قیمت و تعرفه های طراحی سایت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
قیمت طراحی سایت

در این مقاله قصد دارم موارد تاثیر گذارنده بر روی قیمت طراحی سایت را برای شما بیان نمایم تا بتوانیم تجزیه و تحلیل درستی از هزینه های مربوط به طراحی سایت خود داشته باشیم. دانستن تعرفه امکانات وب سایت می تواند به شما در برنامه ریزی به جهت ساخت بهترین وب سایت با توجه به بودجه شما کمک شایانی نماید. برای دانستن تعرفه و هزینه های مربوط به طراحی وب سایت ادامه مقاله را مطالعه نمایید که در هر بخش قیمت های مربوط به هر بخش به تفکیک بررسی می نماید. جداول زیر لیست هزینه ها و تعرفه های معمول طراحی وب سایت را نمایش می دهد که در ادامه به توضیح هر بخش خواهیم پرداخت.

قیمت پلان های طراحی سایت

پلان قیمت به ریال
استفاده از قالب آماده رایگان وب سایت (ثبت دامنه، اختصاص 100 مگابایت هاستینگ، ایمن سازی وب سایت، آموزش کنترل پانل و یکسال پشتیبانی) 2.500.000 ریال
پلان اولیه (ثبت دامنه، اختصاص 100 مگابایت هاستینگ، پیاده سازی قالب از فروشگاه قالب، امن سازی سایت، آموزش پانل کاربری وب سایت و یکسال پشتیبانی) 5.000.000 ریال
پلان استاندارد (ثبت یک دامنه، اختصاص هاستینگ 500 مگابایت، پیاده سازی قالب از فروشگاه قالب، درج مطالب وب سایت، ایمن سازی وب سایت، آموزش پانل کاربری و یکسال پشتیبانی) 10.000.000 ریال
پلان پیشرفته (ثبت یک دامنه، اختصاص هاستینگ 500 مگابایت، پیاده سازی قالب از فروشگاه قالب، درج مطالب وب سایت، ایمن سازی وب سایت، آموزش پانل کاربری، یکسال پشتیبانی و عملیات سئو و بهینه سازی سایت برای نمایش وب سایت صفحه اول گوگل) 20.000.000 ریال

ریز قیمت خدمات طراحی سایت

خدمات قیمت به ریال
ثبت دامنه ir 200.000 ریال
ثبت دامنه com, net و org 500.000 ریال
اختصاص هاستینگ 500 مگابایت 1.000.000 ریال
طراحی قالب وب سایت توسط گرافیست 5.000.000 ریال
پیاده سازی قالب وب سایت توسط توسعه دهنده در سیستم مدیریت محتوا 2.000.000 ریال
ایمن سازی وب سایت 500.000 ریال
آموزش کنترل پانل وب سایت 500.000 ریال
یک سال پشتیبانی 1.000.000 ریال
درج مطالب وب سایت 5.000.000 ریال
ریسپانسیو سازی قالب وب سایت 5.000.000 ریال
انیمیشن سازی قالب وب سایت 5.000.000 ریال
دو زبانه نمودن وب سایت بدون درج اطلاعات 2.000.000 ریال
دو زبانه نمودن وب سایت به همراه درج مطالب 5.000.000 ریال
سئو و بهینه سازی وب سایت 10.000.000 ریال

هزینه ثبت دامنه

ثبت دامنه اولین قدم برای راه اندازی وب سایت می باشد که دامنه آدرس وب سایت شما می باشد و پس از ثبت دامنه مالکیت دامنه برای شما خواهد بود و کاربران می توانند با وارد نمودن نام دامنه شما در مرورگر وب سایت شما را پس از طراحی مشاهده نمایند. ثبت دامنه کم هزینه ترین بخش از عملیات ثبت دامنه می باشد که البته هر سال می بایست دامنه خود را مجددا تمدید نمایید. هزینه ثبت دامنه ir در حدود 20 هزار تومان و هزینه ثبت دامنه های com, net و org در حدود 50 هزار تومان می باشد.

تعرفه هاستینگ

وب سایت شما به فضایی احتیاج دارد تا فایل های سایت طراحی شده شما برای آنکه در اینترنت منتشر گردد میزبانی گردد که به این فضا هاست یا هاستینگ گفته می شود. تعرفه وب هاستینگ شما به میزان فضای مورد نظر شما و پهنای باند ماهیانه مربوط است. البته سرویس های هاستینگ انواع مختلف اشتراکی، مجازی و اختصاصی دارند که معمولا نوع اشتراکی آن برای شرکت ها مناسب می باشد و هزینه 500 مگابایت آن با پهنای باند 5 گیگ ماهیانه برای یک سال در حدود 100 هزار تومان می باشد. لازم نیست نگران هزینه های هاست وب سایت خود باشید زیرا به بالا رفتن تعداد کاربران وب سایت خود می بایست آن را ارتقاء دهید و زمانی که کاربران وب سایت شما به حدی رسید که وب سایت شما نیاز به ارتقاء پیدا نمود احتمالا مشتریان وب سایت شما اضافه شده اند. برای اطلاع بیشتر در مورد تعرفه های هاستینگ می توانید به سایت هاست دارکوب مراجعه نمایید.

هزینه طراحی قالب وب سایت

قالب وب سایت خود را به چند روش می توانید تهیه نمایید:

  • استفاده از قالب های رایگان موجود در اینترنت
  • خرید قالب از فروشگاه قالب وب سایت
  • طراحی قالب وب سایت توسط گرافیست

در صورتی که از قالب های آماده رایگان وب سایت استفاده نمایید لازم نیست هزینه برای طراحی قالب سایت پرداخت نمایید اما ممکن است قالب وب سایت شما شبیه به هزاران قالب وب سایت دیگر باشد که این مورد به اعتبار کسب و کار شما ممکن است لطمه وارد نماید. فروشگاه های قالب وب سایتی وجود دارند که می توانید قالب وب سایت خود را از بین قالب های موجود خریداری نمایید که در این روش می بایست هزینه خرید قالب را پرداخت نمایید که البته با توجه به آنکه قالب ها رایگان نیستند و تنوع قالب ها بسیار کم می باشد سایت های شبیه به وب سایت شما بسیار اندک خواهد بود. در صورتی که نیاز دارید قالب وب سایت شما به صورت اختصاصی و توسط گرافیست طراحی گردد هزینه تمام شده طراحی وب سایت شما نسبت به سایر روش ها بالا خواهد رفت و به مدت زمان طراحی وب سایت شما اضافه خواهد شد.

هزینه پیاده سازی قالب در سیستم مدیریت محتوا

پس از طراحی و یا خرید قالب توسعه دهنده وب سایت می بایست قالب مورد نظر را در سیستم مدیریت محتوا پیاده سازی نماید که در حقیقت در این مرحله برنامه نویس می بایست قالب مورد نظر را عینا در سیستم مدیریت محتوا پیاده سازی نمایید. در صورتی که از قالب آماده رایگان استفاده می نمایید لازم نیست هزینه مربوط به این بخش را پرداخت نمایید.

هزینه ایمن سازی وب سایت

هزینه ایمن سازی وب سایت بسیار کم می باشد اما در صورتی که این بخش از خدمات بر روی وب سایت انجام نگردد ممکن است وب سایت در آینده دچار مشکلات امنیتی فراوانی گردد. هزینه ایمن سازی سایت های معمولی و شرکتی در حدود 50 هزار تومان می باشد.

هزینه آموزش پانل کاربری

کارفرما می بایست در دفتر شرکت طراحی سایت حاضر گردد تا نحوه درج مطالب و مدیریت محتوای وب سایت به کارفرما آموزش داده شود. آموزش بین یک الی دو ساعت زمان می برد و هزینه آن 50 هزار تومان می باشد.

هزینه درج مطالب وب سایت

با توجه به آموزشی که شرکت طراح وب سایت به کارفرما می دهد مالک وب سایت خود می تواند مطالب وب سایت را در سایت بارگذاری نماید. در صورت نیاز به درج اطلاعات توسط شرکت طراح وب سایت هزینه درج اطلاعات در حدود 500 هزار تومان به تعرفه طراحی سایت اضافه می گردد که در این صورت کارفرما مطالب و محتوای وب سایت را برای شرکت طراح سایت ارسال می نماید و شرکت طراحی سایت مطالب را در سایت بارگذاری می نماید.

هزینه پشتیبانی وب سایت

پس از تحویل وب سایت و راه اندازی نهایی می بایست وب سایت توسط برنامه نویس و توسعه دهنده پشتیبانی گردد تا در صورتی که مشکلی در وب سایت ایجاد گردید بتوانید سریعا مشکل را رفع رجوع نماید. هزینه پشتیبانی سایت های شرکتی سالیانه در حدود 100 هزار تومان می باشد.

هزینه ریسپانسیو سازی قالب

امروزه با توجه به حجم بالای استفاده کنندگان از موبایل و تبلت، سازگار سازی وب سایت برای نمایش در سیستم های موبایلی به امری ضروری تبدیل شده است و ریسپانسیو سازی بهترین راه سازگاری وب سایت با موبایل می باشد که هزینه آن در حدود 500 هزار تومان می باشد.

دو زبانه نمودن وب سایت

برخی از سایت ها نیاز به راه اندازی زبان جدید در سایت دارند که هزینه اضافه نمودن زبان جدید به وب سایت بدون درج اطلاعات 200 هزار تومان و به همراه درج مطالب آن زبان 500 هزار تومان می باشد.

سئو و بهینه سازی وب سایت

سئو و بهینه سازی وب سایت باعث بالا آمدن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط به وب سایت و در نتیجه افزایش فروش وب سایت خواهد گردید. هزینه انجام سئو و بهینه سازی برای کلمات کلیدی معمولی و پایه در حدود 1 میلیون تومان می باشد.

طراحی سایت دارکوب


طراحی سایت دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه فنی و حرفه ای طراحی سایت و سئو دارکوب افتتاح شد
دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد