تولید محتوا سئو

نوشته شده توسط مدیر وب سایت

آدرس کوتاه: https://sitedar.com/?p=9519

4.6/5 - (18 امتیاز)

تولید محتوا و مقالات سایت به صورت سئو می تواند تاثیر بسیار مثبتی در رتبه و رنکینگ صفحات سایت در موتورهای جستجو داشته باشد. جهت تولید محتوا سئو نکات زیر را رعایت نمایید. این مقاله مربوط به تولید محتوا برای وب سایت می باشد و در مورد اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی نیست. هر چند نکات و موارد آن ممکن است برای سایر مدیاها صحیح باشد.

تولید محتوا چیست؟

به فرآیند ایجاد محتوا برای وب سایت تولید محتوا گفته می شود که ممکن است به صورت متنی، تصویری، اینفوگراف، ویدئویی و یا ترکیب هر سه باشد. محتوای تولید شده برای صفحات وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد.

انتخاب عنوان مقاله

قبل از هر چیزی لازم است عنوان مناسبی را برای مقاله خود با توجه به عبارات کلیدی مربوط به سایت بیابیم و در حقیقت انتخاب موضوع برای تولید محتوا یکی از مهم ترین مواردی است که لازم است در خدمات سئو و بهینه سازی انجام گردد. می توانید از طریق دو ابزار Google keyword planner و Google trends عبارات مرتبط مربوط به عبارت اصلی کلیدی سایت خود را بیابید و از این عبارات ایده برای مقالات خود استخراج نمایید.

* حتما بهتر است مقالات سایت شما در زمینه فعالیت سایت شما باشد.

حجم مقاله

حجم مقالات شما بهتر است در حدود 2500 کلمه و یا بیشتر باشد.

استفاده از عبارت کلیدی

بهتر است حداقل یکبار عبارت کلیدی اصلی را در مقاله خود استفاده نمایید و در نوشتن مقاله از عبارات کلیدی مرتبط و مترادف نیز استفاده نمایید. هر مقاله ای یک عبارت کلیدی اصلی دارد و برای نوشتن مقاله بهتر است عبارات کلیدی مرتبط و همینطور کلمات کلیدی که مرتبط به عبارت کلیدی اصلی می باشد و جستجوی بالایی دارد در داخل مقاله کار شود. برای پیدا کردن کلمات کلیدی می توانید مقاله پیدا کردن کلمات کلیدی را مطالعه نمایید.

* بهتر است عبارت کلیدی اصلی در پاراگراف اول مقاله استفاده گردد.

* نکته بسیار آن است که زمانی که برای نوشتن محتوا تحقیق کلمات کلیدی انجام می گردد، ممکن است کلمه کلیدی اصلی بیش از حد استفاده گردد. بنابراین بهتر است به جای کلمه کلیدی اصلی در بخش های مختلف مقاله از مترادف های آن استفاده گردد.

تصاویر مقاله

بهتر است در داخل مقالات خود از تصاویری استفاده نمایید که توسط شما عکاسی و یا طراحی شده باشد و در غیر این صورت می توانید از سایت هایی که تصاویر با لایسنس رایگان ارائه می دهند استفاده نمایید. نظیر freepik.com

* تصاویر را از موتور جستجو گوگل پیدا نکنید.

* برای آنکه مقاله شما در Google discover نمایش داده شود بهتر است سایز عرض تصویر اول مقاله حدود 1200 پیکسل شد.

* حتما برای تصاویر Alt با توجه به موضوع مقاله و تصویر انتخاب گردد.

* حجم تصاویر را تا حد امکان کاهش دهید و برای وب بهینه سازی نمایید.

* بهترین فرمت فایل برای تصاویر طبق نظر گوگل WebP می باشد.

ویدیو مقاله

وجود ویدیو در داخل محتوای می تواند باعث افزایش ماندگاری کاربران در وبسایت گردد و بنابراین میتواند تاثیر مثبت بر روی سئو وب سایت داشته باشد البته به شرطی که در کد نویسی HTML ویدئو تگ preload برابر با none قرار داده شود تا تاثیر منفی بر روی سرعت لود اولیه وب سایت نداشته باشد. بنابراین تولید محتوا ویدیویی برای وبسایت توصیه می گردد.

تقسیم بندی مقاله

بهتر است مقاله خود را با استفاده از تگ های h2 و h3 بخش بندی نمایید و در آنها از عبارات کلیدی استفاده نمایید.

غلط املایی

بهتر است مقاله خود را از نظر غلط املایی بررسی نمایید و کلیه موارد را رفع نمایید. وجود غلط املایی داخل مقاله به اعتبار مقاله لطمه میزند.

پرسش و پاسخ

بهتر است در انتهای مقاله پرسش و پاسخ راجع به موضوع مقاله طرح نمایید.

بهتر است برای نمایش پرسش و پاسخ در نتایج گوگل آن را با استفاده از Schema پیاده سازی نمایید که نمونه کد آن در ضمیمه موجود است.

یونیک بودن مطلب

یونیک بودن متون مقاله تاثیر بسیار مثبتی بر روی رتبه آن در موتورهای جستجو خواهد داشت. بهتر است مطالب به صورت کامل توسط شما نوشته شود.

* مطالب را از سایت های دیگر کپی ننمایید. حتی در صورتی که از مطالب سایت های دیگر ایده میگیرید بهتر است جمله بندی و بخش بندی و نحوه بیان آن به صورت کامل با متن اصلی متفاوت باشد.

* در صورتی که مطلب ترجمه مطلب خارجی می باشد بهتر است نحوه ارائه مطلب متفاوت با مطلب اصلی باشد به طوری که گوگل متوجه ترجمه ترجمه شدن مطلب نشود.

لینک دهی داخلی

بهتر است از داخل محتوا به سایر صفحات مهم و مرتبط سایت خود لینک دهید. لینک دهی داخلی صفحات می تواند تاثیر بسیار مثبتی از بابت رتبه صفحات شما در موتورهای جستجو گردد. تعداد این لینک ها بهتر است حدود 10 مورد باشد.

لینک دهی خارجی

از داخل محتوا و مقاله خود می توانید به سایر سایت ها و صفحات مرتبط لینک دهید. دقت نمایید لینک دهی صرفا به سایت های معتبر و مرتبط باشد. تعداد این لینک ها بهتر است حدود 1 یا دو مورد باشد.

* لینک دهی به صفحات و سایت های معتبر و مرتبط به مقاله می تواند اعتبار و ارزش مقاله را بالا ببرد.

بولد

بهتر است عبارات کلیدی را در داخل مقاله بولد نمایید.

چرخه تولید محتوا

بهتر است برای تولید محتوای خود چرخه زمانی تعریف نمایید. به عنوان مثال هفته ای یک مقاله و یا دو مقاله را تولید نمایید. هر چه مقالات بیشتری تولید گردد سایت بیشتر توسط گوگل دیده می شود و با سرعت بالاتری کراول می گردد. البته مهمترین مسئله در فرآیند سئو و بهینه سازی سایت کیفیت مقالات شماست و بهتر است در کنار افزایش تعداد مقالات کیفیت مقالات خود را نیز بالا ببرید.

سفارش تولید محتوا

خدمات تولید محتوا در دارکوب به صورت کاملا یونیک و بدون استفاده از هوش مصنوعی انجام می گردد (البته ممکن است جهت بدست آوردن ایده از هوش مصنوعی استفاده گردد). جهت سفارش تولید محتوا با شماره تماس های موجود در انتهای صفحه تماس حاصل فرمایید و یا از طریق سیستم پشتیبانی موجود در انتهای صفحه درخواست ثبت نمایید.

به روز رسانی

بهتر است هر چند مدت یکبار محتوای قدیمی تولید شده را به روز نمایید. به روز رسانی محتوای وبسایت می تواند جایگان آن را در موتورهای جستجو بهبود بخشد.

گوگل دیسکاور Google Discover

گوگل در مرورگر کروم خود در موبایل قبل از آنکه کاربر عبارتی را جستجو نمایید مقالاتی را به کاربر نمایش می دهد که این محتواها را با توجه به علاقه مندی های کاربر و جستجوهای انجام شده توسط او نمایش می دهد. بودن در نتایج گوگل دیسکاور یکی از بهترین روش های تبلیغات و بازاریابی اینترنتی می باشد. برای آنکه در بین این محتواها باشید لازم است مقاله های بسیار با کیفیت تولید نمایید و تعداد تولید محتواهای خود را بالا ببرید. در ضمن برای آنکه در این نتایج باشید می توانید مقاله “چگونه در Google Discover باشم” را مطالعه نمایید.

تولید محتوا با هوش مصنوعی

هم اکنون بحث های زیادی در جوامع سئو در مورد اینکه آیا محتوایی که با هوش مصنوعی تولید شده برای سئو مناسب است و یا خیر، وجود دارد. برخی معتقدند محتوای تولید شده با هوش مصنوعی برای سئو ضرر دارد و برخی نیز آن را مناسب برای سئو سایت می دانند. تجربه مجموعه دارکوب بر این بوده که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی برای سئو مناسب نیست و بنابراین به هیچ وجه محتواها را با هوش مصنوعی تولید نمی نماید. البته برخی از تولید کنندگان محتوا از هوش مصنوعی برای ایده گرفتن برای تولید محتوا استفاده می نمایند که این مورد از نظر دارکوب منعی ندارد.

تعرفه تولید محتوا؟

دستمزد تولید محتوا با توجه به کیفیت و بهینه بودن آن متغیر است. تولید محتوا سئو و با کیفیت می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش فروش شما داشته باشد.

تولید محتوا یعنی چه؟

تولید محتوا به فرآیند تولید محتوای متنی، تصویری و ویدئویی برای سایت و شبکه های اجتماعی و سایر رسانه ها گفته می شود.

تولید محتوا در اینستاگرام به چه صورت است؟

با توجه به محبوبیت اینستاگرام در ایران تولید محتوا برای اینستاگرام اهمیت ویژه برای فرآیند دیجیتال مارکتینگ دارد. معمولا محتوا در این فضا به صورت ویدئویی تولید می گردد اما در مواردی به صورت تصویر و متنی نیز انجام می گردد.

آیا ترجمه محتوا به اندازه تولید محتوا اثر بخشی دارد؟

بهترین حالت برای تولید محتوا آن است که مقاله از پایه تولید گردد. اما در صورتی که مقاله به صورت ترجمه آماده می گردد بهتر است نحوه ارائه مطلب و کلمات کاملا متفاوت از مقاله اصلی باشد.

تولید محتوای سئو شده چیست؟

تولید محتوای سئو شده به تولید محتوایی گفته می شود که با توجه به اصول سئو و بهینه سازی وب سایت انجام می گردد. رعایت اصول و قواعد سئو و بهینه سازی وب سایت در تولید مقاله می تواند تاثیر بسیار مثبتی در رنکینگ صفحات در موتورهای جستجو و در نتیجه افزایش بازدید و فروش وب سایت خواهد داشت.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
  • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
  • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
  • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
  • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
  • دارای مجوز نشر دیجیتال
  • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
  • پروانه کسب و کارهای مجازی
  • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
  • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز