بهترین استراتژی های بازاریابی 2020

نوشته شده توسط مرضیه نوایی لواسانی

آدرس کوتاه این صفحه: https://sitedar.com/?p=4825

بهترین استراتژی های بازاریابی 2020

بهترین استراتژی های بازاریابی 2020

اگر در حال راه اندازی یک کسب و کار جدید هستید و یا تجارتی از قبل داشته اید، داشتن حضور آنلاین قوی برای برند شما بسیار مهم است.

از طرفی مردم برای کسب اطلاعات در مورد مشاغل محلی به وب سایت ها مراجعه می کنند.

به همین دلیل، مشاغل گوناگون برای اینکه بتوانند هر چه بیشتر در زمینه ی کاری آنلاین خود موفق باشند، باید استراتژی های مناسب و درست بازاریابی آنلاین را اتخاذ کنند.

بکارگیری استراتژی های درست بازاریابی آنلاین می تواند ارائه دهنده ی راه حل هایی برای انواع مشکلات شما از قبیل کمبود وقت، کمبود بودجه و یا حتی جهت گیری های نادرست باشد.

برای مشاغل محلی داشتن اطلاعات بروز شده و آماده برای ارائه به مشتریان بسیار مهم است.

اگر می خواهید در کار خود پیشرفت کنید و تجارتتان را گسترش دهید، بایستی بر روی استراتژی های بازاریابی کارتان بررسی های بیشتری داشته باشید. با استراتژی های درست بازاریابی آنلاین می توانید با کمترین هزینه و سرمایه گذاری مالی و زمانی بیشترین بهره را ببرید و بیشترین جذب مشتری را داشته باشید.

به همین منظور در ادامه ی مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم.

بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین سال 1399

وب سایت خود را بهینه سازی کنید

وب سایت شما یکی از بهترین ابزار ها و جنبه های آنلاین شماست. پس باید آن را هم برای موتور های جستجوگر و هم برای کاربران بهینه کنید. اگر وب سایت شما در جذب مشتری مشکل دارد به معنای عدم بهینه سازی درست آن می باشد.

وب سایت شما بایستی طراحی و پیمایش خوبی داشته باشد تا کاربران بتوانند خیلی سریع و ساده به اطلاعاتی که می خواهند دست یابند.

اگر وب سایت خود را برای موتور های جستجوگر بهینه کنید، آنها می توانند راحتتر وب سایت شما را بیابند و در لیست رتبه بندی قرار دهند.

وب سایت خود را می توانید با استراتژی های سئو مانند استفاده از برچسب متا، کلمات کلیدی مناسب، بروزرسانی عناوین و … بهینه سازی کنید. از محتوای جدید و مرتبط در وب سایت خود استفاده کنید.

لازم به ذکر است سئو مقوله ای بسیار گسترده است. شما می توانید با واگذاری سئوی سایت خود به شرکت های معتبر طراحی سایت مانند دارکوب، رتبه ی وب سایت خود را به صدر رتبه بندی گوگل برسانید.

بازاریابی محتوا برای افزایش ترافیک وب سایت

بازاریابی محتوا نقش مهمی در رشد تجارت ها در سال 2020 دارد. محتوا هر چیزی است که شما می توانید برای مخاطبان خود در وب سایتتان انتشار دهید. این محتوا می توانند تصاویر، فیلم ها، پادکست ها، کتاب های الکترونیکی و … باشند.

شما می توانید با ایجاد یک انیمیشن زیبا و جذاب و انتشار آن در وب سایت و وبلاگ خود و یا در رسانه های اجتماعی و یا استفاده از آن در تبلیغات آنلاین، کاربران بیشتری را به کسب و کار خود جذب کنید.

نکته ی مهم در بازاریابی محتوا اینست که بایستی به صورت مرتب و در فاصله های زمانی کوتاه تولید محتوا داشته باشید. اینکه ماهی یکبار یک پست بر وب سایت خود بگذارید عملاً فایده ای ندارد. همچنین محتوای شما باید کیفیت بالایی داشته باشد. برای اینکه بتوانید محتوایی با کیفیت تولید کنید که بتواند ارزشی را به کاربر ارائه دهد، از خودتان بپرسید:

  • کاربران من به چه چیزی نیاز دارند؟
  • آیا محتوای من برای آنها قابل درک می باشد؟

همچنین اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی در متن محتوا استفاده شده است. محتوای شما باید آگاهی رسان و مرتبط با مخاطبان شما باشد. به همین منظور شما باید مخاطبان خود را بشناسید.

مخاطبان خود را بشناسید

وب سایت شما جایی است که می توانید مشتریان بالقوه را جذب کنید. اما برای اینکه بتوانید کاربرانتان را به کسب و کار خود جذب کنید، لازم است آنها را درک کنید. درک اولویت ها و مشکلات کاربران در جذب آنها بسیار مؤثر است.

چه چیزی باعث می شود آنها به خرید مایل شوند؟

گرایشات آنها در خرید چیست؟

پاسخ این سؤالات می تواند به شما کمک کند تا پیام رسانی درستی به آنها داشته باشید و در پیام رسانی های خود با عوامل جذاب توجه آنها را به کسب و کار خود جلب کنید.

به مشتریان خود فکر کنید و سعی کنید با دیدگاه آنها به مقوله ی خرید نگاه کنید.

بر اهداف خود تمرکز داشته باشید

برای کسب و کار خود یک هدف مشخص کنید و منابع خود را معطوف فعالیت ها و تاکتیک هایی کنید که باعث دستیابی به آن هدف می شوند.

هر گاه به هدف مورد نظر دست یافتید، یک هدف دیگر برای خود اتخاد کنید و سعی کنید فعالیت ها و ابتکارات جدیدی برای رسیدن به هدف جدیدتان داشته باشید.

تجربه ی کاربری خوب

کاربران مهمترین بخش هر کسب و کاری هستند. در واقع تجارت ها بدون کاربران معنا ندارد و هر آنچه که تجارت های مختلف انجام می دهند برای کسب رضایت و جذب کاربران می باشد. بنابراین مهم است که خدمات خوبی به کاربران ارائه دهید تا بتوانند تجربه ی خوبی از تجارت شما کسب کنند.

با اینکه امروزه ربات ها می توانند بسیاری از کارهای انسانی را انجام دهند، اما طبق مطالعات، تعاملات فرد به فرد در جلب رضایت کاربران تأثیر زیادی دارد. کاربران در تعاملات انسانی بیشتر جذب می شوند.

طبق مطالعات، 73% از کاربرن اظهار داشته اند که تجربه ی کاربری مثبت یک عامل بسیار مهم در تصمیم گیری های خرید آنهاست.

ارائه ی خدمات خوب به مشتری و نحوه ی برخورد خوب شما با آنها می تواند آنها را به مشتریان وفادار و ثابت تبدیل کند.

طبق گزارشات، به گفته ی کاربران در زمینه ی تجربه ی کاربری عواملی که در جذب آنها بیشترین تأثیر را دارند و بیشترین امتیاز را گرفته اند، عبارتند از: کارآیی، راحتی، خدمات دوستانه، پرداخت آسان و خدمات توأم با دانش.

اما چگونه می خواهید اطمینان حاصل کنید که آنها از نحوه ی سرویس دهی شما راضی هستند؟ یک راه حل، حضور تیم پشتیبانی می باشد. با داشتن تیم پشتیبانی و خدمات می توانید با کاربران خود در ارتباط باشید و از نظرات آنها راجع به بخش های گوناگون حرفه ی خود آگاه شوید.

تیم پشتیبانی بایستی متشکل از افرادی با دانش باشد که رفتار مناسبی با کاربران دارند، ضمن اینکه با داشتن نگرش مثبت به حرفه ی شما، توانایی جذب کاربران را نیز دارند.

تبلیغات گوگل و رسانه های اجتماعی

تبلیغات در رسانه های اجتماعی و گوگل می تواند یک ابزار مؤثر برای بازاریابی شغل شما و حضور آنلاین شما باشد. با تبلیغات آنلاین شما می توانید بازدید وب سایت و فروش خود را افزایش دهید. بهترین پلتفرم برای تبلیغات جایی است که بیشترین کاربران شما بیشترین حضور را دارند.

بررسی Google Analytics

با استفاده از ابزار Google analytics می توانید ببینید کدام صفحه ی وب شما بیشترین بازدید را داشته و یا کدام تلاش شما به فروش تبدیل شده. با استفاده از این ابزار می توانید عملکرد وب سایت خود را رصد کنید و اگر جایی نیاز به تغییر دارد، اقدامات لازم را انجام دهید.

نتیجه

هر چه استراتژی های بازاریابی شما مناسب تر و بیشتر باشد، بیشتر می توانید تجارت خود را گسترش دهید و کسب درآمد کنید.


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد

دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد

دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد