دیجیتال مارکتینگ چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ بازاریابی خدمات و محصولاتی است که از تکنولوژی دیجیتالی استفاده میکنند که عموما در اینترنت هستند ولی می تواند شامل تلفن های همراه تبلیغات نمایشی و دیگر رسانه های دیجیتال باشد.

توسعه بازاریابی دیجیتال از سال 1990 الی 2000 راه و روش کسب و کار هایی را که از تکتولوژی بازاریابی دیجیتال استفاده میکنند را به طور کلی تغییر داده است.

همانطور که سیستم عامل های دیجیتال به طور فزاینده ای در برنامه های بازاریابی و زندگی روزمره گنجانده شده است  و همانطور که مردم استفاده از لوازم دیجیتالی را جایگزین خریدهای سنتی کرده اند, بازاریابی دیجیتال در حال گسترش می باشد.

روش های بازاریابی دیجیتال مانند مانند بهینه سازی وب سایت، بازاریابی محتوا، بازاریابی رسانه های اجتماعی ،  بازاریابی تجارت الکترونیک ، بازاریابی محور داده  ،   بازاریابی تجارت الکترونیک،   کمپین بازاریابی ،اتوماسیون محتوایی, بازاریابی موثر  ، بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی ،   تبلیغات صفحه نمایش ، کتاب الکترونیکی ،بازاریابی مستقیم ایمیلی  و  دیسک های نوری و بازی ها  در  تکنواوژی تبلیغات ما بسیار مرسوم شده اند.

آخرین تحولات و استراتژی ها

یکی از تغییرات عمده ای که در بازاریابی سنتی اتفاق افتاد «ظهور بازاریابی دیجیتال» بود. این امر منجر به بازتولید استراتژی های بازاریابی به منظورجایگزینی این تغییرات در  بازاریابی سنتی شد .

از آنجا که بازاریابی دیجیتال وابسته به تکنولوژی است که همیشه و به سرعت در حال تغییرات است استراتژی های بازاریابی دیجیتال به سرعت در حال گسترش می باشد.

 برخی از مواردی که به بازاریابی اینترنتی مرتبط هستند عبارتند از : 

تقسیم بندی:

بیشترین تمرکز بر تقسیم بندی در بازاریابی دیجیتال قرار گرفته است، به منظور هدف قرار دادن بازارهای خاص در بخش کسب و کارهای b2b   و  b2c

بازاریابی نفوذگرا:

گره های مهم در جوامع مختلف شناسایی شده و به عنوان عامل تأثیرگذار شناخته می شوند. این موضوغ در حال تبدیل شدن به یک مفهوم مهم در هدف گیری بازاریابی دیجیتال می باشد.

ممکن است از طریق پرداخت تبلیغات به عامل های نفوذی دسترسی پیدا کنید. مانند تبلیغات تبلیغات فیس بوک یا Google Adwords  ,    یا از طریق نرم افزار CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) پیشرفته، مانند SAP C4C، مایکروسافت داینامیک، Sage CRM و Salesforce CRM.

در حال حاضر بسیاری از دانشگاه ها در سطوح کارشناسی ارشد، در استراتژی های تعامل برای نفوذگران تمرکز می کنند

تبلیغات رفتاری آنلاین:

تبلیغات رفتاری آنلاین تمرینی برای جمع آوری اطلاعات در مورد فعالیت آنلاین  کاربر در یک دستگاه خاص و در سراسر وب سایت های مختلف و غیر مرتبط به منظور ارائه تبلیغات متناسب با منافع و تنظیمات آن کاربر می باشد.

محیط همکاری:

 محیطی مشترک می تواند بین سازمان، ارائه دهنده خدمات فن آوری و سازمان های دیجیتال که  برای بهینه سازی تلاش میکند،

قرار بگیرد.

علاوه بر این، سازمان ها از مشتریان خود دعوت می کنند تا به آنها در نحوه  ارائه سرویس آنها کمک کنند. این منبع داده محتوی تولید شده توسط کاربر نامیده می شود.

 کانال ها:

بازاریابی دیجیتال توسط کانال های متعدد به عنوان یک هدف اصلی تبلیغ کننده برای یافتن کانال هایی است که منجر به حداکثر ارتباط دو طرفه کلی برای نام تجاری می شود

بازاریابی ایمیلی Email marketing :

بازاریابی ایمیل در مقایسه با دیگر اشکال بازاریابی دیجیتال ارزان قیمت است. این نوع بازاریابی  و ارسال منظم ایمیل به مشتریان می توانید مشتریان بالقوه بیشتری را به صورت وفادار نگه دارید 

اطلاع رسانی به مشتریان از طریق ایمیل و حتی زمانی که سایت شما را ترک کردند میتوایند ب ارسال ایمیل آنها را به سایت خود برگزدانید.

با این حال، این کانال ارتباطی ممکن کمی  باعث ناراحتی و تحریک به ویژه مشتریان جدید یا بالقوه شود بنابراین موفقیت در بازاریابی ایمیل وابسته به زبان و درخواست واضح  تصویری است

بازاریابی موتور جستجو Search engine marketing

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی Social Media Marketing

اصطلاح "بازاریابی دیجیتال" دارای تعدادی از جنبه های بازاریابی است زیرا کانال های مختلفی را که در میان آنها استفاده می شود، پشتیبانی می کند.

هنگامی که از کانال های رسانه های اجتماعی (فیس بوک، توییتر، پینترست، اینستاگرام، گوگل پلاس و غیره) استفاده می کنیم تا یک محصول یا خدمات را به بازار عرضه کنیم، این استراتژی به نام Social Media Marketing یا همان بازاریابی شبکه های اجتماعی نامیده می شود.

این  روش برای افزایش مقداربازدید یک سایت ساخته شده و اجرا می شوند به این صورت که با استفاده از سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی مقدار بازدید سایت را افزایش می دهد و توجه مشتریان را در وب سایت را به خود جلب می کند.

شبکه اجتماعی Social Networking

تبلیغات بازی Game advertising

تبلیغات درون بازی به عنوان "ورود محصولات یا علامت های تجاری در یک بازی دیجیتال تعریف شده است . این بازی به مارک ها یا محصولات اجازه می دهد تا تبلیغات خود را در بازی خود  و یا به شیوه ای ظریف و یا به شکل بنر تبلیغاتی قرار دهند. عوامل متعددی وجود دارند که آیا مارک ها در تبلیغ تبلیغات برند محصول خود موفق هستند که شامل: نوع بازی، پلت فرم فنی، تکنولوژی 3 بعدی و 4 بعدی، سبک بازی، سازگاری با نام تجاری و بازی، برجسته بودن تبلیغات درون بازی.

عوامل فردی شامل نگرش نسبت به تبلیغات ، دخالت بازی، دخالت محصول، جریان یا سرگرمی می باشد. بسته به اینکه چگونه بازی لذت بخش خواهد بود تعیین خواهد کرد که چگونه برند درک می شود. به این معنی که اگر بازی بسیار لذت بخش نباشد، مصرف کنندگان ناخودآگاه نگرش منفی نسبت به مارک  محصول تبلیغ می کنند

از نظر ارتباطات بازاریابی جامع "ادغام تبلیغات در بازی های دیجیتال به تبلیغات عمومی ، ارتباطات و استراتژی بازاریابی شرکت ها  اهمیت دارد زیرا باعث می شود تا وضوح بیشتری در مورد نام تجاری محصول ایجاد شود و اثر کلی تری را به وجود آورد.

تبلیغات ویدئویی Video advertising

این نوع تبلیغات به معنای ، تبلیغات دیجیتال یا آنلاین است که در ویدیوهای آنلاین پخش می شوند، به عنوان مثال ویدئوهای یوتیوب . این نوع از بازاریابی در طول زمان افزایش چشمگیری داشته است. تبلیغات اینترنتی آنلاین معمولا سه مدل دارد:

قبل از رول تبلیغات که قبل از ویدیو پخش می شود ، تبلیغات Mid-Roll که در طول فیلم پخش می شوند، یا تبلیغات Post-Roll که پس از تماشای ویدیو پخش می شود.

آگهی های تبلیغاتی Post-roll  بهترین نام تجاری را نشان می دهد.

مزیت اصلی تبلیغات ویدئویی این است که تجربه مشاهده ویدیو را مختل می کند و در نتیجه تلاش برای جلوگیری از آن ها مشکل است.

چگونه مصرف کننده با تبلیغات ویدئویی آنلاین ارتباط برقرار می کند می تواند به سه مرحله تقسیم شود: پیش توجه، توجه و تصمیم گیری رفتاری . این نوع تبلیغات آنلاین به کسب و کار ها و برند ها حق انتخاب و گزینش می دهد.  که شامل طول، موقعیت، محتوای ویدئویی مجاور است که همه آنها به طور مستقیم بر اثربخشی زمان تبلیغات تاثیر می گذارد.

ارتباطات چند کانالی Multi-channel communications

فن آوری  کشش و رانش پیام را می توان دراین رابطه استفاده کرد.

مزایا و محدودیت ها

ایده کلی بازاریابی دیجیتال می تواند یک جنبه بسیار مهم در ارتباط  بین مصرف کننده و سازمان باشد.  به دلیل استفاده از  بازاریابی دیجیتالی  قادر به دستیابی به تعداد زیادی از مصرف کنندگان بالقوه در یک زمان است.

یکی دیگر از مزایای بازاریابی دیجیتال این است که مصرف کنندگان در معرض نام تجاری و محصولی هستند که به طور مستقیم تبلیغ می شوند.

با این وجود، با بازاریابی دیجیتال، برخی از مشکلات هم در این نوع استراتژی وجود دارد. یکی از مشکلات این است که بازاریابی دیجیتال بسیار وابسته به اینترنت است.

این را می توان به عنوان یک معضل در نظر گرفت زیرا اینترنت ممکن است در مناطق خاصی قابل دسترسی نباشد و یا مصرف کنندگان ممکن است دارای اتصال به اینترنت ضعیف باشند.

همانطور که بازاریابی دیجیتال همچنان به رشد و توسعه ادامه می دهد، برند ها بیشترین استفاده  را از آن می کنند و اینترنت به عنوان یک راه موفق برای برقراری ارتباط با مشتریان خود بهره می برند و به آنها امکان می دهد که با کسانی که می خواهند می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند .

با این حال، معایبی وجود دارد ، ولی با توجه به مزایای زیاد آنها آنچنان مورد توجه نیست.

برای بازاریابان مهم است که هر دو مزایا و معایب بازاریابی دیجیتال را با توجه به استراتژی بازاریابی و اهداف کسب و کار خود در نظر بگیرند.

استراتژی بازاریابی دیجیتال  Digital Marketing Strategy

برنامه ریزی Planning

سیستم بازاریابی دیجیتال Digital marketing system

برنامه ریزی بازاریابی دیجیتال یک اصطلاح است که در مدیریت بازاریابی استفاده می شود این مرحله ، مرحله اول تشکیل استراتژی بازاریابی دیجیتال را برای سیستم بازاریابی دیجیتال گسترده تر توصیف می کند.

تفاوت بین برنامه ریزی بازاریابی دیجیتال و سنتی این است که از ابزار و تکنولوژی ارتباطی مبتنی بر دیجیتال استفاده می کند مانند وب سایت های عمومی ، موبایل  و غیره

مراحل برنامه ریزی Stages of planning

با استفاده از رویکرد دکتر دیو چفی، برنامه ریزی بازاریابی دیجیتال (DMP) دارای سه مرحله اصلی است؛ فرصت، استراتژی و اقدام .

او پیشنهاد می کند که هر کسب و کار که برای پیاده سازی استراتژی بازاریابی دیجیتالی موفق ، باید با توجه به فرصت ها، طرح خود را طراحی کند ، استراتژی و عمل کند .

این رویکرد استراتژیک عمومی اغلب دارای مراحل بررسی وضعیت، تنظیم هدف، فرمول بندی استراتژی، تخصیص منابع و نظارت است.

1)      فرصت

 برای ایجاد یک  برنامه ریزی بازاریابی موثر، ابتدا باید بازار را بازبینی کرده و اهداف تعیین کند. آنها می توانند اهداف را با بررسی معیارهای فعلی و شاخص های عملکرد کلیدی (KPIs) شرکت و رقبا ایجاد کنند .

بهتر  است که تجزیه و تحلیل استفاده شده برای KPI  با توجه به نوع، اهداف، ماموریت و دیدگاه شرکت سفارشی باشد.

2)      استراتژی 

برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال برنامه ریزی شده، شرکت باید گزاره دیجیتال خود را (آنچه را که به مصرف کنندگان ارائه می دهد) بررسی کرده و آن را با استفاده از تکنیک های مشتری های دیجیتال  هدایت کند.

بنابراین، آنها باید گزاره ارزش آنلاین (OVP) را تعریف کنند، به این معنی است که شرکت باید به روشنی بیان کند که چه چیزی به  مشتریان آنلاین ارائه می دهند، به عنوان مثال موقعیت نام تجاری.

این شرکت همچنین (مجددا) بخش های بازار هدف و افراد را انتخاب کرده و رویکردهای هدف گیری دیجیتال را تعریف می کند.

پس از انجام این کار به طور موثر، مهم است که مجموعه بازاریابی برای گزینه های آنلاین را بررسی کنید. ترکیب بازاریابی شامل 4P - محصول، قیمت، ارتقاء و محل می باشد . برخی از دانشگاهیان سه عنصر اضافی که شامل بازاریابی فرآیند، محل و ظاهر فیزیکی است  را به 4P سنتی اضافه شده است که 7P بازاریابی می نامند.

3)      اقدام

مرحله سوم و نهایی نیاز به شرکت هایی دارند که سیستم های بودجه و مدیریت را تنظیم کند؛ این ها باید نقطه های دست انداز قابل اندازه گیری باشند، مانند مخاطبان در سراسر سیستم عامل های دیجیتالی

علاوه بر این، بازاریابان باید تضمین کنند که بودجه و سیستم های مدیریتی رسانه های پرداخت شده  مالک و به دست آورده ی یکپارچه را ادغام می کنند. مرحله عمل و مرحله نهایی برنامه ریزی نیز نیازمند شرکت در ایجاد محتوای قابل اندازه گیری است، به عنوان مثال رسانه های رسمی، تصویری و یا نوشته شده

پس از تایید طرح بازاریابی دیجیتال، فرمت برنامه ریزی شده ارتباطات دیجیتال (مانند نمودار گانت) باید در طول عملیات داخلی شرکت رمزگذاری شود. این تضمین می کند که تمام سیستم عامل های استفاده شده در خطوط متوالی و مکمل یکدیگر برای مراحل بعدی استراتژی بازاریابی دیجیتال تکمیل شوند.

طراحی سایت دارکوب
جهت اخذ مشاوره تماس بگیرید
02122083926
02122082258
02122085386
info [ at ] sitedar.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد
پشتیبانی آنلاین مشتریان 24 ساعته و هفت روز هفته