تأثیر مقاله نویسی در سئو چقدر است؟

نوشته شده توسط مرضیه نوایی لواسانی

آدرس کوتاه این صفحه: https://sitedar.com/?p=3320

سئو به معنای بهینه سازی موتور های جستجو و عملیات دریافت ترافیک از نتایج جستجوی رایگان، ارگانیک، تحریریه و یا طبیعی در موتور های جستجو است. برای موفق بودن در دنیای دیجیتالی امروز سئو و نوشتن مقاله های با کیفیت از اهمیت خاصی برخوردار است. امروزه استفاده از اینترنت بسیار همه گیر شده است و افراد به دنبال آسان ترین راه حل برای سؤالات و مسائل خود هستند. پس برای دیده شدن توسط کاربران اینترنت بایستی به سطح قابل قبولی برسید.یک راه برای بهتر دیده شدن نوشتن مقالات برای سئو می باشد. با نوشتن مقاله می توانید سایت خود را مرتباً بروزرسانی کنید. همچنین نوشتن مقاله به طور منظم به این معنی است که شما دارای یک وب سایت پویا می باشید که فعالیت دارد و از سایت های مختلف لینک می گیرد و یا لینک می دهد که این موضوع مد نظر موتور های جستجوگر خواهد بود. برای موفق بودن در مقاله نویسی ابتدا باید مخاطبان و کاربران را در نظر بگیرید و بعد موتور های جستجوگر را. بخش مقالات وب سایت ها از بخش های جذاب سایت است و می تواند کاربران را جذب کند. زیرا هنگامی که کاربران وب سایتی را از طریق موتور های جستجو سرچ و پیدا می کنند، می خواهند چیزی یاد بگیرند و یا به دنبال پاسخ سوالات خود هستند.

مقالات بایستی مختصر و مفید باشند و به بررسی و حل مشکلات کاربران بپردازند. تعداد کلمات یک مقاله بایستی بین 600 تا 2000 کلمه باشد. امروزه کاربران حوصله و زمان چندانی برای خواندن مقالات ندارند، پس بایستی حجم مناسبی از کلمات برای مقالات در نظر گرفته شود. با انتخاب تعداد مناسبی از کلمات کلیدی می توانید به بهینه سازی برای موتور های جستجوگر مؤثر باشید و نبایستی با نوشتن بیش از اندازه کلمات کلیدی در مقاله خود سعی در فریب دادن موتور های جستجوگر داشته باشید. زیرا موتور های جستجوگر هوشمند هستند و سایت های اسپم را می شناسند. اگرمقالات شما به اندازه ی کافی مفید و معتبر باشد، دیگر افراد آن را در وب سایت و یا رسانه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند اینگونه رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل افزایش خواهد یافت زیرا گوگل وب سایت شما را به عنوان یک وب سایت مفید و مؤثر خواهد شناخت. همانطور که قبلاً گفتیم کلمات کلیدی نقشی اساسی در بازیابی توسط موتور های جستجوگر دارند. به همین منظور می توانید از ابزار Google keyword برای اینکه ببینید آیا کلمات کلیدی استفاده شده در متن مقالات شما توسط کاربران جستجو می شود و یا خیر، استفاده کنید. عنوان مقاله بخش مهم و اساسی مقاله است زیرا افراد با عنوان مقاله به شما پیوند می دهند، پس بایستی سعی کنید از کلمات کلیدی در عنوان مقاله استفاده کنید. اینگونه می توانید کاربران زیادی را به وب سایت خود جذب کنید.

به طور خلاصه نوشتن مقاله ی سئوء معتبر به شما کمک می کند تا:

 • رتبه بندی موتور های جستجوی خود را بهبود ببخشید.

 • نرخ تبدیل خود را بهبود ببخشید.

 • محتوای جذاب و با کیفیت بالا را برای وب سایت خود جمع آوری کنید.

 • در وب سایت های دیگر قرار بگیرید.

 • در وب سایت های شبکه های اجتماعی و رسانه های اجتماعی قرار بگیرید.

 • برای وب سایت خود پیوند هایی دریافت کنید.

 • برای خبرنامه خود مطالب خوبی کسب کنید.

چگونه نوشتن مقاله می تواند به سئوء وب سایت شما کمک کند؟

سئو این روزها به ویژگی های زیر بستگی دارد:

 • کیفیت مطالب شما

 • تعداد دفعاتی که مطالب شما در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود.

 • اعتبار قبلی شما در مورد موضوع

 • تعداد وب سایت های معتبری که به وب سایت شما پیوند دارند.

تمام این موارد باید با هم  و در کنار هم باشند تا رتبه وب سایت شما در موتور های جستجوی گوگل خوب باشد.

شما برای اینکه در زمینه سئوء تجارت و کسب و کار خود موفق باشید و رتبه خوبی در نتایج موتور های جستجو داشته باشید بایستی مرتباً مقاله های با کیفیت بنویسید.

با نوشتن فقط 4 یا 5 مقاله نمی توانید انتظار موفقیت و داشتن رنکینگ خوب در موتور های جستجوگر داشته باشید. زیرا علاوه بر کیفیت، کمیت نیز دراینترنت مهم است.

در حقیقت، کمیت و کیفیت در کنار هم دو فاکتور مهم را برای موفقیت بازی می کنند همچنین اگر مقالات شما کیفیت نداشته باشند، محبوبیتی در رسانه های اجتماعی و بین کاربران کسب نخواهند کرد و مردم به شما پیوند نخواهند خورد.

ارتباط مقالات و محتوا:

 • مقالات با کیفیت

مقالات در واقع دارایی های تجاری هستند. آنها به شما در ساختن برند کمک می کنند. مردم تجارت شما را از طریق مقالات شما می شناسند. مردم از طریق وب سایت و یا وبلاگ شما و یا از وب سایت های دیگر و یا از طریق سیستم عامل های شبکه های اجتماعی به مقالات شما دسترسی پیدا می کنند. پس بایستی مقالات نوشته شده به تجارت شما مرتبط باشد.

 • محتوای معتبر و قابل دسترس

مقالات، محتوای وب سایت شما را تشکیل می دهند و بایستی از منابع معتبر قابل دسترسی باشند.

 • سبک جذاب و مکالمه ای

برای اینکه محتوای سایت شما جذاب باشد مقالات بایستی به لحنی دوستانه و جذاب نوشته شوند حتی اگر این مقالات بسیار علمی باشند. از این طریق افراد به خواندن آن مشتاق و جذب کسب و کار شما می شوند.

دو نکته که بایستی در مقاله نویسی رعایت شوند تا سئو موفق باشد:

 • مخاطبان و کاربران

متن مقالات شما بایستی برای کابران قابل فهم باشد. مثلاً اگر مخطبان شما کودکان و افراد خردسال هستند متن مقاله شما بایستی در همین رده سنی نوشته شود اما اگر برای دانشمندان و پزشکان مقاله می نویسید متن مقاله می تواند چالش برانگیز باشد.

پاراگراف اول مقاله بسیار مهم است، زیرا بسیاری از افراد با خواندن پاراگراف اول تصمیم می گیرند که بقیه مقاله را بخوانند و یا خیر.

 • از جملات کوتاه استفاده کنید

جملات کوتاه قابل فهم تر هستند. منظور از جمله کوتاه جمله ایست که حاوی 20 کلمه و یا کمتر باشد و از یک کلمه خاص بیش از اندازه استفاده نکیند.

رعایت موارد فوق باعث جذب کاربران و به دست آوردن ترافیک از گوگل و در نتیجه افزایش رتبه در نتایج موتورهای جستجوگر گوگل می باشد.

خلاصه

مقالات بخش مهمی از هر سایت هستند که می توانند در جذب کاربران تأثیر بسزایی داشته باشد و با نوشتن مقالات مفید می توانید در تولید محتواء سایت خود موفق تر باشید.


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد

دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد

دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد