ترکیب رنگ عالی برای طراحی سایت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
ترکیب رنگ عالی برای طراحی سایت

یکی از چالش برانگیزترین قسمتهای فرایند طراحی سایت، انتخاب پالت رنگ مناسبیه که بتونه برند و پیامشو خوب انتقال بده و در عین حال پایه خوبی هم برای طراحی سایت باشه. تو طراحی سایت دارکوب، طراح های مختلف با هم رنگ ها رو بررسی میکنن چون انتخاب رنگ تصمیم خیلی حساسیه و حتی کوچیکترین تغییرات میتونن نتایج متفاوتی به بار بیارن. این مقاله از اونجایی که اطلاعات کلیدی در مورد انتخاب بهترین ترکیب رنگی برای طراحی سایت ارائه میده، کمک بزرگی برای تازه کارها و طراحی های حرفه ای وب خواهد بود. چون در حقیقت تو انتخاب بهترین ترکیب رنگی اینطور نیست که همینطوری دو تا رنگ که با هم میان رو انتخاب کنیم، بلکه یه سری تئوری های طراحی رنگ و یه علم پشتش هست.

 

  • نکته اول: شروع طراحی سایت با چرخه رنگ

همین چرخه رنگ ساده ای که تو مدرسه یاد گرفتیم اینجا خیلی استفاده میشه. این چرخه میتونه بهتون درباره رنگ و ارتباط رنگهای مختلف با هم ایده بده، یعنی میتونید با چرخه رنگ ببینید کدوم رنگها بهم میان. این چرخه از رنگهای اصلی، رنگهای فرعی و رنگهای ترکیبی تشکیل شده. ترکیب رنگهای روی این دایره برای انتخاب هارمونی های رنگی سایت خیلی مهمند.
رنگهای آنالوگ: انتخاب سه رنگی که کنار هم روی دایره قرار گرفتند
رنگهای مکمل: انتخاب رنگهایی که مقابل هم قرار گرفتند
رنگهای مکمل فرعی: انتخاب رنگ و استفاده از اون در هر سمت از رنگ طرف روبرو
رنگهای دوبل مکمل: ساختن این دسته از همه سختتره. این دسته رنگهای اصلی و مکملهاشونو از هر دو طرف رنگ مخالف در چرخه رنگ استفاده میکنه. درسته که سخته ولی در عین حال بهترین روش استفاده از تونها و ته مایه های رنگهاست.
تک رنگ: تنوع مختلفی از یک رنگ
تریشیا: این رنگها به طور متوازن روی چرخه قرار گرفتند

  • نکته دوم: به سیاه و سفید و خنثی اهمیت بدید

پالت بیشتر از یکی دو رنگ درخشانه. مهمترین رنگها تو پالت طراحی سایت همونهایی هستن که شما نمیبینید، یعنی معمولا رنگهای سیاه و سفید و خنثی. این رنگها معمولا تو پس زمینه سایت استفاده میشن چون هم حس خنکی دارن و هم گرما و میتونن به کارایی و جهتیابی و تایپوگرافی و نشونه های دیگه سایت کمک کنن.

  • نکته سوم: ته رنگها و تونالیته ها

بعضی از طراح های سایت فقط چند تا از رنگها رو از چرخه انتخاب میکنن و مستقیم همونها رو استفاده میکنن. اینطوری میشه تونالیته ها و سایه ها و ته رنگها رو بوجود آورد.
ته رنگ: رنگ + سفید
سایه: رنگ + سیاه
تونالیته: رنگ + خاکستری یا سفید و سیاه
تنوع رنگی میتونه اشباع رنگ رو بهتر کنه و به پالت تنوع بده. وقتی میخواهید مخلوط رنگی، تونالیته، سایه و ته رنگها رو توسعه بدید معمولا باید پالت رو به بیش از دو سه رنگ گسترش بدید طوری که همه رنگها به یه خانواده متعلق باشن.
اینها یه سری نکات مهم بودند که تو طراحی سایت میتونن کمکتون کنن. چرخه رنگ بهتون تجربه متفاوتی از رنگها میده و میتونید باهاش ترکیبهای رنگی خلاقانه و شاهکاری برای طراحی سایتتون بدست بیارید.
اگه برای کار طراحی سایتتون به کمک بیشتری نیاز داشتید میتونید با دارکوب تماس بگیرید و سوالتونو بپرسید.

طراحی سایت دارکوب


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد
دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد