تاکتیک های پیشرفته برای بهینه سازی برچسب عنوان سئو

نوشته شده توسط مرضیه نوایی لواسانی

آدرس کوتاه: https://sitedar.com/?p=4494

برای بسیاری از بازاریابان جستجو، برچسب های عنوان جزء اولین عناصر و ابزار های جستجو می باشد. درک سئو برای افزایش چشمگیر ترافیک و آگاهی از برند بسیار مهم است.

شاید در حال حاضر هزاران نفر به دنبال مطالب وب سایت شما و مشابه آن باشند. با رعایت تاکتیک های پیشرفته ی سئو می توانید به آنها در جستجویشان کمک کنید.

طبق گزارشات، 80% از ترافیک وب سایت ها با یک جستجو شروع می شود. به همین دلیل بهینه سازی برای موتور های جستجو یا همان سئو اهمیت زیادی دارد.

ماندن در صدر سئو تحقیقات و تجربیات زیادی را می طلبد. الگوریتم گوگل دائماً در حال تغییر و بروزرسانی است، به همین دلیل مهم است که از آخرین تغییرات و اخبار مطلع باشید.

مردم هر روز از گوگل استفاده می کنند. روزانه بیش از 3.5 بیلیون جستجو توسط موتور جستجوگر گوگل انجام می شود. طبق گزارشات، 78% مردم پیش از خرید یک محصول و یا سرویس در مورد آن در اینترنت تحقیق می کنند.

هنگامی که وب سایت شما شروع به رتبه بندی در اولین صفحات نتایج جستجوی گوگل می کند، دید بیشتری خواهید یافت. این به معنای ترافیک بیشتر، نرخ تبدیل بیشتر و در نهایت افزایش درآمد است.

قرار گرفتن در صفحه ی یک نتایج موتور های جستجوگر بسیار مهم است. 75% از کاربران حتی از صفحه ی یک خارج نمی شوند.

سه نتیجه ی ارگانیک اول، 60% از کل ترافیک جستجو را به خود اختصاص می دهند.

بسیاری از افراد فکر می کنند که بهینه سازی برچسب های عنوان سئو جزء تاکتیک های سئو برای افراد مبتدی می باشد.

انجمن سئوی MOZ توضیح می دهد که چرا برچسب های عنوان از اجزای مهم سئو، نه تنها برای افراد مبتدی بلکه برای متخصصین نیز می باشند و انجام درست آن می تواند ارزش و ترافیک زیادی را برای تجارت ها به دنبال داشته باشد.

در ادامه، این انجمن توضیح می دهد که چگونه می توان از طریق بهینه سازی برچسب عنوان نرخ کلیک و ترافیک وب سایت را افزایش داد.

چرا برچسب های عنوان مهم هستند؟

برچسب های عنوان، عناوینی هستند که در SERP نشان داده می شوند. این برچسب ها توسط یک عنصر HTML که عنوان یک صفحه را بر می گرداند، دیکته می شود. این برچسب ها طراحی می شوند تا به موتور های جستجو کمک کنند تا بتوانند محتوای صفحه را درک کنند. دلایل کلیدی وجود دارد که توضیح می دهند چرا برچسب های عنوان مهم هستند:

 • برچسب عنوان اولین چیزی است که یک کاربر هنگام جستجو می بیند

مردم ممکن است محتوای شما را نبینند و یا از آن به صورت گذرا بگذرند و بر چسب های متای شما به چشم آنها نیاید. اما هر کاربری که جستجویی انجام می دهد، مطمئناً برچسب عنوان را برای تصمیم شماره ی یک می بیند.

 • برچسب های عنوان یک عامل رتبه بندی هستند

انجمن MOZ طی سال های متوالی ارتباط بین سیگنال های برچسب عنوان و رتبه بندی را مورد مطالعه قرار داده است. طبق گزارشات، برچسب های عنوان بر نرخ کلیک تأثیر می گذارند. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، برچسب عنوان بیش از هر عنصر دیگری که در SERP نمایش داده می شود بر نرخ کلیک تأثیر دارد.

 • ترکیبی از علم و روانشناسی

حتی اگر برچسب عنوان به رتبه بندی شما کمکی نکند، هنوز هم می تواند یک نکته ی کلیدی برای ترغیب مردم به کلیک باشد. با استفاده از یک زبان و پیام درست، برچسب های عنوان می توانند در کنجکاوی جستجو نقش مهمی بازی کنند و پاسخگوی سؤالات کاربران باشند.

 • برچسب های عنوان برای آزمایش آسان هستند

شما می توانید برچسب عنوان را به راحتی تغییر دهید. برای این کار بایستی به کنسول جستجوی گوگل بروید و مجدداً آن را بازیابی کنید و دوباره URL را فهرست بندی کنید. می توانید تغییرات را در نتایج جستجوی گوگل ببینید. بعضی اوقات حتی در یک دقیقه می توانید این تغییرات ایجاد و مشاهده کنید. بعد از آن سئو کار ها طی چند روز آتی می توانند تأثیر تغییراتی که ایجاد کرده اند را ببینند. اگر نتیجه ی مطلوب را دریافت نکرده اید می توانید دوباره با انجام کارهای گفته شده از اول، مجدداً تغییراتی از نو ایجاد کنید.

رفتن به فراتر از اصول اولیه برچسب عنوان

برای مبتدیان در زمینه ی سئو که به تازگی شروع به کار با برچسب های عنوان کرده اند، یک سری قوانین عمومی وجود دارد. شپارد از اعضای انجمن MOZ می گوید: ما می دانیم که برای هر صفحه فقط یک عنوان می خواهیم، عنوان باید کوتاه و بین 50 تا 60 کاراکتر باشد، عنوان باید منحصر به فرد باشد و معنای آن در صفحات دیگر وب سایت شما نبایستی تکرار شده باشد.

یک سری بررسی های مهم دیگر می گویند که: از کلمات کلیدی هدف خود استفاده کنید (اما از پر کردن صفحه و عناوین از کلمات کلیدی پرهیز کنید) و یک کپی کامل بنویسید طوریکه پاسخگوی گزارشات و سؤالات کاربران باشد و آنها را به کلیک ترغیب کند.

چگونه برچسب های عنوان کاملی بنویسیم؟

شپارد از اصطلاح NPR استفاده می کند. برای کمک به هدایت پروسه ی فکر در پس نوشتن عناوین کامل لازم است از موارد ذیل پیروی کنیم:

N مخفف قابل توجه

P مخفف قول دادن

R مخفف مرتبط بودن

می باشد.

قابل توجه

در پر کردن عناوین نه تنها بایستی از کلمات کلیدی استفاده شود، بلکه عناوین باید به گونه ای نوشته شوند که کاربر را به کلیک ترغیب و تشویق کنند. اگر اینگونه نباشد، نتیجه ی مطلوب حاصل نخواهد شد.

قول دادن

وقتی یک عنوان وعده دهنده باشد درواقع به شما می گوید که بایستی منتظر چه چیزی باشید. این موضوع فراتر از استفاده از کلمات کلیدی برای برآورده کردن یک نیاز عاطفی می باشد.

هنگام نوشتن برچسب های عنوان، سئوکارها بایستی از یک زبان مناسب برای جلب رضایت کاربران از جستجویشان استفاده کنند. شپارد برای رسیدن به این مقصود 6 راه حل پیشنهاد می دهد:

 • آنها را غافلگیر کنید
 • آنها را هیجان زده کنید
 • آنها را تحت تأثیر قرار دهید
 • آنها را آموزش دهید
 • به آنها اطمینان دوباره دهید
 • به آنها کمک کنید

اگرچه انجام این کار ها شاید کمی سخت باشد، اما با انجام درست اینها می توانید نیاز های عاطفی کاربران را برآورده کنید و آنها را به کلیک ترغیب کنید.

مرتبط بودن

بدون ارتباط، مقوله های “قابل توجه بودن” و “قول دادن” می توانند به راحتی اهمیت خود را از دست بدهند. در واقع، کاربران به دنبال جستجو هایی هستند که به مقصود آنها مرتبط باشد.

خلاصه

دستورالعمل هایی برای موفقیت سیستماتیک

برای سئوکار ها این مهم است که درک کنند “تجربه” یک عنصر کلیدی برای موفقیت آنها در پر کردن برچسب های عناوین می باشد. تجربه به شما کمک می کند که متوجه شوید چه چیزی برای شما و مخاطبانتان مناسب است. برای این منظور لازم است ایده های مختلف را امتحان کنید. سعی کنید مدل NPR و 6 راهکار پیشتر گفته شده را پیاده سازی کنید و در نهایت بهترین برچسب عنوان برای افزایش ترافیک و نرخ کلیک را انتخاب کنید.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز