آینده بازاریابی اینترنتی در سال 2018 میلادی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 
آینده بازاریابی اینترنتی در سال 2018 میلادی

سال 2017 با فراز و نشیب های بسیار به پایان رسید و هم اکنون در سال 2018 هستیم. در این مقاله سعی داریم آینده بازاریابی اینترنتی را در سال 2018 پیش بینی نماییم تا از این طریق بتوانیم روش های بهتری را در جهت کسب و کار اینترنتی خود اتخاذ نماییم. در این سال شما می بایست برنامه ریزی مجدد برای بازاریابی اینترنتی و دیجیتال خود انجام دهید تا از هزینه و زمان خود بهترین نتیجه را بگیرید و تمرکز خود را بر آنهایی بگذارید که به روز تر بوده و در جوامع اینترنتی امروزی تاثیر بیشتری می گذارد.

 

بازاریابی اینترنتی چیست؟

صرف نظر از اندازه کسب  و کار شما، بازاریابی اینترنتی ارزان ترین و ساده ترین راه برای رسیدن به بازار هدف شما می باشد. ولی بازاریابی اینترنتی دقیقا چیست؟

تعریف بازاریابی آنلاین (بازاریابی اینترنتی)

به بازاریابی آنلاین همچنین بازاریابی اینترنتی، بازاریابی دیجیتال و دیجیتال مارکتینگ نیز گفته می شود. بازاریابی آنلاین فرآیند ترویج کسب و کار یا نام تجاری و محصولات و یا خدمات بر روی اینترنت با استفاده از ابزارهایی است که به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک می کند.

بازاریابی آنلاین یک اصطلاح بسیار گسترده است که شامل طیف وسیعی از تاکتیک ها و استراتژی های بازاریابی از جمله محتوا، ایمیل، جستجو، رسان های پرداخت و غیره است.

با این حال، امروزه اغلب بازاریابی آنلاین (بازاریابی اینترنتی) با "بازاریابی محتوا" هم خوانی دارد.

اما چرا؟

زیرا بازاریابی محتوایی همان بازاریابی آنلاین برای امروز و فردا است.

موسسه بازاریابی محتوا، بازاریابی اینترنتی را به صورت زیر تعریف کرده است:

"یک رویکرد بازاریابی استراتژیک که بر ایجاد و توزیع محتوای با کیفیت، با ارزش، مرتبط و  سازگار، تمرکز می کند تا بتواند مخاطبان را جذب کند و در نهایت موجب سودآوری شود."

نکاتی جهت استراتژی تبلیغات دیجیتالی کسب و کار شما

امروزه تبلیغات دیجیتال، جزء اصلی راهبردهای بازاریابی مدرن است. به این معنا که شما برای کسب و کار خود باید حتما استراتژی های دیجیتالی را در نظر بگیرید. این که آیا تجارت شما b2b است یا  b2c  تفاوتی ندارد، با اجرای صحیح تبلیغات دیجیتالی ، شما قادر خواهید بود تا حضور آنلاین خود را افزایش داده و در نهایت موجب افزایش فروش و سودآوری بیشتر خواهد شد. امروزه با توجه به رشد دستگاه های دیجیتالی،  بازاریابی آنلاین به شما کمک خواهد کرد که رشد کنید. با این حال باید بر روی تبلیغات خود به خوبی فکر کنید تا بتوانید از آن نتیجه خوبی بگیرید. هر چه کانال ها و عناصر پیام رسانی را بیشتر مورد توجه قرار دهید، بیشتر به نفع کسب و کار شما خواهد بود.

برای تعیین بهترین راه برای ایجاد و پیاده سازی دیجیتال مارکتینگ ، می توانید با متخصصان ما تماس حاصل فرمائید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. به منظور آشنایی بیشتر شما با دیجیتال مارکتینگ در زیر نکاتی گفته شده است:

خلق عناصر

 کسب و کار شما دارای عناصر بصری است که شما را از رقبای خود متمایز می کند. شما می توانید در بازاریابی اینترنتی خود از آنها استفاده کنید.  اینکه یک آرم یا یک لوگو و یا یک فونت خاصی داشته باشید ، می تواند شما را  از رقبایتان متمایز کند.  شما می خواهید مخاطبان خود را طوری جذب کنید که همیشه شما را به خاطر  داشته باشند.  خلق عناصر بصری منحصر به فرد و خلاقانه بازاریابی اینترنتی بسیار مهم است و این کار می تواند به شما کمک به سزایی کند.

عاقلانه فکر کنید و تصمیم بگیرید

هر کدام از پلت فرم های مورد استفاده در بازاریابی آنلاین، برای شما ارزش متفاوت خواهد داشت.  شما باید بتوانید تجزیه و تحلیل  کنید که کدام یک برای شما بهتر و مناسب تر است و مستلزم صرف وقت و هزینه بیشتر می باشد.

تحقیقات خود را انجام دهید

شما ممکن است با توجه به تجربه هایی که در گذشته در مورد بازاریابی دیجیتال داشته اید، ایده های خوبی داشته باشید. انجام کامل تحقیقات و داشتن ایده و اطلاعات، پیش از هر اقدامی برای شما بسیار مهم است. شما ممکن است  انتظار داشته باشید که مشتریان شما به طریق خاصی رفتار کنند . این کار مستلزم این است که قبل از انجام هر کاری وقت بگذارید و در مورد آن تحقیق کنید.

فرآیند خرید در بازاریابی آنلاین

درک فرآیند خرید در دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است. سعی کنید مخاطبان خود و آنچه که آنها در هر مرحله از خرید نیاز دارند را به خوبی درک کنید. گزینه های دقیق بسیاری برای بررسی تحلیل های خریداران در بازاریابی آنلاین وجود دارد. شما می توانید در هر مرحله ببینید که خریداران به  کدام قسمت سایت شما می روند و چقدر در آنجا زمان صرف می کنند. از این اطلاعات می توانید جهت تهیه استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید. تا بتوانید فرآیند های مفید وساده تری را ایجاد کنید.

مخاطبان هدف خود را بشناسید

به طور کامل مخاطبان هدف خود را بشناسید. چگونگی ارائه بهترین خدمات به بهترین نحو به آنها بسیار مهم است. شما باید قبل از اینکه بخواهید به آنها چیزی بفروشید، باید آنها ونیازهایشان را به خوبی بشناسید. این  یک گام مهم در استراتژی بازاریابی دیجیتالی است.

ادغام تمام کانال های بازاریابی

برای رسیدن به مخاطبان موثر، شما باید بتوانید پیام های صحیح داشته باشید. این به این معناست  که اطمینان حاصل کنید که آگهی شما در تمام سیستم عامل های مختلف یکپارچه شده است و کاربران می توانند آن را صرف نظر از پلت فرمی که در آن هستند می توانند به یک شکل مشاهده کنند.

بهینه سازی تبلیغات لیست محصولات

لیست تبلیغات محصولات، باید تمامی  عناصری را که کاربران می خواهند ببینند، داشته باشد. شما نمی خواهید که مشتریان بالقوه مجبور شوند که در مورد شما تحقیق کنند تا ریسک  از دست دادن آنها بالا رود. هرگونه اطلاعاتی که برای روند خرید مفید باشد می توانند شامل آن باشد.

کمپین بازاریابی دیجیتالی چیست؟

گاهی اوقات استراتژی بازاریابی دیجیتال با کمپین بازاریابی دیجیتال، اشتباه گرفته می شود. اما در اینجا می خواهیم بگوئیم که چگونه این را از هم تشخیص دهیم. همانطور که قبلا گفتیم، استراتژی دیجیتال شامل مجموعه ای از اقداماتی است که شما برای دستیابی به اهداف بازاریابی خود انجام می دهید. کمپین بازاریابی آنلاین شامل اقداماتی است که شما در استراتژی های خود برای رسیدن به اهداف خود انجام می دهید. به عنوان مثال ممکن است که تصمیم بگیرید که یک کمپین را برای به اشتراک گذاری برخی از محتواهای پرکاربرد خود در توئیتر یا فیسبوک به ایجاد کنید تا سود بیشتری از آن نسیب شما شود. این کمپین بخشی از استراتژی شما برای تولید منابع بیشتر است.

مهم است که بدانید که یک کمپین حتی اگر چندین سال هم به طول بیانجامد باز هم یک استراتژی نیست و در کنار سایر کمپین ها برای ایجاد استراتژی شما قرار می گیرد.

چند ویژگی از استراتژی بازاربی اینترنتی که شما نیاز دارید که بدانید

امروزه موضوع بازاریابی آنلاین بسیار داغ است. از آنجا که دیجیتال مارکتینگ بسیار محبوب است، شرکت ها هزینه های بسیاری را کورکورانه و بدون داشتن یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ صرف بازاریابی آنلاین می کنند.

برای ایجاد یک استراتژی موفق و سود آور برای بازاریابی اینترنتی، ابتدا باید فاکتورهایی که در حضور آنلاین شما نقش دارند را درک کنید.

هر استراتژی بازاریابی خوب با تحقیق و تجزیه و تحلیل خوب آغاز می شود. ابزارهای تجزیه و تحلیل زیادی وجود دارد اما بهترین آنها همان گوگل آنالیز است.  شما می توانید از این ابزار جهت درک اطلاعات جمعیت شناختی استفاده کنید.

چرا آنلاین مارکتینگ بسیار مهم است و به شما منفعت بسیار می دهد؟

زیرا از طریق کانال های الکترونیکی و ارسال نظرات مثبت، در مورد شرکت و محصولات و خدمات شما بازخورد به وجود می آید. بنابراین از این طریق است که مشتریان و افراد جدید شما را می شناسند. اما مواظب باشید! همانطور که این کار منافعی دارد ، معایبی نیز دارد. همانطور  که مشتریان راضی منفعت دارند، مشتریان ناراضی می توانند آسیب جدی به کسب و کار شما بزنند. بنابراین به عنوان صاحب کسب وکار همیشه نکات زیر را در نظر بگیرید.

تشویق به تعامل با رسانه های دیجیتال کنید

شما به راحتی می توانید از طریق رسانه های اجتماعی مشتریان جدید به دست آورید. هنگام انجام این کار اطمینان حاصل کنید که آنها را با توجه به منافع خود به گروه های مختلف مشتریان تقسیم بندی می کنید.

جلوتر از رقبای خود باشید

هر سال کسب و کارهای بیشتر و بیشتری روش های سنتی تبلیغات را رد می کنند و تمرکز خود را بر روی گوگل ادوورز و یا تبلیغات آنلاین و رسانه های اجتماعی و بازاریابی آنلاین متمرکزتر می کنند. به همین دلیل است که در این بازار رقابت سختی وجود دارد. زمانی که بخواهید شروع به این کار کنید به عنوان یک کسب و کار تازه وارد در این صنعت شاید نتوانید با آنها رقابت کنید ولی کاری که می توانید انجام دهید می توانید از ابزار گوگل آلرت برای نظارت بر رقبای خود استفاده کنید. این ابزار به شما این امکان را می دهد که محصولات و استراتژی های رقبای خود را و شیوه بازاریابی آنها را ردیابی کنید تا بتوانید از آنها چیزهایی یاد بگیرید و استراتژی های کسب و کار خود را بهبود ببخشید.

چند روش که می توانید بازاریابی دیجیتال خود را آغاز کنید

اغراق آمیز نیست که بگوئیم که در دنیای دیجیتال زندگی می کنیم. از این نظر حضور آنلاین شما در دنیای دیجیتال ضروری است. دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی آنلاین) آینده بازایابی در جهان است. بازاریابی اینترنتی مزایای بسیار بیشتری نسبت به بازاریابی سنتی دارد.  در اینجا می خواهیم راه های مختلف را که از طریق رسانه های دیجیتال جهت بازاریابی آنلاین می توانید استفاده کنید، را  بگوئیم.

بهینه سازی موتورهای جستجو (seo)

بهینه سازی موتورهای جستجو؛ وب سایت شما را تضمین می کند که سایت شما در موتورهای جستجو به خوبی دیده شود. گوگل به طور مرتب الگوریتم های خود را به روز رسانی می کند. بنابراین ممکن است بسیاری از روش های قدیمی ، منسوخ شوند. بنابراین شکی نیست که شما باید بر روی سئو خود بیشتر کار کنید.

بازاریابی موتورهای جستجو (sem)

بازاریابی موتورهای جستجو (Sem)  ،استراتژی جامع برای هدایت ترافیک به سمت کسب و کار شما است. از این رو ، از آن به عنوان بازاریابی پرداخت نیز یاد می شود.

Sem بسیار متنوع و پیشرفته است. بر اساس ساختار مدل کسب و کار شما ، ممکن است شما مدل ppc  و یا cpc  را انتخاب کنید.

پلت فرم های مختلفی برای sem وجود دارد. گوگل ادوورز و تبلیغات بینگ از همه محبوب تر هستند.

Sem همچنین شامل نمایش تبلیغات، بازاریابی سایت و بازاریابی موبایل و رسانه های اجتماعی هستند.

تولید محتوا

تحقیقات نشان می دهد که تولید محتوا با کیفیت یک روش قطعی برای بازاریابی آنلاین در سال 2018 است. تمام تغییرات اخیر در الگوریتم های گوگل مانند پاندا، پنگوئن و یا مرغ مگس خوار اشاره به این واقعیت دارد که محتوا مهمترین معیار برای دیجیتال مارکتینگ است.

محتوا می تواند در فرمت های مختلف عرضه شود. فرمت هایی که محتوا در آن عرضه می شود از جمله: وبلاگ ها، مقاله های سفید، کتاب های الکترونیکی، پرسش و پاسخ مقالات، انجمن ها ، اخبار، تصاویر، آگهی ها، فتوشاپ، پادکست ها ، ویدئو ها، فیلم ها ویا محتوا برای بلاگ ها و یا سایت های رسانه های اجتماعی است.

شما می توانید خلاقانه، محتوا را در هر  موضوعی ایجاد کنید. سپس آن را به طرز ماهرانه و به کسب و کار خود لینک دهید.

همچنین شما باید محتوای خود را برای سیستم عامل های مختلف سفارشی کنید. به عنوان مثال محتوا برای تلفن همراه باید واضح و کوتاه باشد.

همیشه به یاد داشته باشید، یک استراتژی موثر و جذاب، همیشه مخاطبان را به خود جذب می کند. محتوای خوب که به اشتراک گذاشته شده است همیشه می تواند برای نام تجاری و کسب و کار شما مفید باشد.

بازاریابی رسانه های اجتماعی (SSM)

 بازاریابی رسانه های اجتماعی، یکی از دلایل تلاش های sem برای شما است. این کار باعث جذب ترافیک زیاد به وب سایت شما از طریق سایت های رسانه های اجتماعی، مانند فیس بوک، توئیتر، لینکدین، گوگل پلاس و غیره می شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، محتوای خوب به اشتراک گذاشته شده، باعث جذب ترافیک می شود. بنابراین محتوا را برای سیستم عامل های مختلف اجتماعی ، ایجاد و سفارشی کنید. شما باید روزانه 5 الی 6 بار با مشتریان خود در ارتباط باشید.  تلاش های ssm می تواند برا ی جذب ترافیک برای وب سایت شما مفید باشد.

آینده بازاریابی دیجیتال

اینکه آیا  شما در دنیای دیجیتال مارکتینگ گم شده اید و یا به دنبال راهی برای شیرجه زدن در آن هستید، چشم انداز بسیار متنوع و دائما در حال تغییر می باشد. ولی چیزی که لازم است این است که همیشه در حال تغییر و رشد باشید.

 در سال 2018 ، تمرکز بر سطح کاملا جدید از ux  در عرصه بازاریابی دیجیتال است. با تمرکز بر تجربه مشتریان ، تبلیغات می تواند بسیار هدفمند شود.

در اینجا مهمترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال، ذکر شده است. اینها پایه و اساس بازاریابی دیجیتال در سال 2018 هستند.

روند های بازاریابی دیجیتال در سال 2018

در زیر برخی از روند های مهم بازاریابی دیجیتال که در سال 2018، در پیش رو خواهد بود گفته شده است:

Chatbots  : بسیاری از شرکت ها شروع به استفاده از چت بات به عنوان بخشی از تیم های خدمات مشتری خود می کنند. آنها کارآمد و مقرون به صرفه هستند و می توانند حمایت واقعی از کارکنان انسانی را فراهم کنند.

تبلیغات ویدئویی:  امروزه این نوع بازاریابی به خصوص برای قشر جوان بسیار محبوب و مورد توجه شده است. تقریبا هر کسی که در خانه به اینترنت دسترسی دارد، یا حداقل به موبایل دسترسی دارد، می تواند از این نوع رسانه تبلیغاتی استفاده کند. این روند تبلیغات در ده سال اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در سال گذشته تقریبا 90 درصد از همه محتواهای به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران به شکل فرم های ویدئویی بوده است.

شخصی سازی: با شخصی سازی بدون شک، ترافیک زیادی به وب سایت شما جذب خواهد شد. شخصی سازی محتوا در سال 2017 ، به عنوان یک روند بازاریابی آغاز شد و هیچ نشانه ای سقوط آن هنوز به چشم نمی خورد. این نوع بازاریابی تجربیات خاصی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

اپلیکیشن های رسانه های اجتماعی:  هرکسی، به هرحال رسانه های اجتماعی را دوست دارد. نکته مهم این است که اکثر مردم این روزها به رسانه های اجتماعی دسترسی دارند . به همین دلیل آنجا مکان مناسبی برای فروش است. پیام رسان های اجتماعی یک مکان مناسب برای تبلیغات هستند.

Micro-moments: تلفن های همراه این روزها در همه جا هستند. امروزه همه آن را دارند و بدون آن به سختی می توانند زندگی کنند. در عصر دیجیتال که ما در آن زندگی می کنیم، به سختی کسی بتواند بدون گوشی های هوشمند و یا ابزار دیجیتالی زندگی کند. این لحظات به عنوان لحظات میکرو شناخته می شود و به سرعت در بین بازاریابان در حال گسترش و محبوب شدن، هستند.

تحقیق و تفحص

بهتر است علمی تر کار نموده و بر روی مشتریان خود و نیازهای ایشان بررسی بیشتری انجام دهید. قبل از شروع هر کاری نیازهای مشتریان خود را گردآوری نموده و در جهت رفع نیازهای ایشان برنامه ریزی نمایید. مطالب و ساختار وب سایت را به توجه به نیاز مشتریان خود ایجاد نمایید. تمامی جنبه های کاری خود را پوشش دهید تا سوالات کاربران در زمینه شغلی شما در وب سایت شما مرتفع گردد و کاربر وب سایت تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را از وب سایت شما به راحتی بدست آورد.

بازاریابی ویدئو

با توجه به افزایش سرعت اینترنت در سال های اخیر و مخصوصا سال 2018 کاربران اشتیاق بیشتری به رویت فایل های ویدئویی در محیط اینترنت پیدا نموده اند و با توجه به آنکه ویدئو و تصاویر یکی از بهترین راه هایی انتقال مطلب می باشد بازاریابی از طریق فایل های اینترنتی در محیط اینترنت بسیار رونق پیدا کرده است. امروزه به اشتراک گذاری ویدئو و بازاریابی از طریق آن یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی می باشد و با توجه به انتقال راحتر مطلب از طریق ویدئو نسبت به متن تاثیر بیشتری بر روی کاربران خواهد داشت.

سئو

سئو یکی از راه های بازاریابی از طریق وب می باشد که به عنوان بهترین روش بازاریابی اینترنتی به شما می آید و به طور کلی متمایز از قبل شده و هم اکنون برای آنکه در نتیجه جستجوهای موتورهای جستجو نظیر گوگل جایگاه مناسبی داشته باشید در کنار وب سایت خوب و بهینه سازی شده می بایست مطالب مناسب و همچنین برند خوبی داشت. گوگل هم اکنون ارزش بیشتری برای برندها در نظر می گیرد و هم اکنون به جای تمرکز بر کلمات کلیدی بهتر است بر روی معرفی شرکت خود به عنوان یکی از شرکت های مطرح در زمینه شغلی خود تلاش نمایید. برای رسیدن به این هدف در کنار داشت وب سایت خوب و سئو مطالب وب سایت نیز می بایست در جهت برند سازی مجموعه ارائه گردند. برای معرفی برند خود می بایست از تمامی روش های تبلیغات چه در محیط اینترنت و چه در خارج از آن بهره ببرید.

شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی بسیاری به وجود آمده اند که تقریبا هر کاربر در اینترنت عضو یکی از آنها می باشد و روز به روز کاربران جدیدی به این شبکه های اجتماعی اضافه می شوند و بنابراین عضویت و فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی بسیار مهم تر از قبل شده است. با توجه به حجم گسترده استفاده کنندگان از شبکه های اجتماعی و افزایش گسترده کاربران آن، تاثیر آن بر بازاریابی اینترنتی بسیار بیشتر از قبل می باشد. بنابراین برای آنکه بازاریابی اینترنتی موفقی داشته باشید به شما توصیه می گردد هر چه می توانید شبکه های اجتماعی خود را فعال تر نگاه دارید.

طراحی سایت دارکوب
افتخارات و مجوزها
  • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
  • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
  • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
  • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
  • دارای مجوز نشر دیجیتال
  • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
  • پروانه کسب و کارهای مجازی
  • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
  • دارای نماد اعتماد الکترونیکی