وضعیت سئو در سال 2016 چگونه است

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موتورهای جستجو پیوسته در حال ارتقاء خود هستند تا بهترین نتایج را به کاربران خود ارائه نمایند و در نتیجه ممکن است اصول و روش های که در گذشته در عملیات سئو و بهینه سازی وب سایت تاثیر گذار بوده اند تاثیر خود را از دست داده باشند و همچنین برخی فاکتورها اهمیت مهتری در سئو پیدا نموده است و برخی دیگر با همان روال قابل میزان تاثیر خود را دارند. سئو برگردان کلمه انگلیسی SEO که این کلمه مخفف عبارت Search Engine Optimazation به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشد که با مجموعه عملیاتی گفته می شود که طی آن وب سایت برای کلمه کلیدی مرتبط به زمینه فعالیت در موتورهای جستجو بالا می آید. امروزه با توجه به گسترش تاثیر اینترنت در کسب و کارها و افزایش تعداد کاربران این بستر سئو به عنوان یکی از بهترین، بکر ترین و مقرون به صرفه ترین روش های تبلیغاتی برای شرکت ها به شمار می آید. گوگل اخیرا سیستم هوش مصنوعی خود با نام RankBrain را برای بهبود نتایج جستجوی خود معرفی نموده است. در حقیقت هدف از این سیستم جهت آن است که با ایجاد هوشی که مانند انسان فکر نماید بستری ایجاد گردد تا کاربرانی که در گوگل جستجو می نمایند به بهترین نتایج برسند. با توجه به وجود RankBrain و سایر تغییرات در گوگل مواردی که در سال 2016 می بایست به آنها بیش از پیش توجه گردد را برای شما بیان می نمایم.

سازگاری سازی وب سایت با موبایل

امروزه با توجه به هوشمند شدن تلفن های همراه کاربران بسیاری از موبایل برای جستجو در موتور جستجوی گوگل استفاده می نمایند و هر روز بر تعدادشان افزوده می گردد و موتور جستجوی گوگل با توجه به هدف خود مبنی بر ارائه بهترین نتایج به کاربران خود به سایت هایی که نمایش بهتری در موبایل و تبلت دارند رتبه بهتری می دهند. نسخه موبایلی وب سایت یکی از فاکتورهای رنک دهی موتورهای جستجو نظیر گوگل می باشد و سایت هایی که نسخه موبایلی داشته باشند رتبه بهتری در موتورهای جستجو خواهند گرفت. بهتری روش برای سازگاری سایت وب سایت با موبایل و تبلت طراحی سایت ریسپانسیو و یا واکنش گرا می باشد که در این روش وب سایت خود را برای نمایش در سایزهای مختلف صفحه سازگار می سازد. همچنین از نقطه نظر کاربران در صورتی که کاربر وارد سایتی گردد که نمایش مناسبی در موبایل نداشته باشد ممکن است آن سایت را ترک نماید و حال آنکه در صورتی که وب سایت برای نمایش در انواع مختلف دستگاه های مرور وب بهینه سازی شده باشد کاربران با هر نوع دستگاهی پس از ورود به وب سایت قادر خواهند بود مطالعه وب سایت را بررسی و مطالعه نمایند و در صورت لزوم عملیات های لازم را در سایت انجام دهند. امروزه نسخه موبایلی وب سایت برای سایت ها لازم و ضروری می باشد.

اهمیت بالای محتوای با کیفیت

امروزه وجود محتوای با کیفیت در سایت از قبل بسیار با اهمیت تر می باشد زیرا گوگل با توجه به الگوریتم RankBrain خود در نظر دارد کاربران را به مهترین و با اعتبار ترین مطالب ارجاع دهند و برای دانستن اهمیت یک صفحه فاکتورهای مختلفی را مورد بررسی قرار می دهد که یکی از این فاکتورها کیفیت مقاله می باشد. گوگل برای دانستن کیفیت یک مقاله از روش های مختلفی مانند مدت زمان ماندن کاربران در صفحه مورد نظر و تعداد لینک های ورودی به آن استفاده می نماید پس در نتیجه هر چه می توانید در ارائه مطالب و محتوای با کیفیت و مناسب در سایت خود کوشا باشید. در عملیات سئو و بهینه سازی وب سایت محتوا پادشاه می باشد و سایت هایی که بتوانند مطالب کامل تر و با کیفیت تر از سایت های دیگر ارائه نمایند رتبه بهتری در موتورهای جستجو خواهند گرفت.

اهمیت بالاتر شبکه های اجتماعی

موتورهای جستجو نظیر گوگل برای دانستن میزان اعتبار وب سایت و یا یک صفحه از روش دیگری نیز عمل می نماید و آن بررسی ورودی های وب سایت از شبکه های اجتماعی می باشد. در حقیقت به اشتراک گذاری ها و لایک های شبکه های اجتماعی مانند سیگنال هایی عمل می نماید که به صفحه یا وب سایت رتبه بالاتر دهند. بنابراین در صورتی که تمایل دارید جایگاه بهتری در موتورهای جستجو داشته باشید شبکه های اجتماعی خود را فعال سازی نمایید و آنها را فعال تر از قبل نگهداری نمایید.

طراحی برای کاربر و نه موتور جستجو

گوگل برای آنکه میزان رضایت کاربران پس از ورود به وب سایت بداند الگوریتم هایی دارد پس وب سایت خود را برای کاربران وب سایت خود طراحی نماید و نه برای موتور جستجو. اما این جمله به چه معناست؟ قبل از این در طراحی سایت به این مورد توجه می شد که موتورهای جستجو چه می بینند و حال آنکه چیزی که اهمیت فراوان دارد تجربه کاربران شما از وب سایت شما می باشد. در نتیجه وب سایت و مطالب خود را به گونه ای طراحی نمایید که باعث ایجاد بهترین حس در کاربران خود گردید.

اهمیت بالای مدت زمان ماندن

مدت زمان ماندن کاربران در صفحات وب سایت یکی از مهترین فاکتورهای رنک دهی موتورهای جستجو نظیر گوگل می باشد و در حقیقت از طریق این فاکتور کیفیت یک صفحه را می سنجند. در طراحی سایت و تولید محتوا خود می بایست هر چه می توانید در جهت بالا بردن مدت زمان ماندن کاربران در سایت خود تلاش نمایید و در صورتی که بتوانید این کار را انجام دهید ارتقاء بسیار بالایی در رتبه وب سایت خود خواهید گرفت.

تاثیر بک لینک ها

لینک های ورودی از سایر سایت ها به سایت شما تاثیر خود را از دست نداده اند بلکه موتورهای جستجو تحلیل بهتری از بک لینک ها نسبت به قبل دارند و با توجه به الگوریتم های خاص خاص کیفیت این لینک های ورودی یا بک لینک ها را می سنجند. ایجاد لینک در سایر سایت ها بسیار علمی تر از قبل شده است و در صورتی که بتوانید از سایت های با اعتبار و مناسبی و به صورت درستی بک لینک دریافت نمایید رتبه خوبی در موتورهای جستجو خواهید گرفتو هرگز ایجاد لینک را با خواندن چند مقاله انجام ندهید زیرا این کار بسیار تخصص می باشد و در صورتی انجام کارهای نادرست ممکن است وب سایت شما دچار مجازات های گوگل گردد که این مجازت ها تاثیر بسیار منفی بر روی کسب و کار شما خواهد داشت. حتما بک لینک سازی خود را زیر نظر متخصص سئو و بهینه سازی سایت انجام دهید.

برند سازی

گوگل بیش از قبل برای برندها ارزش قائل می باشد و در نتیجه آنکه بر روی کلمات کلیدی خود تمرکز نمایید بر روی نحوه و روش های برند سازی خود تمرکز نمایید تا بتوانید با تکیه بر برند خود گوگل را متقاعد نمایید که شما برند معتبر و قوی دارید و گوگل بتواند به شما اعتماد نماید. برای آنکه برند سازی در محیط اینترنت را به درستی انجام دهید حتما می بایست سئو و بهینه سازی خود را زیر نظر متخصصی که از اصول برند سازی آگاه است انجام دهید.

در پایان

زمان استفاده از روش های و ترفندهای سیاه برای بالا آوردن وب سایت به سر آمده است و چیزی که اولویت دارد طراحی سایت با محتوای با کیفیت برای کاربران می باشد تا کاربران تجربه خوبی از سایت شما داشته باشند. در ادامه می توانید مقاله آموزش رایگان سئو و بهینه سازی سایت را مطالعه نمایید.

info [ at ] sitedar.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد
پشتیبانی آنلاین مشتریان 24 ساعته و هفت روز هفته