آیا سئو در سال 97 سخت تر شده است؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
آیا سئو در سال 97 سخت تر شده است؟

می تونی باور کنی؟ سال 96 نیز به اتمام رسید . سال پیش رو سالی متفاوت با روند های رو به رشد برای سئو می باشد.هنگامی که گوگل قوانین خود را برای سرچ های موبایلی سختگیرانه تر کرد صفحات سریع موبایل (amp ) شکل گرفت.همچنین جستجو های صوتی نیز افزایش پیدا کرد.

همانطور که می دانید سال قبل سال مهمی برای سئو بوده است. گوگل قوانین خود را برای سئو روز به روز سخت گیرانه تر می کند بنابراین این روند  در سال 97 تضعیف نخواهد شد و بلکه سخت گیرانه تر خواهد شد. اگر اطلاعات کافی در مورد این روش های سئو داشته باشیم ، می توانید از آنها برای کمک به کسب و کار خود استفاده کنید. در زیر برخی نکات در مورد سئو در سال جدید شرح داده شده است:

فنی تر

برخی از چالش های فنی که در سال گذشته وجود داشت در حال حاضر آن را خیلی راحت تر نسبت به قبل می توان حل کرد. بعضی از این چالش ها به دلیل پیچیدگی های تکنولوژی می باشد. در اینجا چند نمونه  مثال زده شده است:

  • چگونه یک سایت که در دو زیر دامنه پویا می باشد را بهینه سازی می کنید؟ ( ما همیشه  می گوئیم که از دو زیر دامنه استفاده نکنید ولی مطمئن هستیم که این کار راخیلی مشتریان انجام می دهند.)
  • در مورد سایت هایی که اساسا نیمی از آن از اپلیکیشن وب سایت و نیمی دیگر از وب سایت می باشد چطور؟ داده ها، ساختار و محتوا می توانند از یک بخش به بخش دیگر متفاوت باشند، که می تواند مشکلاتی را  برای گوگل ایجاد کند.
  • سرعت: سایت شما ممکن است سریع باشد، اما متریک آن به اندازه میلی ثانیه باشد- آیا به اندازه کافی سریع است؟
  • وقتی گوگل در نتیجه صفحات موتور های جستجو و یا کلمات کلیدی که شما انتخاب کرده اید تغییراتی انجام می دهد چه کار می کنید؟

محتوایی تر

اینها نمونه هایی از چالش های فنی هستند، اما بزرگترین چالش همچنان ایجاد محتوا است. در حال حاضر در مورد ارزش محتوا مطالب زیادی هست ولی چیزی که گوگل می گوید و مهم است این است که مردم محتوا را می خوانند و هر چه محتوا جذاب تر و مفید تر باشد با آن ارتباط بهتری پیدا می کنند.  مسئله این است که تولید محتوا - چه نوشته ، عکس یا ویدئو -  باشد سخت است. تولید محتوا همچنین باید منحصر به فرد، جذاب، سئو دوستانه باشد و شما را به اهدافتان نزدیک کند که این کار سخت نمی باشد بلکه زمانبر و اغلب گران است.

به عبارت دیگر، SEO یک سرمایه گذاری بازاریابی بلند مدت است اما زمان بندی طولانی و سرمایه گذاری اغلب شرکت ها را به وحشت می اندازد و آنها دنبال راه حل های کوتاه مدت و ارزان هستند. ولی باید همیشه این را مدنظر داشت که هیچ ارزانی بی دلیل نیست و برای داشتن رتبه بندی بالا باید برای آن سرمایه گذاری مالی و زمانی کرد.  ولی به هر حال بسیاری از این شرکت ها به دنبال راه هایی هستند که سریع و ارزان به نتیجه برسند و هزینه های تبلیغات خود را افزایش می دهند ولی بهترین روش تبلیغات بالا بردن هزینه بازاریابی از طریق سئو می باشد.

محتوای پیچیده تر، مشکلات بیشتر

حتی برای شرکت های که سرمایه گذاری سنگین برای تولید محتوا برای سئو می کنند ، استراتژی شما زمانی پیچیده تر، مشکل تر و بغرنج تر می شود که شما در تولید محتوای خود از ویدئو ، عکس و فیلم استفاده کنید . باز هم: چند روند که دیده ایم:

  • این کار باعث افزایش کارایی در سطح ارتباطات داخلی می شود ، به این ترتیب که مقررات سئو با یک صدای صوتی، لحن و پیام سازگار با هم منطبق می شوند.
  • این کار باعث افزایش کارایی در سطح بهینه سازی صفحه می شود تا اطمینان حاصل شود که محتوا دیده می شود.
  • این کار باعث افزایش کارایی در سطح تجزیه و تحلیل و تجزیه و تحلیل داده ها می شود تا اطمینان حاصل شود محتوای شما به اهداف خود رسیده است و راهکارهای حیاتی ارائه می دهد.

به طور کلی، حجم بالایی از محتوای با کیفیت بالا می تواند شما را به اهداف خود نزدیک کند ولی به شرط اینکه شما برای این بر روی زمان و بودجه سرمایه گذاری کنید.

رقابتی تر

در نهایت همیشه این رقابت وجود دارد. سئو در خلاء اتفاق نمی افتد سایت شما با تمام کسانی که در نتایج سرچ جستجو هستند مقایسه می شود. این که آیا شما یک ارائه دهنده سطح سازمانی یا یک پیمانکار محلی هستید، همیشه باید برای سئو خود رقابت داشته باشید یعنی رقابت سئو همیشه و در همه سطوح می باشد  بنابراین شما نیز به آن نیاز خواهید داشت.  این کار نه تنها برای شما بلکه برای تمامی مشاغل اعم از شغل های صنعتی ، و تمامی مشاغل بازاریابی  نیز وجود دارد.

آیا سئو در سال 97 سخت تر شده است؟

در حالی که هنوز به روز رسانی های جدید گوگل برای الگوریتم های پنگوئن و پاندا تنظیم نشده بود سئو را راحت تر می توانستیم انجام دهیم ولی تا اینکه چند روز پیش گوگل الگوریتم های پنگوئن و پاندا را آپدیت کرد که بسیاری از افراد به تله افتادند.  هر زمان که الگوریتم های جدید به روز رسانی می شود خیلی ها برای سئو به دام میفتند.  بله سئو برای افرادی که تخصص سئو ندارند مانند خرید بک لینک های بی کیفیت  ، تولید محتوای بی کیفیت ( و یا کپی کردن محتوای تکراری) سخت تر شده است و تمام وب سایت و انجمن ها آن ها را به عنوان یک آشغال در نظر می گیرند.

بنابراین سئو به چه معنا می باشد؟

واقعا سئوکار حرفه ای که کارشناس سئو باشد بسیار کم می باشد. بسیاری از وبلاگ نویسان هستند که ادعا می کنند سئوکار هستند ممکن است دانش آنها در حد متوسط یا خوب باشد ولی کارشناس حرفه ای سئو نمی باشند.  چرا؟ بروز رسانی الگوریتم گوگل مانند یک جعبه بسته است؛ و تا به امروز، حتی با نشست های زیادی که از داخل تیم جستجوی گوگل اتفاق افتاده است ، هیچ راهی برای این نیست که یک فرد بتواند متخصص در این زمینه باشد. سئو همانطور که می دانیم، دارای بیش از 200 فاکتور رتبه بندی است که ما آن را می دانیم و توسط گوگل تایید شده است.  همچنین ، علاوه بر این 200 به روز رسانی گوگل که ما از آنها اطلاع داریم و سالانه 3 تا 4 بار صفحات وب سایت را تکان می دهد حدود 600 تغییر ظریف هر ساله رخ می دهد.

آیا این به این معنا می باشد که ما همه در تاریکی در سئو هستیم ؟

نه، از 200 فاکتور رتبه بندی که گفته شد ، کسانی هستند که با همین شرایط جایگاه خود را در رتبه بندی گوگل به خوبی حفظ کرده اند. در اینجا برخی از عوامل گفته شده است که به شما کمک می کند که سئو خود رابه خوبی نگه دارید:

محتوا اصلی:

محتوای اصلی و باکیفیت همیشه برای افرادی که می خواهند رتبه خوبی در گوگل داشته باشند، بسیار مهم می باشد. ما به عنوان کارشناس حرفه ای سئو که در کنار آن تولید محتوا را نیز انجام می دهیم پیشنهاد می کنیم که حتما محتوای اصلی و منحصر به فرد تولید کنید.

محتوای طولانی تر:

یکی از دلایل اصلی که سئو در حال حاضر بسیار سخت شده است ایجاد محتوای طولانی می باشد. که مستلزم آن است که محتوای عمیق که بیشتر از 400 کلمه می باشد تولید کنید.  مشخصا ، ایجاد محتوای کم حجم ساده تر بوده است و زمان کمتری می خواهد .  محتویات طولانی و عمیق پادشاه است. موتورهای جستجو برای ایجاد رتبه بندی برای سایت ها عموما سایت هایی را که بیش از 2000 واژگان دارند را برای رتبه بندی بالاتر الویت قرار می دهند. این "قاعده" باید درک و پیگیری و عمل شود.

به یاد داشته باشیدغول های موتور جستجو مانند گوگل شرکت های خصوصی هستند که دقیقا آن چیزی را که می خواهند به دیگران دیکته می کنند ؛ بسیاری از افراد ممکن است آن را دوست نداشته باشند؛ ولی دقیقا این همان راهی است که شما باید برای آن تلاش کنید تا یک محتوای مفید برای افزایش رتبه بندی خود داشته باشید.

خصوصیت بک لینک ها:

بله ؛ بک لینک ها هنوز برای افزایش سئو سایت استفاده می شوند .اگر شما بتوانید یک استراتژی مناسب برای بک لینک های خود ایجاد کنید شما کار بسیار مفیدی برای سئو سایت خود انجام داده اید که در آینده نتیجه آن را خواهید دید.

اگر کار سئو انجام داده اید ممکن است شنیده باشید برخی افراد می گویند که بک لینک سازی در سئو کاری بیهوده و مرده است ولی شما باید ببینید که گوگل در مورد آن چه می گوید. مسلما گوگل به بک لینک های مفید برای افزایش رتبه وب سایت شما بسیار اهمیت می دهد.

نظرات کاربران:

یکی از فاکتور های مهم در سئو نظرات کاربران می باشد.  نظرات کاربران برای سئو بسیار مفید هستند ؛ آنها محتوا را بلندتر می کنند (یعنی تعداد کلمات نظرات در serp گوگل به عنوان بخشی از محتوا در نظر گرفته می شود).  یکی از بهترین روش های رتبه بندی پیگیری کامنت ها می باشد. که به هیچ عنوان این کار ساده ای نمی باشد.  به هر حال در حال حاضر، اظهار نظر در وبلاگ ها  از بین رفته است که این موضوع غم انگیزی می باشد وباید این کار را به صورت ارسال در رسانه های اجتماعی از طریق فیس بوک انجام داد.  شما می توانید از فیس بوک به عنوان یک سیستم نظر سنجی در وبلاگ خود استفاده کنید،  و روش های قدیمی برای گرفتن نظرات در حال منسوخ شدن می باشد.

بنابراین آیا سئو سخت تر شده است؟

بنابراین ما به سوال اصلی خود باز می گردیم که آیا سئو سخت تر شده است ؟ بله من فکر میکنم سئو سخت تر شده است و بنابراین تولید محتوا برای شما نیز سخت تر شده است . اما گرفتن امتیاز آسان تر شده است.  همچنین، قبل از پایان این پست، می خواهم اینجا مطلب را اضافه کنم.  این است که اگر شما از تکنیک های مناسب سئو پیروی کنید و هیچ کدام از هرزنامه ها و تاکتیک های عجیب و غریب را که آنلاین می بینید انجام ندهید، شما هیچ گاه نگران به روز رسانی های جدید گوگل نباشید. و اگر تمام قوانین سئو را به درستی رعایت کنید هیچ گاه به رتبه بندی سایت شما آسیب وارد نمی شود.

سئو در سال 97 چقدر مهم تر شده است؟

سئو روز به روز رو به رشد و تکامل و نوآوری می باشد. مهمتر از همه، سئو ، همچنان به نفوذ در اینترنت و کانال های دیگر بیشتر ادامه می دهد.  آنچه که بازاریابان باید سال به سال آن را درک کنند و بیشتر متوجه شوند فاکتورهایی هستند که در رقابت که باعث رشد و نوآوری می شوند. هر ساله این عوامل متفاوت می باشند.  در زیر مطالبی گفته شده است که چرا سئو در سال 97  اهمیت بیشتری دارد.

برای گوگل کیفیت مهم تر از کمیت می باشد:

در سال گذشته ، گوگل به روز رسانی های بی شماری را برای الگوریتم خود انجام داد.  ما هرگز این به روز رسانی الگوریتم ها را نمی بینیم (به عنوان مثال، پاندا، پنگوئن و غیره)، اما در عوض به روز رسانی های "کیفیت" را می بینیم که هر چند هفته یکبار اتفاق می افتد . شما باید به این نکته توجه داشته باشید زیرا در سال آینده قوی تر خواهد شد. به همین دلیل است که برخی افراد ممکن است دچار افت رتبه بندی سئو سایت خود شوند زیرا وقت خود را بیهوده به انجام بعضی امور بی فایده در سئو صرف می کنند و به موارد ضروری توجه نمی کنند.  سئو هر روزه مهم تر می شود و کسانی که وقت خود را بیشتر صرف افزایش کیفیت وب سایت خود می کنند، بسیار سود خواهند بود.  

سئو در سال 97

سال 97 بسیاری از افراد زمان خود را به صورت آنلاین می گذرانند. تعداد کاربران آنلاین روز به روز رو به افزایش می باشد. باید این نکته را در نظر بگیریم که کسب و کارهای آنلاین روز به روز رو به پیشرفت و گسترش می باشند. بازاریابی دیجیتال محبوب تر از همیشه است و مانند سئو نیز هر سال سخت تر می شود. با توجه به اهمیت این موضوع، تصمیم گرفتیم مقاله ای در مورد حقایق سئو که ما باید در سال 97 آن را مد نظر داشته باشیم بنویسیم.

وب سایت شما باید سازگار با موبایل باشد

در چند سال اخیر این موضوع همیشه تکرار شده است و اهمیت زیادی پیدا کرده است ، داشتن یک وب سایت سازگار با موبایل اهمیت زیادی دارد و نسبت به قبل مهم تر شده است.  گوگل در حال حاضر اولین شاخص تلفن همراه خود را منتشر کرده است و اگر می خواهید با رقبای خود در دنیای دیجیتال امروز رقابت کنید، باید ترافیک تلفن همراه را به طور جدی مورد توجه قرار دهید و در طراحی ریسپانسیو وب سایت سرمایه گذاری کنید. با انتخاب بیشتر و بیشتر مردم هر روز برای استفاده ازاینترنت با استفاده از دستگاه های تلفن همراه، اگر وب سایت خود را مطابق با این آمار تطبیق ندهید، اشتباه بزرگی در بازار امروز انجام داده اید.  

محتوای شما باید طول حقیقی داشته باشد

موتورهای جستجو (به ویژه گوگل) همیشه الگوریتم های خود را تغییر می دهند تا بتوانند به طور  مداوم در نتایجی که کاربران  در نت جستجو می کنند بهتر پاسخ دهند. این تنها هدف موتور جستجو است. در حالی که کیفیت همیشه از مقدار مهمتر بوده است، در سال 97، شما باید محتوای با کیفیت بیشتری را نسبت به قبل ارائه دهید. مطالعات بسیاری نشان می دهد که "صفحات با محتوای طولانی به طور قابل توجهی بهتر از محتوای کوتاه رتبه بندی می شوند". در حقیقت میانگین کل کلمات اولین صفحه رتبه بندی گوگل 1890 کلمه می باشد. اگر می خواهید در بازاریابی محتوا سرمایه گذاری کنید، این نکته را حتما مد نظر داشته باشید که بهترین مقاله با بهترین کیفیت را ارائه می دهید .کیفیت بالاتر مقاله یعنی مقاله ای که منحصر به فرد باشد و طولانی تر باشد. اطمینان حاصل کنید که تمام سوالات مشتریان را به طور دقیق همانطور که می خواهند پاسخ می دهید . به یاد داشته باشید، محتوای کم با کیفیت بالاتر بسیار بهتر از محتوا زیاد با کیفیت پایین است.

سعی نکنید موتورهای جستجو را فریب دهید

گوگل نتیجه زحمت هزاران مهندس بسیار هوشمند است که استعداد های  خود را با یکدیگر ترکیب می کنند تا بهترین موتور جستجو را در این سیاره ایجاد کنند و هر روز بیشتر و بیشتر در آن موفق شوند . در حالی که تکنولوژی های کلاه سیاه مانند پر کردن کلمات کلیدی و ساختن بک لینک با کیفیت پایین مانند خرید فله ای بک لینک قدیمی و منسوخ شده است ، گوگل از آن به بعد به طور چشمگیری بهبود یافته است و هر ماه در حال پیشرفت است.

به منظور رتبه بندی در گوگل، شما باید با استفاده از یک وبسایت عالی که بتواند مشکلات مشتری شما را به راحتی حل کند، فقط باید تکنیک های کلاه سفید را استفاده کنید. با استفاده از تکنیک های منسوخ  شده شما مجازات می شوید و وب سایت شما نابود می شود. یک وب سایت و یک محتوای ارزشمند خلق کنید که مخاطبین شما را به اهداف خود نزدیک کند و از سئو کلاه سیاه دوری کنید.

جستجوی خود را صوتی کنید.

همه ما در منزل های خود صفحه اصلی گوگل را داریم و از آن استفاده می کنیم در واقع، طبق تحقیقاتی که انجام شد، گزارش شده است که حدود 55% از کاربران گوگل با استفاده از سرچ صدا جستجو می کنند  آخرین تحقیقات گوگل نشان می دهد که "افرادی که در 6 ماه گذشته از صدای خود استفاده کرده اند، تقریبا روزانه این کار را انجام می دهند."

جستجوی صوتی را دست کم نگیرید، در حالی که رشد آن بی سابقه بوده است. وب سایت خود را برای دکمه های برجسته تنظیم کنید  و از ابزارهایی مانند «پاسخ به عموم» و «نمایشهای گفتگو»  برای محتوای خود استفاده کنید.

وقتی بحث کیفیت می باشد گوگل هیچ گاه فریب نمی خورد

همانطور که زمان به سرعت می گذرد ، همینطور سخت تر و سخت تر می شود که شما بتوانید گوگل را برای داشتن محتوای عالی متقاعد کنید. یعنی روز به روز قوانین گوگل برای تولید محتوا سخت گیرانه تر می شود. این به این معنا می باشد که ممکن است توسط گوگل جریمه شوید . گوگل از طرق مختلف می تواند محتوای وب سایت شما را چک کند. به عنوان مثال گوگل از برخی ابزار ها استفاده می کند تا کیفیت محتوای سایت شما را بررسی کند.

این برای کسب و کار شما به چه معنا می باشد؟

به سادگی می توان گفت شما می توانید محتوا را بدون هیچ گونه تحقیقی برای کسب و کار خود ایجاد کنید که البته این کار به رتبه بندی سایت شما هیچ کمکی نمی کند و یا شما می توانید در مورد کسب و کار رقبای خود تحقیق کنید و از مزایای آن استفاده کنید .

حتما به موبایل توجه داشته باشید

ممکن است شما یک کار کوچک با گوگل در طول هفته داشته باشید. آیا برای این یک کار کوچک کامپیوتر خودرا روشن خاموش می کنید؟ و یا ترجیح می دهید برای یک کار کوچک چند دقیقه ای از موبایل خود استفاده کنید؟  عموما مردم برای کارهای کوچک و روزمره خود ترجیح می دهند از موبایل استفاده کنند.  این کار هم سریع تر از سرچ با دسکتاپ می باشد و هم اینکه از هر کجا می توان انجام داد . امروزه بسیاری از سرچ های گوگل از طریق موبایل می باشد . همچنین از طریق موبایل می توان جستجو صوتی را نیز انجام داد.

این برای کسب و کار شما به چه معنا می باشد؟

اگر می خواهید رتبه بندی وب سایت خود را افزایش دهید و در نتایج جستجو گوگل جایگاه خوبی داشته باشید حتما به بهینه سازی تلفن همراه خود توجه داشته باشید. وب سایت شما حتما باید موبایل دوستانه باشد. گوگل از سایت های موبایل پشتیبانی می کند ، بنابراین لازم است تا تست های لازم برای این کار را برای وب سایت خود انجام دهید تا تجزیه تحلیل کنید وب سایت شما مناسب موبایل می باشد یا خیر و برای بهتر شدن آن چه تغییراتی لازم است انجام دهید.

طراحی سایت دارکوب


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد