قالب وردپرس

نوشته شده توسط مهندس کلانتری

آدرس کوتاه: https://sitedar.com/?p=1657

5/5 - (33 امتیاز)

یکی از زمینه های فعالیت مجموعه دارکوب تولید قالب وردپرس می باشد. دارکوب پس از طراحی قالب وردپرس توسط گرافیست، قالب وردپرس را از پایه و بدون استفاده از پلاگین هایی نظیر المنتور پیاده سازی می نماید که از ویژگی های اصلی قالب های تولید شده دارکوب سرعت بالا و ایمنی مناسب می باشد. جهت رویت لیست قالب های وردپرس دارکوب بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

قالب های وردپرس دارکوب

سیستم مدیریت محتوای وردپرس

وردپرس (WordPress) پر کاربرد ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) در دنیا است. این CMS در بیش از 30% وب سایت های اینترنتی به کار گرفته شده است. وردپرس در ساخت وب سایت های شرکتی، فروشگاهی، خبری و غیره به کار گرفته می شود. از آنجایی که تیم و جامعه پشتیبان و توسعه دهنده هسته وردپرس بزرگ و سازمان یافته است، توانسته که بهترین امکانات و امنیت را به کاربران آن ارائه دهد.

یک سیستم مدیریت محتوا امکانات و پنل پایه ایی را در اختیار توسعه دهنده و مدیر وب سایت قرار می دهد که در بین تمام وب سایت ها مشترک است در این حالت توسعه دهنده وب سایت تنها قسمت ها غیر مشترک و خاص هر پروژه را با استفاده از امکانات این سیستم توسعه داده یا ویرایش می کند. بدون سی ام اس هزینه و زمان توسعه وب سایت بخاطر توسعه همه قسمت ها از پایه بسیار بیشتر خواهد شد. علاوه بر این بخاطر تیم پشتیبانی بزرگ و حرفه ایی که یک CMS را توسعه می دهند، می توان گفت امنیت و کیفیت آن بسیار بهتر از سایتی است که از پایه توسط یک تیم کوچک و نیمه حرفه ایی توسعه داده شده است.

 

قالب سایت چیست؟

هر وب سایتی به یک قالب نیاز دارد. به زبان ساده قالب یا Theme سایت کار نمایش محتوای وب سایت را برعهده داد. قالب تشکیل شده از انواع صفحات وب سایت (صفحه اصلی، صفحه محصول و غیره)، المان های صفحات (پاصفحه، منو ها و غیره) و نحوه قرار گرفتن آن ها که همه طبق اصولی طراحی و برنامه نویسی می شوند.

البته همانطور که یک قالب کار نمایش محتوا را بر عهده دارد برای دریافت اطلاعات از کاربر نیز از قالب سایت استفاده می شود. برای همین امکانات وب سایت (مثلا فرم ثبت نام) در این قالب با کمک پلاگین با برنامه نویسی پیاده سازی می شود.

در سایت های استاتیک یا داینامیک وردپرس قالب ها می توانند تا بی نهایت اشکال و ظاهر متفاوت داشته باشند.

 

انواع قالب های وردپرس

از آنجایی که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای پر طرفدار است تولید کنندگان قالب زیادی برای آن وجود دارند. قالب های وردپرس را می توان به دو صورت دسته بندی کرد: کاربرد و توسعه دهنده.

در دسته بندی کاربرد قالب نسبت به نوع فعالیت سایت دسته بندی می شود: خبری، فروشگاهی، شرکتی و غیره.

از سوی دیگر قالب های وردپرس را می توان از نظر توسعه دهندگان و یا روش توسعه دسته بندی کرد: قالب های رایگان که توسط برنامه نویسان مختلف توسعه داده شده اند، قالب های تجاری که قالب های با کیفیتی هستند که در فروشگاه های قالب مانند تم فارست، تمپلیت مانستر و دارکوب به دفعات به فروش می روند، قالب های اختصاصی که به سفارش مشتری توسعه داده می شوند.

بدیهی است که هر چه توسعه دهنده قالب حرفه ایی تر باشد قالب کیفیت بهتری خواهد داشت و قالب های رایگان حرفه ایی کمی در اینترنت موجود می باشد.

 

ویژگی های یک قالب با کیفیت

تنها ظاهر قالب سایت نیست که اهمیت دارد اما متاسفانه این موضوع تنها برای افراد متخصص قابل درک است. در توسعه قالب سایت حرفه ایی بودن برنامه نویس نقش مهمی در کیفیت نهایی دارد. از سوی دیگر شرکت ها و افرادی را که قالب ها را توسعه می دهند سیاست ها و روش های توسعه خاص خود را دارند که لازم است در زمان خرید قالب وب سایت توسط یک متخصص بررسی شود.

ویژگی های قالب های خوب وردپرس:

پشتیبانی: مهم ترین فاکتور در طراحی سایت و قالب از نظر من پشتیبانی است. محصولی که پشتیبانی ندارد به احتمال زیاد در آینده ایی نزدیک غیر قابل استفاده خواهد شد. از سوی دیگر اگر این محصول طوری توسعه داده شده باشد که تنها توسط توسعه دهنده آن قابلیت پشتیبانی داشته باشد، حق انتخاب و مالکیت شما را با چالش روبرو می کند. پس به نظر من قالب سایت باید طوری توسعه داده شده باشد که کدهای آن توسط هر برنامه نویسی قابل ویرایش باشد (رمز گذاری نشده باشد) و همچنین این کد ها قابل درک باشد. تا بتوانید پشتیبانی سایت را به هر شخصی از جمله توسعه دهنده سایت بسپارید.

سرعت: یکی از مهم ترین فاکتور های موفقیت در سئو و کسب رضایت کاربران است. قالب باید به گونه ایی توسعه داده شود که سرعت وب سایت را کاهش ندهد. استفاده زیاد از پلاگین در ساخت قالب، لینک های خارجی زیاد قالب، عدم بهینه سازی کد ها می تواند باعث بالا رفتن حجم وب سایت و در نتیجه افزایش زمان بار گذاری وب سایت در دستگاه کاربر شود. اگر قالب به اصطلاح سنگین باشد باعث نارضایتی کاربران و ترک زود هنگام وب سایت می گردد. گوگل نیز سرعت پایین وب سایت را درک کرده از این جهت نمره منفی به رتبه سایت خواهد داد.

زیبایی و اختصاصی: اگرچه زیبایی فاکتور اول نیست اما اهمیت زیادی دارد. در برخی مشاغل به اصطلاح “طراحی است که می فروشد”. تصور کنید که سایت شما یکی از قالب های پر استفاده وردپرس را به کار گرفته باشد یا ظاهر این قالب متناسب با نوع کسب و کار وب سایت نباشد. در چنین شرایطی در نظر کاربران وب سایت شما غیر حرفه ایی بوده و به طور ناخودآگاه حس اعتماد، اعتبار و حرفه ایی بودن را القا نخواهد کرد. یا اینکه دکمه ها و ساختار صفحات سایت به گونه ایی تشویق کننده کاربر برای انجام خرید یا تعامل با سایت نباشد، در این حالات ترافیک و کاربری که با هزینه تبلیغات و سئو به سایت هدایت شده است بدون آنکه به مشتری تبدیل شوند از آن خارج شده و شما نمی دانید که چرا وب سایت علیرغم ترافیک بازدهی ندارد.

طراحی ریسپانسیو: از آنجایی که امروزه بیشتر کاربران با دستگاه های موبایلشان سایت های اینترنتی را مرور می کنند ضروری است که وب سایت ها برای صفحات نمایش کوچک دستگاه های موبایل نیز بهینه سازی شده باشند. این بهینه سازی نه تنها برای کاربران بلکه برای سئو اهمیت دارد. برای همین گوگل پیشنهاد داده از طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا در طراحی ها استفاده شود. با این طراحی اندازه صفحه و المان های سایت متناسب با اندازه صفحه نمایش کاربر تغییر و تنظیم می شود. اگر سایتی برای کاربران موبایل بهینه سازی نشده باشد رتبه بسیار پایین تری را به دست خواهد آورد.

بروز رسانی: اغلب دیده می شود که قالب های آماده که در فروشگاه های قالب به فروش می رسند، با رمزگذاری بر روی فایل ها و کدها کار پشتیبانی و قالب را در انحصار خود در می آورند. در نتیجه صاحبان وب سایت ها همیشه به تولید کننده اصلی قالب وابسته می مانند. از سوی دیگری در برخی روش های توسعه قالب، توسعه دهندگان بروز رسانی های اجباری سالانه را به مشتریانشان تحمیل می کنند که این هزینه ایی بی مورد برای یک وب سایت است. بنابراین یک قالب باید به گونه ایی به فروش برسد که خریدار هیچ محدودیتی در ویرایش و بروز رسانی آن نداشته باشد.

 

فروشگاه قالب دارکوب

فروشگاه قالب دارکوب محلی برای فروش قالب هایی است که کارشناسان دارکوب آن ها را توسعه داده اند. این قالب ها تماما در دارکوب از نقطه صفر تا صد توسعه داده شده اند. در توسعه این قالب ها تمام استاندارد هایی که در بالا توضیح داده شد رعایت شده است. استفاده از قالب های تولید شده دارکوب یک روش ارزان و مطمئن برای ایجاد یک وب سایت است. این قالب ها توسط برنامه نویسان حرفه ایی توسعه داده شده و پشتیبانی می شوند. هزینه هر قالب از 200 هزار تومان آغاز می شود که در صورت اینکه بخواهید کارشناسان ما سایت شما را با این قالب راه اندازی نمایند هزینه های جانبی بابت: بار گذاری، ایمن سازی، هاست، دامنه، درج اطلاعات، آموزش و غیره (بین پانصد تا یک میلیون و پانصد) به هزینه قالب اضافه می گردد. توجه داشته باشید که تمامی قالب های این فروشگاه ریسپانسیو هستند. (در حالی که تنها هزینه ریسپانسیو کردن یک قالب معمولی نزدیک به 500 هزار تومان می باشد).

کد های قالب های دارکوب رمزگذاری نشده و شما می توانید هر تغییری که لازم است را در آن انجام دهید و یا پشتیبانی آن را به شرکت دیگری بسپارید، این ویژگی در سایر فروشگاه های قالب های بسیار به ندرت دیده می شود.

 

ساخت قالب از روی نمونه

اگر قالب مورد نظر شما در فروشگاه قالب دارکوب یافت نشد، و شما نمونه خاصی از یک قالب تولید شده از یک فروشگاه های قالب خارجی در برای وب سایت خود انتخاب کرده اید، برنامه نویسان ما می توانند این قالب را برای شما توسعه دهند. شما ممکن است به دلایل مختلفی این روش طراحی را انتخاب کنید. ولی بدیهی است که این روش مزایای خاص خود را دارد. اول از همه شما مالک این قالب خواهید شد و نیازی به پرداخت هزینه برای بروز رسانی های اجباری فروشگاه های قالب ندارید، دوم اینکه این قالب برای شما به صورت کاملا بهینه توسعه داده می شود و مشکل سنگینی و سرعت قالب های خارجی را ندارند، چون ما این قالب را ویژه مشتریان مان بهینه سازی خواهیم کرد. این روش توسعه وب سایت حدودا پانصد هزار تومان هزینه دارد و برای ریسپانسیو کردن آن پانصد هزار تومان دیگر به این مبلغ اضافه می شود.

 

قالب اختصاصی دارکوب

در این روش سفارش دهنده وب سایت به همراه طراحان دارکوب برای ایجاد یک طرح قالب کاملا جدید به سلیقه سفارش دهنده همکاری می کنند. ابتدا کار طراحی بر روی یک فایل تصویری با فرمت PSD انجام می شود. پس از انجام تغییرات و تایید نهایی طراحی، برنامه نویس قالب سایت را با کد پیاده سازی می کند.

از آنجایی که مدت زمان طراحی وب سایت با این روش افزایش می یابد، حدودا پانصد هزار تومان از روش توسعه قالب از روی نمونه گران تر (حدود یک میلیون و نیم) است اما نتیجه کار همان چیزی است که سفارش دهند سایت خواسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
  • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
  • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
  • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
  • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
  • دارای مجوز نشر دیجیتال
  • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
  • پروانه کسب و کارهای مجازی
  • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
  • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز