تاثیر بک لینک edu بر سئو سایت

نوشته شده توسط رضا پورمحمدحسین

آدرس کوتاه: https://sitedar.com/?p=5243

تاثیر بک لینک edu بر سئو سایت
3.4/5 - (8 امتیاز)

برای ارتقا کسب و کار و حرفه خود نمی توانید از تاثیر بک لینک ها مخصوصا دامنه های خاصی مثل بک لینک edu غافل شوید. در واقع بک لینک ها روشی برای معرفی کسب و کار شما به دیگران از طریق سایر وب سایت ها می باشند.

اما قبل از اینکه به تعریف بک لینک edu و تاثیر آن بر سئو وب سایت بپردازیم، بهتر است تا با معرفی کلی بک لینک آشنا شوید.

بک لینک چیست؟

بک لینک ها پیوندی هایی برای انتقال از یک وب سایت به وب سایتی دیگر می باشند. بک لینک ها باید قابل کلیک بوده تا از این طریق موتورهای جستجو آنها را بشناسند.

بکارگیری بک لینک ها روشی برای افزایش سئو وب سایت خواهد بود اما توجه داشته باشید که از هر بک لینکی نمی توان استفاده نمود.

بک لینک ها باید کیفیت بالایی داشته باشند تا بتوانند بر نتایج موتور جستجو گوگل تاثیر بگذارند. از طرفی این بک لینک ها تنها باید در وب سایت های مرتبط با وب سایت شما قرار گیرند در غیر این صورت تاثیری بر سئو وب سایت شما نخواهند داشت.

یکی دیگر از نکاتی که باید به هنگام استفاده از بک لینک ها به آن توجه نمود این است که برای افزایش رتبه وب سایت خود از طریق بک لینک، وب سایت هایی را انتخاب نمایید که معتبر باشند. در این صورت با افزایش تعداد بک لینک ها شاهد افزایش نرخ صعودی رتبه وب سایت خود خواهید شد.

تاثیر بک لینک edu بر سئو سایت

بک لینک edu چیست؟

مهم نیست که این بک لینک ها را با کدام نام EDU, edu,.edu, EDU TLDs می شناسید. بک لینک های وب سایت های edu، پیوندی های بسیار پرقدرت و با کیفیتی بوده که نشان دهنده اعتماد و ارزش می باشند.

استفاده از بک لینک edu می تواند حتی با سابقه ترین پیوند سازها را به وجد آورده و موجب شادمانی آن ها گردد. اما چرا بک لینک edu مورد توجه قرار گرفته و پیوندهای قدرتمندی را ایجاد می نماید؟

بک لینک edu به سادگی یک لینک ذکر شده از دامنه. edu می باشد. همانطور که میدانید این دامنه وب سایت های رسمی مدارس، دانشگاه ها و سایر موسسات می باشد. بک لینک edu تنها به یک دلیل مورد توجه و تقاضای افراد زیادی قرار گرفته اند.

اینگونه بک لینک ها می توانند موجب تقویت دامنه و اقتدار صفحه وب سایت شما گردند.

در حقیقت هر چه تلاش کنید تا بک لینک edu بیشتری کسب نمایید، اعتماد بیشتری از گوگل کسب خواهید کرد. زیرا این بک لینک ها موجب افزایش ترافیک، قدرت و رشد چشمگیر رتبه بندی شما در گوگل خواهند شد.

اما آنچه که درباره بک لینک edu اهمیت دارد این است که به دست آوردن بک لینک هایی با پسوند. edu چندان ساده نبوده و دارای مراحلی است.

منظور از به دست آوردن این بک لینک ها، ایجاد پیوند از وب سایت های معتبری نظیر هاروارد، MIT، پرینستون، برکلی، موسسه فناوری کالیفرنیا و سایر موسسات و کالج های مشابه می باشد.

بطور مثال شما برای دریافت اینگونه بک لینک ها نمی توانید با این وب سایت ها تنها به صورت آنلاین ارتباط برقرار کرده یا با آنها تماس حاصل فرمایید بلکه اخذ بک لینک هایی با پسوند. edu دارای مراحلی است که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

بک لینک edu چقدر ارزشمند است؟

بک لینک edu چقدر ارزشمند است؟

همانطور که در مطالب فوق نیز به آن اشاره شده، ارزش و اعتبار تمامی بک لینک های موجود با یکدیگر برابر نیست.

بطور مثال بک لینک هایی از یک انجمن ناخواسته در برابر پیوندهایی از یک وبلاگ معتبر در صنعت و حرفه شما از دید گوگل تفاوت های زیادی از لحاظ ارزش و رتبه بندی خواهند داشت.

به همین دلیل گوگل رتبه بالاتری به بک لینک edu در مقایسه با پیوندهایی از وبلاگ های مهمان اختصاص خواهد داد. در زیر به چند دلیل در این زمینه اشاره شده است.

محتوای علمی با کیفیت بالا را مشخص می نماید

همانطور که میدانید روز به روز بر تعداد وب سایت های تازه کار در فضای گوگل افزوده می شود بنابراین تشخیص محتوای باکیفیت و ارزشمند دشوار خواهد بود اما بک لینک هایی که در وب سایت های دانشگاهی واقع می باشند، قابل اعتمادتر و ارزشمند تر خواهند بود.

البته برخورداری از پسوند. edu تنها دلیل اعتماد گوگل نیست بلکه این حساسیت بیشتر در ارتباط با کیفیت محتواها خواهد بود.

وب سایت های EDU قدیمی هستند

طبق نظرسنجی و تحقیقات انجام شده توسط Orbit Media، طول عمر متوسط یک وب سایت 2 سال و 7 ماه خواهد بود یعنی پس از گذراندن این مدت به مرور منسوخ می شوند در نتیجه طی این مدت آنچنان عمر نمی کنند تا بتوانند شهرت و اقتدار بالایی از دید گوگل به دست آورند.

از طرف دیگر وب سایت های EDU به دلیل اعتبار و ارزش محتواها تا ده ها سال پابرجا خواهند بود. اینگونه وب سایت ها قدرت و ارزش بالایی در مقایسه با سایر وب سایت های متوسط در موتورهای جستجو خواهند داشت.

به همین دلیل دامنه های قدیمی طی چندین سال صفحات متعددی در فهرست گوگل ایجاد خواهند کرد.

وب سایت های EDU دارای تعداد زیادی بک لینک می باشند

دامنه هایی که دارای ارزش و رتبه بالایی می باشند، تمایل به پیوند زدن به منابع موجود در صفحات آموزشی می باشند. این موارد موجب افزایش دامنه و صفحه برای وب سایت های EDU می شود.

بک لینک edu از طرح های پیوند یا link schemes ایجاد نمی شوند

پس از روی کار آمدن الگوریتم های پاندا و پنگوئن، گوگل وب سایت هایی را که از طرح پیوند استفاده می کنند، سرکوب می نماید.

طرح های پیوند در واقع روش هایی برای خرید بک لینک در سایر وب سایت ها با هدف جابجایی و ایجاد تغییر بر روی رتبه بندی وب سایت می باشد. وب سایت هایی که بک لینک خریداری می نمایند، نه تنها به فکر ارتقای کیفیت محتوای خود نبوده بلکه تنها خواستار ارتقای رتبه بندی از روش های غیر استاندارد می باشند.

انجام طرح های پیوند در وب سایت های edu برای اسپمرها یا هرزنامه نویسان دشوار است چرا که آنها به خوبی تعدیل شده و اداره می شوند و علاوه بر دارا بودن استانداردهای محتوای بالا دارای دستورالعمل های دقیق ویراستاری نیز می باشند.

به همین دلیل است که وب سایت های آموزشی معمولاً مجازات موتورهای جستجو خارجی نیستند.

چگونه بک لینک edu ایجاد کرد؟

چگونه بک لینک edu ایجاد کرد؟

تمامی موارد ذکر شده در مطالب فوق دلیلی برای تاثیر بک لینک edu و ارزشمندی آنها می باشد. حال با توجه به دستیابی به اطلاعات مورد نیاز درباره تاثیر بک لینک edu، ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توان از این وب سایت ها پیوند ایجاد کنم؟

در این قسمت از مقاله چند روش ایجاد و به دست آوردن بک لینک edu در وب سایت های قدرتمند اشاره شده است.

صفحات منابع را پیدا کنید.

یکی از مکان هایی که می توانید از طریق آن رتبه بندی وب سایت خود را تغییر داده و به رتبه بهتری دسترسی پیدا نمایید، صفحات منابع می باشند. این صفحات منابع که به آنها صفحات پیوندهای توصیه شده نیز گفته می شوند، از بهترین مکان ها برای ایجاد پیوند و بک لینک edu می باشند.

آنچه که برای یافتن صفحات منابع مورد اهمیت است، نحوه جستجو شما می باشد. بطور مثال در صورتی که وب سایت شما وب سایتی در مورد سرمایه گذاری است، می توانید به صورت زیر جستجو کرده تا صفحات منابع ارزشمندی یافت نمایید.

site:.edu investing inurl:resources

این جستجوی ساده به شما کمک می نماید تا منابع و پیوندهای توصیه شده ای پیدا نمایید که در زمینه سرمایه گذاری بسیار مفید می باشند.

بورس تحصیلی ایجاد نمایید

برای اینکه بتوانید از این روش رتبه بندی وب سایت خود را ارتقا دهید نیاز است تا کمی سرمایه اولیه در اختیار داشته باشید. با کمک این روش شما می توانید به دانشجویان نیازمند که مستحق کمک هزینه تحصیلی می باشند، کمک نموده تا بک لینک edu خود را در وب سایت های مدارس یا سایر موسسات معتبر قرار دهید.

برای اینکه بتوانید یک بورس تحصیلی ساده ارائه دهید، دست کم به 300 تا 500 دلار نیاز خواهید داشت. با توجه به اینکه بک لینک edu می تواند موجب افزایش چشمگیر رتبه بندی سئو وب سایت شما شده و مخاطبان و مشتریان زیادی برای شما جذب نماید، این هزینه به عنوان یک سرمایه گذاری اندک در نظر گرفته می شود که می تواند در آینده سود زیادی برای شما ایجاد نماید.

در اکثر موارد تنها با ارائه بورس تحصیلی می توانید بک لینک معتبری از یک مدرسه یا موسسه دریافت نمایید. برای ارائه بورس تحصیلی تنها کافی است به جستجوی وب سایت آموزشی با یک صفحه اختصاصی که بورسیه های شخصی ثالثی ارائه میدهند، بپردازید.

آنچه که برای ارائه یک بورس تحصیلی مورد توجه است، این است که شرایط این نوع بورس کمی دشوار است چرا که تعداد بسیار اندکی دارای شرایط لازم برای بورس می باشند. بطور مثال شما تنها می توانید بورس تحصیلی را به افرادی ارائه دهید که نمره علمی بالایی کسب کرده و افت تحصیلی نداشته باشند. یعنی آنها به صورت مداوم نمرات عالی کسب کنند.

برای یافتن چنین وب سایت هایی تنها کافی است تا وب سایت های دانشگاهی پیدا کرده که بورسیه های تحصیلی خود را در یک صفحه اختصاص یافته لیست می نمایند. یکی از بهترین وب سایت ها برای ارائه بورس تحصیلی، UC Davis می باشد. اگر به دنبال وب سایت های بیشتر می باشید می توانید از طریق روش زیر، وب سایت های دانشگاهی بیشتری یافت نمایید.

site:.edu “scholarships”

برای اینکه بتوانید وب سایت های اختصاصی تری پیدا کنید، می توانید جستجوی خود را محدود کرده و از کلمات کلیدی زیر کمک بگیرید.

 • بورس تحصیلی دانشگاه
 • پیوندهای بورس تحصیلی
 • لیست بورس تحصیلی
 • بورس تحصیلی خصوصی
 • بورس های تحصیلی خارج از آژانس

از وبلاگ نویسان EDU کمک بگیرید

در سایت های آموزشی با توجه به اهمیت محتواهای منتشر شده در اینگونه وب سایت ها، وبلاگ نویسان متخصصی استخدام شده اند. معمولا این نویسندگان دارای محتوا هایی هم موضوع با موضوع وب سایت شما بوده که برای انتشار در وب سایت شما بسیار مفید می باشد. علاوه بر این مورد اکثر عموم مردم به این محتواهای منتشر شده در وب سایت های مذکور کم توجه می باشند.

شما می توانید از این فرصت استفاده کرده و به نفع خود از این محتواها کمک بگیرید. به این ترتیب که ابتدا وبلاگ نویسان را شناسایی کرده و سپس محتوایی مرتبط با موضوع خود پیدا نمایید.

سپس مقاله آنها را در یکی از پست های وبلاگ خود ذکر کنید. به عنوان مثال می توانید اینگونه بنویسید: من مقاله جالبی از [نام وبلاگ نویس] پیدا کرده که در وب سایت [آدرس وب سایت وبلاگ دانشگاه] منتشر شده بود که در آن درباره [موضوع] بحث می شود.

روش های ذکر شده تنها تعداد اندکی از روش های ایجاد بک لینک edu می باشند. در واقع برای ایجاد بک لینک edu باید کمی خلاق بوده و از فرصت ها نهایت استفاده را نمایید.

چگونه می توان از فرصت های ایجاد شده بک لینک edu را یافت نمود؟

روش های بالا تکنیک هایی برای یافتن بک لینک edu بود اما اگر خواستار پیوند سازی عمیق تر هستید، می توانید از روش های زیر کمک بگیرید.

Master Google Query Strings یا استاد رشته های Google Query

بهترین منبع برای یافتن منابع پیوند EDU، خود گول می باشد. تمامی صفحات از قبل در گوگل موجود می باشند بنابراین تنها کافی است کمی در یافتن آنها مهارت داشته باشید.

در مطالب ذکر شده چند نمونه رشته جستجو در گوگل برای شما ارائه شد. موارد زیر از جمله مثال های بیشتر با توجه به کلمات کلیدی می باشند.

 • site:.edu “niche specific keyword”
 • site:.edu “niche specific keyword” inurl:”secondary keyword”

از شبکه خصوصی یا اطرافیان خود بهره ببرید.

در برخی از مواقع بهترین راه برای اخذ یک بک لینک edu از یک وب سایت آموزشی، مراجعه به وب سایت Alma Mater می باشد.

افرادی نظیر همکلاسی ها، استادان قدیمی، اعضای هیئت علمی، دوستان و غیره که هم اکنون در گروه فارغ التحصیلان، رئیس دانشکده و یا غیره می باشند، می توانند در تهیه یک بک لینک به شما کمک نمایند.

تجزیه و تحلیل رقابتی EDU ایجاد نمایید.

تجزیه و تحلیل رقابتی فرآیندی است که می توانید منابع پیوند رقیب خود را جستجو کرده و تحلیل نمایید که آیا می توانید از همان سایت ها پیوند دریافت کنید و یا خیر؟

اگر وب سایتی مشابه وب سایت شما (رقیب شما) توانست با استفاده از محتوای پست در سایت EDU بک لینک ایجاد کند، دریافت پیوند از همان منبع با استفاده از محتوای برتر برای شما آسان تر خواهد بود.

به این طریق می توانید بک لینک eud معتبری یافت نمایید.

امید است با ارائه مطالب ذکر شده بتوانید بک لینک eud خود را پیدا کرده و یا ایجاد نمایید.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز