بروزرسانی های اخیر گوگل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
بروزرسانی های اخیر گوگل

اگه مقالات دارکوب رو دنبال کرده باشید حتما در مورد بروزرسانی های الگوریتم گوگل هم مطالبی خوندید. اخیرا گوگل دی و اسفند 95 الگوریتمشو بروز کرده. تو این پست خلاصه ای از ماهیت این بروزرسانی رو توضیح میدیم تا ببینیم چه اثراتی میتونه روی استاندارهامون داشته باشه.

اولین بروزرسانی دی ماه

تو انجمن های اینترنتی اینطور بحث شده که بروزرسانی گوگل، لینکها و محتوای اسپم رو هدف گرفته، از قبیل شبکه های لینکدهی وبلاگی یا PBNها. این شبکه ها یه سیستمی اند که دامنه های منقضی رو میخرن و یه سری وبلاگ در جهت منافع یک سایت مشخص درست میکنند.
درمان این قضیه اینه که به لینکدهی ادامه بدین، لینکهایی که به دست بشر و روی محتوای سایتهای باکیفیت ایجاد شده باشند.

هفتمین بروزرسانی دی ماه

این بروزرسانی بر تجربه کاربری تمرکز داشت. گوگل برای کمی کردن تجربه کاربری از دستورالعمل رتبه دهنده کیفیت یا QRG استفاده کرد. QRG در مورد نحوه تست و رتبه دهی کیفی رتبه دهنده های انسانی به صفحات و سایتها اطلاعات زیادی داره.
برای درمان عناصری که این بروزرسانی هدف گرفته، دسترسی به سایت، فیلم و فایلهای صوتی که به طور خودکار روی سایتتون نمایش داده میشن، پاپ‌آپ ها، محل قرار گرفتن تبلیغات و از همه بدتر صفحاتی که به جای محتوا تبلیغ دارند رو چک کنید. دفعات بارگذاری، عکسهای مرتبط یا نمودارها هم از جمله معیارهایی هستند که تو این رتبه بندی بکار میرن. عملکرد موبایل هم که از قبل از معیارهای مهم بوده و خواهد بود.

هفتمین بروزرسانی اسفند

گری ایلیس، تحلیل‌گر گوگل که بارها اسمشو تو مقالاتمون آوردیم، گفته تیم جستجوی گوگل یه کنفرانس تشکیل دادند و تصمیم گرفتند درباره بروزرسانی Fred که در تاریخ 17 اسفند 95 منتشر شد حرفی نزنند. بنابراین گوگل این بروزرسانی رو تأیید نمیکنه اما همین که میگه راجع بهش حرفی نمیزنیم، خودش به نوعی تأییده. ایلیس همچنین گفته که این بروزرسانی تکنیک‌های خاصی رو که در دستورالعمل های وبمستر گوگل گفته شده هدف میگیره.
اینجا هم مهمترین قسمتش، ارزیابی محتوای وب‌سایته. بهترین درمان تولید محتوای غیرتکراری و مفیده.

نتیجه

تو خیلی از انجمن های سئو که من دنبال میکنم، حس کردم متخصصان سئو از دست گوگل و بروزرسانی های زود به زودش عصبانی‌اند. به نظر من گوگل همچنان به این کار ادامه میده تا جایی که بتونه اسپم و تجربه کاربری ضعیف رو از نتایج جستجو به کلی حذف کنه. شما هم محتوای سایتتونو بروز کنید، تبلیغات مزاحم و سایر ترفندهای کسب درآمدی که روی سایتتون بکار گرفتید رو حذف کنید و به جای اینها شروع کنید به لینکسازی از طریق روشهای درست. همه این کارها هم مستلزم سعی و کوشش زیادیه اما خوبیش اینه که قطعا در بلند مدت به نتیجه میرسه و همه زحماتتون جبران میشه.

info [ at ] sitedar.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد
پشتیبانی آنلاین مشتریان 24 ساعته و هفت روز هفته