طراحی سایت خبری | طراحی پرتال خبری

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
طراحی سایت خبری
 

سایت های خبری جزو دسته سایت های اطلاع رسانی به شمار می آیند و با توجه به آنکه این نوع سایت ها امکانات کاربری ندارند طراحی سایت خبری جزو ساده ترین وب سایت ها برای پیاده سازی می باشد و پس از سایت های شرکتی برای طراحان وب سایت ساده ترین وب سایت ساخت سایت خبری می باشد. اما سایت های خبری نیز می بایست با توجه به جنبه اطلاع رسانی خود امکانات ویژه خود را داشته باشد که در بخش زیر این امکانات مورد نیاز را مورد بررسی قرار می دهم. امروزه پر بازدید ترین سایت خبری در ایران وب سایت ورزش 3 می باشد که یک سایت ورزشی است و امکانات فراوانی در این سایت برای کاربران دیده شده است.

طراحی قالب خبری

قالب سایت های خبری معمولا نسبت به سایر قالب ها سایت ها به دلیل جنبه و نیاز اطلاع رسانی خود شلوغ تر هستند و مطالب بیشتری در آن واحد به کاربران ارائه می گردد. معمولا در صفحه بندی سایت های خبری می بایست بخش های آخرین اخبار و مطالبی که کاربران به آن معمولا نیاز دارند مانند نرخ قیمت ها و غیره نمایش داده شوند. سایت های خبری معمولا به صورت سه ستونه و یا چهار ستونه طراحی می گردند تا بتوانند بیشترین مطالب را در آن واحد به کاربر ارائه نمایند. قبل از طراحی قالب سایت خبری خود بهتر است مطالبی که قصد دارید در صفحه اصلی وب سایت نمایش داده شود را به همراه اولویت آنها به طراح خود اعلام نمایید تا طراح قالب وب سایت را با توجه با میزان مطالب درخواستی شما طراحی نماید.

سیستم دسته بندی خبرها

می بایست قابلیت دسته بندی مطالب در سایت وجود داشته باشد تا بتوان خبرها را در دسته بندی های مختلف شاخه بندی نمود و هر کدام از خبرها را در صفحه مورد نظر خود نمایش داد. به عنوان مثال خبرهای مربوط به سیاست می بایست در این دسته بندی و خبرهای ورزشی نیز می بایست در این دسته بندی ایجاد گردند.

تگ گذاری خبرها

علاوه بر قابلیت دسته بندی خبرها می بایست قابلیت تگ گذاری خبرها داشته باشند تا بتوان خبرها را به کلمات کلیدی خاصی مرتبط نمود. با انجام این کار صفحه ای برای نمایش کلیه خبرهایی که مربوط به آن موضوع خاص هستند ایجاد خواهد شد و کاربر می تواند کلیه مطالب را مربوط به موضوع مورد نظر در یک صفحه مشاهده نماید.

ایجاد فیلدهای خاص سایت های خبری

علاوه بر فیلدهای معمولی عنوان، توضیحات اجمالی و توضیحات بیشتر و تصاویر که در سایت های عادی در نظر گرفته می شوند سایت های خبری می توانند قابلیت زیر عنوان داشته باشند تا بتوان برای خبرها مکمل عنوان در نظر گرفت.

ایجاد مکان هایی برای بنرهای تبلیغاتی

سایت های خبری معمولا به این دلیل راه اندازی می شوند که با پس از جذب بازدید کننده فراوان بتوانند از طریق تبلیغاتی که برای نمایش در سایت خود جذب می نمایند کسب در آمد نمایند. بنابراین می بایست فضاهایی در بخش های مناسب از سایت برای قرار دادن بنرها در سایت قرار داده شود تا بتوان در این مکان ها بنرهای تبلیغاتی قرار داد.

نسخه موبایلی وب سایت

امروزه در حدود نیمی از کاربران اینترنت از موبایل برای وبگردی استفاده می نمایند و در صورتی که وب سایت خبری شما قابلیت نمایش مناسب در موبایل و تبلت را نداشته باشند و کاربران این وسایل برای رویت مطالب مربوط به وب سایت شما مجبور باشند بزرگنمایی انجام دهند و از اسکرول چپ و راست استفاده نمایند ممکن است وب سایت شما را ترک نمایند. بنابراین بهتر است وب سایت سازگاری سازی نمایش وب سایت خود را در موبایل و تبلت انجام دهید که بهترین روش برای انجام این کار طراحی نسخه ریسپانسیو وب سایت می باشد.

گالری تصاویر

معمولا سایت های خبری به بخشی با عنوان گالری تصاویر نیازمندند تا بتوان تصاویر را در دسته بندی و زیر شاخه های مختلف به کاربران نمایش دهند. سایت های خبری می بایست در کنار ارائه مطالب به صورت متنی قابلیت نمایش گالری عکس در مورد موضوعات و خبرهای مختلف را داشته باشند که معمولا این کار در گالری تصاویر انجام می گردد.

گالری ویدئو

در کنار گالری تصاویر سایت می تواند قابلیت نمایش ویدئوها در دسته بندی های مختلف را داشته باشد تا بتوانند ویدئوها مربوط به اخبار و موضوعات مختلف را در سایت نمایش دهند. کاربران معمولا تمایل بیشتری برای رویت مطالب تصویری و ویدئویی دارند و بنابراین بهتر است برای یک سایت خبری این قابلیت در نظر گرفته شود.

به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

خبرها می بایست دارای قابلیتی برای به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی باشند تا در صورتی که کاربر تمایل داشته بتواند مطلب و خبر مورد نظر را در شبکه اجتماعی خود به صورت مستقیم از سایت ارسال نماید. وجود این قابلیت باعث افزایش رنک وب سایت خواهد گردید.

سیستم نظرات در خبرها

قرار دادن این قابلیت که کاربرها بتوانند بر روی خبرها در صفحات مختلف نظر بگذارند باعث افزایش پویایی صفحات خبرها خواهد داشت و در نتیجه کاربران قادر خواهند بود نسبت به خبر خاصی نظرات خود را اعلام نمایند و سایر کاربران می توانند در بحث شرکت نمایند.

البته برای سایت های خبری می توان قابلیت های سفارشی دیگری نیز در نظر گرفت تا بتوان جذب بازدید کننده بیشتری نمود. برای مشاوره و طراحی سایت های خبری می توانید با شماره تلفن ها دارکوب تماس حاصل فرمایید.

نمونه پیش فاکتور طراحی سایت خبری

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258
ایمیل: info@sitedar.com
افتخارات و مجوزها
  • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
  • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
  • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
  • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
  • دارای مجوز نشر دیجیتال
  • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
  • پروانه کسب و کارهای مجازی
  • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
  • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز