بهترین ابزارهای طراحی سایت در سال 1397

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 
بهترین ابزارهای طراحی سایت در سال 1397

ما امروزه در دنیای طراحی وب سایت با سرعت حرکت می کنیم و همیشه ابزارهای جدید وجود دارد.  برای اینکه از این سرعت تکنولوژی جا نمانیم ، باید همیشه اطلاعات و ابزارهای خود را به روز کنیم. در این مقاله برخی از بهترین ابزارهای طراحی وب در سال 97 گفته شده است. برخی از این ابزارها برای دسکتاپ هستند و برخی دیگر برای باقی اپلیکیشن ها هستند.

ادوب XD

جدیدترین برنامه طراحی ادوب xd  است. این برنامه به عنوان یک جایگزین قوی  برای فتوشاپ است. زیرا طراحی آن به صورت خاص برای نمونه سازی و طراحی قالب ساخته شده است.

Xd به عنوان یک برنامه مک ساخته شده است و در نهایت برای ویندوز در بتا منتشر شد. در حال حاضر ادوب xd  به پای Sketch نرسیده است ولی مطمئنا در حال رشد است و دارای یک تیم اختصاصی است. این چیزی است که شما در سال 97 می خواهید تجربه کنید.

اپلیکیشن Sketch

Sketch بزرگترین رقیب ادوب در فضای طراحی است. سالیان زیادی افراد زیادی از فتوشاپ استفاده می کردند زیرا ساده ترین راه حل بود. این محصول ادوب ارزانترین محصول ادوب است و شما می توانید برای آن یک بار هزینه کنید.

Sketch همچنین منبع باز است که طراحان می توانند پلاگین های خود رادر آن منتشر کنند. این باعث می شود که هر نوع کار طراحی ، در آن آسان تر شود. 

نسخه Planet Control

planet  یک راه حل مدرن است. این نسخه به طراحان کمک می کند تا طراحی را به راحتی کنترل کنند. شما می توانید به راحتی فایل های خود را مدیریت کنید.

یکی از بزرگترین موانع این نسخه، خط کنترل است. اما با پلنت شما یک رابط گرافیکی دارید.

نسخه پلنت حتی یک طرح رایگان نیز ارائه می دهد تا ببینید آیا آن را دوست دارید یا خیر؟ هر کسی که طراحی را به صورت حرفه ای انجام می دهد با این نسخه می تواند در زمان خود صرفه جویی کند.

Principle

انیمیشن های UX و  UI  به طراحی مدرن تبدیل شده اند. در این نسخه چند برنامه وجود دارد که می توانید آن ها را انتخاب کنید. اما بهترین آن مک است. شما به راحتی می توانید فایل های اسکچری و یا PSD را به صورت  Principle وارد کنید و از عناصر آن به صورت انیمیشن استفاده کنید.

ابزار طراحی Figma

بسیاری از طراحان  ترجیح می دهند که طرح خود را ابتدا بر روی کاغذ ترسیم کنند سپس آن را به صورت نرم افزاری بر روی نمونه های دیجیتالی ترسیم کنند.

اما اگر دوست دارید که کل پروسه را به صورت دیجیتالی انجام دهید ، می توانید از نسخه FIGMA  استفاده کنید. این یک ابزار نمونه سازی قدرتمند است که در هر مرحله از فرآیند طراحی از تیم پشتیبانی حمایت می کند. شما می توانید طرح ها ، آپلود مدل ها و حتی CSS  ها را در داخل برنامه به اشتراک بگذارید.

فیگما یک ابزار طراحی رایگان است. اولین ابزاررابط برای همکاری است. سه ویژگی اساسی این ابزار: همکاری در زمان واقعی، شبکه های بردار و کنترل نسخه است.

ارائه دهنده (Presentator)

این یک ابزار همکاری منبع آزاد است که همه آنها در مرورگر شما به صورت مستقیم اجرا می شوند. می توانید در آن طرح های خود را به راحتی آپلود کنید و آن را با اعضای تیم به اشتراک بگذارید. 

شما می توانید تصمیم بگیرید که دسترسی ها را به کدام شخص بدهید یا ندهید. بنابراین ممکن است  برخی از افراد فقط دسترسی به خواندن داشته باشند و یا برخی دسترسی به نوشتن.

