سال 1396، سال طراحی مجدد سایت هاست

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
سال 1396، سال طراحی مجدد سایت هاست

سال 96 نزدیکه و ما ایرانی ها رسم داریم آخرای سال تو همه چیز یه تغییر و تحولی ایجاد میکنیم و برای سال جدید نو و تازه میکنیم. چطوره همین کارو برای سایتتونم انجام بدید؟ با بازسازی سایتتون، از آخرین مد سال 96 پیروی کنید. تو این مقاله درباره بزرگترین مدها و گرایش هایی میخونید که به احتمال زیاد در سال جدید سر و صدا خواهند کرد.

 

  • چرا 1396 سال بازطراحی سایته

با توجه به اینکه شروع سال جدید بهترین فرصت برای بازطراحی سایته، به نقشی که سایتتون تو کسب و کار، بازاریابی و درآمدتون ایفا میکنید فکر کنید. اقتصاد امروز، تو همه زمینه ها و رشته ها، به شدت وابسته به تکنولوژیه. مردم هم دیگه برای پیدا کردن کسب و کاری که لازم دارن اول از همه میرن سراغ گوگل و دنبال سایتش میگردن.
شرکتها، از بزرگترینشون تا شرکتهای کوچیک محلی، وقتی سایتشون ظاهر خوبی داشته باشه و به نظر کاربرپسند و تعاملی بیاد بهتر میتونن نتیجه بخش باشن. پس میبینید که با پیشرفت دائمی فناوری، وب هم داره برای کسایی که میخوان تجارت کنن تبدیل به یه جزء ضروری میشه. پس بیایید سال 96 رو با یه قدم درست شروع کنید و سایتتونو طوری طراحی کنید که بتونه توقعات و انتظارات مشتریهاتونو برآورده کنه.

  • مدها و گرایشهای طراحی سایت در سال 96

علاوه بر این که طراحی سایت تبدیل به جزء مهمی از موفقیت بازاریابی شده، روش تعامل مشتری های آینده با سایت هم داره تغییر میکنه. از تجربه کاربری موبایل گرفته تا جهتیابی ساده و نقش ویدئو در طراحی سایت. اجازه بدید یه نگاهی به مدلهایی که احتمال داره سال 96 مد بشن نگاهی بندازیم:

  • تجربه کاربری بهتر

روش تعامل مردم با وب داره به سمت بهتر شدن یا شایدم بدتر شدن (ولی به نظر ما به سمت بهتر شدن) پیش میره. یه زمانی بود که مردم فکر میکردن وقتی سایتی تصاویر خوبی داشته باشه و اطلاعات واضحی ارائه بده یعنی سایت خیلی خوبیه. اما تو عصر شبکه های اجتماعی و آنلاین، مردم دیگه فقط بخاطر کسب اطلاعات وارد سایت نمیشن. پس بهتره که طراحی سایتتونو بهتر کنید.
تجربه کاربری تو طراحی سایت به معنی تجربه ایه که کاربرها موقع بازدید سایت شرکت شما دارن. شما باید برای تجربه کاربری سایتتون فکر کنید که چطور میتونید سایت رو بهتر کنید. بد نیست برای این کار به این سوالات جواب بدید:
1- من میخوام کاربرها وقتی سایتمو میبینن چی کار کنن؟ اگه امیدوارید که باهاتون تماس بگیرن، باید این کارو براشون راحت کنید و یه فرم ارتباط با ما روی صفحه اصلی پلتفرم قرار بدید یا یه دکمه "اکنون تماس بگیرید" بذارید که وقتی کاربر از گوشی همراهش روش کلیک میکنه به طور خودکار با شما تماس برقرار کنه.
2- چرا کاربری از سایت من بازدید میکنه؟ اگه فکر میکنید مردم در جستجوی اطلاعات عمومی وارد سایت شما میشن، پس بیشتر به وبلاگ سایتتون اهمیت بدید و دسترسی به وبلاگ رو راحت کنید. اگه فکر میکنید بخاطر خدماتی که ارائه میدید میان سراغتون، پس باید اطلاعات مربوط به ارائه خدمات رو جایی بذارید که براحتی پیدا بشه و جهتیابیش راحت باشه.

  • رنگ های فلت

در طول چند سال گذشته، شرکت های بزرگ فناوری مثل گوگل، اپل و میکروسافت برای طراحی سایت از رنگهای فلت استفاده کردند. سال گذشته استفاده از رنگ فلت در طراحی سایت مد شده بود و احتمالا سال دیگه هم همچنان محبوب باقی بمونه.
رنگ فلت یعنی رنگی که از یه رنگ خالص استفاده کنه، بدون سایه یا لایه دادن بهش. بخشی از محبوبیت این رنگها تو طراحی سایت بخاطر اینه که استفاده از رنگ فلت ظاهر ساده و جاری بودن به سایت میده. هرچند رنگهای درخشان هم یکی از گرایشهای محبوب این روزهاست اما لازم هم نیست حتما از رنگ درخشانی استفاده کنید، حتی یه پالت خنثی یا پاستلی هم به شرط اینکه با حال و هوایی که میخواهید روی سایتتون داشته باشید جور در میاد میتونه انتخاب موفقیت آمیزی باشه.

  • طراحی نیمه فلت

در حالی که استفاده از رنگ فلت تو طراحی سایت مد شده و احتمالا همچنان مد بمونه، اما یه سری اشکالاتی داشته که ممکنه طراح ها رو به سمت استفاده از رنگهای نیمه فلت سوق بده. مثلا طراحی فلت برای کارایی طراحی سایت های سنتی، مثل موارد قابل کلیک و چیزهایی که لازم بود کاربر خودش حدس بزنه، مشکلاتی بوجود میاورد.
طراح های سایت از درجات ساده ای از رنگ برای ساخت سایه و بعد دادن به طراحی بهره میبرن. با این کار در عین اینکه از مزایای طراحی فلت بهره میبرن، مشکلات کارایی هم ندارن. درست همونطور که رنگهای فلت شانس ساده کردن و به جریان انداختن سایتتونو بالا میبرن، طراحی نیمه فلت هم عمق و جذابیت بیشتری به سایتتون میده.

  • جهتیابی ساده

بشر نمیتونه اطلاعات زیادی رو تو حافظه کوتاه مدتش حفظ کنه. ما هر بار حداکثر 7 تا 10 شماره تلفن، بیشتر نمیتونیم حفظ کنیم. اگه این ویژگی رو بخواهیم تو اصول طراحی سایت بکار ببریم، باید جهتیابی سایتمونو ساده کنیم. این مدل طراحی احتمالا سال دیگه هم همچنان محبوب خواهد بود.

  • تصاویر واقعی

دیگه دوره تصاویر دانلودی و عکس خریدن به سر اومده. استفاده از تصاویری که افراد توش ژست گرفتند و حالت مصنوعی داره به سایت حالت قدیمی میده و این حس رو به محض ورود کاربرها بهشون منتقل میکنه.
به جای این کار برید به سمت استفاده از تصاویر اصیل و واقعی از شرکت خودتون و تصاویر رو مرتبط تر کنید. میتونید با مدها و گرایشهای جدید عکاسی تجربتونو شروع کنید (مثل استفاده از سلفی). ضمنا میتونید عکسهاتونو به اندازه تمام صفحه بکار ببرید و یه عکس رو بعنوان مرکز سایت یا صفحه فرود بذارید.

  • ویدئوهای بیشتر

تو طراحی سایت در سال 96، ویدئو به طرق مختلف همون عکاسی جدیده. چون کاربرهای بیشتری به اینترنت پرسرعت دسترسی دارن، پهنای باند افزایش پیدا کرده و کارایی و عملکرد مرورگرهای وب بهبود یافته، ویدئو هم تو طراحی سایت مهمتر از قبل شده.
به روشهای مختلفی میتونید ویدئو رو تو سایتتون بکار ببرید. اگه کسب و کارتون طوریه که یه محصول خاص یا خط محصول رو میفروشید، میتونید ویدئویی روی سایتتون بذارید که مزایا و ویژگی های خوب محصولاتتونو نمایش بده. ویدئویی که رضایت مشتریهای قبلیتونو نشون بده هم میتونه خیلی مؤثر باشه و به کسب و کارتون اعتبار ببخشه. یه ویدئوی خوش آمد گویی در پس زمینه صفحه فرود سایت هم بد نیست و میتونه جلب توجه کنه و کاربرها رو به بهره برداری بیشتر از سایت دعوت کنه.

  • ترکیب برند شخصی و حرفه ای

ترکیب کردن برندهای شخصی مدیرهای کسب و کارتون با ظاهر آنلاین حرفه ای شرکت میتونه خیلی روی دریافت و درک کاربرها و خریدارها از سایت تأثیر بذاره و ارتقاش بده. مثلا فیسبوک رو در نظر بگیرید، بیشتر اطلاعاتی که مردم از هیأت رئیسه فیسبوک میدونن از برندهای شخصیشون بدست آوردن نه از انتشارات خبری رسمی.
اجازه بدید روی طراحی سایتتون برند شخصی با حرفه ای ترکیب بشه تا بهتر مشتریهای جدید جذب کنید و مشتری های قدیمی رو تبدیل به مشتریهای وفادارتری کنید. با این فرمول میتونید پیام هایی بفرستید که حس صداقت و اخلاق مدار بودن شرکتتونو بیشتر میکنه و مشتری ها علاوه بر اینکه با کارهاتون آشنا میشن میتونن بفهمن شما به عنوان یه سازمان برای چه ویژگی های بیشتر شهرت دارید.
هر چی جهان بیشتر به سمت فناوری پیش میره، طراحی سایت هم اهمیت بیشتری پیدا میکنه و نقش مهمتری در موفقیت یا شکست شرکتها ایفا میکنه – چه شرکتهای کوچیک و چه بزرگ. برای برنامه کسب و کارتونو تو سال 96 اول رو این چیزهایی که تو این مقاله گفتیم فکر کنید و ببینید چطوری میتونید ازشون بهره ببرید. میتونید فقط با بکارگیری همین روشهای ساده با کمترین هزینه، برگشت سرمایه رو افزایش بدید و مشتریهای بیشتری جذب کنید و تفاوت بزرگی ایجاد کنید.

طراحی سایت دارکوب


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد
دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد