رسیدن به صفحه اول گوگل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
رسیدن به صفحه اول گوگل

رسیدن به صفحه اول گوگل :

بعد از طراحی یک وب سایت مسئله ای که وجود دارد این است که چگونه در صفحه نخست لیست نتایج موتور های جست و جو قرار بگیریم . البته در طول طراحی نیز باید این مطلب را در ذهن داشته باشیم که برخی از قوانین را رعایت کنیم . قرار گرفتن در صفحه اول لیست نتایج جست و جو گوگل مهمترین دغدغه مدیران وب سایت ها است زیرا عملا صفحات بعدی لیستها مورد توجه واقع نمی شود . اگر شما وب سایتی دارید و در صفحه اول نیست باید بدانید که وب سایت شما هیچ تاثیر مثبتی بر کسب و کار شما ندارد و عملا یعنی سایتی ندارید .

پس باید تلاش خود را کنید تا در صفحه اول قرار بگیرید . بر طبق نتایج بدست آمده موتور جست و جوی گوگل محبوب ترین موتور جست و جو در فضای مجازی است و همه کاربران به طور تقریبی ، از آن استفاده می کنند . پس باید از ابتدا وقتی تصمیم به طراحی وب سایت میگیرد هدف شما قرار گرفتن در صفحه نخست باشد زیرا از ابتدا چارچوب سایت خود را بر طبق قوانین گوگل برپا میکینید و سریع تر به نتیجه می رسید . اغلب کسانی که تصمیم به راه اندازی سایت دارند این نکته را فراموش می کنند و بعد ازطراحی وب سایت به این نتیجه می رسند که سایت خود را در صفحه نخست قرار دهند .قرار گرفتن در صفحه اول کمی پیچیده است که باید توسط متخصصان و کارشناسان خبره انجام پذیرد . ما سعی داریم در اینجا راه های رسیدن به صفحه اول گوگل از ابتدا را شرح دهیم . راه هایی که کارشناسان ما در شرکت طراحی سایت دارکوب از طریق آنها وب سایت ها را به صفحه اول هر پیشنهاد گوگل می آورند .اقدامات رسیدن به صفحه اول گوگل را اصطلاحا سئو سایت می گویند .سئو به معنای بهینه سازی وب سایت برای رسیدن به ابتدای لیست جست و است البته راه های دیگری نیز برای رسیدن به صفحه اول وجود دارد . اما بهترین و مطمن ترین راه سئو می باشد . بوسیله سئو سایت شما می توانید اطمینان حاصل کنید که به صفحه اول می رسید . اگر از ابتدای راه اندازی وب سایت به فکر رسیدن به صفحه اول باشید حداکثر 4 الی 6 ماه به صفحه اول خواهید رسید . در این جا ما سعی داریم تا فاکتور های رسیدن به صفحه اول را برای شما شرح دهیم

رسیدن به صفحه اول گوگل :

انتخاب نام دامنه :

اولین فاکتور مهم انتخاب نامی مناسب برای وب سایت تان است باید نامی انتخاب کنید که کسب و کار شما را شامل باشد و با آن مرتبط باشد . گاهی امکان دارد نام برندی با زمینه شغلی متفاوت باشد به عنوان مثال شرکت طراحی سایت دارکوب دارای نامی است که با زمینه شغلی آن متفاوت می باشد این مورد مشکلی ندارد اما باید دامنه ای که میخواهید انتخاب کنید نام زمینه شغلی خود را در آن دخیل کنید ؛ نام دامنه وب سایت شرکت دارکوب http://sitedar.com/ است همانطور که می بینید نام دامنه تلفیقی از نام برند و زمینه شغلی است . پس در انتخاب نام توجه داشته باشید زیرا یکی از فاکتور های مهم رقابت با دیگر وب سایت های رقیبای شما است . درصورتی که نام برند خود را برای دامنه انتخاب کرده اید و نمیخواهید آن را تغییر دهید بهتر است زمینه فعالیت خود و واژه های کلیدی را در نام گذاری صفحات وب سایتتان دخیل کنید .

انتخاب هاست :

یکی از فاکتور های مهم سئو انتخاب هاست است . برخی از سرورها دارای ایراداتی هستند که بر روی هاست هاسی آنها تاثیر میگذارند و باعث می شوند که وب سایت های آن هاست در زمان بیشتری بارگزاری شود . سرعت لود صفحه یکی از مهمترین فاکتور های سئو می باشد .البته موارد دیگری نیز بر روی سرعت وب سایت تاثیر گذار است اما مهمترین عامل هاست می باشد سرعت و کیفیت هاست بسیار مهم می باشد . وقتی سایت شما به کندی بارگزاری شود بدون شک کاربر فضای وب سایت شما را ترک خواهد کرد . گوگل این حرکت کاربر را متوجه می شود . برای خرید هاست حتما باید به طراحان و مشاوران این زمینه مراجعه نمایید

 

تحلیل کاربران و رقبا :

طراحی سایت شما باید بر اساسسلیقه کاربران باشد . به معنای دیگران کاربران خود را شناسایی کنید . خود را به جای آنها بگذارید و بی اندیشید که آنها از یک سایت در زمینه فعالیت شما چه توقعاتی دارند و آنها را برآورده کنید . در این مرحله باید وب سایت رقبای خود را ارزیابی کنید و تشابهات خود را با آنها کم کنید به طوری که وب سایت شما منحصر بفرد باشد . هر چه تفاوت شما با رقبا بیشتر قابل درک و مشاهده باشد موفقیت شما افزایش می یابد . به طور کلی سعی کنید نو آور و خلاق باشید . این نو آوری و خلاقیت در طراحی سایت برای کاربران بسیار جذاب است . همچنین شما باید زمینه فعالیت خود را به دقت آنالیز کنید و نکاتی که باعث تفاوت شما می شود را در سایتتان ذکر کنید . نیاز های کاربران را شناسایی و به رفع آنها بپردازید .

الگوریتم های گوگل :

توجه داشته باشید که همواره باید دو چیز را بررسی کنید اول الگوریتم های گوگل که ممکن است در سال چند بار تغییر کنند و بعدی وب سایت رقبا که آن هم ممکن است تغییراتی کند . اگر خود را بر طبق تغییرات الگوریتم های گوگل وقف دهید مطمن باشید که جایگاه شما همیشگی می شود . تغییرات الگوریتم های گوگل در راستای بهینه سازی وب سایت ها است پس باید آنها را همیشه در نظر بگیرید و تغییرات آن را برای وب سایت خود اعمال کنید . یکی از عوامل مخرب بهینه سازی وب سایت شما اینن است که وب سایت خود را تغییر ندهید به طور میانگین بهتر است در ماه حداقل یکبار تغییراتی در وب سایت خود انجام دهید .

کلمات کلیدی :

کلمه کلیدی از مهمترین فاکتور های رتبه بندی است در انتخاب کلمه کلیدی باید دقت لازم را کرد زیرا این کلمات کلیدی هستند که کاربران آن را جست و جو میکنند.کلمه کلیدی باید در ارتباط با زمینه فعالیت باشد . برای انتخاب آن لازم است خود را به جای کاربران قرار دهید و ببینید اگر محصول خود را می خواهید چه چیزی را جست و جو میکنید کلمه کلیدی باید مرتبط با خدمات وب سایت شما باشد .همچنین سعی کنید از کاماتی استفاده کنید که رقبای شما از آنها کمتر استفاده کرده اند بدین صورت وقتی کاربری آن کلمه را جست و جو میکند فقط وب سایت شما را می بیند . هر کدام از کلمات کلیدی چگالی خود را دارند . اما چگالی کلمات کلیدی چیست ؟ درصد استفاده از کلمات و عبارات کلیدی در کل محتوای یک صفحه است . چگالی کلمه کلیدی برای این است که گوگل مرتبط بودن کلمه کلیدی را با محتوای یک صفحه تشخیص دهد . به همین دلیل در گذشته افراد سعی میکردند که چگالی کلمات کلیدی را زیاد کنند بدین معنا که در یک صفحه فقط از کلمات کلیدی استفاده میکردند و به این ترتیب محتوا بی ارزش می شد. در نتیجه گوگل اعلام کرد که چگالی کلمات کلیدی در صفحه بین 1 تا 3 درصد است . پس نتیجه میگیریم باید در حد معقول از کلمات کلیدی استفاده کرد و استفاده بی رویه از آن موجب اسپم شدن صفحه می شود .محاسبه چگالی کلمات کلیدی در تصاویر آمده است . گاهی نیز از عبارات کلیدی استفاده میکنند باید بدانید که در این عبارات از کلمات کلیدی استفاده میشود.اما نحوه توزیع این کلمات و عبارات باید به چه صورت باشد .کلمات و عبارات کلیدی باید در عنوان صفحه ، عنوان اول یا تگ h1 ، متن محتوا ،URL ، تگ تصاویر ، لینک های داخلی ، توضیحات متا وجود داشته باشند . برخی ابزار های موجود است که چگالی کلمات کلیدی را حساب میکنند ، بهتر است از این ابزار ها استفاده کنید تا از چگالی کلمات کلیدی خود اطمینان حاصل کنید .

رسیدن به صفحه اول گوگل :

رسیدن به صفحه اول گوگل :

نکات جانبی در طراحی وب سایت :

قالبی که برای وب سایت خود انتخاب می کنید معمولا باید چگالی html صفحات آن نسبت به متنی که می گذارید کم باشد . در آدرس دهی صفحات دقت لازم را کنید حتما از کلمات کلیدی در آدرس دهی صفحات استفاده کنید . طراحی شما باید به گونه ای باشد که گوگل بتواند به راحتی آن را ایندکس کند. دقت کنید که وب سایت شما مشکلات امنیتی نداشته باشد .

محتوا :

مهمترین بخش وب سایت شما محتوای آن است . محتوای ناب می تواند ساعت ها کاربر را در صفحه شما نگه دارد. نگارش محتوا از هر چیزی مهمتر است به طوری که امروزه یکی از عناوین شغلی تولید محتوا است . در تولید محتوا و درج آن باید نهایت نو آوری و خلاقیت را دخیل کرد . محتوای شما باید به گونه ایی باشد که سوالات کاربران را پاسخ دهد بدین معنا که جامع و کامل باشد . دقت کنید که از وب سایت های دیگر متنی را کپی نکنید زیرا گوگل بسیار هوشمند است و این کار را تشخیص میدهد و بر سئو شما تاثیر منفی میگذارد . در نگارش محتوا از کلمات کلیدی نیز استفاده کنید .

call to action :

call to action اصطلاحی است که امروزه بسیار در بازریابی به کار می رود و منظور از آن استفاده از عبارات و اشکالی است که کاربر را مجبور به استفاده از محصولات کند بدون آنکه متوجه اجباری بودن شود . به طور مثال گاهی ما به وب سایت هایی مراجعه کرده و دیده ایم که در انتهای مطالب آن از عبارت کلیک کنید ، فرصت را از دست ندهید ، همین امروز فرصت خرید دارید ، خفیف برای اولین خرید و ... این دسته از عبارات امری هستند و کاربر را ترغیب به استفاده از خدمات میکند .از این عبارات در توضیحات متا و درر انتهای متن ها هر صفحه استفاده کنید بهتر است از اشکال و باکس ها استفاده نمایید .

رسیدن به صفحه اول گوگل :

سئو خارجی :

سئو خارجی به هر گونه فعالیت خارج سایت در راستای بهینه سازی وب سایت میگویند .یکی از فاکتور های آن ایجاد لینک خارجی و فعالیت در شبکه های اجتماعی است . امروزه بیش از نیمی از مردم جهان در انواع شبکه های اجتماعی مجازی عضو هستند پس عاقلانه است که شما نیز در این شبکه ها برای فعالیت خود صفحه ای داشته باشید و در آن تبلیغات انجام دهید و همچنین قسمتی از محتوای خود را در آنجا قرار دهید تا کاربران ترغیب شوند و از وب سایت شما بازدید کنند .

رسیدن به صفحه اول گوگل :

ریسپانسیو :

وب سایت شما باید ریسپانسیو باشد . امروزه کمتر سایتی را می بینیم که ریسپانسیونیست . ریسپانسیو بودن به معنای سازگاری وب سایت با تمامی دستگاه های نمایشگر است و از همه مهمتر تلفن همراه و تبلت ، وب سایت شما باید به گونه ایی باشد که وقتی کاربری با تلفن همراه خود از آن بازدید میکند محتوای وب سایت شما نا مرتب و درهم نباشد .امروزه بیش از 70 درصد از کاربران فضای مجازی با استفاده از تلفن همراه از وب سایت ها دیدن می کنند .این بدان معناست که گوگل برای این جمعیت ارزش زیادی می دهد . پس وب سایت هایی که ریسپانسیوهستند امتیاز ویژه ای دارند . به طور کلی میتوان گفت کمتر کاربری در وب سایت های غیر ریسپانسیو تمرکز میکنند و به سرعت آن وب سایت را ترک میکنند که باعث امتیاز منفی می شود . طراحی ریسپانسیو وب سایت باید از ابتدا صورت بگیرد .

به روز رسانی :

بعد از پایان طراحی و تحویل گرفتن وب سایت به یاد داشته باشید که باید آن را در ماه حداقل یک بار به روز رسانی کنید . مطالب جدید درج کنید ، قسمت های جدید اضافه کنید . همانطور که در بالا گفتیم باید وب سایت های رقبا و همچنین الگوریتم های بروز شده گوگل را همیشه بررسی کنید و در صورت لزوم تغییرات را در وب سایت خود اعمال کنید . بدین صورت وقتی به صفحه اول رسیدید جایگاه خود را حفظ خواهید کرد .

Google AdWords :

گوگل ادوردز یکی از تبلیغات گوگل است . بدین صورت است که مبلغی را به گوگل پرداخت میکنید و بر طبق آن در صفحه اول قرار خواهید گرفت استفاده از این روش فقط برای ابتدای راه اندازی وب سایت توصیه می شود تا شناخته شوید استفاده مکرر از آن ممکن است نتیجه معکوس دهد . برای آشنایی بیشتر با گوگل ادوردز بهتر است مقاله های زیر را مطالعه نمایید .

راه اندازی حساب کاربری در گوگل ادوردز

توضیحات کامل تبلیغ گوگل ادوردز Google Adwords

موارد گفته شده فقط گوشه ای از راه کار های رسیدن به صفحه نخست است .در مورد این هدف میتوان 10 ها مقاله نوشت . بهترین کار و سریع ترین کار مراجعه به طراحان و کارشناسان خبره است تا شما را در این کار کمک کنند . نتیجه آن را به خوبی دریافت کنید .برخی از افراد هستند که در قبال دریافت مبلغی اندک و همچنین وعده رسیدن به صفحه اول گوگل در مدت زمان اندکی ، مشتریان بسیاری را به خود جذب می کنند . باید به یاد داشتهباشید که این کار امکان پذیر است و در مدت حتی یک ماه بعد از بارگزاری وب سایتتان میتوانید به صفحه نخست برسید اما عواقب جبران ناپذیری وجود دارد که امکان حذف شدن وب سایت شما از موتور های جست و جو را در پی دارد . فرایند به صفحه نخست رسیدن مدت زمان زیادی می خواهد اما به یاد داشته باشید که اگر افراد خبره اینکار را برای شما انجام دهند جایگاه شما در صفحه اول محفوظ می ماند . پس همین حالا با کارشناسان ما در شرکت طراحی سایت دارکوب تماس بگیرید و با اطمینان کامل کار خود را به ما بسپارید تا به هدف خود برسید .

طراحی سایت دارکوب
جهت اخذ مشاوره تماس بگیرید
02122083926
02122082258
02122085386
info [ at ] sitedar.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد
پشتیبانی آنلاین مشتریان 24 ساعته و هفت روز هفته