جریان وب (Webflow)

بحث های زیادی در مورد این نسخه وجود دارد و ممکن است که فکر کنید فقط یک سازنده بصری است. با این حال با این نسخه شما می توانید به طراحی، کد نویسی و راه اندازی هر پروژه که ساخته اید کنترل داشته باشید.

این نسخه خیلی بیشتر از یک نسخه تصویری ساده است. این ابزار واقعا یک ابزار دیجیتالی برای طراحان دیجیتالی است.

این به همراه یک CMS و میزبانی وب و دسترسی مشتری، برای طراحی وب به کار برده می شود.  احتمالا بهترین ابزار برای تمامی وب سایت ها نیست اما مطمئنا ارزش آن را دارد که آن را تست کنید.

Fontjoy

در این ابزار فونت ها جفت می شود. این ابزار رایگان یک کتابخانه کامل از فونت ها را مستقیما در گوگل وب فونت می کشد. سپس شما می توانید فونت مورد نظر خود را انتخاب می کنید که شامل اندازه، وزن و ارتفاع است.

بیشتر از این زمان خود را صرف هدر دادن فونت های مختلف در مرورگرها نکنید. تمام چیزی که شما نیاز دارید ، مجموعه ای از فونت ها است که می خواهید در این ابزار استفاده کنید.

FontBase

اگر شما با فونت های محلی بیشتر کار می کنید، بنابراین می دانید که دردسر کار کردن با فونت ها چقدر است. به همین دلیل بود که fontbase  به وجود آمد.

این یک ابزار 100% رایگان برای فونت است که در تمام 3 سیستم عامل اصلی اجرا می شود. این یک ابزار بصری برای تمام فونت های موجود در سیستم شما توسط مجموعه ای از فونت ها و پوشه های سفارشی است.

شما می توانید فونت ها را در اپلیکیشن وب فونت از کتابخانه گوگل بیرون بکشید.

فونت آیکون (Icon Fonts)

در حالی که از نظر فنی یک ابزار نیست ولی فونت آیکون، یک مجموعه ای بزرگ از ابزارهایی است که طراحان باید از آن استفاده کنند.

بیشتر طراحان ، فونت آیکون را به صورت رایگان ایجاد می کنند و آنها آن را آنلاین استفاده میکنند.

دیگر نیازی نیست که Font Awesome را به عنوان تنها کتابخانه آیکون قرار دهید.

بهترین نرم افزارهای وب سایت ساز

در اینجا چند ابزار را معرفی می کنیم که به شما در طراحی وب سایت کمک می کند. همه ابزارها کمک می کنند تا شما با سرعت بیشتری بتوانید کار خود را انجام دهید. اگر شما حرفه ای نباشید، ممکن است در انتخاب ابزار طراحی و یا توسعه به مشکل بخورید. ابزارهای طراحی وب، جریان کار را بهبود می بخشند باعث افزایش کارایی می شوند. بنابراین بهترین ابزارهای طراحی وب که میتوان از آنها استفاده کرد چیست؟

در زیر ابزارهای طراحی وب را فهرست می کنیم. که ما در اینجا به سه گروه اصلی آن را تقسیم بندی کرده ایم:

 • ابزارهای طراحی وب سایت برای مبتدیان
 • ابزارهای ضروری طراحی سایت
 • وب سایت سازهای کمکی

ابزارهای طراحی وب سایت برای مبتدیان

Wix.com

قیمت: رایگان

Wix  یک پلتفرم ساخت وب سایت به صورت درگ و دراپ است. این ابزار خدمات ساخت وب سایت شامل ثبت نام، مدیریت وب سایت و اصلاح را ارائه می دهد. کاربران برای ساخت وب سایت فقط نیاز به رابط کاربری دارند و حتی بدون دانش برنامه نویسی می توانند طراحی سایت انجام دهند. همه چیز به صورت اتوماتیک بر روی wix  انجام می شود. بنابراین کاربران می توانند به طور کامل بر روی طراحی بصری و ارائه محتوای وب سایت تمرکز کنند.

ابزار های ضروری طراحی وب سایت

ابزارهای نمونه سازی – Mockplus

قیمت: رایگان

هدف از طراحی وب، نمونه سازی بر اساس نیازهای کاربران است. برخی از ابزارهای نمونه سازی خوب در بازار، مانند Mockplus وجود دارد. این ابزار به عنوان یک ابزار نمونه اولیه برای بازار بین المللی ، نه تنها دارای عملکرد عالی در تولید برنامه موبایل بلکه هچنین در طراحی وب سایت، خوب است.

بنابراین چگونه نمونه اولیه Mockplus را ایجاد کنیم؟

مرحله 1: Mockplus را دانلود کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.

مرحله 2 : Mockplus را باز کنید و نوع پروژه وب را انتخاب کنید، سپس طول و عرض صفحه را تنظیم کنید. توجه داشته باشید که حداکثر ارتفاع صفحه 6000 پیکسل باشد.

مرحله 3: عناصر ضروری را از سمت چپ کتابخانه نرم افزار درگ و دراپ کنید.  عناصر ضروری شامل موارد زیرهستند:  دکمه ها، آیکون ها، جعبه های متن، تصاویر و غیره. پنل سمت راست پشتیبانی از تنظیم پس زمینه صفحه، فونت و اندازه فونت است.

مرحله 4: اضافه کردن تعامل برای اجزا خاص مانند لینک ها، صفحات لینک، لینک های پرشی و غیره.

مرحله 5: پیش نمایش، با انتشار پیش نمایش آنلاین html ، نوعی از پیش نمایش در Mockplus  است.

ابزار طراحی همه جانبه – فتوشاپ

اگر چه این ابزار رایگان نیست، ولی به عنوان یکی از ابزارهای رهبر در طراحی وب نباید نادیده گرفته شود.

در مورد فتوشاپ بخواهیم خلاصه بگوئیم، این یک ابزار متنوع برای هر نوع طراحی و نه فقط برای طراحی وب مورد استفاده قرار می گیرد. هدف آن ، استفاده از طراحی های گرافیکی است.

فتوشاپ ، علاوه بر تنظیم رنگ وضوح تصاویر و گرافیک خود به شما اجازه می دهد تا گرافیک کاملا قابل تنظیم را ایجاد کنید. به عنوان مثال، شما می توانید چندین عکس را به عنوان بخشی از پروژه ترکیب کنید و اطمینان حاصل کنید که همه آنها با استفاده از فیلترهای مختلف با یکدیگر ترکیب شده اند.

فتوشاپ یک ابزار کاملا مفید است. اگر می خواهید از آن برای رسیدن به اهداف طراحی وب سایت خود استفاده کنید باید مهارت های طراحی را داشته باشید.

وب سایت سازهای کمکی

Canva (رایگان)

این ابزار برای طراحی کارت های سفارشی، تصاویر وبلاگ و انواع مختلف رسانه های اجتماعی (مانند توئیتر، فیس بوک و غیره) مناسب است.

Zepline  (رایگان)

یک برچسب است و مناسب استفاده از ابزارهای کار تیمی برای طراحان است.

بهترین نرم افزارهای وب سایت ساز در سال 97

ساخت یک وب سایت همیشه نیاز به تجربه کافی در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی حرفه ای داشته است. اما امروزه به لطف وب سایت ساز ها، این کار را هر کسی می تواند انجام دهد.

اما مشکل این است که تعداد برنامه های ساخت وب سایت و اپلیکیشن ها بسیار زیاد است. به همین دلیل شاید انتخاب سخت شود.

معمولا یک سایت با ویرایشگر WYSIWYG ، سریع تر ، کارآمدتر و ساده تر ویرایش می شود. اما اگر می خواهید کنترل کاملی از هر جنبه از طراحی وب سایت و میزبانی سایت را داشته باشید، شما به یک وب سایت ساز دستکتاپ احتیاج دارید.

بنابراین اگر شما به دنبال ساخت وب سایت برای کسب و کار خود هستید، و می خواهید که با وب سایت سازهایی با ویژگی و امکانات بیشترآشنا شوید، در زیر ما بهترین وب سایت ساز ها را معرفی کرده ایم:

Weebly

این ابزار وب سایت ها را به صورت کاربرپسندانه و با استفاده از ویرایشگر   WYSIWYG می سازد.

این ابزار دو روش برای ساخت وب سایت به شما پیشنهاد می دهد. هر دو آن را به صورت آنلاین می سازد و هر دو به یک اندازه، سریع، در دسترس و بدون دردسر می باشد. ساده ترین راه این است که از سازنده ویرایشگر اصلی استفاده کنید. این ابزار قبل از ایجاد وب سایت از شما سوال هایی می پرسد تا بتواند به بهترین  نحو این کار را انجام دهد. محدودیت هایی برای سفارشی سازی وجود دارد اما تمرکز بر روی نتایج سریع است.

وردپرس

این ابزار ایده آل برای ساخت سایت های استاتیک، اوراق بهادار، فروشگاه های آنلاین و وبلاگ ها است.

دو نوع نسخه وردپرس وجود دارد، نوع پیچیده تر آن را می توانید از wordpress.com دانلود کنید و سپس آن را در فضای وب خود آپلود کنید و آن را با استفاده از نصب خودکار آنلاین نصب کنید. پس از آن شما می توانید قالب ها را سفارشی کنید و از افزودنی ها استفاده کنید تا سایت خود را بسازید. این کار ر ا بسیاری از وبلاگ نویسان و توسعه دهنگان وب انجام می دهند. اما گزینه ای ساده تر برای افرادی که نمی خواهند خود را با کدهای سخت  عذاب دهند، وجود دارد.

نسخه میزبان وردپرس به شما این امکان را می دهد تا سایت خود را در wordpress.com  ایجاد کنید. شما می توانید همه چیز را از یک وبلاگ و یا سایت عکس، به یک فروشگاه آنلاین کاملا جامع ایجاد کنید و تعدادی از قالب ها را انتخاب کنید.

اینکه آیا می خواهید یک سایت استاتیک ایجاد کنید و یا یک سایت وبلاگ سبک با محتوایی که مرتبا به روز رسانی می شود، ویرایشگرهای آنلاین وجود دارد تا بتوانید سایت های حرفه ای ایجاد کنید.

Incomedia WebSite X5

یک وب سایت ساز رایگان برای دسکتاپ است.  برخلاف وردپرس ، این ابزار یک وب سایت ساز دسکتاپ است. به این معنا که شما می توانید در وب سایت خود به صورت آفلاین کار کنید و برای ساخت وب سایت خود آزاد تر هستید.

طیف وسیعی از قالب های آماده برای انتخاب وجود دارد. یا شما می توانید طراحی خود را از ابتدا آغاز کنید. بعد از آن نقشه سایت را می سازید ، سپس سلسه مراتب سایت و نحوه اتصال آن به یکدیگر را نشان می دهید (این ویژگی است که در بسیاری از وب سایت ساز ها پیدا نخواهید کرد).

زمانی که این کار انجام می شود صفحات شما می توانند با استفاده از یک رابط کاربری درگ و دراپ آغاز به کار کنند.

CoffeeCup Free HTML Editor

ایده آل برای برنامه نویسی های دستی است. طیف وسیعی از ویژگی های قالب های هوشمند مانند تگ ها و پیشنهادات کد را دارند.

 این ابزار یکی از پر طرفدار ترین ابزارهای ساخت وب است که از cms  استفاده نمی کند.

جوملا

جوملا یک نام شناخته شده در دنیای cms  است. ممکن است به اندازه وردپرس محبوب نباشد. ولی دو گزینه محبوب را ارائه می دهد: ساخت سایت با استفاده از برنامه وب در  launch.joomla.org  و یا نرم افزار را از joomla.org  دانلود کنید و خودتان آن را میزبانی کنید. اگر گزینه دوم را انتخاب کنید، متوجه خواهید شد که رابط کاربری آن بسیار ارزانتر از وردپرس است. در جوملا منوها و گزینه های زیادی برای کار کردن وجود دارد .  وب سایت ساز جوملا تقریبا پیچیده است. راه های زیادی برای سفارشی سازی سایت در جوملا وجود دارد.

بهترین ابزار برای طراحی وب در سال 97
طراحی وب در حال تغییره و مرز بین طراح بودن و توسعه دهنده بودن هر روز داره بیشتر محو میشه، تا روزی برسه که دیگه مرز دقیق و مشخصی نداشته باشن و نشه وظایفشونو بشه از هم تفکیک کرد. مثلا دیگه ساخت مدل های استاتیک داره روز به روز بیشتر فراموش میشه و معمولا سرمایه گذارها و مشتری ها ترجیح میدن مدل واقعی دینامیک رو ببینن. مشتری بخاطر ظاهر طراحی و اینجور چیزها و توسعه دهنده هم بخاطر کدنویسی که بعدا در طول پروژه لازم میشه، شاید ترجیح بدهند که گاهی اوقات از برخی ابزارهای ساخت وب سایت استفاده کنند. برای همین امروز تصمیم گرفتم ابزار طراحی سایت رو براتون معرفی کنم. یکسری ابزار برای طراحی سایت بوجود اومده که همکاری بین شرکا رو تسهیل می کنه تا بتونن با کمک هم یه سایت استثنایی طراحی کنن.


چه صاحب سایت باشید یا کسی که دنبال یه راهی برای ساخت مدل و نمونست تا ایده هاشو با طراحش پیاده کنه، یا اگه طراح سایتی باشید که دنبال یه راه برای طراحی سایت های بهتر میگرده، در هر حال این ابزار به کارتون میاد و کارتونو راحت تر میکنه.
تو وب پره از ابزاری که تیم های طراحی میتونن ازش استفاده کنن این ابزار ها کمک می کنن هم طراحی های خاص تری داشته باشین و هم قضیه رو از زوایای دیگه هم ببینید و طرز فکرتونو درباره طراحی تغییر میده.

 • Pixate

پیکسیت فرایند ساخت برنامه های گوشی و طراحی سایت های موبایل-اول رو آسون تر می کنه، اون هم بدون اینکه بخواهید حتی یک کد بنویسید.
میتونید از کامپیوتر به iOS یا گوشی اندرویدتون وصل بشید و طراحی هاتونو انجام بدید. اینجوری میتونید از پشت همون صفحه کامپیوتر می تونید ببینید طراحی هاتون تو صفحه گوشی چه شکلی میشن. خوبیش اینه که پیکسیت رایگانه و جزء برنامه های گوگله.
دمو هایی که با پیکسیت ساخته میشن کاملا واقعین و تضمینی مشتری هاتون میتونن ایده ای که تو ذهنتون بوده رو تو دنیای واقعی ببینن.

 • Affinity

افینیتی محصول شرکت Serif زده رو دست فتوشاپ. فتوشاپ فقط تا 32 هزار درصد زوم می کنه، اما با افینیتی می تونید عکساتونو تا یک میلیون درصد زوم کنید. این ویژگی به درد کارهای هنری دقیق میخوره، چون می تونید باهاش حسابی نزدیک برید. یه ویژگی خاص دیگش اینه که تا 8 هزار مرحله میتونید undo کنید و عقب برگردید.
یه کار خوبی که افینیتی کرده اینه که همه این ویژگی های جدید رو با همون ظاهری که برامون آشناست طراحی کرده و چیزای حواس پرت کنشو مخفی کرده. تعجبی هم نداره اگه بگم این برنامه، پارسال بهترین برنامه مک شناخته شده بود. انگار فتوشاپ هم یه رقیب قابل پیدا کرده.
متاسفانه این برنامه رایگان نیست، و یکم برای ما ایرانی ها دردسر میشه.

 • Avocode

با آووکادو میشه خیلی راحت یه پل بین طراح ها و توسعه دهنده ها زد. می تونید طراحی هایی که تو فتوشاپ انجام دادید یا اسکچ هاتونو تو آووکادو باز کنید بدون اینکه عناصر و لایه هاش دست بخوره. پس اگه از اون دسته توسعه دهنده های front-end هستید که دنبال یه راه آسون میگردن تا کارشونو بریزن سر کدنویس های back-end، این برنامه به کارتون میاد.
طبیعت این برنامه طوریه که باهاش میتونید کارتونو یه جای مرکزی بذارید و همه با هم روش کار کنید و دیگه لازم نیست هر بار برای کارتون دنبال آخرین نسخه ای که همکاراتون اصلاحش کردن بگردید. این هم بگم که آووکادو هم تو ویندوز کار می کنه و هم تو لینوکس و iOS.
این برنامه یه نسخه 14 روزه رایگان داره و بعد از اون باید برنامه رو بخرید.

 • Antetype

این یه برنامه جدیده که میشه باهاش رابط کاربری های واکنش گرا طراحی کرد، هم برای سایت و هم برای برنامه ها. باهاش می تونید مدل های خیلی دقیقی بسازید. با این برنامه میتونید با تیمتون دقیقا رو چیزی که دارید میسازید کار کنید، اما نمیتونه جای توسعه دهنده هارو بگیره و اصلا همچین قصدی هم نداشته.
انتتایپ یه منبع ویجت هم در اختیارتون میذاره که میتونید خیلی راحت برای طراحی مدل هاتون ازش استفاده کنید. علاوه بر اون یه منبع از دستگاه های مختلف و طراحی های OS هم براتون فراهم می کنه که بتونید باهاش کارتونو شروع کنید. تو سایتش یه بخش انجمن مانندی هم هست که میتونید با بقیه کاربرهای انتتایپ در ارتباط باشید و برنامه هایی که لازم دارید رو از به هم معرفی کنید یا کیت هاتونو رد و بدل کنید.
این برنامه یه دوره رایگان ۳۰ روزه داره و بعد از اون باید برنامه رو بخرید.

 • Sketch

اسکچ از ۷ سال پیش که ساخته شد تا الآن میلیون ها فالوئر گرفته. سرعت پیشرفتش واقعا تحسین برانگیزه. مثلا تو آخرین ورژن اسکچ یک سری ابزار جدید برای گرید یا شطرنجی کردن و یه سری نمادها یا سیمبل های جدید معرفی شده به اضافه اینکه سیستم بارگذاری کار (export) هم ارتقا یافته.
اسکچ تو برنامش از منطق CSS استفاده کرده و برای همین هم خیلی راحتتر میتونید طراحی هایی که باهاش انجام دادید رو به CSS منتقل کنید. یه ویژگی به درد بخور دیگش برش یا قطعه بندی خودکارشه که سرعت طراحی/توسعه رو خیلی بالا میبره، و دیگه لازم نیست دستی برش بدید طوری که با هر کلیک میتونید یه برش 0.5x, 1x, 2x و 3x با انواع و اقسام فرمت ها (PNG, JPG, TIFF) درست کنید.
این هم مثل برنامه قبلی بعد از 30 روز باید خریداری کنید.

 • Atomic

اتومیک هم یه ابزار طراحی سایته که میتونید باهاش تو مرورگرتون، چه تو کامپیوتر و چه تو مک طراحی کنید و تو دستگاه های مختلف -حتی تو ساعت های اپل- به اشتراک بذارید. جون میده برای اینکه مدل هاتونو باهاش به مشتری ها و سهامدارا نشون بدید یا مثلا برای توسعه دهندتون یه نمونه از چیزی که میخواهید ساخته بشه رو بفرستید.
کارهایی که قبلا تو فتوشاپ یا اسکچ روشون کار کردید هم میتونید با اتومیک باز کنید. و بعد هم قبل از اینکه کاراتونو با مشتری یا تیمتون به اشتراک بذارید، میتونید یه سری عناصر تعاملی هم بهش اضافه کنید. اتومیک قابلیت های خوبی برای کارهای گروهی داره، مثلا میتونید خیلی سریع و بی دردسر کارتونو جمع کنید و با خود برنامه برای طراح یا مشتری بفرستید تا تأیید کنن. منتها این برنامه هم رایگان نیست.

 • IXPin

این برنامه یه ابزار طراحی یک مرحله ایه. یعنی از مرحله برنامه ریزی تا بازخورد گرفتن از مشتری و حتی فراتر از اون رو انجام میده. از رسم خط و خطوط ساده (وایرفریم) گرفته تا مدل های صد در صد تعاملی، همه با IXPin قابل انجامن.
با این ابزار هم میتونید روی طراحی های خودتون کار کنید و هم میتونید از نمونه های پیش ساخته خود برنامه استفاده کنید. علاوه بر این یه منبع از عناصر مختلف هم در اختیارتون قرار میده و میتونید ویژگی هایی که خیلی محبوبن و زیاد استفاده میشن رو تو طراحیتون استفاده کنید. مثلا جهت یاب های کشویی متحرک که تو سایت های موبایلی پرطرفدارن، یا فهرست های مخفی شونده و چرخ و فلکی متحرک. حتی میتونید با IXPin یه منوی ساده بسازید و ایده هایی که خودتون تو ذهنتون دارید رو بهش اضافه کنید تا یه فهرست کاملا منحصر به فرد با خلاقیت خودتون داشته باشید.
از نظر هزینه هم باید بگم که رایگان نیست.

 • Macaw

یه ابزار کدنویسی هوشمند طراحی وب برای کسایی که کد نویسی بلد نیستن. با مِکا میتونید خیلی سریع و راحت طراحی های ساده، پروتوتایپ یا حتی طراحی های پیشرفته تر رو انجام بدید. ظاهر مِکا شبیه فتوشاپه و اگه بلد باشید با گل سرسبد برنامه های ویرایش تصویر کار کنید، حتما از کار کردن با مکا خوشتون میاد.
همینطور که شما دارید کارتونو انجام میدید، مکا هم پایه های HTML و CSS های کارتونو تو پس زمینه میسازه. کدهایی که این برنامه مینویسه واقعا دقیق و معنی دارن. هرچند شاید به خوبیه توسعه دهنده های درگ و دراپ وردپرس نرسه، اما بهتون یه رابط کاربری مناسب ارائه میده تا بتونید بدون استفاده از قالب های وردپرس، طراحی سایت مورد نظرتونو توش نمایش بدید.
با مکا میتونید طراحی های کاملا واکنش گرا بسازید و طرح هاتونو تو دستگاه های مختلف نمایش بدید و ببینید تو هر دستگاهی چطور دیده میشه.

 • Marvel

مارول یه ابزار طراحی بدون کده که عکس ها و اسکچ هارو به مدل های تعاملی تبدیل می کنه طوری که هم مثل برنامه ها و سایت های واقعی میشن. میتونید برای عوض شدن عکس ها و اسلاید ها برنامه زمانبندی هم بذارید تا خودکار عوض بشن و بعد هم طراحی هاتونو تو دستگاه های مختلف و حتی ساعت های اپل ببینید.
اولی که برنامه مارول رو باز می کنید ازتون میخواد با دراپ باکستون وارد بشید تا برنامه بتونه فایل هایی که برای کارتون لازم دارید رو از دراپ باکس بگیره. بدیش همینجاست که مجبورید اگه اکانت dropbox ندارید یکی بسازید، وگرنه نمی تونید از مارول استفاده کنید.
قیمت های مارول متنوعه و ورژن رایگانش هم موجوده.

 • Webflow

ابزار وب فلو با رویکرد ساده ای مدل ها و طراحی هارو انجام میده به این صورت که ابزار طراحی رو کنار زده و به جاش یه کلکسیون از عناصر درگ و دراپ ارائه داده. در مجموع میشه گفت مشابه وردپرسه. در واقع وب فلو یه ابزار طراحی سایت و میزبانی و بخشی از سیستم مدیریت محتوا با همه (مثل وردپرس) که میتونید برای ساخت مدلهاتون ازش بهره ببرید.
به خصوص اگه وردپرس شده تنها ابزار کارتون یا همیشه فقط از وردپرس استفاده کردید، وب فلو به کارتون میاد و میتونید صفحات وب تعاملی و قالب هاتونو با این ابزار درگ و دراپ ساده طراحی کنید. به جز این، میتونید حتی طراحی هاتونو با دست برای وردپرس بازسازی کنید.
قیمت این ابزار هم مثل مارول، از رایگان شروع میشه.

 • Frontify

فرانتیفای یه نرم افزار تر و تمیزه که طراح ها میتونن باهاش برای پروژه هاشون راهنما درست کنن یا برندسازی انجام بدن. تو حوزه های مختلفی میشه با این ابزار کار کرد. برای همین اگه میخواید همه تیمتون هماهنگ با هم روی یک پروژه واحد کار کنن، میتونه ابزار ایده آلی باشه. من که میگم ارزش یه بار امتحان رو داره.
فرانتیفای علاوه بر اینکه یه ابزار برندسازیه، یه ابزار مدل سازی هم داره که اسمشو Workspace گذاشته و باهاش تیمتون میتونن طراحی هاشونو به اشتراک بذارن، درباره طراحی هم نظر بدن، تغییراتی که دیگران رو طرحشون دادن رو تأیید کنن یا باهاش کاراهاشونو آنلاین ارائه بدن. با فرانتیفای میتونید، خیلی راحت و شیک، فونت ها، رنگ ها و هرچیز دیگه ای رو برای کارهاتون به جا جمع کنید تا بعدا ازشون استفاده کنید.
این ابزار هم از رایگان داره تا ورژن های خریدنی.

 • Origami

اریگامی رو تیم فیسبوک ساختن و خودشون هم برای ساخت خیلی از محصولات شناخته شدشون مثل اینستگرام،  Rooms، Groups و Slingshot ازش استفاده کردن.
اریگامی رایگان ارائه شده، احتمالا فیسبوک میخواد ازش برای یه تجارت جدید استفاده کنه. اما متأسفانه در حال حاضر فقط برای iOS قابل استفادست. ایده پشت اریگامی این بوده که بشه باهاش مدل ساخت و کدهاشو برای مهندس ها فرستاد.

 • PowerMockup

این ابزار یه add-on برای پاورپوینته که باهاش پاورپوینت به یه ابزار طراحی سایت تبدیل میشه و احتمالا برای ارائه سخنرانی و همکاری با مشتری هایی که زیاد فنی نیستن چیز مناسبی باشه.
بیشتر از 800 رابط کاربری داره که هر کدومشون از از روی اشکال پاورپوینت ساخته شدن. میتونید خیلی راحت این عنصر ها رو فقط بکشید تو صفحه و رها کنید (درگ و دراپ). پاور ماکاپ به درد این میخوره که مدل هاتونو تو پلت فرم های رایجی که همه استفاده می کنن و بهشون اعتماد دارن، ارائد بدید.
این ابزار رایگان نیست اما میتونید برای امتحان یه مدتی ازش رایگان استفاده کنید.

 • Invision

اینویژن یه ابزار طراحی قویه که برای اینکه با مشتری هاتون کار کنید حرف نداره. میتونید باهاش خیلی سریع و آسون طرح های تعاملی بسازید و با مشتری یا تیمتون به اشتراک بذارید.معنی لغوی اینویژن به معنی گفتگو هست و روش اشتراک گذاری مدل ها با اینویژن میتونه خیلی رو مشتری تأثیر بذاره نسبت به وقتی که بخواهید یه PDF یا اسکرین شات از کار بفرستید.
میتونید تو خود برنامه درباره مدل هاتون با مشتری بحث کنید و با تیمتون رو مدل های همدیگه نظر بدید، یا برای کارهای خودتون حاشیه و تفسیر بنویسید. فرقی هم نمی کنه که عضو تیم باشید، رهبر طراحی، سرمایه گذار یا مشتری باشید.
این ابزار برای یک پروژه رایگانه.

 • Wire Flow

با این ابزار می تونید خیلی سریع تو گوشی خودتون کارهاتونو اسکچ بزنید. وقتی به کارهای متنوعی که میشه با وایرفلو انجام داد فکر کنید متوجه میشید که برای طراحی وب هم به درد میخوره.
میتونید باهاش یه رابط کاربری جدید رو امتحان کنید، یا تو جلسه ای که با یه مشتری دارید همونجا طرح های مد نظر رو تو گوشیتون اسکچ بزنید یا خیلی کارهای دیگه. وایرفلو فقط تو اندروید کار می کنه. هرچند که کد نویسی نمیخواد و طرح هارو بدون کد توش وارد می کنید اما طوریه که بازهم میتونید متوجه بشید برای عملی کردن طرحتون چه کدهایی باید استفاده کنید.  نذارید این قضیه کد نداشتن باعث بشه بیخیالش بشید، آخه واقعا برنامه خوبیه. ضمنا رایگان هم هست.

یه ابزار طراحی سایت خوب باید کمکتون کنه تا طرحتونو زودتر آماده کنید و بتونید با مشتری و تیمتون به اشتراک بذاریدش و مشکلاتی که معمولا آدمو پشیمون می کنه رو از سر راه برداره. حالا این طرح میخواد یه اسکچ ساده باشه یا مدل کاربردی، فرقی نمیکنه.
ابزارهایی که براتون معرفی کردم روی همکاری و ارتباط با مشتری و اعضای تیم تأکید داشتن و خیلی راحت با چند تا کلیک امکان حاشیه نویسی و نظر دادن رو براتون فراهم کرده بودن.
اگه فکر می کنید کار با این ابزار براتون سخت و زمانگیره چرا با ما تماس نمی گیرید و نمی گید دقیقا چی میخواید؟ تیم ما خوشحال میشن با شما همکاری داشته باشن.

طراحی سایت دارکوب
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی