نگهداری وب سایت در صفحه اول گوگل

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
نگهداری وب سایت در صفحه اول گوگل

نگهداری وب سایت در صفحه اول گوگل

بعد از طراحی سایت مهمترین نکته برای مدیران وب سایت ها رسیدن به صفحه اول گوگل و نگهداری سایت در آنجا می باشد .با پیشرفت فناوری رقابت نیز بین صاحبان مشاغل رفته رفته در حال افزایش است و رقابت بر سر دیده شدن توسط مشتری می باشد . در موتورهای جست و جو نیز رقابت بین سایت ها بسیار زیاد می باشد از این رو همه سایت ها تلاش می کنند تا در کلمات کلیدی خود در صفحه اول گوگل قرار بگیرند و در آنجا بمانند . و در نتیجه توسط کاربران بیشتر دیده شوند و به اعتبار آنها بیافزاید . همانطور که گفته شد طراحی سایت فقط ابتدای کار است مهمترین اصل در مدیریت یک وب سایت رسیدن به صفحه اول گوگل و ماندن در آنجا می باشد . در بسیاری از مقالات این سایت در مورد رسیدن به صفحه اول گوگل مطالب مختلفی گفته شده است . همانطور که گفته شد برای رسیدن یک سایت به صفحه اول گوگل باید آن روی وب سایت سئو یا بهینه سازی انجام داد .بهینه سازی سایت باعث می شود که سایت مورد نظر با کیفیت شده و در این صورت گوگل آن را در صفحه اول نتایج خود قرار می دهد . در ارتباط با سئو و بهینه سازی سایت ها مقالات زیادی در سایت نوشته شده است . اکنون می خواهیم در مورد نگهداری و باقی ماندن سایت در صفحه اول مطالبی را ذکر نماییم .

ماندن در صفحه اول گوگل :

رسیدن به صفحه اول گوگل اتمام کار مدیران وب سایت ها نیست بلکه باید سعی کنند تا در همان صفحه اول باقی بمانند . بسیاری از سایت ها وجود دارند که بعد از رسیدن به جایگاه مناسب در لیست نتایج جست و جو گوگل سایت خود ، بهینه سازی سایت را رها کرده و در نتیجه پس از مدتی سایت تنزل رتبه پیدا می کند و به صفحات بعدی منتقل می گردد . برای نگهداری سایت در صفحه گوگل باید به مواردی که بیشتر آنها همان سئو سایت می باشد عمل نمود . در این قسمت مواردی که باید رعایت کنید تا سایت شما به صفحات بعدی سقوط نکند را ذکر می کنیم .

نگهداری وب سایت در صفحه اول گوگل

بروزرسانی محتوا :

به یاد داشته باشید که تاریخ درج اطلاعات شما برای گوگل و کاربران مشخص می باشد . و گوگل نیز در کنار فاکتورهای دیگر ؛ تاریخ های بروز را در صفحات نخست خود به نمایش می گذارد . همچنین به یاد داشته باشید هر چه مطالب شما بروز تر باشد بازدید کنندگان شما بیشتر می شود . برای بروزرسانی کافیست وب سایت رقبای خود را بررسی نموده و مطالبی جدید تر و همچنین منحصربفرد درج نمایید . اخبار مربوط به حوزه کسب و کار خود را دنبال نمایید و از آنها در بروزرسانی مطالبتان استفاده کنید .

لینک داخلی :

برای آنکه تمامی مقاله ها و مطالب سایت شما مورد بازدید قرار بگیرد لازم است تا در هر صفحه به مطالب مربوطه لینک بزنید . برای این کار کافیست وقتی مطلبی درج می کنید صحبتی کوتاه از مطالب مرتبط دیگرتان بهمراه لینک آن صفحه قرار بدهید . بدین ترتیب کاربر تشویق می شود تا از آن صفحه بازدید نماید . بعبارتی دیگر بهتر است از ترفند های CTA یا call to action استفاده نمایید تا کاربر به کلیک ترغیب شود .همچنین لینک داخلی قرار دادن در سایت باعث می شود تا خزنده های گوگل مدت زمان بیشتری را صرف بررسی سایت شما نمایند بدین ترتیب بر سئو شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت .

پویا نگاه داشتن سایت :

وقتی شما با سئو رتبه مناسبی بدست می آورید رقبایتان نسبت به سایت شما حساس شده و هر کاری می کنند تا در این رقابت برنده شوند تنها کاری که شما می توانید انجام دهید تا از آنها عقب نمانید این است که سایت خود را همیشه پویا نگاه دارید برای این کار کافیست علاوه بر بروزرسانی محتوا قسمت های جدید به سایت خود اضافه نمایید . در این حالت علاوه بر اینکه گوگل فعالیت شما را امتیاز مثبت در نظر می گیرد ؛ کاربران شما نیز از نظارت تان آگاه می شوند و این نکته ای است که باعث افزایش استفاده آنها از خدماتتان می شود . توجه داشته باشید که در این کار سواستفاده نکنید یعنی از درج و اضافه مطالب غیر مرتبط بپرهیزید زیرا این کار باعث کاهش بازدید کنندگان می شود .

ارزیابی رقبا :

شما همیشه سایت رقبای خود را باید در نظر داشته باشید و آنها را ارزیابی نمایید حتی امکان دارد برخی از رقبا سایتی برای کسب و کار خود نداشته باشند ، این رقبا را نیز باید ارزیابی نمایید . از بروزرسانی های آنها باخبر شوید و شما نیز وب سایت خود را بروزرسانی نمایید . اما فراموش نکنید که از مطالب کپی و تکراری آنها استفاده نکنید بلکه در این راه باید منحصربفرد عمل کرد تا بین رقبا متفاوت باشید . متفاوت بودن دلیلی است برای بیشتر دیده شدن .

افزایش سرعت :

امکان دارد سرعت سایت شما به دلایل مختلف کاهش یابد . سعی کنید تصاویری که استفاده می کنید کم حجم باشند و همچنین کلیپ های سایت را بصورت GIF در صفحات قرار دهید تا حجم کمتری از پهنای وب را اشغال نماید برای افزایش سرعت سایت بهترین روشی که پیشنهاد می شود استفاده از سیستم تحویل محتوا یا CDN است در این خصوص مقاله ای در سایت درج گردیده است . پیشنهاد می شود آنرا مطالعه نمایید . استفاده از سیستم تحویل محتوا باعث می شود تا کاربران شما مطالبتان را از سرورهای نزدیک به خود اطلاعات سایت شما را دریافت نمایند .

بک لینک سازی :

یکی از موارد مهمی که همیشه به آن توجه می شود لینک خارجی می باشد . در سئو خارجی نیز بک لینک سازی را بسیار تاثیر گذار ذکر کردیم . برای آنکه در صفحه اول گوگل بمانید نیازمند آن هستید که تبلیغات مداوم انجام دهید . یکی از کم هزینه ترین راه های تبلیغاتی بک لینک سازی می باشد . لینک سایت شما باید در سایت های دیگر دیده شود تا به اعتبار شما افزوده گردد . این بدین معنا نیست که در هر سایتی لینک صفحات خود را قرار دهید یا با همه سایت ها به تبادل لینک بپردازید کافیست چند سایت باکیفیت و دارای رتبه و همچنین مرتبط با حوزه خود را بیابید و در آنها بک لینک سازی کنید

اشتراک گذاری :

یکی از راه های دیگر برای تبلیغات اشتراک گذاری صفحات سایت در شبکه های اجتماعی است . برای این کار بهتر است بعد از طراحی سایت برای سایت خود در شبکه های اجتماعی حساب کاربری داشته باشید مانند تلگرام ، اینستاگرام ، لینک دین و... بسیاری از کاربران اینترنت در شبکه های اجتماعی عضو هستند با این کار صفحات شما بین تعداد زیادی از کاربران به اشتراک گذاشته می شود . این کار نوعی دیگری از سئو خارجی می باشد .همچنین لازم است تا در سایت خود دکمه اشتراک گذاری در صفحات اجتماع را قرار دهید تا کاربران مطالب شما را به اشتراک بگذارند .

نگهداری وب سایت در صفحه اول گوگل

جمع بندی :

بطور کلی می توان گفت انجام سئو برای سایت بسیار آسان تر از نگه داشتن آن در جایگاه صفحه اول است . به همین دلیل مدیران سایت ها باید به درستی سایت را برای ماندن در صفحه اول گوگل مدیریت نمایند . پس داشتن دانش کافی برای مدیریت یک سایت و دانستن قوانین سئو برای صاحبان سایت ها الزامی می باشد . برای اطمینان از این امر بهتر است کار سئو وب سایت ها به شرکت های طراحی سایت سپرده شود . شرکت طراحی سایت دارکوب نیز خدمات سئو را به مشتریان خود ارئه می دهد و مفتخر است در این حوزه بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه داده است .

 

طراحی سایت دارکوب


طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد