تفاوت قالب های تولید شده دارکوب با قالب های آماده

نوشته شده توسط رومینا نظری

آدرس کوتاه: https://sitedar.com/?p=1158

شرکت طراحی سایت و سئو دارکوب
5/5 - (3 امتیاز)

در اینجا قصد دارم به چند نکته که بسیار توسط مشتریان مان پرسیده می شود پاسخ بدهم: اول اینکه چرا بهتر است از وردپرس استفاده کنیم و چه زمانی وب سایت را از پایه توسعه دهیم، مشکل قالب های آماده چیست، و اینکه قالب های آماده دارکوب چه تفاوتی با قالب های موجود در بازار دارند.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز (CMS) است. این یک ابزار محبوب برای افرادی است که هیچ تجربه کدنویسی ندارند و می خواهند وب سایت و وبلاگ بسازند. نرم افزار هیچ هزینه ای ندارد هر کسی می تواند آن را به صورت رایگان نصب، استفاده و اصلاح کند.

وردپرس یا CMS اختصاصی

در توسعه وب سایت، ما معمولا دو راه داریم. توسعه با کمک سیستم های مدیریت محتوای (CMS) موجود در بازار مانند وردپرس، و دیگری توسعه CMS اختصاصی از پایه توسط فریم ورک های برنامه نویسی وب مانند لاراول. وردپرس، جوملا و سایر سیستم های مدیریت محتوای شناخته شده، در بسیاری از وب سایت های معتبر به کار گرفته شده اند. مثلا وردپرس تقریبا در یک چهارم وب سایت ها به کار برده شده است از جمله: Sony Music، MTV News و Bloomberg Professional. اینکه چه زمان ما باید از سیستم های مدیریت محتوای متن باز مانند وردپرس استفاده کنیم یا وب سایتی از پایه توسط یک فریم ورک توسعه دهیم موضوع ساده ایی است. به طور خلاصه، تا زمانی که ما به امکانات و عملکرد های خاصی که توسط CMS های موجود در بازار پشتیبانی نشده است نیازی نداریم، نباید به سراغ توسعه وب سایت از پایه برویم. علت آن هم ساده است، توسعه یک CMS اختصاصی یا توسعه وب سایت از پایه بدون CMS هایی مانند وردپرس زمانبر تر و بسیار پر هزینه تر بوده و هیچ تاثیر مثبتی در کیفیت و نتیجه نهایی پروژه ندارد. مثلا زمانی که پروژه شما یک وب سایت بازاریابی شبکه ایی با تعداد بسیاری کاربر همزمان و محاسبات پیچیده است، بهتر است که آن را از پایه با کمک فریم ورکی مانند لاراول توسعه دهید.

انتقاد هایی که ما اغلب از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس می شنویم، تقریبا تماما بی پایه و اساس است. از آنجایی که این CMS در بسیاری از وب سایت ها به کار برده می شود و سال های زیادی است که در دنیای وب حضور دارد، همچنین تیم بزرگی از آن پشتیبانی می کند، بسیار ایمن و بهینه سازی شده است. اما شاید بپرسید پس چرا این همه وب سایتی که از وردپرس استفاده می کنند مشکل امنیت یا سرعت، کارایی و غیره دارند. در پاسخ باید به شما بگویم که مشکل از وردپرس نیست بلکه مسئله دانش و تجربه توسعه دهنده در رابطه با استفاده از آن است که نقش تعیین کننده ایی دارد (البته از نظر آماری چون تعداد وب سایت ها وردپرسی خیلی زیاد است، به همان نسبت گزارش رضایت و عدم رضایت درباره آن نیز بیشتر است). چون وردپرس یکی از ساده ترین سیستم های مدیریت محتوا است، تعداد زیادی توسعه دهنده غیر حرفه ایی با آن کار می کنند. عدم تسلط به بهترین روش های توسعه وب و تنظیمات وردپرس باعث شده که ما شاهد تعداد زیادی وب سایت کم کیفیت در وردپرس باشیم. برای همین است که یک وب سایت دولتی مانند سایت کاخ سفید بدون هیچ مشکلی از وردپرس استفاده می کند. در هر حال امنیت، نفوذ پذیری و کیفیت عملکرد هیچ گاه صد در صد نیست و می تواند فارغ از روش توسعه در طول زمان برای هر سایتی به دلایل مختلفی اتفاق افتد.

شرکت طراحی سایت و سئو دارکوب

مشکل قالب های آماده ی متفرقه

همانطور که در بالا توضیح داده شد، وردپرس پر کاربرد ترین CMS بوده و وب سایت های زیادی در دنیا از آن استفاده می کنند. شما با یک جستجوی ساده می توانید به تعداد زیادی قالب آماده وردپرسی دسترسی پیدا کنید. برخی از آن ها تا چند صد دلار قیمت دارند و برخی حتی رایگان در اختیار شما قرار می گیرند. اما مسئله در کیفیت، سرعت، امنیت و پشتیبانی این قالب ها است. من نمی خواهم بگویم که همه ی قالب های آماده بد هستند، اما اکثر این قالب ها در طول زمان محدودیت، چالش و مشکلاتی را به همراه دارند. گاه مشکلات قالب آماده می تواند هزینه بر نیز باشد یا پس از مدتی شما را مجبور به باز طراحی سایت نماید. بنابراین باید در استفاده از قالب آماده به محدودیت ها و مسائل احتمالی زیر توجه شود.

لینک های خارجی و پلاگین های زیاد

در توسعه قالب های آماده چیزی که اغلب دیده می شود استفاده از پلاگین و لینک های خارجی زیاد است. و این مسئله دو علت دارد: زیبا سازی و تنظیمات قالب. این نوع قالب ها ظاهر زیبایی دارند اما این زیبایی به رایگان به دست نیامده است. طراحان این قالب ها ظاهر زیبا را اولویت کار خود قرار داده اند، بنابراین بهینه سازی در آن ها کمتر مورد توجه قرار می گیرد. چون ظاهر زیبا است که موجب فروش زیاد این قالب ها می شود. (کم نیستند وب سایت های معتبر و معروف که قالبی بسیار ساده دارند این سادگی به حکمت نیست) برای همین طراح از پلاگین ها و امکانات زیادی برای زیبا کردن این قالب استفاده کرده است، و با اینکه طراحی آن زیباست اما سایت را سنگین کرده و زمان بارگذاری آن را بالا می برد. تنظیمات زیاد قالب های آماده توسط پلاگین ها فراهم می شوند. شاید به نظر شما این که برخی قالب های آماده قابلیت های تنظیم زیادی دارند نکته مثبتی به نظر آید. اما این پلاگین ها و تنظیمات زیاد برای ساخت یک صفحه به سرعت وب سایت آسیب می زند.

سرعت پایین به سئوی وب سایت و تجربه کاربری آسیب جدی می زند. چون گوگل سرعت وب سایت را به عنوان یک پارامتر برای رتبه بندی در نظر گرفته است. همچنین کاربران نیز در صورتی که تجربه کاربری مطلوبی را به واسطه سرعت پایین بار گذاری تجربه نکنند، به راحتی وب سایت را ترک کرده یا حداقل استفاده را از آن می برند و این اصلا خوب نیست.

مشکل پشتیبانی و توسعه بیشتر در قالب آماده

قالب های آماده ی زیادی در بازار وجود دارند که اکثرا از وب سایت های خارجی کپی شده اند. این قالب ها کرک یا null شده توسط شرکت هایی نسبتا معتبری توسعه داده شده اند. اما مسئله این است که این قالب ها برای زبان انگلیسی بوده در بازار ایران ترجمه شده اند. مشکل این قالب ها مربوط به پشتیبانی است. شرکت های توسعه دهنده یا فروشنده قالب آماده اغلب برای حفظ منافع خود قسمت هایی از کدهای قالب را رمزگذاری می کنند. بنابراین در صورت نیاز به برخی تغییرات در قالب (برای تنظیمات سئو، توسعه و اضافه کردن قسمت های جدید به سایت) شما الزاما باید به همان شرکتی که قالب را توسعه یا رمز گذاری کرده مراجعه نمایید. از سوی دیگر، اغلب پلاگین های این قالب ها به طور سالانه به روز رسانی می شوند، و شما بایستی در ازاء این به روز رسانی مبلغی را پرداخت نمایید. در غیر این صورت عملکرد وب سایت شما می تواند دچار مشکل شود.

شرکت طراحی سایت و سئو دارکوب

اختصاصی نبودن قالب آماده

همانطور که گفته شد، قالب های آماده بخاطر اینکه فروش بالایی داشته باشند توسعه دهندگان آن روش طراحی خاصی را پی می گیرند. طراحان قالب آماده، آن را اختصاصی طراحی نمی کنند. یک قالب سایت فروشگاهی با یک قالب سایت خبری بسیار متفاوت است. هر دو ویژگی های مخصوص به خود را دارند. این طراحی اختصاصی به سئو، سرعت بارگذاری و تجربه کاربری کمک زیادی می کند. اما قالب ها آماده اکثرا خیلی اختصاصی طراحی نشده اند و دارای قسمت های بلا استفاده زیادی هستند که تنها سایت را سنگین کرده است.

مشکل سئو در قالب های آماده

مواردی که در بالا توضیح داده شد به نوعی با سئوی وب سایت در ارتباط است. سئو دو بخش دارد: داخلی و خارجی. سئوی داخلی با طراحی وب سایت در ارتباط است. قبل از اینکه برای سئوی خارجی کاری انجام دهید باید داخل وب سایت را بهینه سازی کنید. این بهینه سازی ها قالب وب سایت را در بر می گیرد. شاید بزرگ ترین مشکل در رابطه با یک قالب آماده سئو و توسعه پذیری بیشتر آن باشد. قالب آماده اجازه هر نوع تغییر و بهینه سازی را به شما نمی دهد. برای همین در استفاده از قالب آماده بهتر است به قابلیت های تغییر آن بسیار توجه کنید.

قالب های تولید شده دارکوب

ما در دارکوب برای سرعت و کاهش هزینه توسعه وب سایت برای مشتریان مان قالب هایی تهیه کرده ایم، که سریع و آسان قابل استفاده هستند. (این قالب ها صد در صد محصول دارکوب بوده و از ترجمه یا تغییر قالب های خارجی یا متفرقه در اینترنت پرهیز شده است) افراد می توانند قالب را خریداری کرده و برای وب سایت خود استفاده کنند. ما همچنین به مشتریان مان چگونگی درج اطلاعات در قالب را نیز آموزش می دهیم و در صورت درخواست قالب را در هاست بارگذاری و پشتیبانی خواهیم کرد. لازم به ذکر است که این قالب ها واکنش گرا یا Responsive هستند یعنی برای کاربران موبایل نیز بهینه سازی شده اند.

مهمترین خصوصیت قالب های تولید شده توسط دارکوب این است که بخاطر طراحی حرفه ایی و عدم رمز گذاری کدها صاحب وب سایت (یا هر شخص متخصصی) می تواند آن را پشتیبانی کرده و در صورت توسعه قسمت های جدید در وب سایت می توان قالب را نیز توسعه داده یا تغییرات را در آن اعمال نمود. همانطور که گفته شد، سئوی داخلی وب سایت به قالب سایت وابسته است. قالب های دارکوب نیز با رعایت اصول ضروری سئو توسعه داده شده اند و در صورت نیاز به تغییر و بهینه سازی بیشتر نیز این کار به سهولت قابل انجام است. از آنجایی که ما در دارکوب بسیار به سئوی وب سایت اهمیت می دهیم. سعی شده با طراحی حرفه ایی قالب و عدم استفاده از پلاگین های غیر ضروری یا مخرب، قالب هایی سبک و سریع توسعه دهیم. تا وب سایت سرعتی مطلوب برای تجربه کاربری و همچنین سئو داشته باشد. در واقع شما می توانید قالب های تولید شده دارکوب را با خیال راحت و اختیار کامل استفاده کنید و هیچ نگرانی از بابت مشکلات قالب های آماده نداشته باشید.

ویژگی های قالب های آماده دارکوب

1. تولید توسط خود طراحان شرکت :

شرکت دارکوب از قالب های آماده از پیش طراحی شده استفاده نمی کند بلکه قالب های آماده را خود طراحان شرکت طراحی میکنند. این نقطه تمایز ما با بقیه شرکت ها است.

2. تنوع زیاد :

شرکت دارکوب بیش از 400 طرح قالب آماده تولید کرده است که این شامل قالب های شرکتی، فروشگاهی و آموزشی میشود. شما می توانید وارد سایت ما شوید و برای انتخاب قالب انتخاب های زیادی می توانید داشته باشید.

3. بهینه سازی شده :

طراحان شرکت در هنگام طراح قالب های آماده بهینه بودن سایت را در نظر می گیرند که بعد از طراحی وب سایت شما بتوانید با خیال راحت سئو انجام دهید و از بیس برای انجام سئو آماده باشد.

شرکت طراحی سایت و سئو دارکوب

4. ایمن سازی :

قالب هایی که طراحی می شوند ایمن سازی سایت می شوند تا بعد از طراحی قابل هک شدن نباشند و شما با خیال راحت با پرداخت یک هزینه کم وب سایت خود را طراحی کنید.

5. ریسپانسیو بودن :

قال های آماده در هنگام طراحی ریسپانسیو یا همان واکنش گرا می شوند. به دلیل اینکه امروزه 80% کاربران از موبایل های هوشمند برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند باید وب سایت به درستی نمایش پیدا کند در موبایل و طراحی آن بهم نمی خورد.

6. آموزش کنترل پنل :

شما پس از خریداری قالب های آماده وب سایت یک ویدیو براتون ارسال می شود که آن ویدیو تمامی کار های مربوط به وب سایت در آن گفته شده است تا شما بتوانید خودتان درج اطلاعات آن را به راحتی انجام دهید.

7. دادن منبع :

در صورت نیاز طراحان شرکت ما به شما source code یا همان منبع کد به شما داده میشود.

8. قابلیت اضافه کردن زبان های دیگر :

قابلیت دو زبانه کردن و حتی اضافه کردن زبان های دیگر به قالب های آماده که از شرکت دارکوب خریداری کرده اید.

9. قابلیت اضافه کردن آپشن های دیگر :

شما هر آپشنی که مد نظر خود دارید برای طراحی وب سایتتان می توانید به قالب های آماده اضافه کنید و بهترین و باکیفیت ترین سایت را طراحی کنید.

آموزشگاه دارکوب

اگر شما هم علاقه مند شدید که خودتان قالب های آماده را از بیس طراحی کنید می توانید در کلاس های وردپرس آموزشگاه دارکوب شرکت کنید و با کمترین هزینه وردپرس را بیاموزید و وارد بازارکار شوید. آموزشگاه بعد از اتمام دوره آموزشی شما، شما را به سازمان فنی حرفه ای معرفی می کنند و می توانید در سازمان فنی حرفه ای آزمون دهید و مدرک معتبر فنی حرفه ای کشور را دریافت کنید.

نتیجه

ما می توانید قالب های آماده وب سایت را با کمترین هزینه که قالب های ما از 200 هزیار تومان شروع می شود تهیه کنید و وب سایت خود را ثبت کنید که این کار باعث ارتقاء کسب و کار شما می شود. اگر بخواهید ما برای شما نصب قالب را انجام دهیم 300 هزار تومان به آن هزینه قالب اضافه می شود.

اگر بخواهید قالب سایت شما نصب شود و پشتیبانی یک ساله سایت داشته باشد حدودا 1 میلیون 200 هزار تومان به هزینه قالب خریداری شده اضافه می شود. شما با خیال آسوده و با هزینه بسیار کم و با کیفیت بالا می توانید وب سایت خود را طراحی کنید. شما میتوانید پکیج های طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی را هم با کمترین هزینه سفارش دهید و سایت خود را طراحی کنید.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
  • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
  • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
  • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
  • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
  • دارای مجوز نشر دیجیتال
  • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
  • پروانه کسب و کارهای مجازی
  • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
  • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز