آیا سئو باعث بهبود در رتبه الکسا می شود؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
آیا سئو باعث بهبود در رتبه الکسا می شود؟

 

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا با اندازه گیری ترافیک یک وبسایت/وبلاگ در مقایسه با وبسایت های دیگر در اینترنت مشخص می شود.الکسا یک شرکت اطلاعات وب است که وب سایت ها را براساس معیارهای خاص که اصلی ترین آنها ترافیک است رتبه بندی می کنند.رتبه الکسا به صورت روزانه به روز رسانی می شود.

اگر رتبه شما زیر یک میلیون باشد، این شرکت آن را مرتبا به روز می کند.هرچه رتبه بندی پایین تر باشد بهتر است.برای مثال وب سایت با رتبه الکسا10000، از لحاظ ترافیک بهتر از وب سایت با رتبه الکسای 20000 است.به همین دلیل است که شما باید روی افزایش رتبه الکسا خود کار کنید؛ البته فراموش نکنید منظور از افزایش رتبه یعنی کمتر کردن عددی رتبه.مانند تیم فوتبالی که رتبه اول را دارد که رتبه اش از تیمی که رتبه 10 را دارد بالاتر می باشد.

رتبه الکسا را هم می توان فریب داد.بسیاری از وبلاگ نویسان و وب مسترها با ترفندهایی رتبه الکسا را البته با فریب افزایش دهند.همانطور که برای سئو سایت روش های غیر اخلاقی و کلاه سیاه (Black hat) وجود دارد، در این رتبه بندی هم روش های کلاه سیاه وجود دارد که برخی از آن استفاده می کنند.روش های بلک هت زیادی وجود دارد که منجر به افزایش سریع رتبه الکسا می شود.

 

Alexa چگونه کار می کند؟

Alexa.Com در سال 1996 تاسیس شد و داده ها را برای رتبه بندی وب سایت از طریق یک نوار ابزار جمع آوری کرد.روزانه، الکسا میانگین بازدیدکنندگان و میزان بازدید صفحات تمامی وب سایت ها در طول 3 ماه گذشته برآورد می کند.سایتی که بالاترین عدد از ترکیب تعداد بازدیدکنندگان و میزان بازدید صفحه را در 3 ماه گذشته را داشته باشد رتبه 1 را کسب می کند.سایتی که کمترین عدد ترکیبی را داشته باشد تقریبا در رتبه 30 میلیون قرار می گیرد، یعنی آخرین رتبه ای که الکسا به وب سایت ها می دهد تقریبا 30 میلیون است.اگر کسی در طول 3 ماه گذشته از وب سایتی بازدید نکرده باشد، هیچ رتبه ای به آن اختصاص داده نمی شود.

 

آیا رتبه بندی الکسا برای سئو ارزشی دارد؟

بسیاری از متخصصین سئو پیشنهاد می کنند نگاهی که برای سایت سئو انجام می دهید، به رتبه بندی سئو توجهی نداشته باشید.

زمانی که شما تاکتیک های سئو را روی وب سایت خود پیاده سازی می کنید و شاهد این هستید که رتبه الکسا هم به سمت مثبتی رو به تغییر است، این به این معنی است که بهترین تاکتیک های سئو برای شما استفاده شده می شود؛ پس نتیجه می گیریم که سئو در بهبود رتبه الکسا، اگر به درستی استفاده شود تاثیر دارد؛ این در حالی است که عکس این قضیه یعنی افزایش رتبه الکسا موجب افزایش در گوگل و بهبود سئو می شود خیلی درست نیست.

چرا؟

خب اگر کمی از سئو اطلاعات داشته باشید متوجه این قضیه خواهید شد.از آنجا که معیار اصلی رتبه بندی الکسا به ترافیک وبلاگ یا وب سایت بستگی دارد و از طرفی هم ما از تکنیک های سئو استفاده می کنیم تا سایت در معرض دید حجم وسیعی از کاربران اینترنت و وب قرار گیرد، پس تقریبا هدف یکی می باشد اما انجام دادن سئو اصلی ترین اولویت برای وب سایت است چرا که کسی که می خواهد وارد وب سایت شود به رتبه آن در موتور جستجو توجه می کند و وارد اولین سایت ها در نتایج جستجو می شود، نه اینکه وارد سایت الکسا شده و پس از اطلاع از رتبه سایت در الکسا، وب سایت مورد نظر را برای انجام کار خود انتخاب کند!

پس اولویت اول ما سئو شدن سایت است سپس کسب رتبه در الکسا که البته سئو کردن سایت بر روی رتبه بندی الکسا تاثیر دارد و چندین روش سئو با روش های افزایش رتبه در Alexa هم پوشانی دارد.برای این که بیشتر متوجه این قضیه شوید ما روش های مهم و اصلی افزایش رتبه در الکسا را برای شما بازگو می کنیم:

 

چگونه در الکسا رتبه بالاتری داشته باشیم؟

چندین تاکتیک برای بهبود رتبه در این وب سایت وجود دارد:

 

تولید محتوای جذاب، اصیل و منحصر به فرد

به روز رسانی و تولید محتوا به صورت مداوم، اتفاقی است که برای کاربران و بازدیدکنندگان ارزشمند است.اگر محتوا از این روند تولید خارج شود و محتوا به صورت مداوم تولید نشود، انگیزه کاربران برای ورود به سایت کاهش یافته و وب سایت در ساخت کاربران و مشتریان وفادار شکست خواهد خورد.

وقتی خوانندگان منابع ارزشمند و آموزنده پیدا می کنند، احتمال زیاد در آینده هم به دلیل وجود محتوای خوب و به روز وارد سایت می شوند، آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند و مطالب و سایت را به بازدیدکنندگانی معرفی می کنند که هر کدام از آنها مشتریان بالقوه ای می باشند.محتوای با کیفیت همچنین توسط موتورهای جستجو نظیر گوگل پاداش داده می شود.

 

لینک شدن سایت های مرتبط به سایت شما

به بیان دیگر به این لینک ها "لینک های ورودی" می گویند، این تکنیک به شما کمک می کند تا موتورهای جستجو به وضوح زمینه فعالیت سایتتان برایشان مشخص شود و همچنین میزان اعتماد و کیفیت سایت شما افزایش پیدا کند.به بیان دیگر، لینک های معتبر ورودی (از طرف سایت های معتبر و با کیفیت) به وب سایت ما، اعتبار سایت ما را هم بالا خواهد برد.این تاکتیک باید با تولید محتوای جذاب و خوب پشتیبانی شود تا سایت های دیگر پیوند این محتواها را در صفحه خود قرار دهند تا کاربرانشان بتوانند از آن استفاده کنند.

لینک های داخلی (Internal Links) در سوی دیگر می باشند که از یک پست یا صفحه در سایت شما در پست یا صفحه دیگری در همان سایت خودتان قرار می گیرند.این پیوندها بسیار مفید می باشند چرا که کاربران سایت را در وب سایت شما برای رسیدن به مطلبی مرتبط هدایت می کنند.آنها همچنین به موتورهای جستجو برای Crawl راحت تر صفحات وب سایت کمک می کنند.اما دوباره، ایجاد محتوای خوب لازمه داشتن استراتژی لینک دهی داخلی است.

در کل، هر دولینک، هم لینک های ورودی و هم لینک های داخلی به موتورهای جستجو کمک می کنند تا محتوای سایت ها را درک کنند و تعیین کنند که محتوای سایت چه ارزشی برای بازدیدکنندگان دارد.اما همانطور که لینک دادن بخش مهمی از استراتژی بازاریابی آنلاین هم در سئو و هم الکسا است اما باید به طور مناسب از آن استفاده کنید.پیوندهای بیش از حد می تواند اعتبار سایت شما و قابلیت خوانده شدن سایت را کاهش دهد و حتی آنها توسط موتورهای جستجو جریمه شوند.

 

یافتن کلمات کلیدی که باعث می شود ترافیک کاربران به سمت رقبای شما برود

یافتن کلمات کلیدی مهم که رقبای اصلی شما در وب سایت هایشان از آن استفاده می کنند و بهینه سازی وب سایتتان بر اساس آن کلمات، یا خرید تبلیغات کلیکی PPC و یا ادوردز برای این کلمات.با انجام کمی تحقیق می توانید متوجه شوید که مخاطبان شما چه چیزی را جستجو می کنند.با این کار و تحقیق در مورد کلمات کلیدی، شما زبان مشتری، نیازها و خواسته های او را هم می توانید کاوش کنید.

البته این کار نیاز به تخصص و اختصاص دادن زمان بالایی دارد که خیلی راحت می توانید این کار را به شرکت ها و آژانس های تبلیغاتی آنلاین و سئوکار نظیر شرکت طراحی سایت دارکوب بسپارید تا این کار را به نحو احسن برای شما انجام دهند.

 

نصب نوار ابزار Alexa

مرورگر موردعلاقه خود را به نوار ابزار الکسا مزین کنید.طرفداران، دوستان خود و وبلاگ نویسان را تشویق کنید تا همین کار را انجام دهند و از "Alexa Toolbar" استفاده کنند.هنگامی که نوار ابزار الکسا روی مرورگر نصب می شود، الکسا بازدیدهای از وب سایت های شما که از طریق آن مرورگر انجام شده را ثبت می کند.

 

پست های خود را در شبکه ها و سایت های اجتماعی به اشتراک بگذارید

شرکت بزرگی چون فیس بوک که یکی از وب مسترهای قدرتمند با ترافیک بالای کاربران و قدرت هاستینگی که دارد بسیار معتبر می باشد.الکسا سایت های اجتماعی مانند فیس بوک را دوست دارد و مایل است که کاربران از طریق این شبکه وارد وب سایت شوند.الکسا همچنین به توئیتر، گوگل پلاس و لینکدین علاقه مند است.

 

ویجت رتبه بندی الکسا (Alexa Rank) را قرار دهید

داشتن ویجت الکسا روی وبلاگ / وبسایت به شما در ترفیع رتبه بندی الکسا کمک می کند.این کار وضعیت مشخص وضعیت رتبه الکسا را نشان می دهد.تنها کاری که باید انجام دهید اینست که وبلاگ یا وب سایت خود را در Alexa.Com ثبت کرده و کد را در منبع کد وبلاگ یا وب سایت خود قرار دهید.

 

نتیجه گیری

خب مواردی را که خواندید بخشی از بالابردن رتبه در وب سایت الکسا می باشد که ما در اینجا 6 مورد از مهم ترین آنها نام بردیم.خب به جز نصب نوار ابزار Alexa و ویجت رتبه بندی Alexa، اگر مقاله های قبلی دارکوب را در مورد سئو مطالعه کرده باشید و یا در زمینه سئو اطلاعاتی را داشته باشید متوجه خواهید شد که باقی موارد جز مهمترین بخش های بهینه سازی وب سایت یا همان سئو می باشد.

خب پس به صورت اتوماتیک زمانی که شما روی سئوی خود کار کنید، هم رتبه بندی سایت شما در نتایج موتورهای جستجو و به خصوص گوگل افزایش می یابد، هم قدرت و کارایی وب سایت بهبود پیدا می کند و هم تاثیر مستقیم بر روی رتبه الکسای سایت خواهد داشت.به غیر از موارد بالا موارد دیگری هم هستند که تکنیک های سئو به رتبه بندی Alexa کمک کند که همه این ها برهان موجهی است برای این که تکنیک های سئو را روی سایتتان پیاده سازی کرده و در واقع با یک تیر چندین نشان را بزنید ...

طراحی سایت دارکوب


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد