طراحی وب سایت کاریابی

نوشته شده توسط خانم بربروشان

آدرس کوتاه: https://sitedar.com/?p=624

امروزه در اغلب کشورهای جهان نرخ بیکاری بالا می باشد و تعداد کشور هایی که نرخ بیکاری آنها زیر 4 درصد باشد بسیار کم است . مشکلات متعددی وجود دارند که سبب افزایش بیکاران یک جامعه می شوند . بسیاری از افراد شاغل نیز در شغل مورد نظر و مرتبط با حرفه شان مشغول به کار نیستند . مسئله شغل و داشتن کسب و کار مناسب یک امر حیاتی برای هر فردی است . این روز ها حتی نوجوانان هم به فکر داشتن یک شغل مناسب هستند . اوضاع اقتصادی جوامع مختلف باعث شده است که همه افراد یک خانواده به دنبال شغل باشند در صورتی که سال ها قبل فقط پدر و سرپرست خانواده شغل داشت از همین رو تقاضا برای داشتن کار بالا رفته است .

در گذشته مردم برای یافتن شغل مناسب به روزنامه ها مراجعه می کردند شاید شما هم به یاد داشته باشید که مردم روزنامه به دست در باجه های تلفن های عمومی مشغول یافتن شغل مورد نظر خود بودند . البته هنوز هم روزنامه نیازمندی های همشهری موجود است و افراد بسیاری از آن استفاده می کنند . اما این جستجو برای یافتن شغل با درد سر های زیادی همراه است و همچنین یافت شغل را برای مردم سخت و دشوار می کند .

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی های مختلف اینترنت و فضای مجازی به جای هر روش سنتی دیگر قرار گرفته است . از زمانی که اینترنت رشد کرده ، تعداد وب سایت ها و کاربران آن نیز افزایش یافته اند . مردم برای بر طرف کردن نیاز های خود ، دیگر از روش های سنتی و قدیمی استفاده نمی کنند بلکه با مراجعه به اینترنت و جستجو در وب سایت ها به نیاز های خود پاسخ می دهند .

وب سایت هایی از قبیل ؛ فروشگاه های آنلاین ، کتابخانه های مجازی ، آموزشگاه های آنلاین ، درخواست آنلاین غذا و … این روز ها بازدیدکننده های بسیاری را به سمت خود هدایت کرده اند . استفاده از وب سایت ها برای بر آورده کردن نیاز های روزمره مزیت های زیادی نسبت به روش های سنتی دارد :

 • جلوگیری از اتلاف وقت
 • حذف برخی از هزینه های اضافه مانند هزینه های حمل و نقل
 • استفاده از وب سایت ها در هر ساعت از شبانه روز
 • اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعیه ها و تخفیف ها

تنوع وب سایت ها به سرعت در حال افزایش است ، به طوری که دیگر هر کسب و کاری دارای وب سایت است . مردم نیز با توجه به نیازهایشان به وب سایت های مورد نظرشان مراجعه می کنند .

موضوع بیکاری و نیاز به نیروی کار باعث شده است بسیاری از شرکت ها و مشاغل آگهی های استخدام خود را در وب سایت قرار دهند . همانطور که بیکاری افزایش یافته است نیاز به نیروی کار نیز زیاد است . زیادی بسیاری از مردم حاضر نیستند در هر شغلی وارد شوند . این مسائل در سال های اخیر باعث مشکلاتی مختلفی شده است . اما امروزه وب سایت های کاریابی توانسته اند بسیاری از این مشکلات را بر طرف نمایند و افراد زیادی نیز مشغول به کار شوند . در ادامه به بررسی این وب سایت ها می پردازیم .

وب سایت های کاریابی

سایت های کاریابی و استخدامی یکی از انواع قدیمی سایت ها می باشند که به علت کاربران کم اینترنت در گذشته بازدید کننده و متقاضی زیادی نداشتند . اما در سال های اخیر این وب سایت ها میزبان تعداد زیادی از کارجویان و کارفرمایان شده اند . وب سایت های کاریابی واسطه ای بین کارفرما و متقاضیان کار هستند .

طراحی وب سایت های کاریابی نیز مانند وب سایت های دیگر انجام می شود . از آنجایی که دسته بندی مشاغل مختلف بسیار گسترده است ، از این رو همه دسته بندی های مشاغل موجود در وب سایت باید درج شود . بهتر است در معرفی هر شغل ؛ حرفه ، رشته تحصیلی مورد نیاز و دیگر توضیحات ذکر شود . وب سایت کاریابی می تواند سایت اطلاع رسانی نیز باشد با درج مقالات مفید در زمینه معرفی مشاغل مختلف می توانید کاربران زیادی را جذب کنید .

اساس کار اغلب وب سایت های کاریابی و استخدامی به این صورت می باشد که با دریافت مبلغی آگهی استخدام کارفرما را در وب سایت به اشتراک می گذارند و همچنین آگهی ها را به کارجویان مرتبط با آن ارسال می کنند . برای ارسال آگهی استخدام به کارجو برخی از وب سایت هزینه ای را از آنها دریافت می کنند اما برخی دیگر این کار را به صورت رایگان انجام می دهند . در گذشته موسسات کاریابی مختلفی درسطح شهر وجود داشت این موسسات برای کارجویان شغل مورد نظرشان را جستجو می کردند و در صورت استخدام درصدی از حقوق اول آنها را به عنوان دستمزد دریافت می کردند . البته این موسسات هنوز هم وجود دارند اما با طراحی وب سایت های استخدامی و کاریابی ، مراجعه کنندگان این موسسات کاهش یافته است . طراحی وب سایت های کاریابی باعث شده است که افراد بتوانند به راحتی شغل مورد نظر و مرتبط با رشته تحصیلی و حرفه خود را به راحتی پیدا نمایند . مخاطب این نوع وب سایت ها اغلب دانشجویان و جوانان هستند . همچنین اغلب شرکت ها که آگهی استخدام می دهند شرکت های مطرح و معروف می باشند . از امکانات و ویژگی های عمده ای که در وب سایت های کاریابی و استخدامی وجود دارد به موارد زیر می توان اشاره نمود :

پنل کاربری مخصوص کارفرما : طراحی این نوع وب سایت ها باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند به عنوان کارفرما در سایت ایجاد حساب کاربری کنند . در حساب کاربری ، کارفرما باید بتواند تمام مشخصات نیرو مورد نظر خود را وارد نماید . همچنین در دسته بندی های مشخص باید بتواند شهر ، نوع شغل و … را انتخاب نماید .

پنل کاربری کارجو : کاربران وب سایت های کاریابی علاوه بر کارفرمایان ، متقاضیان کار هم هستند برای ساماندهی آگهی ها و ارسال آنها به کارجویان باید برای کارجو هم پنل کاربری ایجاد نمود . در این پنل کاربری کارجو باید شغل مورد نظر ، حرفه و … که مربوط به خودش است را انتخاب نماید .

سیستم رزومه ساز : کاربرانی که به عنوان متقاضی کار به وب سایت های کاریابی مراجعه می کنند می توانند در این سیستم با وارد کردن اطلاعات و سوابق خود یک رزومه رسمی داشته باشند .

درگاه پرداخت بانک : برای دریافت هزینه های مربوطه لازم است در وب سایت درگاه پرداخت طراحی شود . لازمه داشتن درگاه پرداخت آنلاین نماد اعتماد است .

طراحی وب سایت ساده : طراحی وب سایت باید به گونه ای باشد که هر کاربر بتواند به راحتی در آن فعالیت نماید . بهبود تجربه کاربری و رابط کاربری در این نوع وب سایت ها که ترافیک بالایی دارند  مورد اهمیت است . این روز ها تعداد سایت های کاریابی و استخدامی زیاد شده است لذا اگر طراحی وب سایت به درستی انجام نشود و پیچیده باشد به طوری کاربر نتواند به راحتی در وب سایت فعالیت کند ، به سرعت به وب سایت کاریابی دیگری مراجعه می کند .

طراحی responsive : بسیاری از افراد با استفاده از تلفن های همراه خود از وب سایت ها دیدن می کنند . برای سهولت استفاده آسان از سایت با تلفن همراه طراحی ریسپانسیو و سازگاری مهم است .

بهبود سرعت سایت : سرعت بار گذاری وب سایت برای هر کاربری مهم است . کاربران در بازدید از هر سایتی عجول هستند . پس بهبود سرعت برای انواع وب سایت ها مهم است .

قابلیت نمایش آمار بازدید کننده ها

قابلیت ارسال رزومه : رزومه کارجویان باید به صورت خودکار برای کارفرمایان مرتبط ارسال شود .

امکان جستجو پیشرفته : کاربران باید بتوانند آگهی مربوط به عناوین شغلی مورد نظرشان را جستجو نمایند .

دسته بندی مشخص : شهر ها و عناوین شغلی باید در وب سایت به صورت مشخص دسته بندی شوند .

امکان دانلود و پرینت : این امکان برای فرم های استخدام  و رزومه ها لازم است .

ارسال خودکار رزومه : رزومه ها باید به صورت خودکار به ایمیل متقاضیان مورد نظر ارسال شوند .

نمایش آمار بازدید از آگهی کار برای کارفرما

پشتیبانی آنلاین : این قابلیت به بهبود تجربه کاربری بسیار کمک می کند . پشتیبان آنلاین به صورت تلفنی یا چت آنلاین امکان پذیر می باشد .

امنیت وب سایت : وب سایت باید کاملا در برابر نفوذ هکر ها ایمن باشد . اطلاعات فردی افراد زیادی در سایت ثبت شده است.

امکان ارسال فایل های مختلف

بهینه سازی وب سایت : از آنجایی که تعداد وب سایت های کاریابی افزایش یافته است برای آنکه بتوانید در کار خود موفق شوید لازم است در موتور های جستجو جایگاه خوبی داشته باشید به همین دلیل نیاز به سئو و بهینه سازی وب سایت ضروری می باشد .

انتخاب هاست مناسب : نوع هاست و سرور بر سرعت و کیفیت وب سایت تاثیر می گذارد لذا باید هاست مناسب را خریداری نمایید .

برای راه اندازی وب سایت کاریابی می توانید به شرکت طراحی سایت دارکوب مراجعه نمایید تا از تمامی خدمات ما برخوردار شوید . خدماتی که در شرکت طراحی سایت دارکوب ارائه می شود به قرار زیر است :

 • طراحی وب سایت به صورت حرفه ای
 • طراحی قالب سفارشی و آماده
 • طراحی وب سایت بر اساس سئو
 • طراحی سایت بر اساس آخرین الگو های طراحی
 • ارائه هاست مناسب با هر سایت
 • بهینه سازی و سئو سایت
 • بهینه سازی سرعت سایت
 • طراحی سایت موبایلی
 • بازاریابی و تبلیغات آنلاین

پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به کاری با مشاوران دارکوب تماس حاصل کنید تا شما را در راه اندازی یک وب سایت کاریابی حرفه ای یاری نمایند .

 

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز