طراحی سایت سئو و بهینه سازی شده

رتبه بندی کاربر: 4 / 5

PLG_VOTE_STAR_ACTIVEPLG_VOTE_STAR_ACTIVEPLG_VOTE_STAR_ACTIVEPLG_VOTE_STAR_ACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
طراحی سایت سئو و بهینه سازی شده

مقدمه 

امروزه با توجه به افزایش خریداران کالا و خدمات به صورت اینترنتی، سئو و بهینه سازی وب سایت به امری ضروری تبدیل شده است و طراحی سایت سئو و بهینه سازی شده رواج یافته است. طراحی سایت سئو چیست؟ طراحی سایت سئو بهینه سازی شده به نوعی طراحی وب سایت گفته می شود که در آن کلیه اصول و قواعد سئو و بهینه سازی وب سایت رعایت می گردد تا وب سایت در موتور جستجو رتبه خوبی داشته باشد و با جستجوی کلمات کلیدی مربوط به شرکت وب سایت صفحه اول گوگل بالا بیاید. به عنوان مثال زمینه فعالیت دارکوب طراحی وب سایت می باشد و در صورتی که این کلمه را در گوگل جستجو نمایید دارکوب دو وب سایت صفحه اول گوگل دارد. دلیل وجود این وب سایت صفحه اول گوگل آن است که اولا اصول سئو در طراحی آن رعایت گردیده است و ثانیا از این وب سایت از سایت های مناسبی رنک دارد. در حقیقت طراحی سایت سئو دو وجه دارد که یکی رعایت اصول سئو در خود وب سایت و دیگراینکه وب سایت از چه وب سایت هایی و چگونه لینک دارد که در بخش زیرین این دو وجه را مورد بررسی خواهم داد.

طراحی وب سئو به طراحی و توسعه وب سایت های سئو پسند اشاره دارد. یک دوستدار وب سایت از SEO و از بهترین شیوه های سئو پیروی می کند، مانند ارائه یک تجربه سازگار با موبایل، زمان بارگذاری سریع و URL های توصیفی. با تمرین طراحی وب سایت SEO، کسب و کارها درک و رتبه بندی وب سایت آن شرکت در نتایج جستجو را برای موتورهای جستجو آسان تر می کنند، که می تواند منجر به افزایش رتبه و ترافیک شود.

چرا طراحی وب سایت سئو مهم است؟

با توجه به اینکه طراحی با جنبه‌های بصری ارتباط دارد و سئو بر نحوه یافتن سایت تأثیر می‌گذارد، ممکن است به نظر برسد که سئو و طراحی وب طرف‌ های جداگانه ‌ای از یک معادله هستند. طراحان و سئوکارها وظایف بسیار متفاوتی را انجام می دهند و نباید انتظار داشته باشید که یکی کار دیگری را انجام دهد. با این حال، به این معنا نیست که سئو و طراحی وب با هم کار نمی کنند. این دو با هم می‌توانند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر سود شرکت شما داشته باشند. به همین دلیل، اگر به طراحی یا طراحی مجدد سایت فکر می کنید، بسیار مهم است که بدانید چرا طراحی وب سایت و سئو مهم هستند و این برای سایت شما چه معنایی دارد.

طراحی سایت سئو اهمیت دارد زیرا:

1.طراحی وب سایت می تواند سئوی شما را پاک کند یا به آن آسیب برساند:

بسیاری از شرکت ها یک سایت کاملاً جدید راه اندازی می کنند یا به یک نام دامنه جدید تغییر نام می دهند و می بینند که پیشرفت سئو آنها یک شبه ناپدید می شود زیرا فراموش کرده اند 301 تغییر مسیر را تنظیم کنند و ریدایرکت 301 به موتورهای جستجو می گوید که کجا یک صفحه جابجا شده را پیدا کنند.

2.سئو می تواند بر طراحی وب سایت شما تأثیر بگذارد:

هنگامی که بهترین شیوه های سئو مرتبط با طراحی وب را در نظر می گیرید، مانند بهینه سازی سرعت صفحه و معماری سایت، اغلب متوجه خواهید شد که این عوامل مستقیما بر نحوه طراحی سایت شما تأثیر می گذارد. از سئو رد شوید، و برای رتبه بندی در جایی که می خواهید تلاش خواهید کرد.

اگر طراحی وب سایت سئو را نادیده بگیرید، اغلب وقت، هزینه و رتبه کسب و کار خود را متحمل خواهید شد. ترکیب سئو و طراحی وب با هم هوشمندانه تر است زیرا می توانید از طریق وب سایت و طراحی آن پایه ای برای استراتژی سئوی خود بسازید.

10 فاکتور برای بهینه سازی طراحی وب سایت و سئو

اکنون که ارتباط بین طراحی وب و سئو را درک کردید، بیایید نگاهی به جنبه های خاص سایت شما که تحت تأثیر هر دو قرار می گیرند و اینکه چگونه می توانید آنها را برای طراحی وب سایت سئو بهینه کنید، بیاندازیم. طرح عناصر اصلی طراحی سایت شما البته باید توسط طراح شما تعیین شود. با این حال، در اینجا چند نکته وجود دارد که آنها باید برای اهداف سئو در نظر داشته باشند:

1.کد

طراحان ما در مورد کدی که برای ارائه عناصر اصلی طراحی سایت شما استفاده می کنند، چند گزینه دارند و بیشتر آنها به (HTML و CSS و PHPوBootstrap) پایبند هستند و دلیل خوبی هم دارند، اگرچه سایت های فلش ممکن است جالب به نظر برسند، اما بهینه سازی آنها بسیار دشوار است و در نتیجه شانس زیادی برای رتبه بندی خوب در موتورهای جستجو ندارند پس از Flash دوری کنید و سئوی شما از شما تشکر خواهد کرد.

2.سازگاری با موبایل

تعداد بسیاری زیادی از کاربران اینترنت، سایت ها را در تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های همراه مرور می کنند و سایت شما باید برای همه آنها قابل دسترسی باشد. این نه تنها تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد، بلکه به شانس شما برای رتبه بندی خوب در حال حاضر که سازگاری با تلفن همراه یک عامل رتبه بندی برای Google است، کمک می کند. بهترین راه برای رفع این مشکل طراحی واکنش گرا بوده که باعث می شود سایت شما در همه دستگاه ها و مرورگرها قابل دسترسی باشد. طراحی ریسپانسیو همچنین پتانسیل محتوای تکراری را از بین می برد، که در صورت داشتن یک سایت تلفن همراه جداگانه ممکن است اتفاق بیفتد.

3.خوانایی

در حالی که طراحان ممکن است در درجه اول بر عناصر غیر متنی سایت شما تمرکز کنند، مهم است که فونت ها و اندازه هایی را انتخاب کنند که خواندن آن برای بازدیدکنندگان آسان باشد.همچنین، مگر اینکه کپی بدنه از یک سایت موجود بیرون کشیده شود (یا از قبل نوشته شده باشد) و با مشخصات طراحی شما گنجانده شده باشد، طراح شما باید بداند که فضای زیادی برای کپی باقی بگذارد. برای اینکه بتوانید رتبه خوبی داشته باشید، به محتوای آموزنده و بهینه زیادی نیاز دارید و طراحی که فقط با چند جمله متن خوب به نظر برسد، سئوی شما را ناامید خواهد کرد.

4.تصاویر

ممکن است فکر کنید که کپی تنها عنصری از سایت شما است که می تواند بهینه شود، اما اینطور نیست، هنگام آپلود تصاویر در سایت شما، طراحان شما باید چند روش برتر را در نظر داشته باشند.

5.نام فایل

همه تصاویر شما باید دارای نام فایل های توصیفی و منطقی باشند. اگرچه ممکن است کمی بیشتر از گذاشتن نام‌هایی مانند : 0035G.jpg به کار بیشتری نیاز داشته باشد، این به موتورهای جستجو کمک می‌کند تصاویر شما را ببینند و آنها را در متن قرار دهند.

6.اندازه فایل 

اگرچه تصاویر بزرگ و با کیفیت بالا مطمئناً از نظر بصری جذاب هستند، طراح شما باید سعی کند اندازه فایل را تا حد امکان کوچک نگه دارد. فایل های بزرگ می توانند زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهند، که نه تنها تجربه کاربری ضعیفی را ارائه می دهد، بلکه نرخ پرش شما را نیز افزایش می دهد و به رتبه بندی شما آسیب می رساند.

7.تگ های Alt

تصاویر شما علاوه بر نام فایل‌ها، باید تگ‌های جایگزین نیز داشته باشند. این توصیفات به موتورهای جستجو کمک می کند تا آنچه را که به تصویر کشیده می شود تعیین کند و کاربران می توانند زمانی که ماوس را روی یک تصویر قرار می دهند، آن را بخوانند. تگ‌های Alt همچنین به کاربران کم بینا (و کاربرانی که مرورگرهایشان فایل‌های شما را پشتیبانی نمی‌کند) کمک می‌کند تا بفهمند چه چیزی نشان داده می‌شود، که به دلایل دسترسی مهم است.

8.معماری سایت

میزان تأثیری که طراح شما بر معماری سایت شما دارد بسته به میزان مشارکت شما (یا سئوی سایت) در این فرآیند متفاوت است، اما نقش مهمی در توانایی سایت شما برای رتبه بندی دارد.

9.ناوبری

ناوبری یکی از مهم ترین اجزای یک تجربه کاربری عالی است و به همین دلیل باید آن را ساده نگه دارید. هر چه بازدیدکنندگان سایت شما راحت تر بتوانند آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند، احتمال تبدیل آنها بیشتر می شود. ناوبری با استفاده آسان همچنین احتمال گیج شدن بازدیدکنندگان و خروج از سایت شما را کاهش می دهد که می تواند نرخ پرش شما را کاهش دهد و رتبه شما را بهبود بخشد.

10.ساختار URL

هر یک از صفحات شما باید یک URL توصیفی داشته باشد که محتوای صفحه را توصیف کند. کلمات باید با خط فاصله تقسیم شوند (نه زیر خط)، و می توانید چند کلمه کلیدی مرتبط را وارد کنید. آدرس‌های اینترنتی با کلمات توصیفی (برخلاف اعداد و حروف تصادفی) به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا صفحات شما را درک کنند و همچنین به خاطر سپردن آن‌ها برای بازدیدکنندگان سایت شما آسان‌تر خواهد بود.

برای سئو، مدیر بازاریابی خود به کمک نیاز دارید؟

راهنمای سئوی ما را برای مدیران بازاریابی بررسی کنید تا ترافیک سایت، سرنخ ها و درآمد بیشتری ایجاد کنید.

سوالات متداول در مورد طراحی وب و سئو

طراحی وب و سئو چگونه به هم مرتبط هستند؟

در نهایت، هدف هر دو طراحی وب و سئو ارائه یک تجربه عالی به کاربران است. بنابراین در حالی که طراحان بیشتر بر اجزای زیبایی‌شناختی یک سایت تمرکز می‌کنند و سئوکاران بیشتر بر جنبه‌هایی تمرکز می‌کنند که به آن کمک می‌کند رتبه خوبی در موتورهای جستجو کسب کند، نتیجه مطلوب یکسان است: سایتی که به بازدیدکنندگان آنچه می‌خواهند می‌دهد و به موفقیت کسب‌وکار شما کمک می‌کند. برای اینکه به بازدیدکنندگان خود اطلاعاتی را که برای تبدیل شدن به مشتری نیاز دارند ارائه دهید، سایت شما باید هم کاربردی و هم از نظر بصری جذاب باشد – دو ویژگی که یک طراح خوب باید بتواند به آنها دست یابد. همچنین باید برای مشتریان بالقوه یافتن آن آسان باشد، که این مسئولیت یک سئو است.

طراحی سایت مهمتر است یا سئو؟

بسیاری از صاحبان سایت فکر می کنند که طراحی عالی می تواند بیشتر از سئوی بد باشد یا برعکس، و می خواهند بدانند کدام یک مهم تر است. با این حال، پاسخ هیچ کدام نیست. به بیان ساده، سئوی قوی چیزی است که کاربران را به سمت سایت شما می کشاند و طراحی عالی چیزی است که آنها را در آنجا نگه می دارد. داشتن سایتی که زیبا باشد اگر کسی آن را نبیند بی فایده است، و داشتن سایتی که در رتبه اول موتورهای جستجو قرار می گیرد کمکی به شما نخواهد کرد اگر طراحی ضعیف شما باعث ترک بازدیدکنندگان شود (که به نوبه خود به رتبه شما آسیب می زند).

چگونه طراحی وب سایت سئو را در کسب و کار خود تمرین کنیم

از آنجایی که طراحی وب و سئو بسیار مرتبط هستند، باید مطمئن شوید که آنها به خوبی با یکدیگر کار می کنند. به همین دلیل است که باید از فرآیند بسیار رایج استخدام یک طراح برای چیدمان و ایجاد یک سایت و سپس آوردن سئو به عنوان یک فکر بعدی به هر قیمتی اجتناب کرد. هم طراح و هم سئو باید در مراحل اولیه پروژه شما دخیل باشند. این به طراح کمک می کند معماری سایتی را ایجاد کند که سئو پسند باشد و همچنین فرصتی را برای SEO شما فراهم می کند تا پیچیدگی های طراحی سایت شما را ببیند. ممکن است فکر کنید که بهترین راه برای اطمینان از اینکه طراحی و بهینه‌سازی شما با هم به خوبی کار می‌کنند، استخدام فردی است که هم طراحی وب و هم سئو را انجام می‌دهد – اما اگر این همان چیزی است که شما در نظر دارید، بسیار مراقب باشید. اینها دو زمینه مجزا هستند و بهتر است افراد جداگانه ای را استخدام کنید که در هر کدام عالی هستند تا یک نفر که در هر دوی آنها متوسط است. راه حل بهتر این است که یک آژانس بازاریابی اینترنتی با خدمات کامل استخدام کنید. با اجازه دادن به یک تیم مستقر از طراحان، توسعه دهندگان و سئوکاران برای همکاری در سایت شما، می توانید مطمئن باشید که نه تنها نتیجه نهایی منسجم خواهد بود، بلکه هر جنبه توسط یک متخصص انجام شده است.

رعایت اصول سئو در وب سایت

در طراحی سایت سئو می بایست اصول و قواعد سئو در ساخت سایت رعایت گردد. اما اصولا وب سایت سئو به چه وب سایتی گفته می شود و چه مواردی می بایست در وب سایت رعایت گردد تا سایت سئو و بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو باشد؟

برای طراحی سایت سئو می بایست موارد زیر در طراحی وب سایت مد نظر قرار گرفته شوند:

 • کد نویسی و صفحه بندی وب سایت می بایست توسط طراح وب سایت با استفاده از دایو انجام گردد و به اصطلاح وب سایت دایوبیس پیاده سازی گردد. قبلا معمولا سایت ها با استفاده از جدول طراحی می گردید که این کار به صورت نادرست انجام می شد زیرا جدول مخصوص داده های جدولی می باشد و برای صفحه بندی وب سایت حتما می بایست از دایو استفاده گردد.
 • آدرس دهی صفحات وب سایت می بایست بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو باشد و برای انتخاب نام صفحات وب سایت می بایست از عنوان آن استفاده نمود. به عنوان مثال در صورتی که در صفحه طراحی سایت سئو می باشیم عنوان این صفحه می بایست Seo-web-design.html و یا به فارسی طراحی-سایت-سئو.html باشد.
 • سرعت وب سایت تاثیر بسیاری در رتبه سایت در موتورهای جستجو دارد و هر چه وب سایت سرعت بیشتری داشته باشد رتبه بهتری در موتورهای جستجو خواهد داشت. سرعت وب سایت هم به هاستینگ وب سایت و هم به طراحی وب سایت مربوط است. برای آنکه وب سایت سرعت مناسبی داشته باشد بهتر است موقعیت هاست خود را نزدیک به ایران انتخاب نمایید و از شرکتی سرویس هاستینگ خریداری نمایید که منابع سرور کافی در اختیار سایت ها قرار می دهد تا سایت شما مشکل سروری نداشته باشد. همچنین وب سایت شما می بایست بهینه سازی سرعت گردد و برای افزایش سرعت آن از روش های فشرده سازی نظیر gzip استفاده نمایید. همچنین می توانید از جهت افزایش سرعت وب سایت را برای مدت زمان ها خاصی کش نمایید تا فرآیند لود شدن وب سایت سریعتر باشد. از هر سیستم مدیریت محتوایی که استفاده می نمایید بهتر است روش های بهینه سازی سرعت آن را در وب سایت سئو خود رعایت نمایید. می توانید مقاله افزایش سرعت وب سایت را مطالعه نمایید.
 • وب سایت سئو می بایست مطالب خوب و کامل در زمینه فعالیت خود داشته باشید و وجود محتوای کافی برای وب سایت ضروری می باشد. تولید محتوای وب سایت بر عهده صاحب وب سایت می باشد و در صورتی که این مرحله از کار به درستی انجام نگردد وب سایت رنک خوبی در موتورهای جستجو نخواهد گرفت. محتوا مهترین فاکتور رنک دهی موتورهای جستجو می باشد بنابراین در صورتی که صاحب سایتی هستید و قصد دارید وب سایت شما رتبه خوبی در موتورهای جستجو داشته باشد بهتر است هر چه می توانید در سایت خود مطالب و مقالات بیشتری بارگذاری نمایید و در صورتی که کالا و یا خدمات خاصی را دب سایت خود ارائه می نمایید بهتر است مطالب مربوط به این خدمات و محصولاتی که قصد فروش آن را دارید در سایت شما کامل تر باشد. می توانید مقاله تولید محتوا به صورت سئو در سایت را مطالعه نمایید.
 • ایمن سازی وب سایت موردی است که در صورتی که انجام آن فراموش گردد ممکن است تمامی زحمات شما را بر باد دهد. بهتر است هر چند مدت از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید و همچنین امن سازی وب سایت خود را به یک متخصص واگذار نمایید. امن سازی وب سایت آینده وب سایت شما را تصمین می نماید. همچنین امنیت وب سایت شما به هاستینگ شما مربوط است و بهتر است هاست خود را از شرکتی تهیه نمایید که تنظیمات امنیتی مناسبی برای سرور داشته باشد.
 • امروزه با توجه به افزایش استفاده کنندگان از ابزارهای موبایلی نظیر موبایل و تبلت برای مرور وب بهتر است وب سایت خود را سازگار جهت نمایش در موبایل و تبلت طراحی نمایید. بهترین روش برای سازگاری سازی وب سایت با موبایل و تبلت طراحی سایت ریسپانسیو می باشد. در صورتی که قصد طراحی وب سایت را دارید بهتر است این قابلیت را به وب سایت خود اضافه نمایید و همچنین در صورتی که وب سایتی دارید که این قابلیت را ندارد بهتر است آن را ریسپانسیو سازی نمایید. امروزه وجود نسخه موبایلی یکی از فاکتورهای رنک دهی موتورهای جستجو می باشد و بنابراین بهتر است حتما وب سایت خود را ریسپانسیو سازی نمایید.
 • استفاده از عناوین و کلمات کلیدی مناسب در عنوان صفحات وب سایت نیز موردی بسیار مهمی می باشد و بهتر است عناوین وب سایت شما توسط کارشناس سئو و بهینه سازی انتخاب گردد. گوگل وب سایت شما را با عناوین و محتوای صفحات وب سایت شما می یابد و بهتر است برای عنوان صفحات بیشتر دقت نمایید. می توانید مقاله انتخاب عنوان سئو وب سایت را مطالعه نمایید.
 • طراحی و قالب کاربر پسند و قابل درک نیز بسیار مهم می باشد زیرا قالب وب سایت تاثیر بسیاری در جلب توجه و اطمینان کاربران خواهد داشت. به عنوان یک تجربه از دارکوب یکی از سایت های دارکوب دارای قالب نسبتا قدیمی بود که پس از به روز رسانی قالب میزان بازدید و فروش از این وب سایت دو برابر شد در نتیجه هیچ گاه تاثیر طراحی و گرافیک وب سایت خود را در جذب بازدید کننده و فروش بیشتر وب سایت خود دست کن نگیرید. می توانید مقاله سبک های جدید طراحی وب سایت را مطالعه نمایید.
 • در نظر گرفتن ساختار و منوبندی مناسب برای وب سایت جزو موارد پایه سئو می باشد. برای قرار دادن مطالب در وب سایت خود قبل از هر موردی ابتدا مطالب خود را به گونه ای کاربر پسند و قابل درک دسته بندی نموده و سپس مطالب وب سایت خود را بارگذاری نماییدو وب سایت شما می بایست به درستی دسته بندی شده باشد تا کاربر وب سایت شما بتواند درک نماید برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود می بایست به چه بخشی از وب سایت شما مراجعه نماید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله Search Engine Optimization Starter Guide گوگل را مطالعه نمایید.

سئو پیشرفته

در کنار اصول اولیه سئو وب سایت مواردی پیشرفته تری وجود دارند که یکی از آنها اسنیپت های جدید گوگل می باشد. استفاده از اسنیپت های جدید گوگل در کد نویسی وب سایت باعث ارتباط بهتر موتورهای جستجو با وب سایت می گردد. با نوشتن اسنیپت ها در سایت موتورهای بخش های مختلف وب سایت به موتور جستجو معرفی می گردند و موتور جستجو درک بهتری از وب سایت خواهد داشت. دو نوع از این اسنیپت ها تاثیر بیشتری در رنک وب سایت دارد که یکی از آنها اسنیپت رتبه بندی و دیگری اسنیپت آدرس صفحه در وب سایت می باشد. به عنوان مثال در گوگل جستجو نمایید طراحی سایت موبایل و اولین نتیجه را که سایت دارکوب می باشد رویت نمایید. وجود ستاره و مشخص نمودن آدرس صفحه در گوگل نمایانگر استفاده از اسنیپت ها در این وب سایت می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله اسنیپت های جدید گوگل را مطالعه نمایید.

رعایت اصول سئو خارج از سایت

برای آنکه رتبه خوبی در موتورهای جستجو داشته باشید می بایست از وب سایت های خوبی و به درستی لینک گرفته باشید و بک لینک های وب سایت شما طبیعی باشد. در حقیقت استراتژی سئو وب سایت شما حتما می بایست زیر نظر متخصص سئو و بهینه سازی وب سایت انجام گردد و امروزه عملیات سئو به برند سازی تبدیل شده است. عملیات سئو و برند سازی در محیط اینترنت می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بک لینک سازی برای وب سایت(قرار دادن لینک از سایت های دیگر به سایت شما)
 • انجام تبلیغات در سایت های پر بازدید و مرتبط به زمینه فعالیت شما
 • استفاده از شبکه های اجتماعی برای دسترسی راحت تر کاربران به برند
 • ارسال ایمیل تبلیغاتی برای گروه های کاربری خاص و مرتبط
 • استفاده از سایر روش های تبلیغات غیر اینترنتی برای وب سایت نظیر ارسال اس ام اس تبلیغاتی، تبلیغ در روزنامه و جراید و ...

از کلیه روش های تبلیغات می توانید به سئو و بهینه سازی وب سایت خود کمک نمایید. استفاده از هر یک از روش های تبلیغات می توانید تاثیر مثبتی در رتبه شما در موتورهای جستجو داشته باشد. می توانید مقاله روش های تبلیغات برای سایت را مطالعه نمایید.

به عنوان هدیه می توانید مقاله آموزش سئو به صورت رایگان را مطالعه نمایید.

طراحی سایت سئو و بهینه سازی شده تاثیر بسیاری در کسب و کار شما خواهد داشت و یکی از بهترین و ارزانترین روش های تبلیغات می باشد. دارکوب با سابقه 13 ساله خود و 2500 وب سایت طراحی شده و 500 وب سایت صفحه اول گوگل می توانید گزینه قابل اطمینانی برای شما جهت انجام امور سئو وب سایت شما باشد. برای هر گونه مشاوره با شماره تلفن های دارکوب و یا پشتیبانی آنلاین مجموعه در تماس باشید.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258
ایمیل: info@sitedar.com
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز