طراحی سایت دوم بسیار مهم تر از سایت اول است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
طراحی سایت دوم بسیار مهم تر از سایت اول است

راه اندازی سایت دوم، مهمتر از اولیست
معمولا وقتی میخواهیم برای خودمون یه سایت بسازیم، هدفمون اینه که عالی و بی نقص باشه. اما بعد فناوری های جدید ظاهر میشن، اهداف کسب و کارمون تغییر میکنن و نیازهای مشتری هم تو کار دخیل میشه. برای همین دیگه عالی بودنو فراموش می کنیم و فقط میخواهیم تا جایی که میشه سریع تر قسمت های اصلیشو راه بندازیم. هرچی زودتر بتونیم یه چیز حداقلی بیرون بدیم، زودتر میتونیم از مردم بازخورد بگیریم. از همه مهمترشون هم کیه؟ مشتری ها. با بازخوردی که از مشتری ها و کاربرهای سایتمون میگیریم میتونیم یه سایت بهتر با محصولات بهتر بسازیم که همونی باشه که مشتری ها میخوان.


اگه طرز نگاهتونو عوض کنید، یه محصول دیجیتال میتونه از یه سایت ساده با ارزش تر باشه. به جای اینکه بعد از چند ماه تلاش، یه سایت کامل راه بندازیم، رو یه چرخه سریع کار می کنیم تا 90 روزه یا حتی زودتر بتونیم کارمونو عرضه کنیم. وقتی سایت یا برنامه ای که ساختید به دست کاربر برسه، از کاربرها یه بازخورد میگیریم تا ایده هامونو با واقعیت سازگارتر کنیم و مطمئن شیم که محصول نهایی با خواسته کاربرها مطابقت داره.

تو برنامه گرفتن بازخورد از مشتری باید این نکته ها رو مد نظر قرار بدیم:

  • تجزیه و تحلیل ها و نگرش ها
  • گروه های متمرکز و مورد مطالعه
  • قابلیت استفاده تحقیق و ارزیابی
  • آزمایش چند متغیره و بهینه سازی
  • مشاهده چگونگی تعامل کاربرهای واقعی با سایت

اگه این داده ها رو داشته باشیم، تجزیه و تحلیلشون باید برامون جالب باشه. توسعه های بعدی سایت باید بر اساس بازخوردی که از کاربرها میگیریم و از طریق همین داده ها باشه نه بر اساس افکار خودمون. یه برنامه ای برای این کار به اسم MVP هست که ویژگی هایی که سایت بعدی باید داشته باشه یا تغییراتی که باید رو سایت کنونی اعمال بشه رو با در نظر گرفتن نظرات کاربرها بهتون پیشنهاد میده.
برای اولین کارتون باید خیلی وقت صرف کنید، بالاخره از اینجا کارتون شکل میگیره. اما توسعه های بعدی حیاتی ترن. با آزمایش های کاربر و پروتوتایپ سریع، میتونید بهتر در مورد روش هایی که بکار می برید تصمیم بگیرید و کارهای بعدی رو بر اساس اونا پیش ببرید.
هر چیزی که فکر می کنید درموردتون درسته، تا وقتی تو بازار درستش آزمایش نشده، فقط در حد یه فرضیه است. فقط وقتی محصول تو دستای کاربره، فرضیه میتونه اثبات بشه و به واقعیت تبدیل بشه که اینم به زمان احتیاج داره. برای همین من میگم باید رو نظرات آینده تمرکز کنید. چون مثل زمین اثباتن و ثابت می کنن که آیا محصول دیجیتال که سایتتون باشه واقعا به اهدافش رسیده یا نه.
دیگه اون زمون که همه سعی می کردن یه سایت کامل و بی نقص استاتیک بیرون بدن تموم شده. الآن دیگه میتونیم با آزمایش و درس گرفتن از نتایجش، فرصت های کاری رو پیدا و روشون تمرکز کنیم تا موفق بشیم.

طراحی سایت دارکوب


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد
دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد