معایب و مزایای طراحی سایت با سایت سازها

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
معایب و مزایای طراحی سایت با سایت سازها

امروزه روش های فراوانی برای طراحی سایت های اینترنتی وجود دارد که یکی از این روش ها استفاده از سایت سازها می باشد. در حقیقت سایت ساز ها به شما امکان ساخت سایت به صورت آنلاین را می دهند بدون آنکه نیاز به دانش طراحی وب داشته باشد و کافی است دستورالعمل های راه اندازی وب سایت از طریق آنها را اجرا نمایید. سایت های بسیاری وجود دارند که به شما امکان ساخت وب سایت به صورت آنلاین را می دهند که به می توانید با استفاده از آنها به راحتی وب سایت خود را طراحی نمایید. اصولا سایت های ساخت وبلاگ نیز جزو سایت ها به حساب می آیند و برای تبدیل وبلاگ به وب سایت کافی است دامنه خود را خریداری نموده و بر روی وبلاگ خود پارک نمایید. اصولا تفاوت وبلاگ با وب سایت آن است که وبلاگ در ساب دامنه ای از آدرس نام دامنه می باشد و حال آنکه وب سایت نام دامنه اختصاصی دارد. به عنوان مثال آدرس وبلاگ شما چیزی شبیه به YourWeblogUsername.Weblogdomainname.com و آدرس وب سایت شما چیزی شبیه به YourWebsiteName.com خواهد بود. حالا که با مفهوم سایت ساز آشنا شدید در بخش زیرین معایب و مزایای استفاده از سایت ساز را برای شما معرفی می نماینم.

مزایای استفاده از سایت سازها

برای استفاده از سایت ساز نیاز به دانش طراحی وب سایت ندارید و کافی است روند راه اندازی وب سایت از طریق سایت ساز را انجام دهید. هر یک از سایت سازها دستورالعمل خاص خود را برای ساخت وب سایت دارند که می بایست مطابق به این دستورالعمل وب سایت پیاده سازی گردد و برای پیاده سازی به دانش در زمینه طراحی وب سایت مورد نیاز نیست. برای راه اندازی وب سایت می بایست قالب را از بین قالب های موجود سایت ساز انتخاب نمایید که همین مورد سرعت پیاده سازی وب سایت را بالا می برد و مدت زمان راه اندازی وب سایت را پایین می آورد زیرا نیازی به طراحی قالب توسط گرافیست و اجرای آن توسط توسعه دهنده وب نیست و شما از قالب های از پیش طراحی شده استفاده می نمایید. در کنار سرعت بالا اصول اولیه امنیت در سایت سازها انجام می گردد و دیگر دغدغه مشکلات امنیتی وب سایت را نخواهید داشت. سایت ها معمولا در حالت پیش فرض به صورت رایگان عرضه می گردند و نیازی به پرداخت هزینه در پکیج اولیه نیست البته این پرداخت نکردن هزینه را معمولا با قرار دادن تبلیغات خود در وب سایت و همچنین محدود نمودن امکانات جبران می نمایند که برای استفاده از امکانات کامل سایت ساز می بایست هزینه اضافی پرداخت نمایید. در حقیقت هزینه طراحی سایت با استفاده از سایت ساز نیز به نسبت پایین می باشد. در نتیجه لیست مزایای طراحی وب سایت با استفاده از سایت ساز:

  • مدت زمان کم و سرعت بالا
  • عدم نیاز به دانش طراحی وب سایت
  • نداشتن دغدغه مشکلات امنیتی وب سایت
  • هزینه پایین طراحی وب سایت

معایب طراحی سایت با سایت ساز

با توجه به آنکه از قالب آماده استفاده می نمایید قابلیت های کمی برای طراحی سایت به صورت اختصاصی دارید و معمولا فقط می توانید از فضاها و امکانات تعریف شده استفاده نمایید. سایت سازها معمولا کیفیت پایین تری نسبت به طراحی سایت به صورت اختصاصی و یا با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا نظیر جوملا، وردپرس و دروپال دارند و لیست امکانات آنها محدود می باشد و قابل گسترش نمی باشد و در صورتی که نیاز به راه اندازی موردی در وب سایت وجود داشته باشید ممکن است نتوانید امکان مورد نظر را به وب سایت خود اضافه نمایید به دلیل آنکه امکان مورد نظر در سایت ساز وجود ندارد و همچنین امکان توسعه وب سایت از طریق بکارگیری طراحی وب سایت وجود ندارد زیرا سایت سازها معمولا امکانات از پیش تعریف شده خود را تعریف می نمایند که تنها می توانید از این امکانات استفاده نمایید. معمولا به دلیل آنکه ساختار از پیش تعریف شده است نمی توانید برنامه ریزی خاصی برای ساختار اطلاعاتی وب سایت و موارد سئو خود نمایید و ساختار و صفحه بندی و آدرس دهی صفحات خود را مطابق با اصول سئو و بهینه سازی انجام دهید. در نتیجه معایب طراحی سایت با استفاده از سایت سازها از قرار زیر است:

  • کیفیت پایین
  • عدم وجود قابلیت توسعه
  • ناتوانی در اختصاصی سازی وب سایت
  • مشکلات سئو و بهینه سازی

در پایان

استفاده از سایت ساز ها به شرکت هایی که قصد حضور قوی و بازاریابی از طریق اینترنت را دارند هرگز توصیه نمی شود و برای آنکه از وب سایت خود بهترین نتیجه را بگیرید بهتر است طراحی سایت خود را زیر نظر طراحان وب سایت با تجربه و با صرف هزینه کافی انجام دهید زیرا هر هزینه ای که برای طراحی وب سایت حرفه ای می نمایید در حقیقت با استفاده از جذب مشتری به شما باز گردانده می شود. از صرف هزینه برای طراحی وب سایت خود نهراسید و برای این کار بودجه کافی اختصاص دهید تا بتوانید از طریق وب جذب مشتری نمایید. امروزه اینترنت بستر بسیار مناسبی برای جذب مشتری می باشد و در صورتی که بتوانید وب سایتی با کیفیت و قدرتمند طراحی نمایید می توانید مشتریان جدیدی جذب نمایید.

طراحی سایت دارکوب


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد
دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد