نقش کلیدی رنگ در طراحی وب سایت مؤثر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
نقش کلیدی رنگ در طراحی وب سایت مؤثر

تو طراحی سایت، رنگ عنصر قدرتمندیه که برند شما رو نمایش میده و میتونه باعث جذب مشتری بشه.


وقتی یه سایت به طور مؤثری رنگها رو در جهت اهدافش به کار بگیره، میتونه ترافیک صفحه رو افزایش و نرخ خروج از سایت رو کاهش بده. از طرف دیگه، یه طراحی سایتی که از رنگهای ناهماهنگی استفاده کنه، سایت رو زشت می کنه و مشتری ها رو فراری میده.
قبل از مشاوره با یه شرکت طراح سایت، این ایده های رنگی رو مد نظر داشته باشید:

  • رنگ در فرهنگ و طراحی

رنگ یه سمبُله. باید بدونید مردمی که تو مناطق مختلف زندگی می کنن، چه دیدی نسبت به رنگها دارن. مثلا مردم امریکا قرمز رو به عنوان خشم میبینن، اما برای چینی ها قرمز نشونه خوش شانسیه. این تفاوتها بین اقوام مختلف ایرانی هم دیده میشه. پس باید این موضوع مهم رو تو انتخاب رنگتون در نظر بگیرید و رنگ ها رو بر اساس فرهنگ جامعه هدفتون انتخاب کنید.

  • مثال انتخاب رنگ در طراحی سایت

فرض کنید شما یه فروشگاه لباس باکیفیتی هستید که لباسهاشو با بالاترین قیمت روی سایتش به فروش میرسونه. اما حرفه تر اینه که همین حس رو روی سایتتون القا کنید. استفاده از رنگهایی که به طور سنتی شیک و باشکوه به حساب میومدن مثل سیاه، سفید و طلایی میتونه یه هویت دیجیتالی گرون قیمت به سایتتون بده.
حالا اگه شرکت ساختمان سازی باشید که بخواهید یه تصویر آنلاین جدی و قدرتمند رو به نمایش بذارید چی؟ باید رنگهای تیره قرمز و مشکی رو با هم جفت کنید.
برای پزشکی که میخواهد با تصویری آرام و القای حس مراقبت، مشتری جلب کنه، استفاده از رنگهای روشن و سایه در کنار رنگ سفید بهترین انتخابه.

  • سایت تک رنگ یا سه رنگی؟

یه کاربر مؤثر دیگه از رنگها، اینه که تصمیم بگیریم میخواهیم سایتمون تک رنگ باشه، سه رنگی باشه، یا از رنگهای مختلفی روی سایت بهره ببریم. این هم بستگی به این داره که میخواهید ساییتون چه پیامی رو القا کنه.
اگه میخواهید هویت سایتتون آروم و باوقار باشه، از ظاهر تک رنگی سبز یا آبی استفاده کنید.
میخواهید ظاهر سایتتون مهیج باشه؟ رنگ زرد و بنفش کنار هم، یا آبی و نارنجی با همدیگه همین اثر هیجان انگیز رو دارن. البته بین این دو تا یه فضای خاکستری هم هست.
سیاه، سفید و قرمز با همدیگه تضاد دارن و اگه به درستی به کار برن میتونن شکوه و جلال رو منتقل کنن.

  • از دست رنگهای مختلف گیج شدید؟

اگه برای تئوری و طراحی رنگها وقت ندارید، با متخصصان طراحی سایت مشورت کنید. شرکت طراحی، توسعه و سئوی سایت دارکوب به شما خدمات مشاوره و طراحی سایت ارائه میده تا کسب و کارتونو رونق ببخشید.

طراحی سایت دارکوب


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد
دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد