تغییرات الگوریتم ها و عوامل رتبه بندی در سئو

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
تغییرات الگوریتم ها و عوامل رتبه بندی در سئو

قوانین مسیر: تغییرات الگوریتم ها و عوامل رتبه بندی سئو
تعیین عواملی که باعث رتبه گرفتن سایت های رتبه بالا شدن، میتونه منجر به موفقیت یا شکست سایت بشه. یکی از سوالایی که ما تقریبا هر روز از مشتری هامون میشنویم اینه که گوگل هنوز هم از متاکلیدواژه ها برای سئو استفاده می کنه یا نه و همشون هم بلااستثنا وقتی بهشون میگیم "نه" خیلی تعجب می کنن.


حوالی سال 1378 بود که گوگل یه مقاله داد بیرون و اعلام کرد که دیگه از متاکلیدواژه ها برای رتبه دهی سایت ها استفاده نمی کنه و گفت که در آینده هم این رویه تغییر نخواهد کرد. البته در اصل امکانش هست که بخوان دوباره این روش رو تو داده های بعدیشون امتحان کنن، اما تا الآن که سال 1395 باشه، هنوز هم از متاکلیدواژه ها (تک واژه ها) برای رتبه بندی استفاده نکردن. در واقع هیچ موتور جستجویی این کارو نکرده.

  • نظر یاهو درباره متاکلیدواژه ها چیه؟

موتور جستجوی یاهو اعلام کرده که هنوز تگ های متاکلیدواژه رو فهرست می کنن، اما کمترین اهمیت رتبه بندی رو تو سیستمشون به این تگ ها اختصاص میدن. بهترین کار اینه که همینطور معمولی، کلیدواژه ها رو تو متن محتوای صفحه بکار ببرید. وبلاگ نویس ها و نویسنده های حرفه ای هم با همین روش مطالب جذاب و پرمخاطبشونو مینویسنن. یعنی به جای اینکه الکی فقط کلیدواژه ها رو توی متن بچپونن، نوشته هاشونو به کلیدواژه های سایت ارتباط میدن تا اینطوری نوشته ها جذاب تر باشن و بیشتر مخاطب جذب کنن.
علاوه بر این، یاهو خودش هم گفته که با چپوندن کلیدواژه ها توی متن نمیتونید رتبه بگیرید. درواقع، این روش کمترین اثر رو داره و برعکس، رتبه سایت رو پایین میاره. اگه بخوام خلاصش کنم، موتور جستجوی یاهو، هیچ اهمیت و ارزشی برای تگ های متاکلیدواژه قائل نیست. البته گفته که اگه سایت نتونه از راه های دیگه هیچ رتبه ای بگیره، این تگ های کلیدواژه رو اثر میده اما در هر حال این تگ ها رتبه رو پایین میارن.

  • نظر بینگ درباره متاکلیدواژه ها چیه؟

بینگ هم دقیقا مثل یاهو، اعلام کرده که دیگه از تگ متاکلیدواژه ها برای رتبه بندی استفاده نمی کنه. تگ های کلیدواژه ها فقط بعنوان آخرین راه حل، وقتی دیگه هیچ چیز دیگه ای تو سایت نباشه، استفاده میشن. درواقع مدیران سایت ها باید با استفاده از جملاتی که تو همین صحبت کردن طبیعی استفاده می کنیم، سایتشونو توسعه بدن تا مطالبی که ارائه میدن طبیعی جلوه کنه. به عبارت دیگه اگه بخواهید مصنوعی کلیدواژه ها رو به زور توی متن های سایت جا کنید، بدتر میشه و روی سئوی سایتتون اثر منفی میذاره. دیگه نظریه ای که پشت تگ های کلیدواژه بود تاریخ گذشته است و توی بازار امروز اگه ازشون استفاده کنید باید بگم ریستک بزرگی کردید.

  • مواظب شرکت های کلاهبرداری که مدیران سایت ها رو طعمه قرار میدن باشید

خیلی از مشتری هام میگفتن که شرکت های سئو باهاشون تماس گرفتن و ادعا کردند که رتبشونو با دستکاری کلیدواژه ها و روش های سئوی کلاه سیاه بالا میبرن. خیلی از این شرکت ها قانونی نیستن و میخوام بهتون هشدار بدم که مواظب باشید. مطمئن ترین کار اینه که مستقیم برید سراغ خود گوگل یا یه موتور جستجوی بزرگ و راه حل های خودشونو بخونید. خیلی وقتا وعده هایی که تو تبلیغات ایمیلی و تلفنی و اینور و اونور میخونید ممکنه همش فریب و حقه باشه، مواظب باشید.

  • روش هایی که سایت هایی که رتبه های بالا گرفتند، به کار بردند:

صفحات کاربرپسند هستند و راحت خونده میشن.
عکس های بسیار زیبا و عالی برای فروش بیشتر.
تجربه کاربری روی طراحی و عملکرد سایت تمرکز داره.
سایت های درجه یک به طور مرتب بروز میشن و مرتبا مطالب مرتبط با کارشون رو تو سایت قرار میدن (روش طبیعی).
مطالب وبلاگ باید به شکل طبیعی نوشته شده باشه (کپی و پیست نباشه).
نباید توی یک سایت دو صفحه مشابه با محتوای یکسان وجود داشته باشه.
صفحه نخست سایت باید امکانات خاصی به کاربر ارائه بده که به کاربر کمک کنه و از سردرگمی درش بیاره. مثلا  به کاربر بگید حالا که اومده تو این سایت، چی کار باید بکنه.
نظام فهرست ها باید بروز باشه و صفحات به آسونی مسیریابی بشن.
ممنون که باهامون همراه بودید. دوباره برگردید تا از مطالب جدید سایت دارکوب استفاده کنید.

info [ at ] sitedar.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد
پشتیبانی آنلاین مشتریان 24 ساعته و هفت روز هفته