راه اندازی وب سایت به چه صورت است؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
راه اندازی وب سایت به چه صورت است؟

مقدمه

راه اندازی یک وب سایت چیزی است که شما پس از طراحی و ساخت یک وب سایت (بر روی کامپیوتر خود)  باید انجام دهید. این می تواند یک فرآیند ماهرانه باشد اگر شما در مورد نحوه قرار دادن و هاست وب  در اینترنت مهارت ندارید، بنابراین برای اولین بار از راه درست بروید.

شما احتمالا می دانید که محتوای وب سایت شما مهمترین جنبه آن است، اما مهم تر از آن این است که مخاطبان بتوانند آن را به راحتی به آن دسترسی داشته باشند و بازدیدکنندگان سایت شما به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را در سایت پیدا کنند. این نیز می تواند یک ایده خوب باشد از این لحاظ که  برای بررسی اینکه آیا آن برای جذب بازدید کنندگان جدید و پیگیری فعالیت هایشان را به طور کامل بهینه سازی شده است. مراحل راه اندازی وب سایت در زیر گفته شده است:

1. نام دامنه را انتخاب و ثبت کنید

 یک نام دامنه را انتخاب کنید که مختصر باشد، به راحتی به خاطر سپرده شود و مناسب محتوای وب سایت شما باشد. برخی از دامنه های عمومی سطح بالا شامل .com، .edu، .org و .net هستند که به ترتیب تجاری، آموزشی، سازمانی و شبکه هستند. سعی کنید دامنه سطح بالا را با هدف وبسایت خود مطابقت دهید. با این حال، برخی از دامنه های سطح بالا محدودیت های واقعی (مانند org و com) را ندارند، بنابراین ممکن است نامی را که می خواهید انتخاب کنید،  قبلا توسط شخصی دیگر گرفته شده باشد.

2. پیدا کردن، انتخاب و خرید میزبانی وب

 دریافت هاست و ایمنی پهنای باند، برای نگه داشتن وب سایت برای اجرای راحت تر،  با توجه به ترافیک مورد انتظار،  لازم می باشد. پهنای باند مقدار انتقال داده ای است که شما در یک دوره زمانی داده شده مجاز هستید. شما ممکن است نیاز به خرید بیشتر پهنای باند برای رشد بیشتر وب سایت خود داشته باشید و یا برای اینکه بازدیدکنندگان وقتی وارد سایت شما می شوند یک تجربه خوبی از وب سایت شما داشته باشند و به خاطر سرعت کم آن وب سایت شما را ترک نکنند. بسیاری از میزبان ها نیز نرم افزاری را برای کمک به ساخت وب سایت شما فراهم می کنند.

3. یک نسخه پشتیبان از فایل های وب سایت خود را ایجاد کنید

یکی منحصرا بر روی هارد درایو شما نگهداری می شود، که فقط شما می توانید آن را مشاهده کنید و از آن برای ویرایش استفاده کنید، در حالی که دیگری توسط میزبان وب شما استفاده می شود  و محتوای آن توسط هر کسی که به اینترنت دسترسی دارد قابل مشاهده است.

پشتیبان گیری وب سایت چیست؟

پشتیبان‌ گیری از وب‌سایت یک کپی از تمام اطلاعات وب‌سایت شما است. این مانند ایجاد یک کپی اضافی از همه چیز است در صورتی که برای یکی از آنها اتفاقی بیفتد و شما به آن نیاز داشته باشید. چند راه مختلف برای ایجاد نسخه پشتیبان از وب سایت وجود دارد. می‌توانید از نرم‌افزاری استفاده کنید که پشتیبان‌گیری را برای شما ایجاد می‌کند، یا می‌توانید از سیستم پشتیبان داخلی شرکت میزبانی وب خود استفاده کنید.ایجاد یک نسخه پشتیبان از وب سایت یک گام مهم در حفظ امنیت وب سایت شما است. مطمئن شوید که این کار را به طور منظم انجام می دهید، خدمات پشتیبان گیری و راه حل پشتیبان گیری با یک ارائه دهنده میزبانی وب با یک مقصد پشتیبان کامل ارائه می شود. پشتیبان‌گیری دستی و پشتیبان‌گیری از سایت، گزینه‌های مختلفی را برای فایل‌های سایت و پشتیبان‌گیری حساب ارائه می‌دهد.

پشتیبان سایت چگونه کار می کند؟

وقتی از یک وب‌ سایت نسخه پشتیبان تهیه می‌کنید، از تمام فایل‌های روی سرور خود کپی می‌کنید تا اگر اتفاقی برای سایت شما افتاد به عنوان مثال: هک یا حذف شد، بتوانید آن را از نسخه پشتیبان خود بازیابی کنید. دو راه اصلی برای پشتیبان گیری از وب سایت شما وجود دارد: دستی و خودکار. پشتیبان‌گیری دستی از شما می‌خواهد که تمام فایل‌های خود را در رایانه خود کپی کنید، سپس باید هنگام بازیابی آن‌ها را آپلود کنید. پشتیبان گیری خودکار هر بار که وب سایت شما اجرا می شود، به طور خودکار همه فایل های جدید و تغییر یافته را از وب سایت شما کپی می کند.سرویس‌های پشتیبان‌گیری خودکار عموماً سریع‌تر، قابل اعتمادتر هستند و راهی ساده را برای کاربرانی که دانش فنی کمی دارند، فراهم می‌کنند تا از ایمن بودن داده‌هایشان در صورت بروز فاجعه راحت باشند.مهم نیست که کدام روش را انتخاب می کنید، مهم است که مطمئن شوید نسخه های پشتیبان در مکانی امن ذخیره می شوند و به طور منظم به روز می شوند. در غیر این صورت، اگر اتفاقی برای وب سایت شما بیفتد، ممکن است کاربرد زیادی نداشته باشند. با پشتیبان‌گیری از پایگاه داده، به تولید پشتیبان کمک می‌کند، بنابراین داده‌ها را از دست ندهید. گزینه های پشتیبان کامل را به سرورهای وب ارائه می دهد.

نحوه پشتیبانی شرکت طراحی سایت دارکوب 

شرکت طراحی سایت دارکوب دارای یکسال پشتیبانی می باشد به انواع مختلف بوده که در این زمان در صورت بروز مشکل در وب سایت شما، تیم پشتیبانی دارکوب سریعا مشکل را رفع خواهند کرد. از طریق تلفن های تماس واحد پشتیبانی نیز کارفرما می تواند سوالات و موارد احتمالی خود را مطرح نماید و از طریق سامانه پشتیبانی دارکوب که به صورت 24 ساعته و 7 روز در هفته خدمات ارائه می گردد، قالب های وب سایت توسط تیم طراحی سایت دارکوب از پایه طراحی می شود و از قالب های آماده وب سایت استفاده نمی گردد. در صورتی که از سیستم های مدیریت محتوا نظیر جوملا و وردپرس برای پیاده سازی وب سایت استفاده شود قالب از پایه توسط تیم طراحی پیاده سازی می گردد تا وب سایت قابل پشتیبانی توسط تیم دارکوب را داشته باشد. در زمینه طراحی صفحات وب، پشتیبانی وب سایت مهم ترین مورد قبل از راه اندازی وب سایت می باشد و دارکوب با توجه به این موضوع، تمرکز خود را بر روی ارائه خدمات پشتیبانی با بالاترین سرعت پاسخ گویی قرار داده تا از این طریق بتواند رضایت مشتریان خود را جلب نماید.

تعدادی خدمات مختلف پشتیبان گیری ابری آنلاین وجود دارد، هم رایگان و هم پولی. برخی از محبوب ها عبارتند از:

1. Dropbox

2. Google Drive

3. Microsoft OneDrive

4. Amazon SES (سرویس ایمیل ساده)

5. CodeGuard

6. BackupBuddy

7. Backblaze

8. IDrive

هر صاحب وب سایت باید یک برنامه پشتیبان وب سایت به طور منظم برنامه ریزی شده داشته باشد تا از وب سایت خود در برابر هک یا حذف محافظت کند.

 

4. تلاش کنید دسترسی به ناوبری سایت خود را آسان کنید

اگر شخصی در عرض 30 ثانیه قادر به پیدا کردن آنچه که در وب سایت شما به دنبالش است را پیدا نکند، آن را ترک می کند و دیگر بر نمی گرد. وب سایت خود را به بخش های ویژه تقسیم بندی کنید  و سپس ارائه لینک به آن بخش در بالای هر صفحه یک راه موثر و ساده برای هدایت در وب سایت می باشد.

چگونه ناوبری سایت خودمان را اسان کنیم ؟

همه وب سایت ها برابر نیستند. برخی از وب سایت ها ساده، منطقی و آسان برای استفاده هستند. برخی دیگر مجموعه‌ای آشفته از صفحات و پیوندها هستند. ناوبری بد یک منطقه مشکل به خصوص رایج است. همه ما برای یافتن چیزهایی در وب‌سایت‌های سازمان‌ یافته و بدون ساختار منطقی تلاش کرده‌ایم. احساس ناامیدی می کند، مثل گم شدن در پیچ و خم بدون نقشه. فقط به این دلیل که یک وب سایت عالی به نظر می رسد به این معنی نیست که حرکت در آن آسان است. شما می توانید یک وب سایت با طراحی زیبا داشته باشید، اما اگر استفاده از آن غیرممکن است، چه فایده ای دارد؟ هیچ کس قرار نیست برای یک خبرنامه ثبت نام کند یا محصولی بخرد. موتورهای جستجو نیز گیج خواهند شد. طراحی و توسعه ناوبری خوب مهمترین بخش ساخت وب سایت شما است. اگر یک وب سایت مانند یک خانه است، ناوبری پایه و اساس است. درست مانند شالوده سازه ای یک خانه، ابتدا باید با ساختن شالوده سازه ناوبری سایت خود شروع کنید. طراحی ناوبری کاربر پسند، به خصوص در وب سایت های بزرگ، می تواند دشوار باشد. فقط به یاد داشته باشید که سادگی همیشه بهترین رویکرد است. همچنین، قبل از اینکه وب‌سایت شما بیش از حد بزرگ شود، به این فکر کنید که چگونه می‌خواهید کاربران در اطراف آن حرکت کنند در غیر این صورت همه چیز به سرعت به هم می‌ریزد. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی ایجاد ناوبری وب سایت خوب، تبدیل یک تجربه منفی کاربر به یک تجربه عالی وجود دارد.

مطمئن شوید که مسیریابی واضح و خوانا است

در بیشتر موارد، از فونت ها و اسکریپت های باریک دوری کنید. خواندن آنها بسیار سخت است، به خصوص در مقیاس کوچک. حداقل اندازه متن در ناوبری سایت شما باید 12 پیکسل باشد. هر چیزی کوچکتر و کاربران شما چشم دوخته خواهند شد و موتورهای جستجو ممکن است آن را مشکوک اعلام کنند. همیشه ایده خوبی است که وب سایت خود را از نظر خوانایی در دستگاه های تلفن همراه آزمایش کنید. مطمئن شوید که ناوبری به راحتی قابل خواندن است. ناوبری نیز باید به دسته‌های واضح تقسیم شود و فقط مهم‌ترین پیوندها در منوی اصلی شما وجود داشته باشد. اگر وب سایت شما صفحات زیادی دارد، از منوهای کشویی سطح دوم یا سوم استفاده کنید. از عناوین ناوبری دقیق استفاده کنید. هیچ چیز ناامید کننده تر از جستجو در یک وب سایت و گم شدن نیست زیرا عناوین موجود در پیوندهای ناوبری گیج کننده، مبهم یا بسیار شبیه به سایر عناوین بودند. از متن واقعی به جای نمادها برای آیتم های منو استفاده کنید. این برای SEO خوب است و برای کاربران شما آسان تر است. موتورهای جستجو می توانند متن را بخوانند تا مهم ترین بخش های وب سایت شما را بفهمند، که به بازدیدکنندگان کمک می کند شما را پیدا کنند، اما موتورهای جستجو نمی توانند نمادها را بخوانند. آیکون های زیاد نیز سرعت صفحه شما را کاهش می دهد که برای سئو مضر است. بازدیدکنندگان نیز ممکن است نتوانند به سرعت تصاویر را بارگیری کنند. متن همیشه بهترین راه برای رفتن است. مطمئن شوید که کنتراست واضحی با رنگ های استفاده شده برای منوی پیمایش شما وجود دارد. می‌توانید از متن تیره در پس‌زمینه روشن یا متن روشن در پس‌زمینه تیره استفاده کنید، اما هرگز از تیره روی تاریک یا روشن روی روشن استفاده نکنید. همچنین ممکن است بخواهید رنگ های مختلف را در پیوندهای ناوبری خود امتحان کنید تا ببینید کاربران به چه چیزی پاسخ می دهند. در اینجا یک مثال خوب است: در سال 2014، گوگل با تغییر رنگ آبی جدید در پیوندهای تبلیغاتی که افراد بیشتر روی آنها کلیک می کردند، سالانه 200 میلیون دلار درآمد اضافی کسب کرد.

عملکرد جستجو را با سایت خود یکپارچه کنید

هنگامی که همه چیز با شکست مواجه می شود، نوار جستجو تنها لطف ناوبری است. قابلیت جستجو نیز یک ایده عالی برای استوب ‌سایت‌هایی که کاربران به‌جای کلیک کردن روی پیوندها، به دنبال چیزی خاص خواهند بود. انجام اقداماتی برای بهبود عملکرد جستجوی وب سایت شما می تواند به بهبود نرخ تبدیل کمک کند. این می تواند منجر به خریداران شادتر شود که بارها و بارها برمی گردند. با این حال، نوار جستجو اغلب نادیده گرفته می شود. چند کار وجود دارد که می توانید برای برجسته کردن آن انجام دهید. متنی مانند «جستجوی اینجا» یا نماد ذره بین را در داخل کادر قرار دهید تا به بازدیدکنندگان خود کمک کنید تا بفهمند به جای فرم ثبت نام در خبرنامه، نوار جستجو است. همچنین می توانید با تغییر رنگ آن با رنگی متفاوت از طرح رنگ سایت خود، توجه را به نوار جستجوی خود جلب کنید. عملکرد صفحه نتایج جستجو نیز بسیار مهم است. کاربران انتظار دارند جستجوی محصول آنها قابل فیلتر باشد. دیگر داشتن گزینه های حداقلی مانند اندازه، رنگ و سبک کافی نیست. کاربران همچنین می‌خواهند بتوانند موارد جدید، فروش یا ترخیص کالا و موارد دیگر را جستجو کنند و دسته‌هایی را که نمی‌خواهند ببینند فیلتر کنند.

5. کد خود را تأیید کنید

 HTML، CSS، XHTML، JavaScript، و کدهای XML را تأیید کنید تا اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما دارای کد های تمیز و عملکرد مناسب برای بازدیدکنندگان می باشد . چند برنامه در دسترس آنلاین وجود دارد که هر نوع کد را تأیید می کنند.

چرا کد های تمیز و مرتب (CLEAN CODE) برای وب سایت شما مهم است

وقتی اکثر ما یک وب سایت را مشاهده می کنیم، به آنچه در پشت صحنه می گذرد فکر نمی کنیم. هدف ما این است که اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنیم و زمانی که یک وب سایت زیبا به نظر می رسد و به خوبی اجرا می شود، آن را دوست داریم. ما ممکن است متوجه آن نباشیم، اما چیزهای زیادی در پشت صحنه اتفاق می افتد که وب سایت را به نقطه ای می رساند که می توان از آن استفاده کرد. اساس وب سایت کد آن است و هر چه کد تمیزتر باشد، وب سایت بهتر خواهد بود. هنگام ساخت یک وب سایت، باید مطمئن شوید که کد تا حد امکان تمیز است، در غیر این صورت این امر می تواند در دراز مدت به وب سایت شما آسیب برساند. در اینجا نگاهی به اینکه چرا کد پاک بهتر است می پردازیم:

سایت بهتر و سریعتر

درست است که هر چه کد تمیزتر باشد، وب سایت شما بهتر اجرا خواهد شد. هنگامی که مردم از وب سایت شما بازدید می کنند، می خواهند آن را به طور موثر اجرا کند. صفحات باید در سریع ترین زمان ممکن بارگذاری شوند. اگر سایت کند باشد یا به نظر می رسد صفحات به طور تصادفی شکسته می شوند، این باعث ناامیدی کاربران می شود. وقتی بازدیدکنندگان تجربه ضعیفی در وب سایت شما داشته باشند، احتمال اینکه کلیک کنند بسیار بیشتر است. از دیدگاه دیجیتال مارکتینگ، سرعت پایین سایت باعث ایجاد نرخ پرش بالا می شود، از دریافت ترافیک مورد نیاز وب سایت شما جلوگیری می کند و حتی می تواند بر بهینه سازی موتورهای جستجو تأثیر منفی بگذارد. برای اینکه سایت شما بهترین شانس را برای موفقیت داشته باشد، کد باید تمیز باشد.

وب‌ سایت‌های تمیز احتمالاً خراب نمی‌شوند

درست است که به نظر می‌رسد وب‌ سایت‌هایی که کدهای نامرتب دارند نسبت به وب‌سایت‌هایی که کد تمیز در قسمت پشتی خود دارند، بسیار بیشتر از بین می‌روند. مسلماً، کد تمیز تضمینی نیست که هرگز خراب نمی شود، اما مطمئناً کمک می کند. اگر یک وب سایت دارای کد نامرتب باشد، عملکرد وب سایت می تواند به طور جدی کاهش یابد.

اگر وب سایت شما همیشه خراب باشد چه اتفاقی می افتد؟

ممکن است بازدیدکنندگان را از دست بدهید که احتمالاً منجر به از دست دادن فروش می شود. برای اینکه کسب و کار شما رشد کند، وب سایت شما باید کار کند.

به روز رسانی آسان تر

وب سایت هایی که با کد تمیز کار می کنند بسیار راحت تر به روز می شوند. در صورت نیاز به ایجاد تغییرات از هر نوع، مانند افزودن محتوا، ایجاد بروزرسانی‌های نرم‌افزاری، یا حتی طراحی مجدد برخی از وب‌سایت‌ها، همگی از داشتن کد تمیز بهره می‌برند. دنبال کردن کدهای آشفته اغلب دشوار است و اگر نتوانید آنچه را که در حال انجام است دنبال کنید، روند به روز رسانی را بسیار دشوارتر می کند. نه تنها این، بلکه هر چه کد تمیزتر باشد، اجرای به روز رسانی نرم افزار آسان تر خواهد بود. اگر چیزی گیج‌کننده یا بی‌ظرافت در مورد کد وجود داشته باشد، احتمال خرابی وب‌سایت را زمانی که می‌خواهید تغییراتی ایجاد کنید بسیار بیشتر می‌شود. اگر چه کد پاک مهم است، اما هر توسعه دهنده ای این کار را انجام نمی دهد. اگر توسعه‌دهنده‌ای را پیدا کردید که نمی‌تواند کد پاک را تضمین کند، ارزش کار کردن با آنها را ندارد. می‌خواهید توسعه‌دهنده‌ای پیدا کنید که نه تنها به ظاهر ظاهری وب‌سایت شما، بلکه به نحوه ظاهر کد در داخل نیز توجه داشته باشد.

6. پیاده سازی نقشه سایت

 نقشه سایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا وبسایت خود را دقیقا نمایه سازی کنید. یک نقشه سایت مجموعه ای از URL های مختلف شامل وب سایت شما است. با ایجاد یک نقشه سایت، شما اجازه می دهید ربات های جستجو به راحتی صفحات وب سایت شما را پیدا کنند و نمایش دهند.

7. وب سایت خود را در انواع مرورگرهای وب تست کنید

شما باید وب سایت خود را به طور کامل آزمایش کنید تا تأیید کنید که طراحی و ساختار صفحه شما برای نمایش از قبل تائید شده است.  به خصوص ، وب سایت خود را با محبوب ترین مرورگرها از جمله کروم، فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، اپرا و سافاری،  مشاهده کنید،  زیرا این مرورگرها توسط اکثر افرادی که در حال مرور اینترنت هستند استفاده می شوند.

8. اطمینان حاصل کنید که شما در حال استفاده از کد های دوستانه SEO هستید

هر دو برچسب Meta و ALT را استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما نه تنها در جستجوی کاربر ظاهر می شود، بلکه کلیدواژه های مرتبط از محتوای وب سایت شما نمایش داده می شوند. این کار به احتمال زیاد به منافع جستجوگران منجر خواهد شد و بازدید وب سایت شما را بالا می برد. برچسب های ALT صرفا یک توضیحی نوشته شده برای تصاویر در وب سایت شما هستند و بنابراین لازم است که موتورهای جستجو و جستجوگرها بگوئید که چه نوع تصاویری بر روی وب سایت خود دارید.

9. آنالیز وب سایت خود را نصب کنید

تا موفقیت وب سایت وضعیت فعلی شما را دنبال کند. آمار ها شما را قادر می سازد تا از تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود، تعداد بازدید کنندگان که در سایت باقی می مانند، میانگین  صفحاتی که هر بازدید کننده مشاهده می کند،  و بسیاری دیگر از آمارهای مفید  آگاهی داشته باشید . استفاده از چنین نرم افزاری شما را قادر می سازد تا تنظیمات خود را به وب سایت افزایش دهید و کارایی آن افزایش یابد.

10. فایل های وب سایت خود را به میزبان وب خود انتقال دهید

کپی وب سایت شما در رایانه شما نسخه محلی نامیده می شود. و کپی در میزبان وب نسخه تولیدی نامیده می شود. هم اکنون راه اندازی وب سایت شما کامل شده است.

چگونه موفق به راه اندازی یک وب سایت جدید شویم

امروزه، داشتن یک وب سایت یکی از قویترین ابزارهای بازاریابی است که کسب و کار شما می تواند داشته باشد. و در صورت نداشتن وب سایت این عجیب نمی باشد که شما در معرض از دست دادن بسیاری از مشتریان بالقوه خود هستید.

اما راه اندازی یک وبسایت جدید برای شرکت شما یک اقدام عظیم است،  که بسیاری از کارآفرینان آن را سخت می پندارند. آنها ممکن است یک وب سایت داشته باشند که مشتری را به خوبی جذب نکرده است زیرا اصولی طراحی نشده ویا بر روی آن کار نکرده اند.

حال  اگر یک چک لیست کامل از همه چیزهایی که برای انجام موفقیت آمیز وب سایت جدید لازم دارید را انجام دهید، چه؟  این مقاله شامل تمام اصولی است که برای شما اطمینان حاصل شود که سایت جدید شما مشتریانتان را افزایش خواهد داد.

تیم خود را انتخاب کنید

اولین قدم شما این است که تعیین کنید آیا شرکت یا تیم شما می تواند این پروژه را اداره کند یا اینکه شما باید آن را به یک طراح وب ارجاع دهید. از خودتان این سؤالات را بپرسید: آیا کارکنان من (اگر شما داشته باشند) زمان برای انجام این پروژه را دارند؟ آیا آنها مهارت های فنی برای ساخت یک وب سایت زیبا را دارند که مشتریان را جذب کند؟ آیا می توانند پس از راه اندازی وب سایت خود را حفظ کنند؟ و یا آن را ایمن و یا پشتیبانی کنند؟

اگر شما در مورد پاسخ به این سوالات مطمئن نیستید، و یا پاسخ شما صریحا "خیر" می باشد. ، پس شما باید شروع به گشتن به دنبال یک طراح وب کنید. به یاد داشته باشید که همه طراحان وب یکسان نمی باشند. شما باید به دنبال طراح وب با سابقه کاری مفید و بیشتر، نمونه کار های قوی ،و رزومه کاری قوی ، باشید. شرکت طراحی وب سایت دارکوب با 15 سال سابقه و بیش از هزاران پروژه موفق آماده مشاوره جهت طراحی وب سایت حرفه ای می باشد.

ببینید که آیا شما قادر خواهید بود محتوای وب سایتتان را خودتان به روز رسانی کنید و یا نیاز خواهید داشت که آن را به یک طراح وب سایت حرفه ای بدهید . و البته امنیت مسئله مهمی است؛ طراحان چه اقداماتی برای محافظت از وب سایت شما از جنایتکاران اینترنتی و هکرها دارند؟

همچنین، آیا این طراح وب یک فروشگاه یکپارچه است؟  آیا میزبانی، نام دامنه، کپی رایتینگ و بازاریابی آنلاین را مدیریت می کند؟  اگر تمام این موارد توسط یک شرکت طراحی سایت حرفه ای انجام شود شما می توانید در زمان خود صرفه جویی کنید و از سردرگمی رهایی یابید.

یک نقشه راه ایجاد کنید

حتی اگر طراح وب سایت را انتخاب کرده باشید، ایجاد یک نقشه راه برای وب سایت شما هنوز یک قدم مهم است.  پس از برگزاري بحث عميق در مورد نيازهای وب سایت شما  طراح وب شما بايد بنشیند و ماتریس RACI (مسئوليت، حسابدهي، مشاوره و اطلاع رساني) را ببیند. همانطور که از نامش بر می آید، در این لیست، وظایف لازم برای ساختن وب سایت شما را مشخص می کند و وظایفی را که مسئولیت انجام آنها را بر عهده دارد، بیان می کند. با یک ماتریس RACI، شما در ابهام نخواهید ماند که طراح وب سایت شما چه وظایفی در برابر شما دارد. این لیست شما و تیم شما را اداره می کند؛ شما نمیتوانید بگوئید که نمی دانید چه اتفاقی می افتد و تیم نمی تواند ادعا کند که مسئولیت ها از ابتدا مشخص نیست.

هنگام تهیه یک ماتریس RACI، شما و طراح وب باید در مورد آنچه که میخواهید به دست بیاورید و در زمانبندی کارهایی که باید انجام شود، واقع بینانه باشید. مشکلات در طول هر پروژه بوجود می آیند، و شما ممکن است تصمیم بگیرید که می خواهید از مسیر دیگری بروید. هر دو طرف باید در مورد مسئولیت ها و برنامه ها انعطاف پذیر و منطقی باشند.

نقشه سایت چیست؟

ممکن است برخی از شما بیشتر از دیگران با این موضوع آشنا باشید. قبل از اینکه به شما نشان دهم چگونه به تنهایی یک نقشه سایت بسازید، یک دوره آموزشی خرابی سریع در مورد اصول اولیه نقشه سایت به شما خواهم داد. به عبارت ساده، نقشه سایت یا نقشه سایت XML، فهرستی از صفحات مختلف یک وب سایت است. XML مخفف "زبان نشانه گذاری توسعه پذیر" است که راهی برای نمایش اطلاعات در یک سایت است. من با بسیاری از صاحبان وب سایت مشورت کرده ام که از این مفهوم ترسیده اند زیرا نقشه های سایت جزء فنی سئو محسوب می شوند. اما در واقعیت، برای ایجاد نقشه سایت، نیازی نیست که یک جادوگر فناوری باشید یا پیشینه فنی داشته باشید. همانطور که به زودی یاد خواهید گرفت، واقعاً چندان دشوار نیست.

چرا به نقشه سایت نیاز دارید؟

موتورهای جستجو مانند گوگل متعهد هستند که مرتبط ترین نتایج را برای هر درخواست جستجویی به افراد نشان دهند. برای انجام موثر این کار، از خزنده های سایت برای خواندن، سازماندهی و فهرست بندی اطلاعات در اینترنت استفاده می کنند. نقشه های سایت XML خواندن محتوای سایت شما و فهرست بندی صفحات را برای خزنده های موتورهای جستجو آسان تر می کند. در نتیجه، شانس شما برای افزایش رتبه سئوی وب سایت شما افزایش می یابد. نقشه سایت شما مکان یک صفحه در وب سایت شما، زمان به روز رسانی آن، دفعات به روز رسانی و اهمیت صفحه را به دلیل مرتبط بودن آن با سایر صفحات سایت شما به موتورهای جستجو می گوید. بدون نقشه سایت مناسب، ربات های گوگل ممکن است فکر کنند که سایت شما دارای محتوای تکراری است، که در واقع به رتبه بندی SEO شما آسیب می رساند. اگر آماده هستید که وب سایت شما سریعتر توسط موتورهای جستجو ایندکس شود، فقط این پنج مرحله آسان را برای ایجاد نقشه سایت دنبال کنید.

دو نوع نقشه سایت وجود دارد:

HTML و XML، و ممکن است هر دو را بخواهید. نقشه سایت HTML به شخص کمک می کند تا وب سایت شما را با پیوندهایی به مهم ترین بخش های وب سایت شما هدایت کند. نقشه سایت XML به موتور جستجو کمک می کند تا وب سایت شما را با پیوندهایی به تمام صفحات و اطلاعاتی در مورد دفعات به روز رسانی محتوا هدایت کند.

نقشه سایت را در وب سایت خود قرار دهید

نقشه سایت مانند فهرستی از وب سایت شما است. این صفحه ای است با لینک های متنی به مهم ترین بخش های وب سایت شما. نقشه سایت به کاربران شما کمک می کند تا وب سایت شما را هدایت کنند، اما به همان اندازه برای سئو مهم هستند. آنها به خزنده های موتورهای جستجو راه آسانی برای یافتن صفحات در سایت شما می دهند.

یک استراتژی محتوا ایجاد کنید

یک وب سایت خیره کننده تنها یک بخش از معادله است. شما به محتوا نیاز دارید و این محتوا باید باور نکردنی باشد. چرا محتوای مناسب برای موفقیت وب سایت بسیار حیاتی است؟  گوگل در حال حاضر توجه خود را به نحوه ارتباط کاربران با محتوای سایت و تعاملات متقابل بهتر، نتایج بالای رتبه بندی در موتور جستجو،  جلب کرده است. چگونه محتوا را برای وب سایت خود تولید می کنید؟ شما نیاز به یک استراتژی دارید.

قبل از اینکه شما یا گروه محتوا شروع به ساخت محتوای جدید برای وب سایت خود کنید، باید مخاطبان خود را بشناسید.  گوگل می تواند به شما کمک کند در مورد یادگیری اینکه بازدید کنندگان  بیشتر چه سایت هایی را بازدید می کنند و بیشتر چه نوع محتوایی را آن ها ترجیح می دهند و یا اینکه چه سیستم عامل های رسانه ای اجتماعی برای اشتراک گذاری مطالب آنها ترجیح می دهند.

با دانستن این مطالب حال شما می توانید شروع به ایجاد محتوا کنید. به یاد داشته باشید که بهترین مطالب دارای صدای معتبر است که شما را به عنوان یک متخصص معرفی می کند و مهم تر از همه ، ارزش های واقعی را برای مشتریان و چشم انداز ارائه می دهد. فراموش نکنید که قبل از انتشار، هر گونه محتوای (نوشته شده یا بصری) را ویرایش کنید. گرامرضعیف  و اشتباهات به نام تجاری شما آسیب می رساند.

سئو

اختصار SEO به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است . SEO با استفاده از گسترش کلمات کلیدی رتبه بندی موتور های جستجو را اصلاح می کند. اغلب سئوال های کاربران  این است  که اگر سایت شما حاوی کلمات کلیدی است که مردم مرتبا جستجو می کنند، در نتایج موتور جستجو بالاتر می آید. در نتیجه، بسیاری از سایت ها پر از کلمات کلیدی برای جلب توجه است. بهتر است تا حداکثر پنج کلمه کلیدی در هر صفحه را انتخاب کرده و آنها را بهینه سازی کنید.

دو چیز که برای سئو مهم است تگ عنوان شما و شرح متا سایت است. برچسب عنوان به موتورهای جستجو در مورد سایت شما می گوید. باید 70 کاراکتر یا کمتر باشد، که شامل نام تجاری برند شما و کلمات کلیدی مرتبط با آن صفحه خاص می باشد. توضیحات متا اطلاعات تا حدودی بیشتر از برچسب عنوان را فراهم می کند. این اطلاعات می تواند به کاربران کمک کنند تا تصمیم بگیرند که آیا می خواهند از سایت بازدید کنند، زیرا در نتایج جستجو نشان داده خواهد شد.

مسئله دیگری که در سئو مطرح است ساختن لینک است. هدف از ساخت لینک برای سایت های دیگر است که به شما پیوند دارند .ساخت لینک یک راه برای نشان دادن این است که سایت شما معتبر است و باید در نتایج موتور جستجو دارای رتبه بندی خوبی باشد. برخی از روش های ساخت لینک وجود دارد که از بقیه روش ها بهتر کار می کنند. به عنوان مثال، ارسال سایت شما به یک فهرست صنعتی که باعث شود نام تجاری شما در آنجا باشد. راه دیگری این است که محتوای عالی ایجاد کنید که افراد در سایتهایشان لینک بدهند.

ساختن لینک داخلی نیز اهمیت دارد. موتورهای جستجو اطلاعات بیشتری در مورد سایت شما کسب می کنند زمانی که صفحات شما حاوی لینک هایی به صفحات دیگر هستند. همچنین به بازدیدکنندگان وبسایت در پیدا کردن محتوا که ممکن است برای آنها مفید باشد در وب سایت شما کمک می کند .

انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا

تیم توسعه محتوا  ایجاد محتوای فوق العاده ای را تضمین می کند که ورود کاربران به سایت شما را تضمین می کند. یک سوال مطرح می شود: بهترین راه برای نشان دادن محتوایی که برای شما به آسانی مدیریت شود چیست؟

این یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است. CMS یک رابط است که، همانطور که از نامش بر می آید، مدیران وب سایت را قادر می سازد مطالب را به یک سایت وارد یا آپلود کنند. تعدادی از CMS ها برای انتخاب وجود دارد، بنابراین شما نیاز به پیدا کردن یکی از آنها که برای شما مناسب باشد را دارید.

ما به طور خلاصه در مورد شایستگی های دو CMS در اینجا بحث خواهیم کرد: وردپرس و مجنتو. وردپرس به دلایل خوبی محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است . کاربران عاشق آن هستند ب دلیل سهولت استفاده و پیکربندی آن امنیت کد گذاری در آن. علاوه بر این، توسعه دهندگان می توانند ویژگی هایی را اضافه کنند ه از طریق طیف وسیعی از پلاگین ها، سایت را برجسته می کند.

مجنتو به سرعت برای ساخت سایت های تجارت الکترونیک محبوب شد. کاربران آن را دوست دارند زیرا (مانند وردپرس) بسیار قابل تنظیم است. علاوه بر این، می تواند از شرکت های کوچک و بزرگ حمایت می کند، بنابراین اگر کسب و کار شما در حال رشد است، نیازی به پیدا کردن سیستم مدیریت محتوا جدید ندارید.

مهاجرت سایت قدیمی شما به هاست جدید

شما ممکن است یک وب سایت موجود داشته باشید، اما می خواهید هاست آن را تغییر دهید. نیاز به ساخت یک وب سایت جدید از نو نیست شما می توانید به آن مهاجرت کنید.

ممکن است که قرارداد خود را با میزبان کنونی خود لغو کنید، هنگامی که تصمیم به مهاجرت می گیرید. اگرچه ، بسیاری از شرکت های میزبان بلافاصله قرارداد را لغو می کنند این بدان معنی است که شما هر اطلاعاتی را که در سایت فعلی شما آپلود شده اند، از دست خواهید داد. برای جلوگیری از این وضعیت، یک شرکت میزبان جدید را پیدا کنید، تمام اطلاعات خود را انتقال دهید و سپس قرارداد قدیمی را لغو کنید.

انتقال فایل های شما شامل دانلود تمام داده ها در سایت و سپس ارسال آن به سرور جدید است. هنگامی که این فرآیند کامل شود، تیم یا طراح وب باید تستهای لازم را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که همه چیز به درستی منتقل شده است.

اگر میخواهید به و یا از وردپرس مهاجرت کنید همچنین می خواهید به و یا از سایت مجنتو مهاجرت کنید، این روند کاملا شبیه آنچه در بالا توضیح داده شده است می باشد.

اجرای استراتژی راه اندازی

شما ممکن است در بالا عنوان پاراگراف را بخوانید و بگوئید: «صبر کنید، این همه چیزهایی که تا کنون در مورد استراتژی راه اندازی صحبت کرده اید، نیست».  گام هایی برای ایجاد یک وب سایت وجود دارد این چیزی است که ما در بالا بر آن تمرکز کردیم  اکنون زمان آن رسیده است تا مطمئن شوید سایت شما آماده است.

آیا تمام لینک ها واقعا شما را به آنجایی که می خواهید می برند؟ آیا تمام محتوا در جای اصلی آن قرار دارند. آیا سایت شما استانداردهای قابلیت دسترسی را برآورده می کند تا کاربران تمام توانایی های یک تجربه مشابه داشته باشند؟

هنگامی که شما به تمام این سوالات به رضایت خود پاسخ دادید، شما آماده راه اندازی نرم است. راه اندازی نرم افزاری به مخاطبان انتخابی اجازه می دهد که سایت را قبل از شروع مشاهده کنند. این همچنین تیم یا طراح وب شما  این شانس را می دهد که هر نوع باگ و یا اشتباهی را حل کند.

تبلیغ وب سایت قبل از راه اندازی سخت افزاری

هنگامی که وب سایت استانداردهای راه اندازی نرم افزار را برآورده کرده است  زمان شروع ساختن buzz برای شروع به کار است.

همانطور که شما شروع به ایجاد یک وب سایت جدید کردید حال به وقت آن است به این سوالات پاسخ دهید . تعیین بهترین راه رسیدن به مخاطبان خود چیست؟ آیا آنها زمان بیشتری را صرف چک کردن حساب های رسانه های اجتماعی خود می کنند یا صندوق های پستی خود را چک می کنند؟

گام بعدی شما ایجاد محتوائی است که وب سایت شما را تبلیغ می کند. پلتفرمی که شما برای تبلیغ وب سایت جدید خود استفاده می کنید، تعیین می کند کدام نوع محتوا را طراحی و منتشر کنید. چیزی که شما در ایسناگرام می گذارید بسیار متفاوت از چیزی است که شما در LinkedIn قرار داده اید.

قبل از اینکه هر محتوایی را منتشر کنید، آن را برای دقت بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آن را با سبک برند شما سازگار است. سپس، آن را آزمایش کنید. نرم افزار بازاریابی آنلاین شما را قادر می سازد تا پیام های بازاریابی را آماده کرده و آنها را به مخاطبان خاص ارسال کنید.  برای بهترین نتایج، دو پیام بازاریابی را در یک زمان آزمایش کنید تا ببینید چه کارایی بهتر است. (نرم افزار بازاریابی شما به شما خواهد گفت که چه تعداد افراد روی لینک کلیک کرده یا حتی ایمیل را باز کرده است).

صرف نظر از اینکه چه پلتفرمی برای تبلیغ سایت جدید خود استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که ارزش آن را به کاربران نشان می دهد. مهم نیست که آیا وب سایت شما برای اولین بار راه اندازی می شود و یا دوباره طراحی شده است. هنگامی که شما می توانید ثابت کنید که شما چیزی برای ارائه دادن دارید که ارزشمند است، می توانید بازدید کنندگان را جذب کنید.

هنگامی که وب سایت شما شروع به اجرا کرد، فراموش نکنید که جشن بگیرید! راه اندازی وب سایت موفق، نقطه اوج برنامه ریزی و کار سخت است. به خود و تیم خود پاداش دهید تا آنها را برای موفقیت های آینده آماده کنید.

5 مرحله برای راه اندازی وب سایت جدید خود

کارآفرینان به طور فزاینده ای آگاه می شوند که حضور آنلاین آنها در آینده برای کسب و کارشان مهم است. فناوری و بازاریابی آنلاین به سرعت در حال پیشرفت هستند و شما ممکن است کسب وکار خود را به راحتی از دست دهید اگر وب سایت شما ویژگی هایی که مشتریان و یا موتورهای جستجو از آن انتظار دارند را پشتیبانی نکند.

اگر پلت فرم وب سایت شما قدیمی است، کارآفرینان موفق اقدام به عمل می کنند و از این پرسش می پرسند: "کجا شروع کنیم؟"

1. پروژه توسعه وب خود را شروع کنید

 پیش از شروع یک پروژه وب سایت مطمئن شوید که موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 1. چه کسی تیم شما را از پروژه چهار تا شش ماهه پشتیبانی خواهد کرد؟
 2. بودجه وب سایت شما چقدر است؟
 3. چگونه می دانید که پروژه شما موفق خواهد شد؟

مطمئن شوید که تکنسین یا کارکنان شما یا ارائه دهنده خدمات وب ، مهارتهای لازم برای دستیابی به اهداف دیجیتال را دارند. ممکن است زمان انتخاب گزینه های دیگر باشد.

نکته : جدا از شرکت فعلی توسعه وب سایت خود، در صورت امکان، بدون دادن شانس اینکه آنها می توانند پروژه وب سایت شما را هندل کنند از این کار اجتناب نکنید ، به خصوص اگر شما به تمام دارایی های دیجیتال خود دسترسی نداشته باشید. سعی کنید با هم دوست باشید.

2. اساس آن را بسازید

درست مانند یک مهندس یک ساختمان که بدون نقشه ساختمان را ایجاد نمی کند، شما باید یک طرح و برنامه داشته باشید که می بایست دارای امکانات لازم و مناسب باشد. ما به شما توصیه می کنیم به برنامه های تجاری و بازاریابی، نام تجاری، گزاره ارزش، تقسیم مشتری / بازار، نیازهای فناوری و دارایی های موجود دیجیتال نگاه کنید. پس از آن شما می توانید سند مورد نیاز جزئیات برای وب سایت جدید را با توجه به مهم ترین ابزار برای افزایش فروش، خودکار وظایف و افزایش رضایت مشتری در 12-24 ماه آینده برنامه ریزی کنید.

نکته :هنگام تهیه یک سند مورد نیاز، هیچ شورت کاتی وجود ندارد. اطمینان حاصل کنید که شخص یا شرکت اختصاص داده شده به این وظیفه دارای همه صنایع لازم، مهارت های بازاریابی آنلاین و تکنولوژی مورد نیاز است.

3. شریک درست را پیدا کنید

هنگامی که نیازهای مورد نیاز را مستند کرده اید، گزینه های زیادی در مورد نحوه ایجاد وب سایت جدید وجود دارد.  شما می توانید با توجه به هزینه های ماهانه خریداری کنید؛ استفاده از یک توسعه دهنده وب مستقل؛  یا همکاری با یک آژانس وب همراه خدمات کامل. مهارت طراحی نیز یک نکته مهم است، زیرا اگر شما ظاهر وب سایت خود را دوست ندارید ، احتمال بالایی وجود دارد که شما برای آن زمان صرف نخواهید کرد .

نکته : اگر قبلا با یک شرکت توسعه وب کار نکرده اید، درخواست یک  پروژه می تواند یک ایده خوب برای شروع همکاری باشد. 

4. پروژه های توسعه وب سایت خود را مدیریت کنید

پس از شناسایی شرکت حقوقی، قرارداد را که شامل نیازهای ساخت و مراحل شما با تاریخ خاصی است، امضا کنید. هنگامی که پروژه شروع می شود، روند را نظارت کنید، زیرا همیشه چیزهای غیر منتظره ای رخ می دهد.

برای تولید محتوای حرفه ای ما پیشنهاد می کنیم با یک شرکت حرفه ای شروع به کار کنید. ملاحظات قانونی و مالیاتی، سیستم های دفتری، نام دامنه، و غیره، عناصر دیگری هستند که می توانند  نشان دهند.

نکته : اگر شرکت اینترنتی شما  از یک روش مدیریت سریع پروژه استفاده می کند اطمینان حاصل کنید که تیم شما با دسترسی و زمان مورد نیاز در طول پروژه راحت خواهند بود.

5. مراحل خود راپیگیری کنید و ساخت وب سایت جدید خود را جشن بگیرید

اطمینان حاصل کنید که در هر مرحله چه چیزی را بررسی می کنید، بنابراین می توانید با اعتماد به نفس در نتایج تحویل ثبت نام کنید.

همچنین مطمئن شوید که هر باگی که برای شما به وجود می آید را می توانید پیگیری کنید و یک راه حل تحلیلی را در روز اول برای تأیید عملکرد خود تأیید کنید. در صورت امکان یک تست وب سایت تجارت الکترونیک در هر مرحله از فرایند سفارش داشته باشید تا مطمئن باشید به بهترین تجربه کاربری می رسید و در طول پروژه بدون دردسر و به راحتی این کار را انجام دهید.

مهمتر از ضمانتی که شرکت طراحی سایت به شما می دهد پشتیانی 24 ساعته و مادام العمر و امنیت وب سایت شما می باشد. این نکته بسیار مهم می باشد.

نکته :ساخت وب جدید خود را جشن بگیرید  و بازخورد اولیه مشتریان خود، شرکا و تامین کنندگان فعلی کسب و کار خود را ببینید. بلافاصله پیشنهادات که برای بهینه سازی به شما می دهند که با توجه به اهداف شما الویت بندی دارند را پیگیری کنید.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258
ایمیل: info@sitedar.com
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز