طراحی سایت فروشگاهی مناسب برای جمعه سیاه Black Friday

نوشته شده توسط رومینا نظری

آدرس کوتاه: https://sitedar.com/?p=804

شرکت طراحی سایت و سئو دارکوب
5/5 - (3 امتیاز)

جمعه سیاه یا همان Black Friday به آخرین جمعه ماه نوامبر گفته می شود. هر چند این روز در تقویم تعطیل نیست اما کارمندان می توانند برای بهره بردن از حراج سال نوی میلادی در این روز (در کشورهای غربی) مرخصی بگیرند. در این روز در برخی کشور های غربی رسم بر یک حراج واقعی و بزرگ در تمامی فروشگاه های به صورت آنلاین و غیر آنلاین است. جالب این است جمعه سیاه در سال 1951 در آمریکا نام گذاری شد، اما هر ساله به تعداد کشورهایی که این حراج را برگذار می کنند افزود می شود. البته هر کدام از آن ها سعی می کنند که این رویداد را به شیوه خود بومی سازی نمایند.حتما در اخبار و گزارش های مختلف تصاویر هیجان انگیز صف خرید و شلوغی فروشگاه ها و گاهی درگیری های مشتریان بر سر یک کالا را در این روز دیده اید. حراج ها در این روز به شکل باور نکردنی ایی برای مشتریان سودمند است، برای همین اکثر جمعیت این کشور ها به فروشگاه های فیزیکی و آنلاین هجوم می آورند.

لیست مطالب

جمعه سیاه چیست؟

جمعه سیاه یک اصطلاح عامیانه برای جمعه بعد از شکرگزاری در ایالات متحده است. این به طور سنتی آغاز فصل خرید کریسمس در ایالات متحده است. بسیاری از فروشگاه‌ها فروش‌های بسیار تبلیغاتی را با قیمت‌های تخفیفی ارائه می‌دهند و اغلب زود، گاهی تا نیمه‌شب[2] یا حتی در روز شکرگزاری باز می‌شوند. فروش برخی از فروشگاه ها تا دوشنبه (“دوشنبه سایبری”) یا برای یک هفته (“هفته سایبری”) ادامه دارد.جمعه سیاه به طور معمول شلوغ ترین روز خرید سال در ایالات متحده بوده است. این رویدادهای تجاری مهم در سایت های فروشگاهی بزرگی چون علی بابا و آمازون هر ساله با چند صد میلیون کاربر آنلاین برگذار می شود. اگر شما درباره کارکرد فنی وب سایت های فروشگاهی بدانید حتما تعجب خواهید کرد که چطور وب سایت معروفی چون علی بابا چنین ترافیک عظیمی را در یک روز مدیریت می کند!

وقتی معمولا یک فروشگاه فیزیکی پس از جمعه سیاه تبدیل به یک منطقه جنگ زده می شود، یعنی از شدت هجوم مشتریان درب ها و قفسه ها آسیب می ببیند، بدیهی است که در فضای دیجیتال نیز این ترافیک بی دردسر نخواهد بود. هر چند کاربران این مشکلات را به صورت قفل شدن وب سایت، کمی سرعت، و خطا های نا مشخص تجربه می کنند. بنابراین از آنجایی که جمعه سیاه یک روز معمولی نیست، وب سایت های فروشگاهی نیز مانند یک روز معمولی خدمات دهی نمی کنند، و لازم است که برای چنین روزی از قبل آماده شده تا بتوانند به شکل مطلوبی به مشتریان خود خدمات رسانی کنند. همچنین در کنار جمعه سیاه در همان روز های آخر نوامبر از سال 2005 روزی به نام دوشنبه سایبری Cyber Monday به وجود آمده است، که قصد دارد در کنار جمعه سیاه مشتریان را (در روزی دیگر) تشویق به خرید آنلاین کند.

تخفیف 90 درصد خدمات طراحی سایت برای روز جمعه سیاه

شرکت دارکوب با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه طراحی سایت و خدمات سئو برای روز بلک فرایدی یک تخفیف باور نکردنی برای کاربران در نظر گرفته است که روی خدمات طراحی سایت تخفیف 90% درصد در نظر گرفته است.

تخفیف 90% شامل کدام خدمات طراحی سایت می شود؟

 1. قالب های آماده وب سایت
 2. پکیج های طراحی سایت شرکتی
 3. پکیج های طراحی سایت فروشگاهی
 4. فیلم های آموزش طراحی سایت و سئو

1. قالب های آماده وب سایت :

شرکت دارکوب قالب های آماده را از پایه خود تولید وطراحی میکند و از قالب های آماده از پیش طراحی شده استفاده نمیکند. حدود 400 طرح قالب آماده وب سایت طراحی شده است که شامل قالب های وردپرس شرکتی فروشگاهی و آموزشی می باشد. قالب های شرکتی با قیمت 200 هزار تومان بود که با تخفیف 90% با هزینه 20 هزار تومان به شما ارائه می شود. هزینه قالب های فروشگاهی 300 تومان بود که پس از تخفیف با قیمت 30 تومان به شما ارائه می شود.

2. پکیج های طراحی سایت شرکتی:

پکیج های طراحی سایت شرکتی سایت دارکوب از 1 میلیون 400 هزار تومان تا 14 میلیون تومان است که پکیج های طراحی سایت 1 میلیون 400 تومانی شامل این تخفیف می شوند. قیمت این پکیج بعد از تخفیف 90 درصد black friday 1 میلیون 220 هزار تومان شده است. خدمات این پکیج به شرح زیر است:

 • خرید قالب (ریسپانسیو)
 • نصب قالب
 • ایمن سازی سایت
 • بهینه سازی سایت
 • آموزش کنترل پانل
 • یکسال پشتیبانی

3. پکیج های طراحی سایت فروشگاهی

پکیج های طراحی سایت فروشگاهی دارکوب از 2 میلیون 600 هزار تومان شروع می شود تا 16 میلیون تومان که پکیج اختصاصی دارکوب است. پکیج 2 میلیون 600 تومانی شامل این تخفیف بلک فرایدی می شود که قیمت این پکیج بعد از تخفیف 2 میلیون 330 تومان به شما ارائه می شود. خدماتی که در این پکیج به شما اراِئه می شود به صورت زیر است:

 • خرید قالب
 • راه اندازی قالب
 • ایمن سازی سایت
 • بهینه سازی سایت
 • سیستم فروشگاهی
 • آموزش کنترل پانل
 • یکسال پشتیبانی
 • درگاه پرداخت آنلاین
 • ریسپانسیو

شرکت طراحی سایت و سئو دارکوب

4. فیلم های آموزش طراحی سایت و سئو:

اگر شما هم زمان شرکت در کلاس های طراحی سایت و سئو را ندارید یا بوجه شرکت در کلاس ها را ندارید می توانید از فیلم های آموزشی طراحی سایت و سئو آموزشگاه دارکوب استفاده کنید. لیست فیلم های آموزشی موجود آموزشگاه دارکوب به شکل زیر است:

هر یک از فیلم های ضبط شده کلاس ها را شما با قیمت 200 هزار تومان خریداری می کردید که با تخفیف 90 درصد با قیمت 20 هزار تومان خریداری می کنید.

جمعه سیاه در ایران

در چند سال اخیر در کشور ما نیز به تقلید از کشور های غربی در آذر ماه حراج جمعه سیاه (البته بیشتر به صورت آنلاین) بر گذار می شود. هرچند در این سال ها شما کمتر کسی را می بینید که از این رویداد خرسند بوده و از خرید خود راضی باشد. چون به دلایل اقتصادی و فنی وب سایت ها، اغلب مشتریان در این روز با کالاهای کم کیفیت، عدم موجودی، کندی و خرابی وب سایت، قیمت های عادی (که خلاف روح جمعه سایه است) مواجه می شوند. من مخصوصا در همین ابتدا از این موضوع انتقاد می کنم چون بر گذار نکردن این حراج از بر گذاری نامناسب آن بهتر است، چون با یک خدمات دهی نا مطلوب به تعداد زیادی کاربر به شهرت، برند و اعتبار شما آسیب خواهد رسید.

خوشبختانه اما به نظر می رسد فروشگاه های آنلاین ما در حال کسب تجربه بوده اند و تصمیم دارند که نهایت تلاش خود را برای بر گذاری چنین حراج هایی به شکل مطلوب انجام دهند. خوب برای خدمات دهی با مشتریان در چنین روزی به جز داشتن کالای مورد تقاضای مشتریان و قیمت گذاری مناسب، زیر ساخت فنی لازم در وب سایت باید فراهم باشد، تا مشتریان بتوانند راحت و سریع کالای مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند. برای همین در ادامه این مقاله از طرف کارشناسان شرکت دارکوب چند نکته درباره آماده سازی سئو و سایت برای جمعه سیاه ذکر خواهم کرد.

چگونه وب سایت خود را برای جمعه سیاه سال 2023 بهینه کنیم؟

1. سرعت بارگذاری وب سایت را بررسی کنید 

مشتریان جدید به سرعت بارگذاری صفحه وب بسیار اهمیت می دهند. اگر بارگذاری بیش از پنج ثانیه طول بکشد، اکثر مردم نمی‌خواهند منتظر بمانند و به سادگی وب‌سایت را بدون نگاه کردن به محتوای آن ترک می‌کنند. به‌علاوه، گوگل سرعت بارگذاری را نیز در طول رتبه‌بندی در نظر می‌گیرد، بنابراین تقویت همه ویژگی‌ها برای قرار گرفتن در میان اولین‌ها در صفحه جستجو بسیار مهم است. می‌توانید از پلتفرم‌هایی مانند Google PageSpeed ​​Insights یا GTmetrix برای بررسی سرعت بارگذاری استفاده کنید. نتایج اینجا به شما نشان می‌دهد که آیا لازم است تغییراتی برای افزایش عملکرد خود اعمال کنید یا خیر. این مراحل را در نظر بگیرید:

 • کاهش تعداد تصاویر؛
 • کش داده ها باید روشن باشد.
 • کاهش تعداد صفحات دانلود شده؛
 • کدهای CSS و JavaScript خود را کوچکتر کنید.

2. تست استرس – یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی جمعه سیاه

حتی با میزبانی کوچک، فروشگاه های آنلاین عملکرد متفاوتی دارند. بنابراین حتی اگر از بهترین وب سرور برای سایت استفاده می کنید، انجام تست استرس همچنان حیاتی است. برنامه هایی مانند LoadRunner می توانند مانند یک کاربر مجازی عمل کنند و رفتارهای مشتریان را برای تجزیه و تحلیل عملکرد وب سایت تقلید کنند. این یکی از موثرترین گزینه ها برای جلوگیری از تصادفات در فصول پر اوج مانند بلک فرایدی است.

3. مطمئن شوید که سایت برای موبایل مناسب است

در واقعیت امروزی، بیشتر مردم استفاده از گوشی‌های هوشمند خود را به لپ‌تاپ ترجیح می‌دهند، زیرا راحت‌تر، سریع‌تر و در هر مکانی قابل انجام است. خرید در یک فروشگاه آنلاین از این قاعده مستثنی نیست: سفارش را می توان با چند کلیک سریع انجام داد، پس چرا غواصی در میان جمعیت شلوغ و جنگیدن برای آخرین مورد در فروشگاه را به خود زحمت دهید؟

اول از همه، ساختار تمام صفحات وب را طوری بسازید که در صفحات کوچکتر به خوبی نمایش داده شوند. در صورتی که تجارت الکترونیک شما دارای یک برنامه باشد، بررسی نحوه عملکرد آن برای ارائه یک فصل خرید تعطیلات موفق به مردم بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که مشتریان بالقوه به راحتی به همه اقلام شما دسترسی دارند، می توانند آنها را به سرعت به سبد خرید اضافه کنند و بدون هیچ گونه مشکلی در مسیر خود سفارش را ادامه دهند. این ابزارها را امتحان کنید تا بررسی کنید که آیا سایت سازگار با موبایل است: Google Mobile Friendly، Bing، Screenfly و غیره.

شرکت طراحی سایت و سئو دارکوب

4. روی سئو کار کنید تا مشتریان وفادار بیشتری را جذب کنید

معیارهای رتبه بندی هر سال تغییر می کنند، بنابراین سئو و بهینه سازی سایت چیزی است که دائماً روی آن کار خواهید کرد. اگر در طول کمپین های بازاریابی جمعه سیاه به دقت در نظر گرفته شود، سئو می تواند افراد بیشتری را از مخاطبان هدف شما جذب کند، CTR شما را افزایش دهد و میانگین ارزش سفارش را افزایش دهد. در مورد رفتارهای کاربران بیشتر بیاموزید، محتوای جذاب ایجاد کنید و با بستن معاملات جمعه سیاه خود از نتایج لذت ببرید. ما همچنین توصیه می‌کنیم که بازرسی SEO را انجام دهید تا ببینید آیا همه صفحات به خوبی کار می‌کنند و پیام‌های خطا را به کاربران نشان نمی‌دهند.

5. حفاظت سایبری ضروری است

متأسفانه، خطرات حملات سایبری در زمان های شلوغ مانند جمعه سیاه یا فروش دوشنبه سایبری به سرعت افزایش می یابد. امنیت سایت شامل زنجیره ای از پروتکل ها و اقدامات با هدف ایمن سازی وب سایت و بازدیدکنندگان آن در برابر هرزنامه ها، ویروس ها و سایر مواردی است که می توانند بالقوه مضر باشند. نرم افزار و گواهینامه امنیتی خود را به روز کنید، در هر صورت نسخه پشتیبان تهیه کنید و به محض اینکه فعالیت های غیرعادی را مشاهده کنید، مراقب باشید.

6. تمام گزینه های پرداخت خود را بررسی کنید

برای ارائه یک تجربه مشتری مثبت به یک فرد، خرده فروشان آنلاین باید راحت ترین شرایط سفارش را در وب سایت خود ارائه دهند و داشتن بیش از یک گزینه پرداخت یکی از آنهاست. همه آنها را از قبل آزمایش کنید تا از ناراحتی جلوگیری کنید. به خاطر داشته باشید که بیش از چندین کاربر می توانند یک روش پرداخت را به طور همزمان انتخاب کنند، بنابراین وظیفه شما در اینجا این است که اطمینان حاصل کنید که در وسط پردازش از کار نمی افتد. گزینه های پرداخت را در نظر بگیرید:

 • کیف پول الکترونیکی؛
 • کارت های بدهی / اعتباری؛
 • نقل و انتقالات بانکی؛
 • پرداخت موبایلی؛

7. قبل از افتتاح فروش آنلاین، اطمینان حاصل کنید که پشتیبانی به درستی کار می کند

این یکی از نکات کلیدی هنگام برنامه ریزی کمپین بازاریابی اینترنتی خود برای جمعه سیاه است. اگر می خواهید روابط بلندمدتی با مشتریان خود ایجاد کنید، پشتیبانی حرفه ای و آموزش دیده یکی از مهم ترین موارد است. ناگفته نماند که بسیاری از مردم هنگام بازدید از یک تجارت الکترونیک ناشناخته برای اولین بار به کمک نیاز دارند.

قبل از فروش جمعه سیاه، بررسی کنید که آیا اطلاعات تماس شما صحیح است یا خیر، در مورد خط مشی بازگشت در فروشگاه خود بگویید، یک ربات چت ایجاد کنید و تمام سوالات اساسی را به آن اضافه کنید و مطمئن شوید که همه مدیران شما از تفاوت های ظریف کسب و کار آگاه هستند. شاید حتی بتوانید حمل و نقل رایگان را به عنوان جایزه ویژه جمعه سیاه ارائه دهید! رفتاری را که شایسته مردم است ارائه دهید.

8. تولید محتوا برای بلک فرایدی

وب سایت، بازاریابی اینترنتی و سئو بدون محتوا معنایی ندارد. لازم است که شما پیش از فرا رسیدن جمعه سیاه تولید محتوای ویژه این روز را انجام داده و به تدریج آن را پست کنید، چه در درون وب سایت خود چه به صورت رپرتاژ در سایت های دیگر. برای تولید محتوا می توانید از تجربه سال های گذشته خود برای این مناسبت استفاده کنید. همچنین لازم است که دست به یک تحقیق درباره کلمات کلیدی بزنید. عبارت بلند بیشتری به جای کلمات کلیدی کوتاه بکار بگیرید. خلاصه هر آنچه ممکن است کاربر در این روز جستجو کند می تواند موضوع تولید محتوای شما باشد. در پایان بهتر است که در صفحات شبکه های مجازی خود این محتوا را ترویج دهید. این مسئله هم برای سئو و هم برای تبلیغات این روز بسیار مهم است.

نکته دیگر مهم درباره محتوای جمعه سیاه مشخص کردن تفاوت و خدمت برتر کسب و کار شما برای این روز است. اگر به این موضوع فکر نکرده اید بهتر است که خلاقیت خود را هر چه زودتر به کار ببرید. مثلا من خوشحال خواهم شد اگر علاوه بر یک تخفیف خوب از خدمات ارسال رایگان و سریع نیز بهره ببرم.

9. فراموش نکنید که بعد از آن دستاوردهای خود را تجزیه و تحلیل کنید

اگر استراتژی تجارت الکترونیک خود را به درستی برنامه ریزی کرده اید، نتایج باید خارق العاده باشد! از تجزیه و تحلیل برای مقایسه اعداد معمول خود با اعدادی که در طول فصل فروش دریافت کرده اید استفاده کنید. ما به شدت توصیه می کنیم این معیارها را بررسی کنید:

 • ترافیک وب سایت؛
 • زمان صرف شده در برخی صفحات وب؛
 • تعداد تماس های دریافتی؛
 • منبع ترافیک (برای اینکه ببینید کاربران چگونه سایت شما را پیدا کردند)؛
 • کلمات کلیدی و عبارات جستجو؛
 • درصد مشتریان جدید؛
 • افزایش درآمد عمومی

با درک همه اعداد، برنامه ریزی استراتژی خود برای سال آینده آسان تر است، بنابراین این مرحله را نادیده نگیرید. موفقیت شما نزدیکتر از چیزی است که حتی تصورش را بکنید!

10. بررسی عملکرد وب سایت برای Black Friday

ما در دارکوب پیشنهاد می کنیم که وب سایت خود را حداقل هر شش ماه یکبار از نظر فنی و عملکرد سئو بررسی کنید. در طول زمان مشکلات متفاوتی در یک وب می تواند رخ دهد که از دید شما پنهان می باشد. مثلا لینک های خراب داخلی، صفحات متصل نشده به ساختار سایت، نقشه سایت ناقص و غیره. حتی سئو می تواند دچار مشکل شود مثلا از طریق بک لینک های اسپمی یا محتوای ضعیف که توسط موتورهای جستجو مورد جریمه قرار گرفته است. پس موارد زیر را بررسی کنید:

شرکت طراحی سایت و سئو دارکوب

11. آماده سازی گروه پشتیبانی

دوشنبه آخر نوامبر مانند جمعه سیاه یکی از روزهای مهم در تجارت الکترونیک است. تفاوت آن در اینجاست که این روز مخصوص حراج فروشگاه های آنلاین می باشد. خوب البته این روز در کشور ما هنوز به شهرت آنچنانی نرسیده است. اما روزهای حراجی این چنینی فرصتی هستند برای تمرین یک فروش بزرگ و پیچیده که نیاز به آماده سازی فنی و پشتیبانی فوری دارد.

در دنیای دیجیتال زمانی که کار ها طبق برنامه پیش می رود همه چیز ساده و سهل و الوصول به نظر می آید. اما زمانی که پروژه ایی عملیاتی می شود کوچکترین اشتباه می تواند کار را متوقف نماید. کسانی که تجربه کار پشتیبانی نرم افزار دارند با چنین وضعیت هایی به خوبی آشنایی دارند. معمولا در این روزها فشار کاری و روانی شدت می گیرد. برای همین شما برای پشتیبانی یک فروش بزرگ نیاز به گروه با تجربه و خونسرد دارید تا بتوانند مشکلات احتمالی را مدیریت کنند. و ما در دارکوب با سابقه بیش از 20 سال است که در صنعت وب آمادگی پشتیبانی وب سایت شما را داریم.

آیا هاست وب سایت توان سرویس دهی ترافیک جمعه سیاه را دارد؟

هاست نقش مهمی در سئو، سرعت و تجربه کاربری وب سایت دارد. همانطور که می دانید در روزهای حراج تعداد کاربران و زمان حضور آن ها در وب سایت به شدت افزایش پیدا می کند. برای همین، نسبت به شهرت و توان جذب مشتری به وب سایت ترافیک افزایش پیدا خواهد کرد. مسلم است که یک هاست اشتراکی، یا یک هاست غیر اشتراکی اما ضعیف توان خدمات دهی به ترافیک زیاد با سرعت مناسب را ندارد. برای همین وب سایت های فروشگاهی بزرگ علاوه بر داشتن هاست اختصاصی آن را بهینه کرده یا به بطور موقت نسبت به توان زیر ساختی آن را تقویت می کنند. این بهینه سازی و تقویت می تواند نسبت به نوع ساختار وب سایت و همچنین حجم ترافیک متفاوت باشد و کاری کاملا تخصصی بوده و نیاز به افراد حرفه ایی با تجربه دارد.

 جمع بندی موضوع

جمعه سیاه یک مناسبت ویژه است که بسیاری از مردم سالانه منتظر آن هستند، زیرا یکی از سودمندترین راه ها برای خرید اقلام از لیست علاقه مندی ها با قیمت های مناسب است. به عنوان یک جایزه، این یک راه عالی برای خرید تمام هدایای کریسمس بدون صرف تمام پول است. بنابراین، کسب و کارها باید برای این فصل شلوغ آماده باشند و وب سایت خود را برای یک تجربه مثبت مشتری بهینه کنند. امیدواریم نکات و ترفندهای کوچک ما به شما کمک کند تا مشتریان بیشتری را جذب کرده و تعامل مشتری خود را افزایش دهید.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز