من به وبلاگ نیاز دارم – باید چه کاری انجام دهم؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
من به وبلاگ نیاز دارم – باید چه کاری انجام دهم؟

خب پس فکر میکنید یه وبلاگ نیاز دارید. شاید همین الآن هم یه سایت داشته باشید یا قبلا داشتید و الآن میدونید دارید چی کار میکنید، شایدهم هیچی از وب نمیدونید. در هر حال باید تو ذهنتون برای این سوالها یه جوابی داشته باشید:


چقدر هزینه برمیداره؟
به کسب و کار من کمکی میکنه؟
من چیزی درباره وبسایت نمیدنم، مشکلی پیش نمیاد؟
من همه چیزو درباره وبسایت میدونم، شما میتونید بهم کمک کنید؟!
میخوام یه سایت شبیه یوتیوب داشته باشم، چقدر زمان میبره؟
نمیخوام چیزهای تزئینی و زائد داشته باشم...فقط همون ضروریات ساده کفایت میکنه؟
اصلا وبسایت چیه؟

  • خلاصه بد

بعضیا دوست دارن به این سوالات با ادله منطقی جواب های طولانی بدن. یه بار روی کاغذ رسمیه نه؟ تا وقتی خلاصه میتونه همه چیزو پوشش بده خب خلاصه راحتتره و باید از همون خلاصه ها پیروی کرد.
مشکل اینجاست که طراح های وب نمیتونن خلاصه صحبت کنن. باید حتما با ما یه چایی بخورید تا بتونیم براتون خلاصشو بگیم:

  • چای قبل از خلاصه

خیلی خوبه که به این سوالات جواب دادید. این یعنی علاقه دارید و حتی برای ساخت وبلاگتون هیجان دارید و احتمالا یکم هم نگرانید.
قبل از اینکه رسما وارد بحث خلاصه بشیم، بهتره یه گفتگوی کوتاه به صرف چای داشته باشیم. یه پروژه وب در واقع یه همکاریه. سهم ما کارهای مربوط به وب میشه و امیدواریم شما هم کار خودتونو بلد باشید تا ترکیب این تیم بتونه یه سایت موفق رو رقم بزنه.

  • میخواهیم راجع به چی صحبت کنیم؟

خب میخواهیم راجع به کسب و کار شما حرف بزنیم، رویاهاتون، اینکه چطوری دوست دارید کار کنید، طراحی و روشهای بازاریابی مد نظرتون، استراتژی محتوا، اینکه میخواهید کسب و کارتون چطوری دیده بشه و چه بودجه ای برای کارهاتون در نظر گرفتید.

  • همه مردم مهمند

حرف زدن بعضی وقتا باعث میشه ایده ها و تفکراتی برملا بشن که تو روز روشن هیچوقت دیده نمیشن. این روش ضربتی برای شروع همکاریمونه. ما حس میکنیم باید شخصا با هم ملاقات داشته باشیم. باید بتونیم با هم کار کنیم (و شاید هم شما به این نتیجه برسید که نمیتونید با ما کنار بیایید .. یا برعکس).
اگه این مشاوره اولیه رو نداشته باشیم، اگه شما رو ملاقات نکنیم و حسی به کسب و کارتون نداشته باشیم، نمیتونیم به یقین بگیم خلاصه ای که شما میگید دقیقا همونیه که خودتون میخواهید. چون برای جملاتی که تو خلاصتون میخواهید بنویسید و برامون بفرستید نمیتونیم پشتوانه ای پیدا کنیم. اما لطفا اگه ترجیح میدید اینطوری کار کنید فکر نکنید که ما با این روش نمیتونیم کار کنیم. خب شاید این برای شما بهتر باشه. اگر هم نخواهید مطمئنم بالاخره شرکتهای طراحی سایت زیادی هستن که به هر قیمتی حاضرن کار کنن.
با هم میتونیم راهی برای موفقیت کسب و کارتون روی وب پیدا کنیم.

  • نقل قول

وقتی با هم این جلسه رو داشته باشیم، میتونیم اطلاعاتمونو به صورت نقل قولها سروسامان بدیم. این پوشه حاوی نقل قولها میتونه مثل یه خلاصه پرونده باشه که با جزئیات و کامل پروژتونو تشریح میکنه.
ما این کارو رایگان انجام میدیم و کمیسیون براش نمیگیریم. هر چند که زمان و فکر میبره ولی کمک میکنه که شما بدونید قراره چی بگیرید.

  • شروع کار

نقل قولهایی که نوشتیم میشه نقشه کار و برای پروژه از روش پیش میریم، فرضیه میسازیم، حذف میکنیم و اگه موافقت کنید، همین میشه قراردادمون.
مهمتر از این، این سند یه سند همکاریه و خوشبختانه شروع کارهای بزرگی خواهد بود.

طراحی سایت دارکوب
جهت اخذ مشاوره تماس بگیرید
02122083926
02122082258
02122085386
info [ at ] sitedar.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد
پشتیبانی آنلاین مشتریان 24 ساعته و هفت روز هفته