مطالب


تاثیر بک لینک edu بر سئو سایت

نوشته شده توسط

برای ارتقا کسب و کار و حرفه خود نمی توانید از تاثیر بک لینک ها مخصوصا دامنه های خاصی مثل بک لینک edu غافل شوید. در واقع بک لینک ها روشی برای معرفی کسب و کار شما به دیگران از طریق سایر وب سایت ها می باشند.

اما قبل از اینکه به تعریف بک لینک edu و تاثیر آن بر سئو وب سایت بپردازیم، بهتر است تا با معرفی کلی بک لینک آشنا شوید.

بک لینک چیست؟

بک لینک ها پیوندی هایی برای انتقال از یک وب سایت به وب سایتی دیگر می باشند. بک لینک ها باید قابل کلیک بوده تا از این طریق موتورهای جستجو آنها را بشناسند.

بکارگیری بک لینک ها روشی برای افزایش سئو وب سایت خواهد بود اما توجه داشته باشید که از هر بک لینکی نمی توان استفاده نمود.

بک لینک ها باید کیفیت بالایی داشته باشند تا بتوانند بر نتایج موتور جستجو گوگل تاثیر بگذارند. از طرفی این بک لینک ها تنها باید در وب سایت های مرتبط با وب سایت شما قرار گیرند در غیر این صورت تاثیری بر سئو وب سایت شما نخواهند داشت.

یکی دیگر از نکاتی که باید به هنگام استفاده از بک لینک ها به آن توجه نمود این است که برای افزایش رتبه وب سایت خود از طریق بک لینک، وب سایت هایی را انتخاب نمایید که معتبر باشند. در این صورت با افزایش تعداد بک لینک ها شاهد افزایش نرخ صعودی رتبه وب سایت خود خواهید شد.

تاثیر بک لینک edu بر سئو سایت

بک لینک edu چیست؟

مهم نیست که این بک لینک ها را با کدام نام EDU, edu,.edu, EDU TLDs می شناسید. بک لینک های وب سایت های edu، پیوندی های بسیار پرقدرت و با کیفیتی بوده که نشان دهنده اعتماد و ارزش می باشند.

استفاده از بک لینک edu می تواند حتی با سابقه ترین پیوند سازها را به وجد آورده و موجب شادمانی آن ها گردد. اما چرا بک لینک edu مورد توجه قرار گرفته و پیوندهای قدرتمندی را ایجاد می نماید؟

بک لینک edu به سادگی یک لینک ذکر شده از دامنه. edu می باشد. همانطور که میدانید این دامنه وب سایت های رسمی مدارس، دانشگاه ها و سایر موسسات می باشد. بک لینک edu تنها به یک دلیل مورد توجه و تقاضای افراد زیادی قرار گرفته اند.

اینگونه بک لینک ها می توانند موجب تقویت دامنه و اقتدار صفحه وب سایت شما گردند.

در حقیقت هر چه تلاش کنید تا بک لینک edu بیشتری کسب نمایید، اعتماد بیشتری از گوگل کسب خواهید کرد. زیرا این بک لینک ها موجب افزایش ترافیک، قدرت و رشد چشمگیر رتبه بندی شما در گوگل خواهند شد.

اما آنچه که درباره بک لینک edu اهمیت دارد این است که به دست آوردن بک لینک هایی با پسوند. edu چندان ساده نبوده و دارای مراحلی است.

منظور از به دست آوردن این بک لینک ها، ایجاد پیوند از وب سایت های معتبری نظیر هاروارد، MIT، پرینستون، برکلی، موسسه فناوری کالیفرنیا و سایر موسسات و کالج های مشابه می باشد.

بطور مثال شما برای دریافت اینگونه بک لینک ها نمی توانید با این وب سایت ها تنها به صورت آنلاین ارتباط برقرار کرده یا با آنها تماس حاصل فرمایید بلکه اخذ بک لینک هایی با پسوند. edu دارای مراحلی است که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

بک لینک edu چقدر ارزشمند است؟

بک لینک edu چقدر ارزشمند است؟

همانطور که در مطالب فوق نیز به آن اشاره شده، ارزش و اعتبار تمامی بک لینک های موجود با یکدیگر برابر نیست.

بطور مثال بک لینک هایی از یک انجمن ناخواسته در برابر پیوندهایی از یک وبلاگ معتبر در صنعت و حرفه شما از دید گوگل تفاوت های زیادی از لحاظ ارزش و رتبه بندی خواهند داشت.

به همین دلیل گوگل رتبه بالاتری به بک لینک edu در مقایسه با پیوندهایی از وبلاگ های مهمان اختصاص خواهد داد. در زیر به چند دلیل در این زمینه اشاره شده است.

محتوای علمی با کیفیت بالا را مشخص می نماید

همانطور که میدانید روز به روز بر تعداد وب سایت های تازه کار در فضای گوگل افزوده می شود بنابراین تشخیص محتوای باکیفیت و ارزشمند دشوار خواهد بود اما بک لینک هایی که در وب سایت های دانشگاهی واقع می باشند، قابل اعتمادتر و ارزشمند تر خواهند بود.

البته برخورداری از پسوند. edu تنها دلیل اعتماد گوگل نیست بلکه این حساسیت بیشتر در ارتباط با کیفیت محتواها خواهد بود.

وب سایت های EDU قدیمی هستند

طبق نظرسنجی و تحقیقات انجام شده توسط Orbit Media، طول عمر متوسط یک وب سایت 2 سال و 7 ماه خواهد بود یعنی پس از گذراندن این مدت به مرور منسوخ می شوند در نتیجه طی این مدت آنچنان عمر نمی کنند تا بتوانند شهرت و اقتدار بالایی از دید گوگل به دست آورند.

از طرف دیگر وب سایت های EDU به دلیل اعتبار و ارزش محتواها تا ده ها سال پابرجا خواهند بود. اینگونه وب سایت ها قدرت و ارزش بالایی در مقایسه با سایر وب سایت های متوسط در موتورهای جستجو خواهند داشت.

به همین دلیل دامنه های قدیمی طی چندین سال صفحات متعددی در فهرست گوگل ایجاد خواهند کرد.

وب سایت های EDU دارای تعداد زیادی بک لینک می باشند

دامنه هایی که دارای ارزش و رتبه بالایی می باشند، تمایل به پیوند زدن به منابع موجود در صفحات آموزشی می باشند. این موارد موجب افزایش دامنه و صفحه برای وب سایت های EDU می شود.

بک لینک edu از طرح های پیوند یا link schemes ایجاد نمی شوند

پس از روی کار آمدن الگوریتم های پاندا و پنگوئن، گوگل وب سایت هایی را که از طرح پیوند استفاده می کنند، سرکوب می نماید.

طرح های پیوند در واقع روش هایی برای خرید بک لینک در سایر وب سایت ها با هدف جابجایی و ایجاد تغییر بر روی رتبه بندی وب سایت می باشد. وب سایت هایی که بک لینک خریداری می نمایند، نه تنها به فکر ارتقای کیفیت محتوای خود نبوده بلکه تنها خواستار ارتقای رتبه بندی از روش های غیر استاندارد می باشند.

انجام طرح های پیوند در وب سایت های edu برای اسپمرها یا هرزنامه نویسان دشوار است چرا که آنها به خوبی تعدیل شده و اداره می شوند و علاوه بر دارا بودن استانداردهای محتوای بالا دارای دستورالعمل های دقیق ویراستاری نیز می باشند.

به همین دلیل است که وب سایت های آموزشی معمولاً مجازات موتورهای جستجو خارجی نیستند.

چگونه بک لینک edu ایجاد کرد؟

چگونه بک لینک edu ایجاد کرد؟

تمامی موارد ذکر شده در مطالب فوق دلیلی برای تاثیر بک لینک edu و ارزشمندی آنها می باشد. حال با توجه به دستیابی به اطلاعات مورد نیاز درباره تاثیر بک لینک edu، ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توان از این وب سایت ها پیوند ایجاد کنم؟

در این قسمت از مقاله چند روش ایجاد و به دست آوردن بک لینک edu در وب سایت های قدرتمند اشاره شده است.

صفحات منابع را پیدا کنید.

یکی از مکان هایی که می توانید از طریق آن رتبه بندی وب سایت خود را تغییر داده و به رتبه بهتری دسترسی پیدا نمایید، صفحات منابع می باشند. این صفحات منابع که به آنها صفحات پیوندهای توصیه شده نیز گفته می شوند، از بهترین مکان ها برای ایجاد پیوند و بک لینک edu می باشند.

آنچه که برای یافتن صفحات منابع مورد اهمیت است، نحوه جستجو شما می باشد. بطور مثال در صورتی که وب سایت شما وب سایتی در مورد سرمایه گذاری است، می توانید به صورت زیر جستجو کرده تا صفحات منابع ارزشمندی یافت نمایید.

site:.edu investing inurl:resources

این جستجوی ساده به شما کمک می نماید تا منابع و پیوندهای توصیه شده ای پیدا نمایید که در زمینه سرمایه گذاری بسیار مفید می باشند.

بورس تحصیلی ایجاد نمایید

برای اینکه بتوانید از این روش رتبه بندی وب سایت خود را ارتقا دهید نیاز است تا کمی سرمایه اولیه در اختیار داشته باشید. با کمک این روش شما می توانید به دانشجویان نیازمند که مستحق کمک هزینه تحصیلی می باشند، کمک نموده تا بک لینک edu خود را در وب سایت های مدارس یا سایر موسسات معتبر قرار دهید.

برای اینکه بتوانید یک بورس تحصیلی ساده ارائه دهید، دست کم به 300 تا 500 دلار نیاز خواهید داشت. با توجه به اینکه بک لینک edu می تواند موجب افزایش چشمگیر رتبه بندی سئو وب سایت شما شده و مخاطبان و مشتریان زیادی برای شما جذب نماید، این هزینه به عنوان یک سرمایه گذاری اندک در نظر گرفته می شود که می تواند در آینده سود زیادی برای شما ایجاد نماید.

در اکثر موارد تنها با ارائه بورس تحصیلی می توانید بک لینک معتبری از یک مدرسه یا موسسه دریافت نمایید. برای ارائه بورس تحصیلی تنها کافی است به جستجوی وب سایت آموزشی با یک صفحه اختصاصی که بورسیه های شخصی ثالثی ارائه میدهند، بپردازید.

آنچه که برای ارائه یک بورس تحصیلی مورد توجه است، این است که شرایط این نوع بورس کمی دشوار است چرا که تعداد بسیار اندکی دارای شرایط لازم برای بورس می باشند. بطور مثال شما تنها می توانید بورس تحصیلی را به افرادی ارائه دهید که نمره علمی بالایی کسب کرده و افت تحصیلی نداشته باشند. یعنی آنها به صورت مداوم نمرات عالی کسب کنند.

برای یافتن چنین وب سایت هایی تنها کافی است تا وب سایت های دانشگاهی پیدا کرده که بورسیه های تحصیلی خود را در یک صفحه اختصاص یافته لیست می نمایند. یکی از بهترین وب سایت ها برای ارائه بورس تحصیلی، UC Davis می باشد. اگر به دنبال وب سایت های بیشتر می باشید می توانید از طریق روش زیر، وب سایت های دانشگاهی بیشتری یافت نمایید.

site:.edu “scholarships”

برای اینکه بتوانید وب سایت های اختصاصی تری پیدا کنید، می توانید جستجوی خود را محدود کرده و از کلمات کلیدی زیر کمک بگیرید.

 • بورس تحصیلی دانشگاه
 • پیوندهای بورس تحصیلی
 • لیست بورس تحصیلی
 • بورس تحصیلی خصوصی
 • بورس های تحصیلی خارج از آژانس

از وبلاگ نویسان EDU کمک بگیرید

در سایت های آموزشی با توجه به اهمیت محتواهای منتشر شده در اینگونه وب سایت ها، وبلاگ نویسان متخصصی استخدام شده اند. معمولا این نویسندگان دارای محتوا هایی هم موضوع با موضوع وب سایت شما بوده که برای انتشار در وب سایت شما بسیار مفید می باشد. علاوه بر این مورد اکثر عموم مردم به این محتواهای منتشر شده در وب سایت های مذکور کم توجه می باشند.

شما می توانید از این فرصت استفاده کرده و به نفع خود از این محتواها کمک بگیرید. به این ترتیب که ابتدا وبلاگ نویسان را شناسایی کرده و سپس محتوایی مرتبط با موضوع خود پیدا نمایید.

سپس مقاله آنها را در یکی از پست های وبلاگ خود ذکر کنید. به عنوان مثال می توانید اینگونه بنویسید: من مقاله جالبی از [نام وبلاگ نویس] پیدا کرده که در وب سایت [آدرس وب سایت وبلاگ دانشگاه] منتشر شده بود که در آن درباره [موضوع] بحث می شود.

روش های ذکر شده تنها تعداد اندکی از روش های ایجاد بک لینک edu می باشند. در واقع برای ایجاد بک لینک edu باید کمی خلاق بوده و از فرصت ها نهایت استفاده را نمایید.

چگونه می توان از فرصت های ایجاد شده بک لینک edu را یافت نمود؟

روش های بالا تکنیک هایی برای یافتن بک لینک edu بود اما اگر خواستار پیوند سازی عمیق تر هستید، می توانید از روش های زیر کمک بگیرید.

Master Google Query Strings یا استاد رشته های Google Query

بهترین منبع برای یافتن منابع پیوند EDU، خود گول می باشد. تمامی صفحات از قبل در گوگل موجود می باشند بنابراین تنها کافی است کمی در یافتن آنها مهارت داشته باشید.

در مطالب ذکر شده چند نمونه رشته جستجو در گوگل برای شما ارائه شد. موارد زیر از جمله مثال های بیشتر با توجه به کلمات کلیدی می باشند.

 • site:.edu “niche specific keyword”
 • site:.edu “niche specific keyword” inurl:”secondary keyword”

از شبکه خصوصی یا اطرافیان خود بهره ببرید.

در برخی از مواقع بهترین راه برای اخذ یک بک لینک edu از یک وب سایت آموزشی، مراجعه به وب سایت Alma Mater می باشد.

افرادی نظیر همکلاسی ها، استادان قدیمی، اعضای هیئت علمی، دوستان و غیره که هم اکنون در گروه فارغ التحصیلان، رئیس دانشکده و یا غیره می باشند، می توانند در تهیه یک بک لینک به شما کمک نمایند.

تجزیه و تحلیل رقابتی EDU ایجاد نمایید.

تجزیه و تحلیل رقابتی فرآیندی است که می توانید منابع پیوند رقیب خود را جستجو کرده و تحلیل نمایید که آیا می توانید از همان سایت ها پیوند دریافت کنید و یا خیر؟

اگر وب سایتی مشابه وب سایت شما (رقیب شما) توانست با استفاده از محتوای پست در سایت EDU بک لینک ایجاد کند، دریافت پیوند از همان منبع با استفاده از محتوای برتر برای شما آسان تر خواهد بود.

به این طریق می توانید بک لینک eud معتبری یافت نمایید.

امید است با ارائه مطالب ذکر شده بتوانید بک لینک eud خود را پیدا کرده و یا ایجاد نمایید.

حفاظت شده: آموزش سایت آقای آصفی

نوشته شده توسط

این محتوا با رمز محافظت شده است. برای مشاهده رمز را در پایین وارد نمایید:

سئو کلاه خاکستری چیست؟

نوشته شده توسط

در دنیای بازاریابی اینترنتی، برای جلب توجه و اعتماد بیشتر کاربران، از سئو یا بهینه سازی برای موتور های جستجو به طور گسترده ای استفاده می شود. از آنجایی که احتمال کلیک بر روی وب سایت های اول در SERP بیشتر است، موتور های جستجو تلاش می کنند تا مرتبط ترین و محبوبترین وب سایت ها در رتبه های بالاتر قرار دهند. برای اینکه بتوانید جایگاه های بالاتر SERP را کسب کنید، بایستی راهکار های سئو را در وب سایت خود پیاده سازی نمایید.

آموزش نصب وردپرس (WordPress) روی سی پنل (cPanel)

نوشته شده توسط

قبل از اینکه به آموزش نصب وردپرس روی سی پنل بپردازیم، لازم است اطلاعاتی مقدماتی راجع به وردپرس و سی پنل داشته باشیم.

آشنایی با وردپرس (WordPress)

WordPress که در سال 2003 انتشار یافت، در ابتدا به عنوان یک سیستم انتشار وبلاگ ایجاد شد، اما خیلی زود برای پشتیبانی از انواع محتوای وب، برای مثال: انجمن ها، گالری های رسانه ای، سایت های عضویت، سیستم های مدیریت یادگیری (LMS) و فروشگاه های آنلاین تکامل و گسترش یافت.

وردپرس ساده ترین و محبوب ترین راه برای ایجاد وبلاگ یا وب سایت است. قدرت وردپرس 37.8٪ از کل وب سایت های موجود در اینترنت می باشد، یعنی بیش از 3 وب سایت از هر 10 وب سایت توسط WordPress طراحی می شوند.

WordPress، یک سیستم مدیریت محتوا یا CMS می باشد که از ویژگی های بارز آن می توان موارد زیر را نام برد:

 1. رایگان می باشد
 2. منبع باز (Open Source) است
 3. نوشته شده با زبان برنامه نویسی PHP
 4. جفت و جور با پایگاه داده MySQL یا MariaDB

هم اکنون وردپرس توسط بیش از 60 میلیون وب سایت استفاده می شود، این بدان معناست که WordPress یکی از محبوب ترین انواع سیستم مدیریت محتوا است.

پوسته یا Theme وردپرس، مجموعه ای از قالب هاست که از آن برای نحوه ی نمایش و چینش اجزای مختلف و ظاهر صفحات وب سایت استفاده می شود. پوسته های رایگان متنوعی در اینترنت برای WordPress موجود هستند.

برای شروع به کار، WordPress باید روی وب سرور نصب شود. همچنین می توان بخشی از یک سرویس میزبانی اینترنت مانند WordPress.com یا کامپیوتری که بسته ی نرم افزاری WordPress.org را اجرا می کند، برای این کار استفاده گردد تا بتوانند به عنوان میزبان یا هاست شبکه، در نوع خود عمل کنند. البته ممکن است از کامپیوتر های محلی یا Local برای آزمایش و یادگیری کاربر نیز، استفاده شود.

آموزش نصب وردپرس روی سی پنل بصورت گام به گام

آشنایی با سی پنل (cPanel)

سی پنل یک کنترل پنل برای میزبانی وب است یعنی به بیان ساده تر، نرم افزاری است که مدیریت سرور میزبانی وب را تسهیل می کند. سی پنل، رابط گرافیکی (GUI) و ابزارهای اتوماسیون را برای ساده سازی روند میزبانی وب سایت، برای صاحب وب سایت یا کاربر نهایی طراحی کرده است.
cPanel بخشی از یک مجموعه ی نرم افزاری به نام cPanel & WHM است که امکاناتی را برای مدیران، فروشندگان و دارندگان وب سایت ها فراهم می کند تا جنبه های مختلف مدیریت وب سایت و سرور را از طریق یک مرورگر وب، کنترل کنند. cPanel از طریق HTTPS در پورت 2083 قابل دسترسی است.
آخرین نسخه ی cPanel & WHM از نصب در CentOS ،Red Hat Enterprise Linux (RHEL) و CloudLinux OS پشتیبانی می کند. پشتیبانی مبتنی بر برنامه شامل Apache ،PHP ،MySQL ،PostgreSQL ،Perl و BIND (DNS) است. پشتیبانی مبتنی بر ایمیل شامل خدمات POP3 ،IMAP و SMTP است.
پس از نصب، cPanel & WHM به راحتی قابل حذف نیست. cPanel & WHM بیان می دارد که بهترین راه برای حذف، از طریق قالب بندی مجدد سرور است.

نحوه ی نصب وردپرس در Cpanel

برای نصب وردپرس در Cpanel به موارد زیر نیاز داریم:

 1. یک نام دامنه، به عنوان مثال: www.yourdomain.com
 2. میزبانی وب که از cPanel ،PHP و پایگاه داده MySQL پشتیبانی می کند.
 3. نام کاربری و پسورد Cpanel.

دو روش برای نصب وردپرس در cPanel وجود دارد. اولین روش، یک روش نصب اتوماتیک و دیگری روشی دستی می باشد. شما می توانید WordPress را به راحتی از هر دو روش نصب کنید، بنابراین شروع می کنیم.

نحوه ی نصب وردپرس در سی پنل با استفاده از softaculous (روش اتوماتیک)

در این روش خودکار، به راحتی خواهید فهمید که چگونه وردپرس را در cPanel، با استفاده از نصب کننده ی اسکریپت Cpanel نصب کنیم.

مرحله 1: وارد حساب سی پنل شوید.

مرحله ی اول نصب وردپرس روی سی پنل در روش اتوماتیک

با آدرس مستقیم www.yourdomain.com/cpanel وارد حساب cPanel خود شوید و یا می توانید از اکانت ارائه دهندگان هاستینگ خود این کار را انجام دهید، سپس نام کاربری و پسورد خود را که هنگام خرید سرویس میزبانی، از ارائه دهنده ی هاستینگ دریافت کرده اید، وارد کنید. اگر وارد حساب cPanel خود شده اید، به مرحله ی بعدی بروید.

مرحله 2: نصب نرم افزار softaculous را جستجو نمایید.

مرحله ی دوم نصب وردپرس روی سی پنل در روش اتوماتیک

نرم افزار Softaculous را در داشبورد cPanel خود پیدا کنید (اگر نمی توانید آن را پیدا کنید، به دنبال روش دستی برای نصب سی پنل باشید). در داشبورد cPanel نصب کننده ی اسکریپت را پیدا کنید یا در جعبه ی جستجو  softaculous را جستجو کنید. نصب کننده ی اسکریپت در زیر تمام برنامه هایی که اسکریپت Cpanel پشتیبانی می کند نشان داده می شود، WordPress را پیدا کنید و بر روی نماد آن کلیک کنید.

مرحله 3: نام دامنه ی خود را وارد کرده و پروتکل خود را انتخاب کنید.

مرحله ی سوم نصب وردپرس روی سی پنل در روش اتوماتیک

اکنون صفحه ی توضیحات، مربوط به نسخه ی وردپرسی که می خواهید در وب سایت خود نصب کنید نشان داده می شود، بر روی دکمه ی نصب کلیک کنید. سپس صفحه ی تنظیمات نرم افزار را می بینید. ممکن است سردرگم شوید که پروتکل چیست! اگر گواهی SSL در دامنه ی خود دارید، https: // www را انتخاب کنید و اگر SSL در دامنه ی شما نصب نشده است، http: // www را انتخاب کنید.

نگران نباشید بعدا می توانید گواهی SSL خود را نصب کنید و پروتکل خود را با یک کلیک تغییر دهید. اکنون نام دامنه ی خود را به این شیوه yourdomain.com وارد کنید. Directory را خالی بگذارید مگر اینکه یک زیر دامنه بخواهید نصب کنید.

مرحله 4: جزئیات وب سایت وردپرس را پر کنید.

مرحله ی چهارم نصب وردپرس روی سی پنل در روش اتوماتیک

توضیحات وب سایت خود را وارد کنید که بعدا در صفحه ی موتور جستجوی گوگل نشان داده می شود. سپس نام کاربری ادمین را وارد کنید، به یاد داشته باشید که این به عنوان شناسه ی ورود به سیستم، در صفحه ی مدیریت WordPress شما استفاده می شود. سپس پسورد ادمین را که بعدا به عنوان رمز ورود به داشبورد WordPress استفاده خواهد شد، وارد نمایید.

حالا ایمیل خود را وارد کنید که برای تغییر رمز ورود به پنل مدیریت WordPress استفاده می شود. سپس زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. اکنون از شما می خواهد تم ها و پلاگین را انتخاب کنید (این اختیاری است). روی دکمه ی نصب کلیک کنید، سپس نرم افزار softaculous داده های ارسالی شما را تأیید می کند و WordPress را روی وب سایت نصب می نماید.

مرحله 5: نصب را بررسی کنید.

مرحله ی پنجم نصب وردپرس روی سی پنل در روش اتوماتیک

پس از نصب، به صفحه ی تبریک منتقل خواهید شد و اطلاعات ورود به سیستم را که قبلا توسط شما پر شده است، نشان می دهد. با ورود به وب سایت WordPress خود از طریق آدرس  yourdomain.com/wp-admin، می توانید به داشبورد WordPress منتقل شده و نصب خود را بررسی کنید.

نحوه ی نصب وردپرس در سی پنل به صورت دستی

نصب وردپرس به صورت دستی نیز روندی آسان دارد و در این روش شما می توانید از جزئیات وب سایت، نام کاربری و پسورد پایگاه داده مطلع شوید.

مرحله 1: وارد حساب سی پنل خود شوید.

مرحله ی اول نصب وردپرس روی سی پنل بصورت دستی

با تایید ورود به سیستم، با آدرس مستقیم yourdomain.com/cpanel به حساب cPanel خود وارد شوید یا از لیست خدمات ارائه دهنده ی هاستینگ، به مراحل زیر مراجعه کنید.

مرحله 2: پکیج وردپرس را دانلود کنید.

مرحله ی دوم نصب وردپرس روی سی پنل بصورت دستی

بسته ی WordPress را از http://wordpress.org/download دانلود نمایید. آن ورژنی را که می خواهید نصب کنید، انتخاب کرده و به مرحله ی بعدی بروید.

مرحله 3: فایل منیجر (File Manager) را در سی پنل پیدا کنید.

مرحله ی سوم نصب وردپرس روی سی پنل بصورت دستی

File Manager را در cPanel جستجو کنید. File Manager در یک برگه ی جدید باز می شود، سپس اگر اولین بار است که WordPress را نصب می کنید، به public_html بروید و همه ی موارد را در آن حذف کنید.

مرحله 4: وردپرس را در فایل منیجر آپلود کنید.

مرحله ی چهارم نصب وردپرس روی سی پنل بصورت دستی

فایل زیپ WordPress را که در مرحله ی 2 دانلود شده است، آپلود کنید. هنگامی که فایل آپلود و نوار وضعیت سبز می شود، File Manager خود را دوباره لود کنید. پس از آن بر روی فایل zip بارگذاری شده ی خود راست کلیک کرده و پس از خارج کردن از حالت فشرده سازی، فایل zip بارگذاری شده را حذف کنید. پوشه ی WordPress را باز کنید، آنگاه همه را انتخاب کرده و به “public_html” انتقال دهید و پوشه ی خالی WordPress را حذف کنید.

مرحله 5: یک پایگاه داده ی مای اسکیوال (MYSQL) ایجاد کنید.

مرحله ی پنجم نصب وردپرس روی سی پنل بصورت دستی

پایگاه داده ی MYSQL را در داشبورد cPanel پیدا کنید و سپس یک پایگاه داده ایجاد کنید. اکنون به پایین پیمایش کرده و MYSQL user را پیدا کنید، جایی که می توانید کاربر جدیدی اضافه کنید. نام کاربری و پسورد را وارد کرده و روی ایجاد کاربر کلیک کنید.

در قسمت بعد، به پایین پیمایش کرده و یک کاربر را به یک پایگاه داده اضافه کنید. برای این کار پایگاه داده و کاربر را انتخاب کنید و بر روی دکمه Add کلیک نمایید. اکنون همه ی امتیازات را علامت بزنید و روی ایجاد تغییرات کلیک کنید.

مرحله 6: بانک اطلاعاتی خود را به وردپرس متصل کنید.

مرحله ی ششم نصب وردپرس روی سی پنل بصورت دستی

پس از انجام تمام مراحل بالا به آدرس yourdomain.com بروید. سپس ویزارد راه اندازی WordPress را مشاهده خواهید کرد. روی Let’s go کلیک کنید. بعد از آن نام پایگاه داده ی خود را که در مرحله ی 4 ایجاد کردیم وارد نمایید، همچنین اطلاعات نام کاربری و پسورد را نیز ثبت کرده، به مرحله ی بعد بروید.

مرحله 7: نصب نهایی

مرحله ی هفتم نصب وردپرس روی سی پنل بصورت دستی

بر روی Run Installation کلیک کنید تا مراحل راه اندازی آغاز شود. اکنون عنوان وب سایت، نام کاربری (شناسه ی ورود به سیستم)، پسورد و پست الکترونیکی خود را ثبت نمایید. علامت گذاری موتور جستجو را بردارید و روی نصب وردپرس کلیک کنید.

مرحله 8: نصب وردپرس خود را بررسی کنید.

مرحله ی هشتم نصب وردپرس روی سی پنل بصورت دستی

ورود به داشبورد WordPress را با کلیک بر روی login یا آدرس yourdomain.com/wp-admin چک نمایید.

همانطور که ملاحظه نمودید، نحوه ی نصب وردپرس در cPanel یک فرایند بسیار آسان است که گام به گام برای شما توضیح داده شد. اکنون می توانید وب سایت WordPress خود را با اضافه کردن تم ها و پلاگین ها سفارشی نمایید.

 

رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس

نوشته شده توسط

برای مدیران وب سایت هیچ چیزی بدترین از این نیست که حین گشت و گذار در سایت خود ناگهان با صفحه سفید وردپرس مواجه شوند.

این صفحه که به صفحه سفید مرگ یا White Screen of Death (WSoD) معروف است، باعث می شود که سایت وردپرس شما هم برای ادمین ها و هم برای بازدیدکنندگان از دسترس خارج شود و چیزی جز یک صفحه سفید برای نمایش وجود نخواهد داشت.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود صفحه سفید وردپرس خیلی آزاردهنده و غیر قابل تحمل باشد، این است که این صفحه تقریبا هیچ اطلاعاتی در اختیار شما قرار نمی دهد تا به کمک آن بتوانید بفهمید ریشه و دلیل مشکل چه بوده است.

اما با این حال، مشکل سفید شدن صفحه وردپرس یک مشکل شایع است و اگر بسیار ناراحت کننده و آزار دهنده است،‌ اما راه حل هایی برای رفع آن وجود دارد. در این مطلب ما به چند مورد از کارآمد ترین راهکار ها برای رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس می پردازیم.

چرا صفحه وردپرس سفید می شود؟

این مشکل زمانی اتفاق می افتد که شما سعی دارید به یکی از صفحات وب سایت خود دسترسی داشته باشید اما ناگهان به جای صفحه مورد نظر، با یک صفحه سفید رو به رو می شوید. این که این صفحه چه پیامی را به شما نشان دهد، بستگی به مرورگری دارد که از آن استفاده می کنید.

در هر مرورگر پیام ارور (خطا) برای صفحه سفید متفاوت است. به عنوان مثال در تصویر زیر،‌ صفحه سفید وردپرس در مرورگر گوگل کروم را می بینیم. همان طور که می بینید گوگل کروم یک ارور HTTP 500 error را نمایش می دهد که پیام آن این است: «این صفحه کار نمی کند و توانایی رسیدگی به درخواست شما را ندارد.»

 

چرا صفحه وردپرس سفید می شود؟

حالا نگاهی هم می اندازیم به ارور صفحه سفید در مرورگر موزیلا فایرفاکس:

ارور صفحه سفید در مرورگر موزیلا فایرفاکس

همان طور که می بینید، در مرورگر فایرفاکس فقط یک صفحه سفید خالی دیده می شود. هیچ اطلاعات مفیدی یا اخطار هشدار دهنده ای وجود ندارد که شما را از علت مشکل آگاه کند. خود این موضوع باعث می شود تا مشکل صفحه سفید در وردپرس آزار دهنده تر شود.

مشکل صفحه سفید در وردپرس، تقریبا همیشه به دلیل ارورها (خطاهایی) در کد PHP و یا تحت فشار قرار گرفتن حافظه (مموری) اتفاق می افتد. دلیل شایع دیگری که باعث بروز این مشکل می شود، یک تم و یا پلاگین (افزونه) ناسازگار می باشد.

اگر مشکل به دلیل پلاگین ناسازگار باشد، به احتمال زیاد در قسمت فرانت اند وب سایت دچار مشکل می شوید اما قسمت ادمین وردپرس مشکلی نخواهد داشت. برای آن که سریعا پی ببرید که آیا داشبورد سایت شما کار می کند یا نه، تنها کافی است به این آدرس بروید ( به جای yourdomain، نام دامنه سایت خود را قرار دهید):

yourdomain.com/wp-admin

چگونه مشکل صفحه سفید وردپرس را برطرف کنیم؟

حالا به قسمت اصلی ماجرا می رسیم. چگونه مشکل صفحه سفید وردپرس را برطرف کنیم؟ طبیعتا وقتی با این مشکل در وب سایت خود مواجه می شوید، می خواهید هر چه سریع تر آن را رفع کنید تا بازدیدکنندگان و کاربران شما از دست نروند.

به همین دلیل ما در این مقاله ۷ راهکار موثر برای رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس را معرفی کرده ایم و توصیه می کنیم آن ها را به ترتیب امتحان کنید:

پلاگین های وردپرس خود را غیرفعال کنید

یکی از آسان ترین و در عین حال شایع ترین راهکار ها برای حل مشکل صفحه سفید وردپرس، غیر فعال کردن همه پلاگین (افزونه)ها است. در اغلب موارد،‌ یک سایت وردپرس به دلیل بروز مشکل در آپدیت پلاگین ها از کار می افتد.

اگر هنوز به بخش ادمین وردپرس خود دسترسی دارید، یک راه حل سریع برای غیرفعال کردن پلاگین ها از طریق داشبورد وجود دارد. در داشبورد خود همه پلاگین ها را انتخاب کنید و سپس روی Deactivate در منو بالک اکشن (تصویر زیر) انتخاب کنید.

حل مشکل صفحه سفید وردپرس

به این صورت همه پلاگین های شما غیرفعال می شوند. اگر این روش کار کرد و مشکل شما رفع شد،‌ حالا باید پلاگینی را که باعث بروز مشکل شد پیدا کنید.

برای این کار می توانید یکی یکی پلاگین ها را فعال کنید، بعد از فعال کردن هر کدام وب سایت را رفرش کنید. وقتی با فعال کردن یکی از پلاگین ها وب سایت از کار افتاد،‌ حالا شما خرابکار را پیدا کرده اید.

حالا که پلاگین مقصر پیدا شده، می توانید با توسعه دهنده پلاگین مورد نظر مکاتبه کنید و مشکل را اطلاع دهید و یا در بخش راهنمای پلاگین های وردپرس مشکل خود را مطرح نمایید.

اگر هم به داشبورد خود دسترسی ندارید، می توانید از یک پروتکل انتقال فایل (FTP) استفاده کنید تا به فایل های سایت خود دسترسی داشته باشید.

در پوشه wp-content در قسمت روت، پوشه plugins را پیدا کنید. نام این پوشه را به plugins_old تغییر دهید.

راهکار موثر برای رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس

اگر این روش جواب داد،‌ مشخص خواهد شد که مشکل از پلاگین های شما بوده است. حالا دوباره مانند روش قبل باید یکی یکی پلاگین ها را تست کنید تا ببنید کدام یک باعث بروز مشکل سفید شدن صفحه شده اند.

برای این کار، نام پوشه پلاگین ها را به حالت قبل برگردانید و وارد آن شوید تا به پوشه همه پلاگین ها به طور جدا جدا دسترسی داشته باشید. حالا پوشه مربوط به هر پلاگین را تغییر نام دهید و سایت را رفرش کنید تا خرابکار پیدا شود.

تم وردپرس را به حالت پیش فرض تغییر دهید

اگر پلاگین ها دلیل مشکل نبودند، ممکن است تم وردپرس شما باعث ایجاد مشکل شده باشد. برای پی بردن به این موضوع می توانید تم سایت خود را به حالت دیفالت (پیش فرض) تغییر دهید.

برای این کار، اگر به داشبورد خود دسترسی دارید به منو Appearance > Themes در داشبورد خود بروید. یکی از تم های پیش فرض وردپرس مانند Twenty Twenty را انتخاب و فعال کنید.

حل مشکل صفحه سفید وردپرس با غیر فعال کردن تم

اگر مشکل حل شد پس همه چیز تقصیر تم شما بوده است.

در صورتی که به داشبورد خود دسترسی ندارید، می توانید از همان راهی که در بخش قبل برای دسترسی به فایل های پلاگین ها ذکر شد، برای دسترسی به تم ها استفاده کنید. این بار پوشه تم را تغییر نام دهید:

غیر فعا کردن تم های وردپرس برای حل مشکل صفحه سفید

پس از آن وردپرس به شکل خودکار به آخرین نسخه از تم های پیش فرض تغییر ظاهر می دهد. اگر تم پیش فرضی ندارید،‌ می توانید آن ها را از فهرست تم های وردپرس دانلود و در پوشه تم ها آپلود کنید.

تم ها معمولا به دو دلیل ناسازگاری با سایت و یا آپدیت معیوب باعث ایجاد مشکل صفحه سفید وردپرس می شوند.

کش مرورگر و پلاگین وردپرس را خالی کنید

اگر به بک اند وب سایت خود دسترسی دارید اما در بخش فرانت اند با صفحه سفید وردپرس مواجه هستید، احتمالا مشکل از کش سایت شما باشد. برای رفع آن کش مرورگر خود را پاک کنید و همچنین اگر پلاگین کش وردپرس نصب کرده اید،‌ کش‌ آن را هم پاک نمایید.

راحت ترین راه برای پاک کردن کش پلاگین های بهبود کش وردپرس، استفاده از صفحه تنظیمات این پلاگین ها می باشد. در صفحه تنظیمات همه پلاگین ها یک گزینه Delete Cache در منو مربوط به کش وجود خواهد داشت که باید آن را کلیک کنید. مث تصویر زیر که مربوط به پلاگین WP Super Cache می شود:

خالی کردن کش مرورگر و سایت برای حل مشکل ارور صفحه سفید

اگر با پاک کردن کش سایت شما درست نشد، پس باید مشکل را در مورد دیگری جست و جو کنید. در ادامه دیگر موارد را معرفی می کنیم.

به حالت دیباگ سوییچ کنید

اگر با امتحان کردن راه های قبل مشکل شما حل نشد و به بخش ادمینی هم دسترسی ندارید، و یا اگر مشکل حل شد اما به دنبال ریشه یابی عمیق تر هستید، می توانید با استفاده از حالت دیباگینگ (عیب یابی) به دلیل اصلی مشکل پی ببرید. این حالت هر خطایی را که در سایت شما وجود داشته باشد نمایان می کند.

برای فعال کردن دیباگینگ، شما باید فایل wp-config.php وردپرس خود را باز کنید. درون آن خط زیر را پیدا کنید:

define( ‘WP_DEBUG’, false )

کلمه false را به true تغییر دهید و سایت را ریلود کنید. اگر این خط در فایل شما وجود نداشت، می توانید به شکل دستی آن را در قسمت بالایی سایت وارد کنید.

حالا در یک صفحه سفید جدید خواهید دید که اطلاعات بیشتری راجع به مشکل به شما ارائه می شود. با مطالعه این صفحه می توانید بفهمید مشکل از کدام قسمت سایت می باشد و برای رفع آن اقدام کنید.

اگر بعد از دیباگینگ هیچ ارور یا خطایی مشاهده نشد، احتمالا مشکل از هاست سایت شما می باشد. این احتمال وجود دارد که روی سرور شما دیباگینگ به خوبی اجرا نمی شود.

ظرفیت مموری خود را افزایش دهید

اگر راهکار های بالا جواب نداد و یا شما شاهد خطاهایی مربوط به ظرفیت مموری هستید، توصیه می کنیم تا مموری بیشتری را به اپلیکیشن خود اختصاص دهید.

برای این کار نیز مانند مورد قبل، می توانید از فایل wp-config.php استفاده کنید و کد زیر را وارد نمایید:

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’);

اگر این روش کار نکرد، چند گزینه دیگر در اختیار دارید. به عنوان مثال می توانید از فایل php.ini برای افزایش مموری استفاده نمایید.

برای این کار با استفاده از FTP به سرور خود وصل شوید. در مسیر روت سایت خود، دنبال فایل php.ini بگردید. سپس آن را باز نمایید و خط زیر را در هر جا از آن که می خواهید وارد کنید:

memory_limit = 64M

 اگر با این کار ها هم همچنان مموری کافی برای سایت وجود ندارد، احتمالا مشکل از یکی از تم ها یا اپلیکیشن ها است. به این صورت که یکی از این موارد از منابع بیش از حدی استفاده می کند که باعث فشار وارد شدن به مموری می شود.

در این صورت می توانید با استفاده از کمک یک دولوپر و یا کمک گرفتن از هاست خود، وضعیت منابع سایت خود را آنالیز کنید.

بروز مشکل صفحه سفید وردپرس

مجوز فایل ها را بررسی کنید

یکی دیگر از مسائلی که باعث می شود با مشکل صفحه سفید وردپرس رو به رو شوید، مسائل مربوط به مالکیت و مجوز ها است.

اگر چه که ممکن است بتوانید این مشکل را خودتان حل کنید، اما توصیه می کنیم در صورتی که تسلط کامل و تجربه کافی در این زمینه را ندارید از کمک افراد حرفه ای استفاده نمایید. چرا که در غیر این صورت ممکن است نقاط آسیب پذیری در سایت خود ایجاد کنید که مهاجمین می توانند از طریق آن ها به سایت شما آسیب وارد کنند.

وقتی در مورد مجوز های وردپرس صحبت می کنیم، سه قانون ساده وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنید:

 • فایل ها باید روی 644 یا 664 تنظیم شده باشند.
 • پوشه ها باید روی 775 یا 755 تنظیم شده باشند.
 • فایل wp-config.php باید روی 660، 600 یا 644 تنظیم شده باشد.

اگر دسترسی SSH به سرور خود دارید، می توانید با استفاده از دستورات زیر قوانین مناسب را اعمال نمایید. برای نوشتن این دستور ها از مسیر روت وردپرس استفاده کنید. دستور ها به این شکل هستند:

sudo find . -type f -exec chmod 664 {} +

sudo find . -type d -exec chmod 775 {} +

sudo chmod 660 wp-config.php

مشکلات آپدیت خودکار را بررسی کنید

گاهی وردپرس حین آپدیت خودکار با مشکلاتی مواجه می شود. اما در اغلب اوقات این مشکلات به شکل خودکار حل می شوند.

با این حال در مواردی نادر، این مشکلات می توانند باعث بروز صفحه سفید وردپرس بشوند. در این صورت این مراحل را برای رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس طی کنید.

به مسیر روت وردپرس خود بروید و دنبال فایل .maintenance بگردید‌ (ممکن است نام این فایل به شکل خلاصه نوشته شده باشد). کاری که باید بکنید این است که این فایل را پاک کنید و سایت را ریلود نمایید.

گاهی ممکن است که آپدیت وردپرس با موفقیت انجام شده باشد اما وردپرس نتوانسته باشد این فایل را به شکل خودکار پاک کند. در این صورت شما با پاک کردن دستی این فایل مشکل صفحه سفید وردپرس خود را حل کرده اید.

گاهی هم پیش می آید که آپدیت به شکل کامل انجام نشده است و باعث بروز صفحه سفید وردپرس شده است. در این صورت با پاک کردن فایل مذکور و ریلود سایت،‌‌ آپدیت دوباره از ابتدا شروع می شود و با کامل شدن آپدیت همه چیز به حالت عادی بر می گردد.

 

در نهایت باید بگوییم که اگرچه مشکل صفحه سفید وردپرس بسیار آزاردهنده و حتی گاهی ترسناک است،‌ اما با استفاده از روش های ذکر شده در این مطلب به احتمال بسیار زیاد می توانید این مشکل را حل نمایید.

همچنین سعی کنید با حالت دیباگینگ وردپرس بیشتر آشنا شوید. چرا که می تواند کمک بزرگی برای کشف دلیل اصلی تقریبا همه مشکلات وردپرس باشد.

اصول تولید محتوا برای سایت

نوشته شده توسط

وب سایت ها امروزه جزء لاینفک هر کسب و کاری شده اند. وب سایت ها با محتوای آنها شناخته می شوند. تولید محتوای خوب برای وب سایت می تواند کسب و کار شما را متحول کند.

منظور از تولید محتوا برای وب سایت، فرآیند برنامه ریزی و تولید محتوای مفید و مؤثر است که باید از طریق وب سایت در دسترس کاربران قرار گیرد.

طراحی پورتال تحت وب

نوشته شده توسط

پورتال های تحت وب مانند یک دریچه می مانند که کاربران از طریق آن می توانند وارد دنیایی از اطلاعات و مقالات شوند. پورتال ها می توانند جستجو کردن را برای کاربران ساده تر کنند. در واقع با طراحی پورتال می توان داده های پراکنده را در یکجا گردآوری و دسته بندی کرد. از آنجا که پورتال ها باعث کاهش هزینه های کاربران و بهبود روابط بین سازمانی در شرکت ها و مؤسسات بزرگ می شوند، از اهیمت زیادی برخوردارند.

چگونه طراحی سایت کنیم؟

نوشته شده توسط

طراحی سایت جنبه ها و نکات زیادی دارد. اگر می خواهید طراحی سایت کنید، ابتدا باید مهارت های پایه ای طراحی سایت را بدانید. یعنی اول از همه شما باید بر نحوه ی کدنویسی HTML و CSS تسلط داشته باشید. این دو زبان برنامه نویسی اساس طراحی سایت هستند. با کدنویسی HTML می توانید یک صفحه ی وب ایجاد کنید و با کدنویسی CSS می توانید صفحه ی ایجاد شده را زیباسازی کنید و از جلوه های بصری مورد علاقه تان در صفحه ی وب خود استفاده کنید.

حفاظت شده: نحوه درج محتوا در سایت sunchemic

نوشته شده توسط

این محتوا با رمز محافظت شده است. برای مشاهده رمز را در پایین وارد نمایید:


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد

دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد

دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد