب می کنند؛ و به همین ترتیب بسیاری از آنها به مشتریان وفادار و مشترکین شما "تبدیل" می شوند.

 

4- ایجاد آگاهی از نام تجاری

یکی از مزیت هایی که کسب رتبه بالاتر در گوگل دارد، بالا بردن آگاهی مردم از برند و سر زبان انداختن آن می باشد.زمانی که سایت شما در صفحه اول غول موتورهای جستجو قرار بگیرد، مشتریان بالقوه اعتماد بیشتری به برند نسبت به برند هایی که وب سایت های قوی ندارند پیدا می کنند.

به همین دلیل است که خصوصا کسب و کارها و نام های تجاری کوچک برای اینکه بتوانند نام خود را مطرح کنند (در سطح کشور یا در سطح محلی)، باید در سئو سرمایه گذاری کنند.ما وارد دوران جدید و عصر آی تی شده ایم و گوگل نقش بسیار مهمی در ساختن یا از بین بردن نام های تجاری دارد.

 

5- رقابت

بیایید مثالی از دو کسب و کار بزنیم که در یک صنعت می باشند، محصولات مشابه می فروشند و قیمت های یکسانی دارند.یکی از آنها سایتش بهینه و دیگری سایت غیر بهینه شده دارد.توجه کنید، هر چیزی غیر از موضوع بهینه بودن برابر است.فکر می کنید کدام شرکت در جستجوهای محلی مشتری بیشتری جذب خواهد کرد؟ کدام شرکت سریعتر رشد خواهد کرد و موفق تر خواهد بود؟

به نظرم پاسخ آن کاملا مشخص است...

خب تا الان متوجه شدید که گوگل و سئو تا چه میزان قدرتمند می باشند.اگر رقبای شما از طریق سئو بازاریابی می کنند، باید از خود سوال کنید که چرا تا الان این کار را انجام نداده اید؟

 

خلاصه مطلب

خلاصه اینکه مگر می شود در پر رفت آمد ترین و قدرتمند ترین موتور جستجوی جهان تبلیغ انجام داد و از آن بهره ای نبرد! فقط یکی از آنها بسیار سریع پاسخ می دهد اما مدت دار و گذراست، و یکی دیگر از آنها یعنی سئو، طولانی تر اما قدرتمند تر و با نگهداری، همیشگی است.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258
ایمیل: info@sitedar.com
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز