معرفی PHP 7.1

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
معرفی PHP 7.1

تو این پست میخواهیم به ویژگی های آخرین نسخه PHP یعنی PHP 7.1 بپردازیم و ببینیم چه امکاناتی بهش اضافه شده و چه بهبودهایی پیدا کرده.

 

دارای قابلیت نال شدن

این ویژگی در حال حاضر در زبانهایی مثل جاوا و C# پشتیبانی میشه و حالا در PHP هم وجود داره. با این ویژگی میتونید از یه عملکرد به حالت نال برگردید.

عملکرد پوچ (Void)

خیلی ها منتظر این عملکرد بودند و براش درخواست داده بودند و حالا در نسخه PHP 7.1 براشون عرضه شد و میتونید نوع برگشت رو روی حالت پوچ تنظیم کنید.

بدون ساختمان کردنِSymmetric Array

Array ها میتونن برای انجام وظایفشون با استفاده از آرایهarray  ([]) ساختمونشونو از دست بدن. لیست آرایه () هنوز وجود داره ولی این وضعیت میتونه جایگزین خوبی براش باشه.

قابل رؤیت بودن دائمی کلاس

حالا دیگه میتونید درون یک کلاس با یه متغیر ثابت به modifierها دسترسی داشته باشید و در نتیجه میتونید از پروژه خودتون قابلیت رؤیتش رو مدیریت کنید.

شبه نوع Iterable

این یک شبه نوع جدیده که PHP 7.1 معرفیش کرده و میشه اونو با callable مقایسه کرد. اگه در پارامتر استفاده بشه میتونه نوع رو برگردونه و arrayهایی رو که از رابط عبور استفاده میکنند، میپذیره.

اhandle کردنِ Exception به صورت Multi Catch

با این قابلیت میتونید هر بار از یک catch، یک یا چند exception بگیرید.

پشتیبانی از کلیدها در لیست ()

در PHP 7.1 وقتی یک لیست، چه به کمک عملکرد لیست () و چه به کمک آرایه shorthand (مختصر نویسی) جدید مثل ([]) که پیشتر گفتیم، ساخته شده باشه، میتونید کلیدهایی براشون تعیین کنید.

پشتیبانی از آفست های رشته ای (string) منفی

دیگه میتونید برای بکارگیری string از آفست های منفی استفاده کنید و متغیر ساده آرایه پارسینگ میتونه درونِ یک string استفاده بشه.

تبدیل callable ها به closure ها

PHP 7.1 درون کلاس closure یه روش استاتیک جدید اضافه کرده Closure::fromCallable() که اشیا callable ها رو به  closure تبدیل میکنه.

هندل کردنِ سیگنالِ Asynchronous

عملکرد جدید pcntl_async_signals() اضافه شده که مستقیما هندل کردن سیگنال Asynchronous رو امکان پذیر میکنه. این عملکرد جدید، استفاده بیش از حد از تیک ها رو هم کاهش میده.

پشتیبانی از فشار سرور HTTP/2 در EXT/CURL

با استفاده از EXT/CURL حالا دیگه فشار HTTP/2 هم قابل استفاده است. ثابت های جدیدی که در ادامه میبینید برای curl_multi_setopt() به PHP 7.1 اضافه شده اند:

  • CURLMOPT_PUSHFUNCTION
  • CURL_PUSH_OK
  • CURL_PUSH_DENY

نتیجه

این پست فقط خلاصه ای بود از مهمترین تغییرات PHP 7.1، اما اگر براتون سوالی باقی مونده میتونید با دارکوب تماس بگیرید و از متخصصان ما سوالاتونو بپرسید. کمک کردن به خوانندگان دارکوب باعث خوشحالی ماست.

طراحی سایت دارکوب


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد
دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد