دروپال Drupal چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
دروپال Drupal چیست؟

دروپال یک نرم افزار منبع باز و رایگانه که توسط کاربرهای گروهی و منفرد – حتی با مهارتهای فنی کم - برای ساخت و مدیریت انواع و اقسام وب سایتها به کار گرفته میشه. این برنامه شامل یک پلتفرم مدیریت محتوا و فریم ورک توسعه است.


انواع سایتهایی که میتونن از دروپال استفاده کنند شامل:
وبلاگ ها
وب سایتهای شخصی یا شرکتی
پرتال ها
انجمن ها
سایتهای فروشگاهی
اینترانت
منابع دایرکتوری
سایتهای شبکه های اجتماعی
دروپال با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده. برای استفاده از این نرم افزار فقط کافیه برنامه رو دانلود کنید. برنامه شامل یک نصاب آنلاین و ماژول های افزودنی هم هست. این نرم افزار از مدیریت محتوا، چند نویسنده، خبرنامه، پادکست، گالری تصاویر، شبکه های تعامل همکارها، آپلود و دانلود فایل و خیلی امکانات دیگه هم پشتیبانی میکنه.
دروپال به عنوان یه سیستم برد بولتین در هلند تولید شده و در سال 1380 به یک پروژه منبع باز تبدیل شد. وقتی موسس این برنامه (Dries Buytaert) سایت drop.org اصلیشو منتشر میکرد میخواست اسم سایتشو dorp بذاره که اسم روستایی تو هلنده، اما یه اشتباه تایپی موقع نوشتن اسم دامنه، اسم این برنامه رو به دروپال تغییر داد که به نظر بهتر میومد (دروپال مدل نویسه گردانی شده کلمه هلندی druppel است به معنی قطره کوچک). دروپال بیشتر از یک میلیون بار دانلود شده و تمرکز خودشو روی جوامع بزرگ توسعه یافته گذاشته.
این برنامه تحت گواهی پرنامه عمومی همگانی یا GPL  عرضه شده.

طراحی سایت دارکوب


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد
دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد