سرعت وب سایت و تاثیر آن بر کاربر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
سرعت وب سایت و تاثیر آن بر کاربر

سرعت وب سایت نقش اساسی در موفقیت یک وب سایت دارد و در حقیقت اولین فاکتور در تجربه کاربر از وب سایت می باشد. در صورتی که لود وب سایت به دلیل استفاده نمودن از گرافیک ها و پلاگین های بسیار پایین باشد و سایت به کندی باز گردد سایت در اولین ارائه بخش از ارائه خود به کاربر موفق نبوده است و این بخش تاثیر منفی در ذهن کاربر خواهد گذاشت. در صورتی که کاربران وب سایت شما از سرعت وب سایت ناراضی هستند و یا خودتان کندی در سرعت وب سایت مشاهده می نمایید می بایست عوامل زیر را بررسی نمایید:

 

 • هاستینگ وب سایت ممکن است کند باشد که این کندی ممکن است به دو دلیل باشد که مورد اول به دلیلی دور بودن سرور میزبانی ممکن است باشد. به عنوان مثال در صورتی که بازدید کننده وب سایت شما در ایران باشد و سرور میزبانی وب سایت در کانادا یا آمریکا باشد به دلیل مسافت زیاد ممکن است سایت در ایران با کندی مواجه گردد. مورد دوم کندی وب سایت باز می گردد به کیفیت پایین سرور که این کیفیت پایین ممکن است به دلیل منابع ضعیف سرور نظیر رم و سی پی یو و یا سرعت پایین و پهنای باند ضعیف اینترنت وب هاستینگ شما باشد. در نتیجه به شما توصیه می گردد سرور را در نزدیکی بازدید کننده خود تهیه نمایید و مورد دوم آنکه از شرکت های معتبر هاست تهیه نمایید. هاست دارکوب به شما سرورهای موجود در انگلیس و آلمان خود را پیشنهاد می نماید زیرا هم کیفیت بالایی دارند و هم فاصله آن تا ایران بسیار نزدیک می باشد.
 • پلاگین های بسیار نصب شده بر روی سیستم مدیریت محتوای شما ممکن است باعث کندی بسیار وب سایت شما گردد بنابراین پلاگین هایی که از آنها استفاده نمی نمایید را نصب و فعال سازی ننمایید. بهتر است حرکت های موجود در صفحه وب سایت خود را به حداقل برسانید و در صفحه حداکثر یک اسلایدر داشته باشید.
 • تصاویر بهینه سازی نشده نیز ممکن است یکی از مشکلات کندی سرعت وب سایت باشد که امروزه با توجه به وجود سیستم های مدیریت محتوا و قابلیت های آنها برای تعویض تصاویر وب سایت توسط صاحب وب سایت حتی در بخش هدر وب سایت ممکن است صاحب وب سایت که اطلاعات چندانی از طراحی وب سایت ندارد بدون بهینه سازی تصاویر را برای بخش های مختلف وب سایت استفاده نماید. بنابراین برای رفع کندی سرعت وب سایت حتما می بایست حجم تصاویر استفاده شده در بخش های مختلف وب سایت را بررسی نمود.
 • استفاد از فلش و حرکت های بسیار نیز باعث پایین آمدن سرعت وب سایت می گردد و بنابراین به شما توصیه می نماییم از فلش به هیچ عنوان استفاده نمایید و همچنین انیمیشن های پیاده سازی شده توسط کتاخانه های جاوا اسکریپت نظیر JQUERY و MOOTOOLS را به حداقل رسانید.
 • قالب و گرافیک نیز ممکن است از دلایل کندی وب سایت باشد. به عنوان مثال برخی از قالب ها نیاز به استفاده از تصاویر پس زمینه بزرگ دارند که همین مورد ممکن است باعث کندی سرعت وب سایت گردد. برای انتخاب قالب وب سایت خود حتما به متخصص سئو وب سایت مشورت نمایید و در صورتی که وب سایت را هم اکنون پیاده سازی نموده اید می نمایید قالب وب سایت خود را بهینه سازی نمایید.

روش های افزایش سرعت وب سایت

حتما طراحی وب سایت خود را زیر نظر متخصص طراحی سایت و سئو انجام دهید تا در تهیه و پیاده سازی بخش های لازم وب سایت سرعت وب سایت را در نظر بگیرد. در بخش زیر چند مورد اولیه را برای شما بیان می نمایم:

 • اولین قدم برای بالا بردن سرعت وب سایت استفاده از سرور هاست با سرعت بالا می باشد. البته سرعت در کنار پایداری سرور پاسخ گو خواهد بود و بنابراین همیشه سرور هاست خود را از شرکت های معتبر هاستینگ تهیه نمایید.
 • هر چه میتوانید قالب وب سایت خود را سبکتر نمایید و از گرافیک های بی مورد و غیر ضروری استفاده ننمایید. پلاگین های غیر ضروری وب سایت خود را همچنین غیر فعال نمایید.
 • از دوستان خود بخواهید سرعت وب سایت شما را بررسی نمایند و در صورت وجود مشکل به شما گزارش نمایند بررسی دائم سرعت وب سایت ضروری می باشد.

بررسی سرعت وب سایت

وب سایت های فراوانی برای بررسی سرعت وب سایت وجود دارند که می توانید با استفاده از آنها سرعت لود شدن وب سایت خود را بررسی نمایید که برخی از مهترین های آنها Google PageSpeed InsightsGTmetrixLoad Impact و YSlow   می باشند. جهت بررسی سرعت وب سایت خود می توانید با متخصصین دارکوب مشاوره رایگان نمایید. سرعت وب سایت از عوامل کلیدی موفقیت وب سایت می باشد و عدم توجه کافی به آن ممکن است به سایت شما لطمه بزند و بنابراین این مسئله را به عنوان یکی از مهترین مسائل وب سایت خود همیشه مد نظر قرار دهید.

طراحی سایت دارکوب
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی