تأثیر عکس بر روی سئو

نوشته شده توسط مرضیه نوایی لواسانی

آدرس کوتاه: https://sitedar.com/?p=4365

4.4/5 - (14 امتیاز)

جان مولر از اعضای تیم گوگل اظهار داشت، تأمین عکس ها و رتبه بندی ها یک نقطه ی شروع برای فکر در مورد استفاده از عکس ها برای سئو می باشد.

عکاسی سهام

به طور معمول، منظور از عکاسی، تهیه ی عکس ها و تصاویری تحت یک مجوز پرداختی و یا رایگان و بدون حق امتیاز می باشد. این بدان معناست که یک شرکت که مجوز دارد به یک عکاس و یا یک آژانس تولید کننده ی عکس مبلغی را پرداخت می کند و به آنها اجازه و امکان استفاده ی آزادانه از عکس ها را می دهد و آنها این حق را دارند که تحت این مجوز از عکس ها استفاده کنند.

آژانس های عکاسی تحت یک مجوز حق فعالیت دارند. این مجوز به آژانس های عکاسی و عکاسان این اجازه را می دهد تا در مورد نرخ ها، اندازه ی تصاویر و تعداد دفعاتی که عکس ها می توانند استفاده شوند، نسشت و گفتگو داشته باشند.

آنچه که در مورد عکس ها و سئو بایستی بدانیم

وقتی به فاکتور های سئوء مرتبط به عکس ها نگاهی بیاندازیم، متوجه خواهیم شد که گوگل قادر به خواندن منبع عکس ها و یا برچسب گذاری عناوین عکس هایی که شما استفاده کرده اید، نمی باشد.

موارد و عوامل دیگری در رابطه با عکس ها وجود دارند که الگوریتم جستجو به آنها نگاه می کند. به عنوان مثال، تصاویر بایستی بهینه سازی شوند. این بدان معناست که تصاویر، سیگنال های مربوطه را به جستجو و بقیه ی صفحه منتقل می کند. این موضوع شامل نام عکس، متن alt، توضیحات و عنوان عکس می باشد.

صفحات وب سایتی که تصاویری دارند، در SERP بهتر ظاهر می شوند و حذف تصاویر کاهش شدید کیفیت محتواء را به همراه دارد. علاوه بر اینها، گوگل تصاویر برند خودش را به بقیه ترجیح می دهد. اما تا کنون در مورد اینکه چگونه سئو تصاویر را می خواند، صحبتی نشده است.

استفاده از تصاویر در صفحات وب باعث جذب مشتریان و افزایش نرخ کلیک یک سایت می شود. میزان جذب و درگیری مشتری قابل اندازه گیری می باشد. این موضوع بر اساس داده های منطقی سنجیده می شود و نه بر اساس پیوند ها.

نحوه ی استفاده از عکس ها در سئو

بهترین استفاده از عکس ها زمانی اتفاق می افتد که در نحوه ی استفاده از آن یک استراتژی وجود داشته باشد.

آیا تصاویر به طور دقیق بیانگر موضوع هستند؟

بعضی اوقات از تصاویر به طور استعاری استفاده می شود و این همیشه بهترین موضوع نمی باشد. به طور مثال استفاده از یک عکس خودرو مسابقه ای برای یک وب سایتی که در مورد نحوه ی موفقیت در مسابقه ی اتومبیل رانی توضیح می دهد، یک اشتباه است.

این تصاویر برای جذب مشتری و افزایش نرخ تبدیل و یا ترغیب کاربران به کلیک روی یک پیوند و یا بازدید از یک محصول به بهترین نحو بهینه نشده اند. استفاده از یک عکس الهام بخش می تواند تمام این خواسته ها برآورده کند و انتخاب بهتری باشد.

این یک استراتژی استفاده از یک عکس برای افزایش نرخ تبدیل می باشد.

آیا یک تصویر در یک قطعه ی برجسته خوب کار می کند؟

این یک امتحان خوب برای چگونگی ارتباط یک تصویر با موضوع است. بررسی تصاویر به کار رفته در قطعات برجسته یک راه خوب برای بهبود درک موضوع ارتباط یک عکس به موضوع صفحه می باشد.

استفاده از عکس های مرتبط به موضوع می توانند سودمند باشند و به همین دلیل بهتر است از تصاویر اصلی و یا بهبود یافته و بروزرسانی شده در صفحات وب استفاده شود.

آیا عکس ها به نرخ تبدیل کمک می کنند؟

پیشنهاد حرفه ای ها و متخصصین اینست که از عکس ها مرتبط و خوب استفاده کنید. استفاده از یک نوع خاص از عکس ها می تواند مخاطبین مربوط به همان دسته از عکس ها را جذب می کند. اینگونه احتمال افزایش نرخ تبدیل افزایش خواهد یافت.

نحوه ی بهینه سازی تصاویر برای جذب کاربر

اگرچه بهینه سازی تصاویر به تنهایی نمی تواند صفحه ی شما را در صدر صفحات بنشاند، اما باعث ارتقاء رتبه ی صفحه ی شما می شود. بهینه سازی تصاویر صفحه باعث می شود تا صفحه شما برای گوگل خواناتر شود.

شما بایستی از این تاکتیک های سئو مربوط به بهینه سازی تصاویر در وب سایت خود استفاده کنید:

 • استفاده از برچسب نام و برچسب alt
 • بایستی در نام پرونده از کلمات کلیدی استفاده کنید. اما برچسب ها و یا کلمات کلیدی را دو بار تکرار نکنید.
 • به عکس های خارج از صفحه پیوند بزنید.

قالب بندی

تصاویر بایستی از یک قالب باشند. مثلا، JPG و یا PNG و یا GIF. PNG یک تصویر با کیفیت تر در اختیار شما قرار می دهد. اما تصاویر PNG برای کشیدن خطوط و گراف ها بهتر هستند. تصاویر JPEG کیفیت پایینتری دارند اما جالب است بدانید برای عکاسی مناسب تر هستند.

تصاویر فشرده

برای کیفیت، تصاویر خود را از دست ندهید. می توانید آنها را فشرده کنید. تصاویر فشرده زمان بارگذاری وب سایت شما را بهبود می بخشد. در وردپرس، پلاگین هایی وجود دارند که این کار را برای شما انجام می دهند. تصاویر فشرده نشده، 21% از وزن صفحه را به خود اختصاص می دهند و تصاویر فشرده می توانند زمان بارگذاری صفحه را به طور چشمگیری کاهش دهند.

تنظیم ابعاد مناسب

ابعاد وب سایت شما به روشی که وب سایت شما را اشغال می کند، اشاره دارد. همه ی وبلاگ ها به عرض 720 پیکسل محدود می شوند. بنابراین عکس هایی که قرار است در یک صفحه بارگذاری شوند، هرگز نباید بیشتر 720 پیکسل باشند. اگر عکسی بیشتر از این حجم داشته باشید، مرورگر شما مجبور خواهد شد ابتدا کل عکس را بارگذاری کند و سپس آن را دوباره سایزبندی کند. این زمان زیادی را می طلبد و اگر شما از ابتدا این سایزبندی را به درستی را انجام دهید، مدت زمان بارگذاری یک عکس به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

سایز پرونده را کاهش دهید

گوگل سه ابزار منبع باز برای تنظیمات عکس های شما پیشنهاد می دهد. این ابزار ها باعث می شوند تا حجم تصاویر کمتر شوند.

نسبت های مختلف را تنظیم کنید

تنظیم نسبت تصاویر، روشی بسیار مفید برای ریسپانسیو بودن تصاویر شما می باشد. به طور مثال، اگر حجم تصویر شما 720 پیکسل باشد، با این روش عکس شما به خوبی و به طور مناسب در سایز مانیتور یک موبایل کوچک که تقریباً 320 پیکسل است، تنظیم می شود. تنظیم نکردن نسبت ها باعث هدر رفتن پهنای باند و تلاش های بسیاری می شود.

خلاصه

استفاده از عکاسی سهام، سئوی شما را خراب نمی کند. استفاده از یک استراتژی عکس می تواند به صفحه ی شما کمک کند تا ارتباط بهتر و نزدیکتری با موضوع بکار رفته داشته باشد. اگر عکس های وب سایت شما بهینه سازی شوند، نتایج بسیار سودمندی را به همراه خواهد داشت. از جمله جذب بیشتر کاربران و افزایش نرخ تبدیل و افزایش درآمد.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز