بازاریابی دیجیتالی در سال 1403

نوشته شده توسط رومینا نظری

آدرس کوتاه: https://sitedar.com/?p=1784

شرکت طراحی سایت و سئو سایت دارکوب
4.7/5 - (14 امتیاز)

شیوه های سنتی کسب و کار با ظهور اینترنت به تدریج در حال حذف یا تغییر هستند. شیوه های کسب و کارهایی جدیدی در اینترنت به وجود آمده اند که تا پیش از این حتی تصوری درباره آن ها نداشتیم و یا فکر می کردیم که توجیح اقتصادی ندارد. اگر شما در گذشته می خواستید کسب و کاری راه اندازی کنید حداقل به تلفن، کلی آگهی روزنامه و احتمالا مغازه احتیاج داشتید. امروز می توانید یک مغازه چهار نبش در شلوغ ترین محل یعنی (وب سایتی) در اینترنت ایجاد کرده و کسب و کار خود را داشته باشید.

اینترنت با خود معنای بازاریابی را متحول کرد و امروز دیگر بازاریابی بدون واژه اینترنت کاربرد بسیار محدود تری از گذشته پیدا کرده است. در این مقاله از دارکوب می خواهم این باره بیشتر با شما صحبت کنم و سه روند موجود که انتظار می رود در آینده نیز با شدت بیشتری ادامه پیدا کند را معرفی کنم.

لیست مطالب

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال به مجموعه ایی از فعالیت هایی گفته می شود که از طریق اینترنت به بازاریابی کالا و خدمات می پردازد.

بازاریابی دیجیتال در ایران

اگرچه در کشور ما با توسعه زیر ساخت های اینترنت و افزایش کاربران آن فرصت های زیادی در زمینه کسب و کار و شیوه های نوین بازاریابی به وجود آمده است اما تا حدودی به دلایل مختلف فرآیند های بازاریابی با سایر کشور ها متفاوت است.

برای مثال فیسبوک، توئیتر و گوگل ادوردز در ایران کارایی و نقش بزرگی را که در سایر کشور ها دارند، در ایران ندارند. فیسبوک و توئیتر این دو غول شبکه های اجتماعی در کشور ما فیلتر هستند بنابراین ما امکان استفاده از آن ها را برای کاربران داخلی نداریم. از طرف دیگر گوگل ادوردز که نوعی از تبلیغات کلیلی است با نرخ دلار محاسبه شده و برای کسب و کار های داخلی بسیار پر هزینه می باشد.

علاوه بر این در سال های اخیر شاهد غیر قانونی اعلام شدن فعالیت شبکه های اجتماعی مانند تلگرام بوده ایم و گهگاهی نیز زمزمه تلاش هایی برای فیلتر کردن اینستاگرام به گوش می رسد. همه ی این شبکه های اجتماعی ابزارهای پر قدرتی هستند که بستری را برای تبلیغات و بازاریابی برای طیف بزرگی از صاحبان کسب و کار فراهم آورده است. یعنی از افرادی که در خانه کار می کنند تا شرکت های بزرگ می توانند از این بستر به شیوه های متفاوتی برای بازاریابی استفاده نمایند.

از سوی دیگر تکنولوژهای جدید مانند واقعیت مجازی و پردازش صدا (جستجوی صوتی) به علت گران بودن آن در کشور ما و تفاوت زبان (فارسی در پردازش صدا) کمی دیر تر از بازارهای جهانی رشد و اقبال پیدا خواهد کرد. بنابراین در بازاریابی دیجیتال در ایران باید شرایط خاص قانون گذاری و نا مشخص بودن آن در آینده، محدودیت ها، بازدهی های متفاوت (مانند ادرودز) را در نظر داشت.

شرکت طراحی سایت و سئو سایت دارکوب

بازاریابی از طریق وب سایت

پیش از این شاید ایجاد وب سایت برای هر کسب و کاری ضروری نبود. اما با افزایش کاربران و تغییرات مدام در شیوه ها و ابزارهای بازاریابی اینترنتی (که در بالا ذکر شد) لازم است که وب سایت به عنوان یک پایگاه اصلی در فضای مجازی وجود داشته باشد، و سایر روش های بازاریابی در ارجاع و ارتباط با وب سایت انجام گیرند. برای مثال اگر شما در شبکه های اجتماعی حساب کاربری دارید تنها به این شبکه اجتماعی اکتفا نکرده، وب سایت ایجاد کنید و کاربران شبکه های اجتماعی را نیز به سایت ارجاع دهید و برعکس. چون در صورت از دست دادن حساب کاربری در این شبکه اجتماعی (به علت فیلتر یا هک) وب سایت شما راه ارتباطی را با مشتریان شما حفظ می نماید. از سوی دیگر با افزایش بازدید وب سایت شما، رتبه آن نیز در صفحه نتایج جستجو بهبود می یابد.

نقش سئو در بازاریابی دیجیتال

سئو همچنان یکی از قوی ترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی در کشورها و صنعت های مختلف به حساب می آید. غول موتورهای جستجوگر اینترنتی جهان گوگل، به عنوان ابزاری برای یافتن کالا و خدمات از طریق اینترنت تقریبا توسط تمامی کاربران استفاده می شود. حتی در خرید به روش سنتی و حضوری افراد از اینترنت برای یافتن اطلاعات، مقایسه و بررسی گزینه ها استفاده کرده و به صورت آنلاین تحقیق می کنند و سپس اقدام به خرید می نمایند. این روند بدین معناست که می توان با مشتریان بالقوه از طریق موتورهای جستجو ارتباط برقرار کرد. تحقیقات نشان می دهد که 90% کاربران به محتوای وب سایت هایی که در دو صفحه اول نتایج جستجو قرار دارند توجه می کنند. بنابراین وب سایتی که بتواند به جایگاه های در این دو صفحه دست پیدا کند در این رقابت شانس بسیار بیشتری برای جذب مشتری خواهد داشت.

برای سئو لازم است که اولا ساختار وب سایت برای سئو بهینه سازی شود و بک لینک سازی صورت گیرد. اما نکته کلیدی دیگر آن تولید محتوا است. از سوی دیگر از آنجایی که تبلیغات گوگل ادوردز با نرخ کنونی دلار بسیار گران قیمت و کم بازده است، برای بیشتر کسب و کار ها توجیح اقتصادی ندارد. جایگزین این تبلیغات می توانند سئو و تبلیغات کلیکی و بنرها در وب سایت های دیگر باشد. در چنین شرایطی سئو می تواند گزینه بسیار معقولانه و هوشمندانه ایی باشد. چون تبلیغات کلیکی پس از دوره ایی به پایان می رسند اما سئو اگر اصولی پیاده سازی شود، پس از چند ماه وب سایت به جایگاهی در صفحه اول یا دوم دست پیدا خواهد کرد و با کمی نگهداری تا زمانی طولانی در این محل باقی خواهد ماند. پس هر آنچه در سئو هزینه می شود در واقع نوعی سرمایه گذاری پایدار است.

اهمیت محتوا در بازاریابی اینترنتی و سئو

وب سایتی می تواند به جایگاه برتر دست یابد که برای مخاطبان و موتورهای جستجو محتوای منحصر به فرد و با کیفیت تولید نماید. اهمیت این موضوع به اندازه ایی است که به اعتقاد برخی محتوا در آینده نه چندان دور حرف اول و آخر را در زمینه بازاریابی اینترنتی خواهد زد. محتوا انواع مختلفی دارد متن، عکس، ویدئو و صدا.

محتوای متنی متداول ترین نوع محتوا است موتورهای جستجو نیز درک خوبی برای فهرست کردن این نوع محتوا دارند. در واقع استفاده و کشف کلمات کلیدی در این نوع محتوا آسان تر است. اما نوشتن و نحوه ارائه این نوع محتوا باید به گونه ایی باشد اولا بازدید کننده با دیدن آن در صفحه نتایج جستجو روی آن کلیک کند، دوما بخاطر ساختار مناسب به راحتی قابل خواندن و درک باشد. اما مسئله این است محتوای تصویری برای بسیاری از کاربران جذاب تر است.

محتوای تصویری مانند اینفوگرافیک ها بعلت داشتن ظاهر جذاب و پر انرژی بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرد. این تصاویر می توانند اطلاعات زیادی را به شکل تصویر و متن های کوتاه در اختیار کاربر قرار دهند که سرعت خواندن و درک را افزایش می دهند. نوع دیگری از محتوا ویدئو ها هستند که بسیار مورد توجه کاربران قرار می گیرند. اینستاگرام که ابتدا با تصاویر و عکس ها کار خود را شروع کرد امروز ویدئوها درصد زیادی از محتوای آن را تشکیل می دهند. این حرکت اتفاقی نیست و نشان دهنده راه آینده است. در واقع با افزایش سرعت اینترنت و قدرتمند شدن تلفن های همراه در بیشتر کشورها امروز ویدئو ها به راحتی قابل بارگذاری و پخش هستند.

در نتیجه انتظار می رود که در بازاریابی اینترنتی نیز از انواع محتوا بخصوص محتوای چند رسانه ایی بیشتر استفاده شود. این نوع محتوا نه تنها در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام بلکه در وب سایت و سایت های اشتراک گذاری ویدئو با استقبال زیادی مواجه می شوند. اگر دقت کرده باشید گوگل در صفحه نتایج جستجوی اصلی (بجز جستجوی ویدئو) محلی برای ویدئو های مربوطه  در نظر گرفته است. برای همین می توان با تولید این نوع محتوا و کار سئو بر روی آن، به شهرت برند و رتبه وب سایت کمک کرد.

بازاریابی از طریق ایمیل

این روش نیز در کنار ایجاد وب سایت، سئو و شبکه های اجتماعی هنوز کارایی خود را دارد. اما دیگر دوره ارسال ایمیل های زیاد و بی هدف به پایان رسیده است. هر کسی زمان محدودی در شبانه روز دارد و می خواهد که از این زمان بهترین استفاده را ببرد. بنابراین ایمیل هایی برای بازاریابی مفید هستند که مخاطب خود را به درستی شناسایی کرده و همچنین محتوای آن به دقت تنظیم شده باشد.

در غیر این صورت ارسال میلیون ها ایمیل با بازدهی و نرخ تبدیل (تبدیل کاربر یا بازدید کننده به مشتری) نزدیک به صفر ارزشی ندارد. برای اینکار شما باید محتوایی مناسب و جذاب تهیه نمایید. این محتوا می تواند برشی هایی از محتوای وب سایت شما باشند که در راستای علاقه این کاربر خاص می باشد.

مسئله فنی در این رابطه این است که فرم ها و صفحاتی که برای کاربران به جهت بازاریابی ایمیل می شوند بدون خطا و کاملا بارگذاری شود و از سوی فراهم کننده سرویس ایمیل به عنوان اسپم شناسایی نگردد. در غیر این صورت ایمیل ها بخاطر مسائل ایمنی مورد توجه و اعتماد کاربر قرار نخواهد گرفت.

درک چشم انداز بازاریابی دیجیتال در سال 1403

ابزارهای هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال

پیشرفت های فن آوری و در حال تحول در رفتارهای مصرف کننده ، چشم انداز اصول بازاریابی دیجیتال را در سال 1403 شکل می دهد. ادغام هوش مصنوعی (AI) در استراتژی های بازاریابی یک روند غالب است. ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، از چت ربات‌های پیشرفته گرفته تا تحلیل‌های پیش‌بینی‌کننده، نحوه ارتباط کسب‌وکارها با مخاطبان خود را دوباره تعریف می‌کنند. تصویر چت های مبتنی بر AI-محور که پاسخ های انسانی مانند را به نمایش داده های مشتری ، ارائه پشتیبانی فوری و ارائه توصیه های شخصی بر اساس ترجیحات فردی و تاریخ خرید ارائه می دهند.

این سطح بالای شخصی‌سازی تجربه یکپارچه مشتری را تضمین می‌کند و رضایت و وفاداری را تقویت می‌کند. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده مبتنی بر هوش مصنوعی به کسب‌وکارها قدرت می‌دهد تا در زمان واقعی تصمیم‌گیری‌های مبتنی بر داده‌ها را بگیرند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی با تجزیه و تحلیل داده‌های گسترده مشتری، الگوها و روندها را شناسایی می‌کنند و به بازاریابان این امکان را می‌دهند که دقیقاً مخاطبان را با پیام‌های سفارشی مورد هدف قرار دهند. این دقت نوید نرخ تبدیل بالاتر و بازگشت سرمایه قابل توجهی را می دهد.

روش های مختلف بازاریابی دیجیتال

1. جستجوی صوتی و سئو

روند قابل توجه دیگر در سال 1403 افزایش جستجوی صوتی و تأثیر آن بر بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) خواهد بود. با محبوبیت روزافزون دستیارهای صوتی مانند سیری و الکسا، کسب و کارها باید استراتژی های SEO خود را برای پاسخگویی به پرس و جوهای مبتنی بر صدا تطبیق دهند. این به معنای تمرکز بر روی کلمات کلیدی طولانی و پردازش زبان طبیعی است تا اطمینان حاصل شود که محتوای آنها جستجوی صوتی مناسب است.

جستجوی صوتی نحوه تعامل افراد با موتورهای جستجو را تغییر می دهد. کاربران به جای تایپ یک پرس و جو در نوار جستجو، به سادگی می توانند یک سوال را با صدای بلند بپرسند و دستیار صوتی آنها مرتبط ترین پاسخ را ارائه می دهد. این تغییر در رفتار جستجو، کسب‌وکارها را ملزم می‌کند تا محتوای خود را برای جستجوی صوتی بهینه کنند. با استفاده از زبان مکالمه و پاسخ دادن به سوالات رایج، کسب و کارها می توانند شانس خود را برای حضور در نتایج جستجوی صوتی و جلب توجه کاربران دستیار صوتی افزایش دهند.

2. بازاریابی شخصی

بازاریابی شخصی نیز در سال 1403 بسیار مهم خواهد بود. همانطور که مصرف کنندگان فهیم تر می شوند، کسب و کارها باید پیام های بازاریابی خود را متناسب با اولویت ها و نیازهای فردی تنظیم کنند. شخصی سازی تجارب مشتری را افزایش می دهد و وفاداری و تبدیل مشتری را افزایش می دهد.

3. تجربیات فردی

کسب و کارها باید فراتر از بازاریابی انبوه عمومی حرکت کنند و بر ایجاد تجربیات شخصی مشتری تمرکز کنند. این را می توان با استفاده از داده های مشتری برای درک ترجیحات، تاریخچه خرید و رفتار مرور آنها به دست آورد.

4. پیام های بازاریابی هدفمند

کسب‌وکارها می‌توانند از این اطلاعات برای ارائه پیام‌های بازاریابی هدفمند که شخصاً با هر مشتری طنین‌اندازی می‌کند، استفاده کنند. کسب‌وکارها چه از طریق کمپین‌های ایمیل شخصی‌سازی‌شده، توصیه‌های محصول سفارشی‌سازی‌شده یا تبلیغات رسانه‌های اجتماعی مناسب، می‌توانند حس انحصار و مرتبط بودن را ایجاد کنند و به مشتریان احساس ارزشمندی و درک کنند.

5. شخصی سازی آفلاین

علاوه بر این، بازاریابی شخصی می تواند به تجربیات آفلاین نیز گسترش یابد. تصور کنید وارد فروشگاهی شده اید که در آن معاون فروش ترجیحات و خریدهای قبلی شما را می داند. آن‌ها می‌توانند توصیه‌ها و پیشنهادات شخصی‌سازی شده را ارائه دهند و یک تجربه خرید یکپارچه و شخصی ایجاد کنند. این سطح از شخصی سازی باعث وفاداری مشتری می شود و احتمال تکرار خرید و توصیه های دهان به دهان مثبت را افزایش می دهد.

شرکت طراحی سایت و سئو سایت دارکوب

6. پیشرفت های تکنولوژیکی

پیشرفت های فن آوری و تغییر رفتارهای مصرف کننده ، چشم انداز بازاریابی دیجیتال را در سال 1403 شکل می دهد. هوش مصنوعی باعث انقلابی در نحوه دستیابی و تعامل مشاغل با مخاطب هدف خود خواهد شد ، در حالی که جستجوی صوتی به مشاغل نیاز دارد تا استراتژی های سئو خود را تطبیق دهند.

7. استقبال از روندها

بازاریابی شخصی در افزایش تجربیات مشتری و ایجاد وفاداری مشتری بسیار مهم خواهد بود. همانطور که چشم انداز دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده به تکامل خود ادامه می دهد، کسب و کارها باید جلوتر از منحنی باشند و از این روندها استقبال کنند تا رقابتی باقی بمانند.

فرایند بازاریابی دیجیتال که باید مراقب آنها باشید.

همگام ماندن با روندهای نوظهور برای کسب و کارهایی که قصد دارند رقابتی باقی بمانند و به طور مؤثر با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنند، بسیار مهم است. همانطور که منتظر سال 1403 هستیم، چندین روند برای شکل دادن به قلمرو بازاریابی دیجیتال آماده است.

1. ادغام تجارت اجتماعی

پیش بینی می شود که تجارت اجتماعی در سال 1403 کشش قابل توجهی پیدا کند و نحوه تعامل مصرف کنندگان با محصولات و خدمات را دوباره تعریف کند. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی قابلیت‌های تجارت الکترونیک را بیشتر ادغام می‌کنند و به کاربران این امکان را می‌دهند که مستقیماً در برنامه‌های اجتماعی مورد علاقه خود خریدهای یکپارچه انجام دهند. این تکامل صرفاً یک راحتی برای مصرف کنندگان نیست. این یک فرصت قدرتمند برای کسب و کارها است تا از پایگاه های مشتریان جدید بهره ببرند و فروش کلی را افزایش دهند. شناخت پتانسیل تجارت اجتماعی و استفاده استراتژیک از آن برای کسب و کارهایی که به دنبال پیشروی در بازار دیجیتال هستند ضروری است.

2. تسلط بر محتوای ویدیویی

تسلط محتوای ویدیویی به شکل‌دهی به آینده بازاریابی دیجیتال ادامه می‌دهد. ویدئوها به عنوان رسانه ترجیحی برای مصرف محتوا در پلتفرم های مختلف ظاهر شده اند. کسب‌وکارها می‌توانند با ایجاد محتوای ویدیویی جذاب و قابل اشتراک‌گذاری از این روند استفاده کنند. ویدیوها چه نمایش محصول آموزنده، داستان سرایی جذاب یا نگاه اجمالی به فرهنگ شرکت در پشت صحنه باشد، ابزاری پویا برای کسب و کارها فراهم می کند تا با مخاطبان خود در سطحی عمیق تر و شخصی تر ارتباط برقرار کنند. گنجاندن محتوای ویدیویی در استراتژی‌های بازاریابی باعث افزایش تعامل و ایجاد وابستگی به برند می‌شود.

3. Mobile-First Marketing

تغییر بی امان به سمت بازاریابی موبایل اول قرار است در سال 1403 شتاب خود را حفظ کند. با توجه به اینکه بسیاری از مصرف کنندگان از طریق دستگاه های تلفن همراه به اینترنت دسترسی دارند، مشاغل باید بهینه سازی تلفن همراه را در همه جنبه های حضور دیجیتال خود در اولویت قرار دهند. این امر مستلزم حصول اطمینان از طراحی وب سایت پاسخگو است که به طور یکپارچه با اندازه های مختلف صفحه تطبیق می یابد، کمپین های ایمیل سازگار با موبایل ایجاد می کند، و در صورت لزوم، سرمایه گذاری در توسعه برنامه های تلفن همراه.

با پذیرش رویکرد اول تلفن همراه، کسب‌وکارها می‌توانند تجارب کاربر را افزایش دهند و به طور مؤثر با مخاطبان هدف خود به شیوه‌ای هماهنگ با رفتارهای در حال تکامل مصرف‌کننده درگیر شوند. همانطور که بازاریابی دیجیتال به تکامل خود ادامه می دهد، مشاغلی که به طور استراتژیک این روندها را هدایت می کنند، خود را برای موفقیت در چشم انداز دیجیتال رقابتی و پویا 1403 قرار می دهند.

آماده سازی کسب و کار خود برای بازاریابی دیجیتال در سال 1403

تطبیق استراتژی بازاریابی خود برای آینده برای جلوتر ماندن از رقبا بسیار مهم است. در سال 1403، کسب و کارها باید چابک باشند و مایل به پذیرش تغییرات باشند. این به معنای ارزیابی منظم استراتژی های بازاریابی، نظارت بر روندهای صنعت و انجام تنظیمات لازم است.

سرمایه گذاری در ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

علاوه بر این، سرمایه گذاری در ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مناسب برای موفقیت ضروری است. از پلتفرم‌های اتوماسیون بازاریابی گرفته تا ابزارهای تجزیه و تحلیل داده‌ها، کسب‌وکارها باید خود را به آخرین فناوری‌ها مجهز کنند تا تلاش‌های بازاریابی خود را ساده‌تر کنند و بینش‌های ارزشمندی را ارائه دهند. ایجاد یک تیم با مهارت های دیجیتال مارکتینگ مناسب نیز بسیار مهم است. در سال 1403، بازاریابی دیجیتال به مهارت های متنوعی از جمله هوش مصنوعی، سئو، ایجاد محتوا و تخصص تجزیه و تحلیل داده نیاز دارد. کسب‌وکارها باید روی استخدام و آموزش متخصصانی سرمایه‌گذاری کنند که بتوانند در چشم‌انداز دیجیتالی همیشه در حال تغییر حرکت کنند.

چالش ها و فرصت ها در حفظ حریم خصوصی داده ها

در حالی که آینده دیجیتال مارکتینگ بدون شک هیجان انگیز است، چالش های خود را دارد. پیمایش نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی داده‌ها در سال 1403 اولویت اصلی کسب‌وکارها خواهد بود. با قوانین سخت‌گیرانه‌تر و افزایش آگاهی مصرف‌کننده، کسب‌وکارها باید امنیت و شفافیت داده‌ها را در شیوه‌های بازاریابی خود در اولویت قرار دهند.

مطابقت با GDPR

یکی از چالش‌های مهمی که کسب‌وکارها در حفظ حریم خصوصی داده‌ها با آن مواجه خواهند شد، مقررات عمومی حفاظت از داده‌ها (GDPR) است. این مقررات که در سال 1397 اجرا شد، مشاغل را ملزم می‌کند قبل از جمع‌آوری و استفاده از داده‌های افراد، رضایت صریح را از افراد دریافت کنند. همچنین به افراد حق دسترسی و کنترل اطلاعات شخصی خود را می دهد. پایبندی به این مقررات، کسب و کارها را ملزم به سرمایه گذاری در اقدامات قوی حفاظت از داده ها و ایجاد مکانیسم های رضایت واضح می کند.

فرصت های تبلیغاتی برنامه ای

با این حال، با چالش ها، فرصت ها نیز به وجود می آیند. به عنوان مثال، تبلیغات برنامه‌ای فرصتی عالی برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند تا با تبلیغات بسیار مرتبط و شخصی‌شده به مخاطبان هدف خود دست یابند. کسب‌وکارها می‌توانند با استفاده از پلت‌فرم‌های تبلیغاتی برنامه‌ای برای حداکثر تأثیرگذاری، مکان‌گذاری و بودجه تبلیغات خود را بهینه کنند.

تبلیغات برنامه ای چگونه کار می کند

تبلیغات برنامه‌ای بر الگوریتم‌ها و مناقصه بلادرنگ برای خودکار کردن خرید و فروش موجودی آگهی متکی است. این به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا جمعیت‌شناسی، علایق و رفتارهای خاصی را هدف قرار دهند و اطمینان حاصل کنند که تبلیغات آنها توسط افراد مناسب در زمان مناسب دیده می‌شود. تبلیغات برنامه‌ای می‌تواند اثربخشی کمپین‌های انواع بازاریابی دیجیتال در دارکوب را با ارائه پیام‌های شخصی‌سازی شده در مقیاس به‌طور قابل توجهی افزایش دهد.

پرداختن به چالش های مسدودسازی تبلیغات

علاوه بر این، غلبه بر چالش‌های ناشی از فناوری مسدود کردن تبلیغات در سال 1403 بسیار مهم خواهد بود. همانطور که کاربران اینترنت بیشتری مسدودکننده‌های تبلیغاتی را نصب می‌کنند، کسب‌وکارها باید راه‌های نوآورانه‌ای برای تعامل با مخاطبان خود بیابند. این می تواند شامل کاوش در تبلیغات بومی، اینفلوئنسر مارکتینگ یا سایر روش های تبلیغات جایگزین باشد که احتمال مسدود شدن آنها کمتر است.

تبلیغات بومی و اینفلوئنسر مارکتینگ

 • تبلیغات بومی: ادغام یکپارچه محتوای برند در تجربه آنلاین کاربر باعث می‌شود کمتر مزاحم و جذاب‌تر شود. مقالات، ویدیوها یا پست‌های رسانه‌های اجتماعی حمایت‌شده اطلاعات یا سرگرمی ارزشمندی را ارائه می‌کنند.
 • اینفلوئنسر مارکتینگ: استفاده از محبوبیت و اعتبار اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی برای ترویج محصولات یا خدمات به کسب و کارها اجازه می دهد تا به مخاطبان بسیار هدفمند و پذیرا دست یابند.

فناوری و آینده دیجیتال مارکتینگ

آینده دیجیتال مارکتینگ پر از فرصت ها و چالش هاست. با پیشرفت سریع فناوری، چشم انداز بازاریابی دیجیتال به طور مداوم در حال تغییر است. اگر علاقه دارید که کار های دیجیتال مارکتینگ خود را انجام دهید، میتوانید آموزش بازاریابی دیجیتال را مشاهده کنید و یا در دوره بازاریابی دیجیتال ارزان شرکت کنید. برای آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان میتوانید مقاله آموزش دیجیتال مارکتینگ و مقاله بازاریابی دیجیتال درباره نکات آن را مطالعه کنید.

1. نقش هوش مصنوعی (AI)

در سال 1403، کسب‌وکارها باید با اطلاع از آخرین روندها و فناوری‌ها، پیشتاز باشند. برای مثال، انتظار می‌رود هوش مصنوعی (AIآینده بازاریابی دیجیتال را به طور قابل توجهی شکل دهد.

شرکت طراحی سایت و سئو سایت دارکوب

2. ابزارهای بازاریابی مبتنی بر هوش مصنوعی

ابزارها و الگوریتم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند مقادیر زیادی از داده‌ها را برای شناسایی الگوها، پیش‌بینی رفتار مصرف‌کننده و خودکارسازی فرآیندهای بازاریابی تجزیه و تحلیل کنند. این می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا کمپین‌های بازاریابی شخصی‌سازی‌شده و هدفمندتری ارائه دهند، تعامل مشتری و نرخ تبدیل را بهبود بخشند. امکانات هوش مصنوعی در اهمیت بازاریابی دیجیتال بسیار گسترده است، از چت ربات هایی که پشتیبانی فوری مشتری را ارائه می کنند تا ابزارهای ایجاد محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی.

3. جستجوی صوتی و دستگاه های هوشمند

علاوه بر این، ظهور جستجوی صوتی و دستگاه‌های هوشمند فرصت‌ها و چالش‌های جدیدی را برای بازاریابان دیجیتال ایجاد می‌کند. از آنجایی که افراد بیشتری از دستیارهای صوتی مانند سیری، الکسا و دستیار گوگل استفاده می کنند، کسب و کارها باید محتوای آنلاین خود را برای جستجوهای صوتی بهینه کنند. این نیاز به تغییر در استراتژی کلمات کلیدی و تمرکز بر کلمات کلیدی محاوره ای و طولانی دارد.

4. استفاده از دستگاه های هوشمند برای بازاریابی

علاوه بر این، افزایش محبوبیت دستگاه‌های هوشمند مانند بلندگوهای هوشمند، تلویزیون‌های هوشمند و فناوری‌های پوشیدنی، کانال‌های جدیدی را برای دسترسی به مصرف‌کنندگان باز می‌کند. کسب‌وکارها می‌توانند از این دستگاه‌ها برای ارائه تبلیغات هدفمند، توصیه‌های شخصی‌سازی شده و تجربیات تعاملی استفاده کنند. با این حال، آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که تلاش های بازاریابی آنها به طور یکپارچه در چندین دستگاه و پلت فرم یکپارچه شده است.

پیمایش در آینده

آینده دیجیتال مارکتینگ هم چالش ها و هم فرصت ها را در خود دارد. کسب‌وکارها با اطلاع‌رسانی، پذیرش فناوری‌های جدید و اتخاذ استراتژی‌های نوآورانه می‌توانند در چشم‌انداز در حال تحول حرکت کنند و در عصر دیجیتال 1403 و پس از آن پیشرفت کنند. بنابراین، آماده شوید، سازگار شوید و برای تسخیر چشم انداز بازاریابی دیجیتال فردا آماده شوید!

در حوزه بازاریابی دیجیتال که به سرعت در حال توسعه است، سال 1403 شاهد روندهای تحول آفرینی است که به واسطه پیشرفت های هوش مصنوعی، رشد جستجوی صوتی و حرکت به سمت شخصی سازی هدایت می شود. در حالی که چشم انداز مملو از فرصت های امیدوارکننده است، کسب و کارها نیز باید با هوشیاری قدم بردارند، به ویژه در زمینه حفظ حریم خصوصی داده ها و فناوری های مسدودکننده تبلیغات.

آژانس بازاریابی دیجیتال دارکوب

شرکت بازاریابی دیجیتال دارکوب با بیش از 20 سال سابقه درخشان و ارائه خدمات در زمینه طراحی سایت حرفه ای، سئو سایت ارزان و خدمات دیجیتال مارکتینگ عالی فعالیت دارد. شما میتوانید خدمات دیجیتال مارکتینگ سایت خود را به شرکت دارکوب بسپارید. برای مشاوره بازاریابی دیجیتال خود میتوانید با شماره تماس های شرکت دارکوب تماس بگیرید و با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ با تجربه ما بهترین مشاوره را داشته باشید.

کتاب های بازاریابی دیجیتال

در اینجا چند مورد از بهترین کتاب های بازاریابی دیجیتال را به شما معرفی کرده ایم. تا شما با خواندن این کتاب های معروف به دانش خود بیفزایید.

 • کتاب (The Art of SEO: Comprehensive SEO Guide)
 • کتاب(Content Machine: Practical Marketing Strategy)
 • کتاب(Buyology: Understanding Consumer Behavior)

کلام آخر

اگر بخواهم تمام تجربه و دانش خود را برای بازاریابی دیجیتال خلاصه کنم این است: وب سایت، سئو و شبکه های اجتماعی. مسلما چیزی که همه این سه را به هم زنجیر کرده و باعث موفقیت یک کسب و کار می شود، محتوا است.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز